Tuner DVB-T na USB

Radio-fonia

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Radio-fonia »

jan-kowalski257 pisze:Cześć!
Chce sobie kupić tuner do mojego pc-ta i się zastanawiam nad dwoma....
Not Only TV LV5HD
GIGABYTE U7300
który lepszy?
Not Only TV LV5HD Delux
GIGABYTE U7300
sprzętowo to jest to samo co i CABLETECH URZ0184 cena 65zł
(Cabletech twierdzi ze chipset to Realtek RTL2832U ,a tuner przypuszczalnie FC0012 - i tak wynika ze sterownikow )
http://www.cabletech.pl/pl/10365-tuner- ... -cabletech
Cabletech nic nie wspomina o FM i DAB , ale chipset wspiera , zapewne wystarczy skorzystac z innej aplikkacji , zamiast tej od cabletecha
tylko ze DAB powylaczali po Euro na terenie calej Polski
Czy pilot działa z windows media center bo nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć
z windows media center wspolpracuje- dziala prawdopodobnie Pilot tunera Compro VideoMate U680F cena ok 180zł (chipset rowniez RTL2832U , wiec FM i DAB+ takze wspiera)
http://www.comprousa.com/en/product/u680f/u680f.html

jan-kowalski257

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: jan-kowalski257 »

a czy pilot CABLETECH współpracuje z windows media center?

aldur

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aldur »

JerzyG pisze:
aldur pisze:na it9135 masz np bardzo chwalone media-techy MT4161, MT4167, MT4171
Który z w/w modeli najlepiej wybrać? (bo jest lepszy od pozostałych).
Dzięki
tak naprawdę prócz ceny, anteny i pilota lub jego braku same tunery niczym się nie różnią w działaniu ;)

Radio-fonia

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Radio-fonia »

jan-kowalski257 pisze:a czy pilot CABLETECH współpracuje z windows media center?
na 99% że nie będzie
przejrzalem dziesiatki albo i setki opisow tunerow USB i tylko w Compro VideoMate U680F o tym napisali "Windows Media Center Remote"
,ale ogolnie to ciezko go spotkac w Polsce , widzialem go u nas za 180zł gdzies w sieci
za to Wielkiej Brytani jego dostepnosc bezproblemowa juz od 24 funtów,
lecz przesylka do Polski w tych sklepach ,to ok 15 funtow dodatkowo
dystrybutorem Polskim jest www.abcdata.com.pl

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: seba133 »

Manta DVBTUSB01
według strony:
wymagania sprzętowe: PC z procesorem 1,7 GHz lub szybszym, karta graficzna zgodna z DirectX 9.0 lub nowszym, 256 MB RAM, USB 2.0
system operacyjny: Windows XP/Vista/Win7
To jest nie prawda. Sam player ciągnie 1GB RAM.

jan-kowalski257

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: jan-kowalski257 »

mam pytanie czy pilot który jest w zestawie z tunerem AVerTV Volar HD Pro współpracuje z windows media center (czy mogę obsługiwać WMC za pomocą pilota)

aldur

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aldur »

wczoraj widziałem promocje na MT4167 w carrefourze za 49pln jakby ktoś szukał w dobrej cenie. na necie nie widziałem taniej

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: JerzyG »

aldur pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Właśnie takiego kupiłem z 3 dni temu.
Sprzęt jest lepszy pod względem czułości niż mój NOT LV5 Delux.
Mogę polecić!

ql4w0j7

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: ql4w0j7 »

Witam mam tuner , MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK LT i za chiny nie moge go uruchomic na openelec 2.0b7 jest oparty na it9135 wykrywa go ale nie rozpoznaje.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: giaur500 »

Firmware wgrałeś?

ql4w0j7

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: ql4w0j7 »

Jest w lib/firmware ten co daje openelec.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: giaur500 »

To nie Windows, że jak coś nie działa to nie wiadomo czemu. Tuner jest obsługiwany w nowszych kernelach, zobacz w logach w czym problem. Ja bym stawiał na zbyt stare jądro albo jednak firmware jest nie takie jak trzeba - zainstaluj je wg instrukcji.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Marx »

Zapraszam do linuxowego wątku
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=2725#pTuner DVB-T dla LINUX

riga

Jakie tuner na usb z pilotem?

Post autor: riga »

Witam wszystkich, prubuje dobrac od tygodnia tuner dla siebie i im wiecej czytam tym mniej wiem :( potrzebuje tunera do laptopa z pilotem (Windows 7 32 i 64 bit) tuner najlepiej hybrydowy ponieważ nie wiem jaki rodzaj sygnalu bede miał w akademiku w Warszawie... I ostatni warunek chciałbym nie mieć problemów z pilotem i używać go w dowolnym oprogramowaniu...moge dokupić osobny pilot (modół sterowania) jesli takie coś istnieje...

Bardzo proszę o pomoc

aldur

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aldur »

w warszawie bez problemu będzie działać Ci DVB-T wiec nie ma po co przepłacać za hybryde

nie wiem czy jest jakiś tuner na rynku, w którym pilot będzie działał na każdym oprogramowaniu...

napwewno polecał bym Ci coś na IT9135, ja przykładowo używam MT4161 i jestem zadowolony, mieszkam 40km od wawy i dział bdb :)

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: plecho1 »

riga, najprawdopodobniej tuner z tego tematu spełniłby Twoje oczekiwania:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=4777
Ale pewnie w Polsce jeszcze go nie dostaniesz, chyba że na ebay.

riga

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: riga »

Dzięki za rady chłopaki, dlaczego myśle o hybrydzie ponieważ w akademiku są gniazda antenowe ale nikt mi nie jest w stanie powiedziec jaki sygnał w nich jest analogowy czy cyfrowy;p wiem ze w hotelu studenckim na sggw ktory miesci sie sie w akademiku ikar wjednych pokojach sa tvz dvb-t a w innych stare kineskopowe bez przystawek i nie wiem co o tym myslec...

GrzegorzG.

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: GrzegorzG. »

Kupiłem tuner Cabletech urz0184 dałem 62 zł :D i jak na razie jestem z niego zadowolony, ma dołączone fajne oprogramowanie TotalMedia takie media center się robi z komputera w jednym miejscu za pomocą pilota możesz odtwarzać muzykę filmy obsługiwać radio itp , nie zacina się obraz, odtwarza programy HD, masz normalnego dużego pilota pilota możesz nagrywać programy radiowe i telewizyjne i co najśmieszniejsze jest niewiele droższy od chińszczyzny z allegro.

http://www.akcesoria-24.pl/tuner-komput ... id-57.html

Próbowałem używać pilota w poza programem TotalMedia ale Windows 7 nie wykazuje woli współpracy pewnie potrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie

flood
Posty: 5
Rejestracja: 8 marca 2012, o 10:51

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: flood »

JerzyG pisze:Polecam DVBViewer.
Mam najnowszą wersję i jest OK
I obsługuje pilota ? Od jakiego tunera ?

Debian

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Debian »

Witam Panowie. Mieszkam w namysłowie woj. opolskie (kamienica) i teraz poradźcie czy wogóle jakikolwiek tuner DVBT pod laptopka jest sens kupować? Będę odbierał jakiekolwiek programy?? Czy będę miał jako taki sygnał?? POradźcie bo nie znam się na tym, nawet nie wiem gdzie szukać ile to mam kilometrów do jakiegoś nadajnika. Ps dodam jeszcze, że w gre wchodzi odbiór na tej małej antence dostarczonej do dekodera.

Pozdrawiam

Zablokowany