Tuner DVB-T na USB

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

Skoro już jesteśmy przy DVBViewer to i ja wróciłem do tego programu. Kiedyś używałem go jeszcze za czasów starego kompa z XP i nie hulało mi to najlepiej, ale teraz na nowym kompie z Win7 64-bit śmiga aż miło. Jeśli chodzi o kodeki jakie zastosowałem to do audio od lat niezmiennie używam AC3Filter, natomiast do video zostawiłem domyślne kodeki Microsoft DTV-DVD Video Decoder.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

wszystko zależy jaki kolega ma system. skoro instalował kodeki to pewnie nie WIN 7. ;)
chyba, że nie wiedział, że w win7 ma kodeki MS do video. w win 8 znowu nie ma

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

Jeśli miałbym wnioskować po wyglądzie okna ze screena to kolega Madrass korzysta chyba z XP. W takim układzie renderowanie powinno być ustawione na VMR9, Overlay stosuje się dla Visty, a dla Win7 EVR.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Skoro zgadujesz, że ma XP to nie mieszaj mu w głowie kodekiem MS DVD z win7.
Tu dla niego kluczowe jest ustawienie opcji w DIVX.
DVBManiak pisze:W takim układzie renderowanie powinno być ustawione na VMR9, Overlay stosuje się dla Visty, a dla Win7 EVR.

Renderer to akurat inna sprawa i nie widzę powodu aby w VISTA był używany overlay a nie właśnie VMR9. Raczej odwrotnie

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

Czy ja komuś mieszam w głowie? Nie odnosiłem się pisząc swojego posta do Madrassa, tylko sam przy okazji zainstalowałem DVBViewer i napisałem o swojej konfiguracji.

Co do renderera to coś mi się pomyliło. Dla XP jest najlepiej VMR7 lub Overlay.

Madrass
Posty: 118
Rejestracja: 5 kwietnia 2013, o 22:40

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Madrass »

Ustawienia w DVIX mam takie jakie mówicie, więc to nie przez to.

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

A spróbuj zamiast DVIX ustawić w H.264 ffdshow i sprawdź na tym kodeku.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

DIVX dosyć dobrze się sprawdzał w XP.
Wypróbuj zmianę innych opcji jeśli chcesz ten kodek.
Albo zrób screena bo już nie pamiętam co tam się jeszcze ustawiało.

Jak już pisałem nie ma powodu aby używać 3 różnych kodeków do dekodowania video.
Spróbuj zmiany renderera VMR.
choć chyba przy overlay nie powinno być problemów.

jaki to system i grafika?

ffdshow dekoduje wszystkie i warto sprawdzić czy to coś zmienia.
Generalnie może być też w opcjach programu. Tak jest np. w SamrtDVB
DVBManiak pisze:Czy ja komuś mieszam w głowie? Nie odnosiłem się pisząc swojego posta do Madrassa, tylko sam przy okazji zainstalowałem DVBViewer i napisałem o swojej konfiguracji.

Co do renderera to coś mi się pomyliło. Dla XP jest najlepiej VMR7 lub Overlay.
to fajnie że się podzieliłeś swoją konfiguracją.
wyglądało, że chcesz pomóc. i tak dalej wygląda.

-- połączono

Generalnie nie zawsze zmiana formatu będzie poprawna w programach komputerowych. Okazjonalnie zdarza się w prawie każdym przy przełączaniu programów lub treści o różnym formacie z różnych przyczyn.

tempel54

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: tempel54 »

Madrass pisze:Ustawienia w DVIX mam takie jakie mówicie, więc to nie przez to.
I racja. Zadaniem kodeka jest dekodowanie sygnału z parametrów w nim istniejących.(header)
Jeśli przekaz jest w parametrze AR 16:9, to dekodowany będzie również 16:9.
W twoim przypadku jest ten parametr nie zmieniany w przekazie i wyświetla non stop albo 16:9 albo 4:3. Nazwę to błędem przekazu. Gdy następują przerwy w postaci reklam lub inne wgnioty nie mające z filmem np. nic wspólnego i w innym AR, otrzymamy m. in. rozciągnięty obraz. Film może być w prawidłowym AR, niemniej kontener przekazu (TS) podaje ciągły przeciwny AR.
Problem zdarza sie nieraz, niemniej w większości jest poprawnie i wyświetla bez zniekształceń.

Proponuję zostawić H.264 dla ffdshow, lub przejść na nową jego wersję LAV Filters.
--

Madrass
Posty: 118
Rejestracja: 5 kwietnia 2013, o 22:40

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Madrass »

Pozostałe kodeki które mogę wybrać, w tym ffdshow źle dekodują obraz. LAV Filtres też nie daje rady. Pozostaje tylko DIVX.

Rozumiem że tym którzy używają DVBViewer zarówno 16:9 i 4:3 wyświetla się prawidłowo? Wypróbowałem już chyba wszystkie programy do tunera dvb-t i tylko ten spełnia wszystkie moje wymagania. Więc nie chciałbym z niego rezygnować, muszę próbować dalej.

Tak wyglądają moje ustawienia proporcji może to coś pomoże:
Obrazek

tempel54

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: tempel54 »

Madrass pisze:..w tym ffdshow źle dekodują obraz. LAV Filtres też nie daje rady.
opps.. aż posdskoczyłem. :ugeek: Pozostaje może Core AVC. :?:
Viewer jest optymalką na dzisiejsze czasy do tunerów usb. Przypominam że oprogramowanie czyta wyłącznie informacje z przekazu i automatyzuje obraz z zawartych tam informacji. Tak apropos, wersję Viewer masz na najnowszym stanie i po aktualizacjach?! Tak zakładam.. Auto jest jak najbardziej prawidłowe.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

lustracja pisze: Generalnie nie zawsze zmiana formatu będzie poprawna w programach komputerowych. Okazjonalnie zdarza się z różnych przyczyn.
Natomiast nie powinno to być nagminne.

1. Najprawdopodobniej nie powinieneś mieć zaznaczonego dekodowania sprzętowego w DIVX.
2. Spróbuj innych ustawień renderera poza overlay.
W XP używałem ALTDVB i SmartDVB nie pamiętam ustawień DVBViewer

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Wygląda na to po testach że powinieneś mieć ustawione
BRAK
Rozmiar Automatyczny
a nie jak pisaliście AUTO.

pozdr

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

edit
AUTO
Rozmiar Automatyczny

a nie tylko AUTO

tempel54

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: tempel54 »

Czytać książkę a nie bawić się w Mickiewicza zalecam. :lol: Gdy czegoś nie rozumisz to pytaj.
http://www.dvbviewer.com/en/index.php?p ... r=d&sub=d3

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

W proporcjach ma być ustawione Auto i Rozmiar autom. U mnie przynajmniej tak ustawiło się domyślnie.

tempel54

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: tempel54 »

A u mnie wystarcza AUTO. Przy zmianach kanałów zmienia i dopasowuje obraz prawidłowo. Tak jak podano w instrukcji z opisem dla ustawienia AUTO.

Obrazek

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

Opcja rozmiaru automatycznego daje to, że przy zmianie proporcji z 16:9 na 4:3 zmienia się również okno odtwarzacza na takie bez czarnych pasów, natomiast gdy tej opcji nie zaznaczymy, to rozmiar okna nie zmieni się, co będzie skutkowało pillarboxem jak na screenie powyżej. Oczywiście nie dotyczy to pełnego ekranu.

Za to widzę masz coś z polskimi znakami, jakieś skopane spolszczenie chyba. :P

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Admin wyłączył mi edit więc przepraszam za 2 kolejne wpisy
tempel54 pisze:Czytać książkę a nie bawić się w Mickiewicza zalecam. :lol: Gdy czegoś nie rozumisz to pytaj.
rozumiesz? spelling ci nie działa?
domyślnie się ustawia tak jak napisałem
Auto i rozmiar automatyczny.
Koledze Madrass ustawienie AUTO nie wystarcza do prawidłowego odbioru więc czytaj wpisy na forum a nie filozofuj.

Madrass poszukajinnego renderera

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Bez różnicy jaki soft, chociaż ja używam i polecam SkyView.

Dla XP:
Renderer: najlepszy obraz Overlay Mixer, ale może być problem z poprawnymi proporcjami. Drugi w kolejności VMR7, najgorszy moim zdaniem VMR9.
Kodeki wideo mpeg2 i h264, jeśli programowe dekodowanie to darmowy FFDShow. Jeśli karta graficzna pozwala na sprzętowe dekodowanie to jakieś kodeki Cyberlinka najlepiej. Wtedy mamy dużo lepsza jakość/płynność, więc gra warta świeczki.
Kodek dźwięku najlepiej FFDShow.

W przypadku Windows 7, TYLKO renderer EVR, inne są emulowane. Kodeki wideo Microsoft DTV, a dźwięku też może być FFDshow.

Zablokowany