Tuner DVB-T na USB

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Tomciosz »

Zawsze można spróbować zmienić priorytet procesu w menedżerze. W zakładce procesy-> prawy przycisk myszy-> zmień priorytet-> np. czasu rzeczywistego. Czasem pomaga na stabilność pracy aplikacji i wykorzystania przez nią zasobów sprzętowych.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Martens
Większość konsumenckich urządzeń nie jest przeznaczona do pracy 7x24h ale 2-3 h to chyba akceptowalne.

jak rozumiem procesor to jakiś pentium Dual Core ale 30% to ciągle dużo chyba że pracuje jakaś aplikacja wymagająca.
U mnie bez włączenia SMARTDVB obciążenie to 0-1% z SMART ok 7-9%.
Pikseloza może być z zakłócenia sygnału szczególnie na antenie pokojowej, laptop może zakłócać jak tuner jest blisko ale i software DVB-T może mieć problemy np. przy przełączaniu programów. U ciebie może być wszystko. tuner USB tak może mieć

Piospi

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Piospi »

Wszystkie tunery na it913x mają niezłą czułość ale są czasem kapryśne w działaniu (np. przy przekładaniu do różnych komputerów czy zmianie systemu), za to te oparte na RTL2832U mają może nieco gorszą czułość (chociaż ja nie widzę w moim egzemplarzu - ma nowszy tuner) ale nie kapryszą przy przekładaniu i są bardzo stabilne (ostatnio zostawiłem go na weekend i działał 3 dni non-stop). Wszystkie powinny działać w WMC (sprawdzone na W7 64).
wszystkim ktorzy maja watpliwosci co kupic na USB , to polecam nie sugerowac sie konkretna marką tunera , bo to tylko jego plastikowe opakowanie

narazie niema w sprzedaży nic lepszego niz zestaw chipów RTL2832U (realtek ) + R820T (Rafael Micro)

Panowie


Już zwariowałem od czytania tego tematu. Mieszkam w centrum Warszawy bardzo blisko od PKiN. Który tuner będzie lepszy:

- MT4171 na it913x

czy

- Not Only TV DVB-T LV5TDelux na RTL2832U

W drugim podoba mi się, że ma pilot. Z kolei będę często wkładał/wyjmował tuner z komputera - dlatego z tego co zacytowałem to stabilniejsze są tunery na RTL2832U.


Z kolei ten Media Tech jest bardziej czuły, ale czy jeśli mam 800m od nadajnika ma to jakieś znaczenie?

Czy do tych tunerów można zastosować różne programy, które ludzie wymieniają na tym forum? Czy zgodność programów jest zależna od tego jaki chip siedzi w tunerze? Zależy mi na bogatych opcjach nagrywania, ale też dobrej jakości obrazu i dźwięku.


Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo naprawdę już dostaję bzika (delikatnie mówiąc) od tego czytania :)

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

800m od nadajnika.
Najciemniej jest pod latarnią.
Odbiór zależy od anteny i jej umieszczenia.
ITE9135 ma bardziej czuły chip niż niejeden STB ale jak sygnał będzie dobry to nie ma znaczenia jaki z podanych chipów wybierzesz.

Nie sugerowanie się marką to kompletna bzdura. i nie chodzi o markę tylko o chip. Kwestia producenta jest rzeczywiście pomijalna

Jeśli podoba ci się pilot to ten wybierz ale pilot nie będzie działał poza dostarczonym softem i czasami WMC,
Program będzie mógł sobie wybrać. Nie masz ograniczeń.


/usunięto elementy wypowiedzi nie związane z tematem

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

lustracja pisze:800m od nadajnika.
Najciemniej jest pod latarnią.
Sam kiedyś sprawdzałem odbiór 500-800m od nadajnika w Mysłowicach. Antena leżała sobie na ziemi. Więc przy tej odległości nie będzie problemów z odbiorem, na każdym sprawnym tunerze.

/usunięto elementy wypowiedzi nie związane z tematem

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

czytałem forum i widziałem jak walczyłeś, że ITE9135 nie jest bardziej czuły od STB. A później jak chip był coraz więcej stosowany przez producentów coraz więcej osób przeczyło tej twojej bezpodstawnej tezie.


/usunięto elementy wypowiedzi nie związane z tematem

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Jak tak dokładnie forum czytałeś to wiesz że 9135 to wcale nie takie cudo na kiju i w wielu przypadkach sprawdzały się (nieraz) lepiej inne układy.


/usunięto elementy wypowiedzi nie związane z tematem

Piospi

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Piospi »

Panowie spokojnie, nie ma sensu kłócić się :)


Brałem od początku wszelkie inne czynniki niż 800m od nadajnika. Akurat okna nie mam naprzeciwko nadajnika, ale nie też w przeciwną stronę. Po drodze jedynie jeden blok może troszkę przeszkadzać swoim ostatnim piętrem.


Wezmę Deluxa od Not Only i zdam relację jak mi odbiera :)

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

@GUTEK@ wyluzuj stary. :P

Pawel280790

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Pawel280790 »

Ja mam też dylemat między Not only tv lv5tdeluxe a Media-Tech MT4171.
Który z nich będzie lepiej odbierał na tej dołączonej antence lub jakiejś pokojowej? Mieszkam w Bolszewie i do nadajnika w Chwaszczynie mam 25km. Wiem na dołączonej raczej nic nie pójdzie, ale na jakiejś pokojowej musi dać radę. Który jest lepszy jeśli chodzi o sam odbiór, stabilność itp.? Dodam, że MT4171 jest tańszy o kilka złotych.

Piospi

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Piospi »

Weź media techa. Not only biorę z tego względu, że układy RTL2832U są stabilniejsze.

Pawel280790

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Pawel280790 »

A co znaczy, że są stabilniejsze? Lepiej działają czy co? Do tego w not only jest jeszcze pilot, więc sam nie wiem.

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

LV5TDelux umożliwia dodatkowo odbiór FM i DAB+. Ja mam co prawda u siebie bardzo dobry sygnał, ale sprawuje mi się ten tuner świetnie i stabilnie od już prawie 3 lat. Mam go podłączonego ostatnio cały czas do kompa i nie grzeje się również. Polecam jak najbardziej, choć MT4171 też jest jak najbardziej ok.

Pawel280790

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Pawel280790 »

A ten LV5TDelux ma jakieś dwie wersje? Bo jedna jest na ceneo taka: "Tuner Not Only TV LV5TDELUX" - ocena 2,8, a druga: "Tuner Lifeview LIFEVIEW NO DVB-T USB DELUXE LV5T - ocena 4,4. Wyglądają chyba tak samo :?:

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

weź tego Media tech jak zamierzasz odbierać na antenie pokojowej z 25 km.
Stabilne?
w jakim sensie?
Piospi pisze: Wszystkie tunery na it913x mają niezłą czułość ale są czasem kapryśne w działaniu (np. przy przekładaniu do różnych komputerów czy zmianie systemu)
ITE9135 łatwiej odbiera przy słabszym sygnale.
Nic kapryśnego przy zmianie portów USB na niektórych systemach włącza się kreator instalowania drivera i tyle.
Piospi pisze: niema w sprzedaży nic lepszego niż zestaw chipów RTL2832U (realtek ) + R820T (Rafael Micro)
Wątpię aby NOT miał R820T. Nie widziałem takiej wersji

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

Pawel280790 pisze:A ten LV5TDelux ma jakieś dwie wersje? Bo jedna jest na ceneo taka: "Tuner Not Only TV LV5TDELUX" - ocena 2,8, a druga: "Tuner Lifeview LIFEVIEW NO DVB-T USB DELUXE LV5T - ocena 4,4. Wyglądają chyba tak samo :?:
Ja mam tą - http://www.komputronik.pl/product/92188 ... B_2_0.html

Piospi

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Piospi »

lustracja pisze:weź tego Media tech jak zamierzasz odbierać na antenie pokojowej z 25 km.
Stabilne?
w jakim sensie?
Piospi pisze: Wszystkie tunery na it913x mają niezłą czułość ale są czasem kapryśne w działaniu (np. przy przekładaniu do różnych komputerów czy zmianie systemu)
ITE9135 łatwiej odbiera przy słabszym sygnale.
Nic kapryśnego przy zmianie portów USB na niektórych systemach włącza się kreator instalowania drivera i tyle.
Piospi pisze: niema w sprzedaży nic lepszego niż zestaw chipów RTL2832U (realtek ) + R820T (Rafael Micro)
Wątpię aby NOT miał R820T. Nie widziałem takiej wersji

Kolego spokojnie....po pierwsze zedytuj swojego posta. To nie ja pisałem, że te układy są stabilniejsze....FFS Jedynie zacytowałem czyjąś opinię o tym z tego tematu i tego się trzymam.


Więc zmień cytaty, bo nie są to moje opinie. Poza tym nikt temu nie zaprzeczył, jak poprzednicy napisali tę opinię. Tak więc sądzę, że tak jest.


Poza tym NOT posiada RTL2832U, więc o co Ci chodzi. Ten Twój post jest kompletnie przekłamany i niezrozumiały - przynajmniej dla mnie.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Nic nie wyedytuję.
Widzę, że nie rozumiesz bo cytujesz jedno a krytykujesz drugie.
Piospi pisze:Poza tym NOT posiada RTL2832U, więc o co Ci chodzi. Ten Twój post jest kompletnie przekłamany i niezrozumiały - przynajmniej dla mnie.
a ja napisałem
lustracja pisze:Wątpię aby NOT miał R820T. Nie widziałem takiej wersji
Not posiada RTL 2832U ale wątpię aby miał jeszcze R820T od Rafael Micro i tyle. Bo NOT to starsza konstrukcja i wtedy nie dodawali żadnego dodatkowego RF Tunera. W różnym czasie różni producenci i w różnych modelach to robili i dodawali np. tuner od Fitipower lub Elonic.
Więc zanim zaczniesz mnie napadać to zastanów się co wiesz i do czego się odnosisz

Co do cytowania to poproś admina o edycję jak Ci coś przeszkadza i jak cytujesz to pisz kogo cytujesz bo ja nie będę teraz całego forum sprawdzał skąd ty taka opinię wziąłeś tylko cytuje Ciebie bo do niczego innego się nie odnoszę.


Więc Kol sam wyedytuj swój post bo nie wiadomo kogo cytowałeś.

-- połączono
Pawel280790 pisze:A co znaczy, że są stabilniejsze? Lepiej działają czy co? Do tego w not only jest jeszcze pilot, więc sam nie wiem.
MT4171 tez dodaje pilota w formacie karty do bankomatu

Pawel280790

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Pawel280790 »

Zamówiłem mt4171 za 39zł, ciekawe jak się sprawdzi, ale widzę, że wszyscy kupują tego not only na alledrogo.

Wiecie jaka antena pokojowa byłaby dobra dla mnie, żeby coś odebrać? Pokój jest na poddaszu, a okno nie wychodzi bezpośrednio na nadajnik. Może być nawet zewnętrza, ale żeby była w środku ;D

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

kupują bo widzą że inni kupili i tyle
Antenę musisz wypróbować kup w sklepie z możliwością zwrotu i tyle.

Zrób biquada sam albo kup tego typu
http://www.eltrox.pl/wewnÊtrzna-antena ... -7824.html

Zablokowany