Wszystko o telewizorach TCL

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Wszystko o telewizorach TCL

Post autor: dvbtowiec »

Przenoszę do tego wątku dyskusję viewtopic.php?f=2&t=3897&p=237297#p237297 o telewizorach TCL.
dvbtowiec pisze: 3 sierpnia 2020, o 09:45 Miałem okazję pobawić się jednym TCL w minionym tygodniu.
Potwierdzam że stacje radiowe nie grają w nim w HbbTV EmiTV.
Ale poza tym działanie HbbTV jest bez zarzutu. Kanały streamingowe w MUX8 takie jak TVP Kultura2 czy eSzkoła Domowe Przedszkole, wczytują się bez błędów za każdym razem i dość szybko. Trwa to niewiele dłużej, niż zmiana kanału nadawanego z anteny. Jestem pod wrażeniem jak może działać serwis mając wyższej klasy oprogramowanie HbbTV.
To już nawet w wypasionym Sony XG, rok modelowey 2019 działa to gorzej. Często błędy, a wczytywanie trwa wyraźnie dłużej - za to w Sony android działa szybciej i płynniej i radio gra w HbbTV, ale z kolei nie działa Polsat News w HbbTV, a w TCL działa :D
ploomba pisze: 3 sierpnia 2020, o 23:07 Dokładnie, jedyne do czego mozna by sie przyczepić w TCLach (z tej właśnie użytkowej ergonomii) to własnie ten średnio działający Android. Znaczy, działać działa, ale czuć, że to nie jest to co być powinno. Na Mi Boxie Android TV działa mi trochę lepiej. Aaa i jeszcze, sortowanie liisty kanałów to jakis dramat w TCLu z Androidem :D
dvbtowiec pisze: 4 sierpnia 2020, o 10:16 Tak lekko off-topic zdradzę Ci pewną sztuczkę co do sortowania kanałów w TCL, o ile jej nie odkryłeś, a mogłeś nie odkryć ze wzgl. na to napiszę dalej.
Ktoś, kto dokonywał tłumaczeń w tym odbiorniku na j.pol. dał ciała :)
W edytorze kanałów, po naciśnięciu OK na dowolnym kanale, masz do wyboru kilka opcji w menu, w tym o nazwie "Wprowadź hasło" - w praktyce ta opcja pozwala grupowo przenosić kanały na dowolną pozycję. Jest też opcja zamiany kanałów, ta akurat została przetłumaczona dobrze i ona się sprawdza w pojedynczych kanałach.

I zmartwię Cię jednocześnie, jakiekolwiek dodawanie nowego kanału poprzez ręczne programowanie z dowolnej częstotliwości, będzie oznaczać układanie listy kanałów na nowo - tragedia :)
Krosnoludek pisze: 4 sierpnia 2020, o 12:26 Jeszcze ja off-topic, czy w TCL da radę ułożyć jedną listę naziemno-satelitarną?

dvbtowiec pisze: 4 sierpnia 2020, o 12:29 Nie :) Przełączenie miedzy listami jest zakopane w taki sposób, że zmiana tego na co dzień przyprawiała by mnie o ból głowy.
Kroki:
1. Klik na przycisk listy kanałów
2. Klik w żółty przycisk do zmiany listy na inne źródło sygnału
3. Strzałka w dół na Satelita
4. Ok.

Powrót to samo :lol:
Zniechęciłem Cie wystarczająco? :)
Krosnoludek pisze: 4 sierpnia 2020, o 12:33 🙊

Zablokowany