Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Mam potwierdzenie z Hyundai, że w ich telewizorach oraz GoGen da się ułożyć listę kanałów ulubionych i miksowania kanałów z różnych tunerów - SUPER

Minusem w ich telewizorach jest brak PVR, rzekomo nie dostępny jak mi napisano "niedostępny zgodnie z dyrektywą EU" - nie rozumiem tego, inne Telewizory mogą nagrywać, a Hyundai nie?

Teraz się dowiedziałem, że wstrzymana została produkcja pod marką Hyundai, a pojawi się pod nową marką GoGen np. TVU43W652 STWEB produkowany przez Vestel w Turcji.
https://www.gogen.pl/gogen-tvu-43w652-stweb/

Jest możliwość ręcznego skanowania częstotliwości
HbbTV 2.0.2
AC-4
Brak PVR 😢

Karolciaaa_M
Posty: 7
Rejestracja: 22 lutego 2021, o 11:57
Miejscowość: Kraków

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Karolciaaa_M »

Czy ja wiem, nie każdy telewizor ma nagrywanie, w większości przypadków to i tak kwestia zewnętrznego urządzenia. Nie mówiąc już o tym, że na urządzeniu ma się też lepszą jakość i większą kontrolę nad kodekami.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: @GUTEK@ »

Krosnoludek pisze: 3 marca 2021, o 13:40 Minusem w ich telewizorach jest brak PVR, rzekomo nie dostępny jak mi napisano "niedostępny zgodnie z dyrektywą EU" - nie rozumiem tego, inne Telewizory mogą nagrywać, a Hyundai nie?
Możliwe, że coś jest na rzeczy. Przeglądałem ostatnio specyfikację telewizorów TCL. Te dostępne u nas nie mają Timeshiftu ani PVR. Również na pilotach nie ma przycisku "z czerwoną kropką". Jednak patrząc na specyfikację na globalnej stronie TCL, oraz trafiłem na stronę na Wietnam. PVR/Timeshift jest tam wymienione jako obsługiwane dla kanałów cyfrowych. Tak samo wklepując model pilota w Google są wersję z przyciskiem nagrywania.

Wychodzi, że kolejny raz eurosojuz dba o nasze dobro :|

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Ramirez »

Tam samo jak nagrywanie rozmów w telefonach. Taka przydatna funkcja jak się coś zapomni, nie zapisze a tu nie, blokada. Bo nie wolno.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

W Sony jest możliwość nagrywania.
Dyski są zabezpieczone, aby nie przenosić nagrań na inne urządzenia. Można obejrzeć tylko na tym telewizorze na którym dysk był zarejestrowany do nagrywania.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: @GUTEK@ »

Tak jak u wszystkich markowych producentów np. Samsung, LG, Philips.
Być może inni nie chcą się babrać w szyfrowanie i prościej im wyciąć na terenie UE.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: @GUTEK@ »

No i chyba się udało odblokować PVR. Jeszcze nie testowałem dokładnie, ale w menu pojawiła się opcja PVR i harmonogramie możliwość zaprogramowania nagrywania.
Więc tak, te telewizory TCL (i Thomson też - bo je produkuje również TCL) mają coś takiego jak "Project ID", on odpowiada regionowi i zastosowanym komponentom np. matrycy (czyli jak się ustawi złe jest klops).
Ten "Project ID" zmienia się wklepując odpowiedni numer z pilota. Ja zmieniłem ten co miałem oryginalnie opisany jako EU/FRA na ME/RUS. Zmieniło się ID oprogramowania z EU na ME (Middle East). Jeszcze znalazłem zgodny pod mój model AP/THA (Azja-Pacyfik), ale tu może już być więcej zmian w sofcie.
W menu pojawiło się PVR, z tego co na razie odkryłem to z regionu dla skanowania kanałów zniknęła Polska (ale można ustawić na Inne, jest też możliwość ręcznego skanowania). Również jeśli chcemy wybrać domyślnie język napisów dla kanałów to nie ma do wyboru polskiego - jak na kanale włącze menu napisów, to jeśli są nadawane polskie to normalnie są do wyboru. Ale nie ma w tym "automacie", żeby na każdym kanale wyświetlał zawsze.
Natomiast w Launcherze Androida pokazało się kilka dodatkowych apek dla tamtego regionu. Można wyłączyć w ustawieniach Androida - jak w telefonach.
Co się więcej zmieniło okaże się w trakcie użytkowania. Na razie wszystko działa ok.
Edit: Nagrywanie działa ok, pendrive sformatowany na FAT32 więc pewnie będzie dzielił. Nagrania wyglądają na szyfrowane, nie da się tego niczym odtworzyć. Timeshift też działa tylko trzeba dodatkowo go włączyć w ustawieniach. Z tym że ma przetłumaczoną nazwę na "przesunięcie czasu".

Jakby ktoś chciał kopać, na własną odpowiedzialność:
- lista "Project ID": https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =811694541
- opis jak zmienić: https://forum.xda-developers.com/t/tcl- ... t-84537061
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2021, o 20:05 przez @GUTEK@, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Czasami ubocznie nie pojawiła się możliwość utworzenia listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej w tym TCL-u ?
Dawniej w TCL-u podobno wchodziło się w menu serwisowe i odblokowywało PVR, być może teraz to zablokowali.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: @GUTEK@ »

Menu serwisowe przeglądałem, przynajmniej to wg tego opisu i nie doszukałem się takiej opcji:

Kod: Zaznacz cały

Service menu...
In the Picture setting/ Advanced/ Brightness menu, choose "Contrast" and at this point type:
1950 - General Service Menu (Design Menu)
9735 or 6428 - Subsection Factory Menu
9705 - Subsection Service Menu
6405 - subsection Hotel Menu
6425 - Running Time..quick access to reset (Reset All and Reset Shop >).
Exit: Go back button
Natomiast co do wspólnej listy to niestety nie sprawdzę, bo nie mam już zamontowanej satelity. Jednak bardzo możliwe, że jest taka możliwość, bo jest bardzo fajny edytor kanałów - można usuwać, zmieniać nr, zmieniać nazwę, ukrywać, chyba blokować kodem - nie jestem teraz pewien. Również telewizor wykrywa Polsat News z MUXu Polsatu, z tym że bez nazwy, ale tą można dopisać.
Listy ulubionych też można tworzyć.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: K63 »

JVC LT-43VF4000
Prosty telewizor od Vestela bez Smarta i Androida. Kanały dvb-t i sat na liście głównej, ale bez pełnej ich edycji (np. można usuwać, ale brak zmiany kolejności).
Natomiast na wspólnej liście ulubionych nie ma z tym problemu.
Krosnoludek pisze: 22 maja 2021, o 12:51 To stwórz proszę w nim taką listę i zamieść tu na forum zdjęcie, jestem bardzo ciekawy jak to zrobisz?

1. TVP1 HD - DVB-T
2. TVP2 HD - DVB-T
3. TVP POLONIA - DVB-S
4. TVN - DVB-T
5. TELE5 - DVB-S
6. STARS TV - DVB-S
7. POWER TV - DVB-S
8. TV 4 - DVB-T
itd.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Tak to powinno wyglądać w każdym telewizorze :) , mieszam sobie jak chcę pomiędzy siebie kanały z DVB-T i DVB-S. Odbiorcy potem nie obchodzi skąd jest dany kanał.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Dowiedziałem się, że prawdopodobnie w telewizorach Hisense z nową wersją oprogramowania da się tworzyć listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarne i później dowolnie je edytować. W starszej wersji kolejność na ulubionej nie dało się zmieniać, kanały były w takiej kolejności jak się je przeniosło z głównej.

fckgw
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 21:08

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: fckgw »

Dołączę do tematu.

Czy w telewizorach można dodać kilka satelit (np. pozycje 13E, 23.5E, 33E, 51,5E) czy tylko "podstawową" 13E ?
Czy w ustawieniach telewizyjnych jest takie coś DiSEqC "a-b-c-d"? To osobne pozycje satelitarne.

Jak to wygląda w poszczególnych markach ?

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Ramirez »

Na LG z 2017 roku na WebOS jest diseqc. Ale co z tego jak nie można na jednej liście mieć stacji DVBT i SAT. Dla mnie to bezużyteczne. Skończyło się na kupnie zewnętrznego odbiornika Combo który tak nie wkurza jak głupi soft od producenta telewizora.

fckgw
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 21:08

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: fckgw »

Może pójdźmy troszkę dalej. Autor wątku chciał aby kanały naziemne oraz satelitarne były obecne na jednej liście dla osób starszych.
Czy jest możliwe aby była jedna lista oprócz naziemnych i satelitarnych także IPTV?
np. Republika, regionalne wersje TVP3 albo stacje radiowe ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Tak powinno być w każdym telewizorze, by wszystko że wszystkim dało się ułożyć na jednej liście kanałów.
DVB-T + DVB-S + IPTV to chyba tylko w telewizorach Technisata jest możliwe, ktoś gdzieś mi kiedyś tak pisał


Odnośnie możliwości łączenia kanałów DVB-T i DVB-S, Sony mi dzisiaj odpisało że jest to możliwe poprzez Sony Channel Editor: Jak porządkować kanały na liście kanałów oraz je dodawać i usuwać: https://bit.ly/3AfsUCj

Mógłby to ktoś w telewizorach Sony zweryfikować?
Ostatnio zmieniony 17 września 2021, o 21:44 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

fckgw
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 21:08

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: fckgw »

viewtopic.php?p=237334#p237334

Może w ten sposób? Może ktoś to zweryfikować?
Chodzi mi o kanały IPTV na jednej liście z satelitarnymi oraz naziemnymi.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: hadam »

Myślę, że w większości odbiorników nie byłoby problemów ze zrobieniem wspólnej listy naziemnej i sat w ulubionych.
Ja na swoim LG zauważyłem taką rzecz, że jak oglądam jakiś kanał np. na satelicie, potem przełączę na inny kanał na naziemnej, to mogę przełączać pomiędzy tymi dwoma kanałami guzikiem powrotu na pilocie dowolną ilość razy. Czyli da się.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: blockbuster »

ObywatelDVB-T pisze: 16 września 2021, o 21:47 Myślę, że w większości odbiorników nie byłoby problemów ze zrobieniem wspólnej listy naziemnej i sat w ulubionych.
Na moim LG nie ma takiej możliwości. Wprawdzie można stworzyć wspólną listę w ChanSorcie ale po wgraniu jej do TV lista się wysypuje. Przyzwyczaiłem się do osobnych list i do przełączania pomiędzy nimi co (przynajmniej dla mnie) nie jest zbytnio uciążliwe (raptem wciśnięcie dwóch klawiszy na pilocie).

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Oczywiście że jest to do zrobienia by dało się połączyć na jednej liście kanałów programy z DVB-T i DVB-S, tylko jak przekonać do tego niektórych producentów, piszę niektórych, bo niektórzy umożliwiają stworzenie takiej listy, np. Philips na Androidzie, Hisense, Vestel z ich smartem, Technisat, Hyundai, GoGen, prawdopodobnie Metz Blue także.
Dlaczego w Philipsie na Androidzie się da, a w TCL też na Androidzie już nie? Bo tak sobie to producent wymyślił.
Dlaczego w tanich chińskich tunerach typu Combo się da, a w drogim i bardziej wypasionym telewizorze już nie?

Zablokowany