Tuner DVB-T na USB

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Trzeba pójść drogą eliminacji. Jak nie to to to.
Nagrywa następny na liście czy przypadkowo?

Spróbuj inny soft. Może to coś z tunerem.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

janek 77 pisze:Trzeba pójść drogą eliminacji. Jak nie to to to.
Nagrywa następny na liście czy przypadkowo?

Spróbuj inny soft. Może to coś z tunerem.
Ani jedno ani drugie.
Programy w liście wyszukiwania podzielone na grupy "kolorowe" (każda grupa to osobny nadawca) z tym, że konkretny kolor nie ma znaczenia bo się zmienia po dodaniu kolejnej grupy-nadawcy.
Obrazek
Żółta - pierwszy na liście i w grupie - TVP 1. Przy nagrywaniu każdego dowolnego programu z grupy żółtej - nagrywany jest w rzeczywistości zawsze program TVP 1.
Różowa (Polsat - pierwszy w grupie) przy nagrywaniu każdego dowolnego programu z grupy różowej - nagrywany jest w rzeczywistości zawsze program POLSAT.

Nie dotyczy to grupy "czeskiej"
Każdy programowany do nagrywania program z grupy pomarańczowej (czeskiej) np. czeska jedynka - nagrywany jest w rzeczywistości ten sam wybrany czeska jedynka i w dodatku od razu w *.mpg. Zaprogramowana Czeska dwójka - nagrywana jest czeska dwójka, itd.

Już przeinstalowałem od nowa sterownik i aplikację PVR 2 po przeczyszczeniu rejestru i problem nagrywania cyfry został. Czechy OK, Polska nie.
Jestem pewien na 99 proc. że to nie wina złego zainstalowania oprogramowania. Za pierwszym razem było instalowane na czystym świeżo instalowanym Windowsie i nic nie było zmieniane i problem był.
Zostaje albo coś w elektronice tunera (nie mam możliwości wymienić na inny egzemplarz), konflikt w sygnale z Wisły (na to nie mam wpływu) i ewentualnie inna aplikacja do obsługi karty telewizyjnej.
Spróbuję na innym komputerze z tej samej anteny (tylko tam jest XP więc nie do końca wiarygodne).
Mam jeszcze innego Leadteka XP Expert (jako karta na PCI) zobaczę czy przy PRV2 też bea takie cuda.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Szymon_Zy »

http://www.leadtek.com.tw/downloads/?la ... 0336%2Ezip

A ta nowa wersje z 16 lutego testowales? Moze to bug programu, wiec warto sprobowac update.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

Szymon_Zy pisze:http://www.leadtek.com.tw/downloads/?la ... 0336%2Ezip

A ta nowa wersje z 16 lutego testowales? Moze to bug programu, wiec warto sprobowac update.
Tak. Właśnie to zrobiłem dzisiaj po raz drugi. I nic.

A ty jakiego nadawcę odbierasz?

Masz tą samą kartę co ja?
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 13:09 przez Zolmar, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Zainstaluj inny soft. ALTDVB czy Smartdvb.
Oba mają opcję nagrywania
Sprawdzisz w ten sposób czy to kwestia twojej karty czy softu.

Jak duży jest ten plik. Może robisz dump całego MUX i pokazuje domyślnie pierwszy?
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 13:11 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

janek 77 pisze:Zainstaluj inny soft. ALTDVB czy Smartdvb i sprawdzisz czy to kwestia twojej karty czy softu.

Jak duży jest ten plik
. Może robisz dump całego MUX i pokazuje domyślnie pierwszy?

"dump całego MUX" a tak bardziej po "polsku" :D :D :D

O jaki plik chodzi?
Jaką masz kartę telewizyjną?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

po pl to nagrywasz wszystkie kanały całego MUX3 np.
ja tak moge w ALTDVB wtedy pokaże przy odtwarzaniu TVP1

Używam WINFAST Dongle H. Obecnie nie używam WINFAST PVR po reisnstalacji systemu tydzień temu ograniczyłem się do ALTDVB i SMARTDVB są lepsze niż WINFAST.
Ale gdy niedawno uzywałem nie miałem tego problemu co ty

Jak duży plik. Chodzi mi o to co zgrywasz np w ts. jak duża jes 1 minuta?
wtedy można porównać co on tam zrzuca.
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 13:21 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

janek 77 pisze:po pl to nagrywasz wszystkie kanały całego MUX3 np.
ja tak moge w ALTDVB wtedy pokaże przy odtwarzaniu TVP1

Skanuja Polskę czy czechy czy niemcy mam ten sam zestaw stacji - polskich i czeskich plus czeskie radia. Oglądam i przełączam bez kłopotu wszystkie stacje.
Problem jest tylko przy nagrywaniu. Tylko czeskie stacje działają tak jak powinny.

No to może problem w jakimś chipie w karcie? Chyba nie różnią się tylko obudową i nazwą?

30 sek w *.TS = 94 515 KB
Już pierniczyć wielkość pliku (2 godziny filmu - 17 GB :D :D ) i format mogę sobie przekonwertować. Oglądać już mogę przez Windows Playera.
Tylko czemu cholera nie nagrywa tego wskazanego kanału tylko inny?
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 13:26 przez Zolmar, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

u mnie 60 sek to 36.7 MB z TVP2. Jeśli masz więcej to zrzucasz cały mux a pokazuje tylko tvp1.

Jak zrzucę cały mux to wtedy mam tak jak ty. ok 100MB na 30 sek

NAJwyrażniej zrzucasz cały MUX


sprawdż opcje nagrywania
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 19:12 przez janek 77, łącznie zmieniany 2 razy.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

janek 77 pisze:u mnie 60 sek to 36.7 MB z TVP2.Jeśli masz więcej to zrzucasz cały mux a pokazuje tylko tvp1.
Spróbuj inny program i zobacz czy to karta czy WINFAST PVR2

NAJwyrażniej zrzucasz cały MUX

W *.TS ?

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 13:35 przez Zolmar, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

tak w .ts.
Pewnie w mpeg jest tak samo. bo to tylko zrzut a nie jakaś konwersja czy nagrywanie.

Sprawdź inny program jak juz mówiłem. i sprawdź opcje "nagrywania".
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 19:12 przez janek 77, łącznie zmieniany 2 razy.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

janek 77 pisze:tak w .ts.
Pewnie w mpeg jest tak samo. bo to tylko zrzut a nie jakaś konwersja czy nagrywanie.

Sprawdź inny program jak juz mówiłem. i sprawdź opcje "nagrywania".

Opcje nagrywania pokazałem u góry
W MPG jest normalnie.
30 sek = 16 832 KB


Sprawdzę na innym kompie w pierwszej kolejności obie karty. Potem inny soft.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

janek 77 pisze:tak w .ts.
Pewnie w mpeg jest tak samo. bo to tylko zrzut a nie jakaś konwersja czy nagrywanie.

Sprawdź inny program jak juz mówiłem. i sprawdź opcje "nagrywania".


Dla próby zrzuć coś na bieżąco z TVP2 przyciskiem record a nie timerem i sprawdź rozmiar i co się nagrało. Może to problem tylko timera?

Opcje nagrywania pokazałem u góry
W MPG jest normalnie.
30 sek = 16 832 KB


Sprawdzę na innym kompie w pierwszej kolejności obie karty. Potem inny soft.

Akurat w tym
janek 77 pisze: Dla próby zrzuć coś na bieżąco z TVP2 przyciskiem record a nie timerem i sprawdź rozmiar i co się nagrało. Może to problem tylko timera?
jest konsekwentny :D :D i identyczny np. TVP 1 - nagrywany Polsat

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

A to ciekawe. Nagrywasz TVP1 a nagrywa POLSAT? to już inny MUX.

Rozumiem że nagrywając mux3 w mpg nagrywa tylko 1 program ale zawsze np. TVP1???

Sprawdź tą opcję przechwyć wszystkie pakiety.

Jeśli masz win7 może to brak kompatybilności. uruchom jako administrator. może to coś zmieni i soft zapamięta co ma zrobić.
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 19:13 przez janek 77, łącznie zmieniany 3 razy.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

janek 77 pisze:Rozumiem że nagrywając mpg nagrywa tylko 1 program ale zawsze np. TVP1???

Sprawdź tą opcję nagrywaj wszystkie pakiety.
Z polsatem to był żły przykłąd.

Jestem na profilu administrator z full uprawniwniami TV uruchamia się bez pytania o uprawniwenia.
Każdy "czeski" kanał (bez względu czy timerem czy z "ręki") nagrywany jest właściwie i w MPG.
Polski z ręki nagrywa w TS każdy.
W grupie zawierajacej TVP1, TVP 2 TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia
TVP1 - nagrywa TV Kultura
TVP2 - TV Kultura
TVP Info - TV Kultura
TVP Kultura - TV Kultura
TVP Historia - TV Kultura

W grupie zawierajacej Polsat, TVN, TV puls, Puls 2, TV4, TVN Siedem, TV7 (tylko sygnał), TV8 (tylko sygnał):
Polsat - nagrywa TV4
TVN - nagrywa TV4
TV Puls - nagrywa TV4
Puls 2 - nagrywa TV4
TV4 - nagrywa TV4

Teraz zauważyłem róznicę.
Przy ustawieniu przełącz kanały na według numerów
TVP Info - nagrywany jest TVP 1
Przy ustawieniu przełącz kanały na według kolejności
TVP Info - nagrywany jest TV Kultura

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Nagrywa tylko 2 programy :lol:

spróbuj inny soft.

Jest sens upierać się przy tym softcie?
Ani ładny ani jakiś super obraz w nim jest. Masz problem z nagrywaniem. A tyle jest darmowego lepszego softu. Straciłbyś może radio w niektorych programach ale mozesz uzywac do radia tego Winfasta PVR
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 19:14 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: KrzysztofD »

@Zolmar: Program na ustawieniach z Twoich screenów działa prawidłowo, zrzuca cały mux.
Przełącz typ strumienia z "Przechwyć wszystkie pakiety" na "Przechwyć tylko ten program".

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

KrzysztofD pisze:Przełącz typ strumienia z "Przechwyć wszystkie pakiety" na "Przechwyć tylko ten program".
@Zolmar: Program na ustawieniach z Twoich screenów działa prawidłowo, zrzuca cały mux.
Przełącz typ strumienia z "Przechwyć wszystkie pakiety" na "Przechwyć tylko ten program".
No tak
dawno tego programu nie używałem i nie mam zainstalowany obecnie
Tak jak mówiłem trzeba było sprawdzić opcję nagrywania. przechwyć wszystkie pakiet zrzucało cały mux.

Przechwyć tylko ten program skoro jest tak opcja powinno rozwiązać ten problem

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

KrzysztofD pisze:Przełącz typ strumienia z "Przechwyć wszystkie pakiety" na "Przechwyć tylko ten program".
@Zolmar: Program na ustawieniach z Twoich screenów działa prawidłowo, zrzuca cały mux.
Przełącz typ strumienia z "Przechwyć wszystkie pakiety" na "Przechwyć tylko ten program".
Dwa zdania a tyle treści!

Wielkie dzięki :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Zadziałało!
Nie sprawdzałem możliwości tej listy rozwijalnej. Jakbym poczytał co jest MUX to może bym się domyślił że tam trzeba szukać rozwiązania mojego problemu.
Taka duperelka a tak mi bruździła.
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 19:54 przez Zolmar, łącznie zmieniany 1 raz.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

janek 77 pisze:
KrzysztofD pisze:Przełącz typ strumienia z "Przechwyć wszystkie pakiety" na "Przechwyć tylko ten program".
@Zolmar: Program na ustawieniach z Twoich screenów działa prawidłowo, zrzuca cały mux.
Przełącz typ strumienia z "Przechwyć wszystkie pakiety" na "Przechwyć tylko ten program".
No tak
dawno tego programu nie używałem i nie mam zainstalowany obecnie
Tak jak mówiłem trzeba było sprawdzić opcję nagrywania. przechwyć wszystkie pakiet zrzucało cały mux.

Przechwyć tylko ten program skoro jest tak opcja powinno rozwiązać ten problem
Dzięki wszystkim za życzliwe zainteresowanie i wydatną pomoc w pokonaniu mojej niewiedzy. :oops: :oops:

Zablokowany