Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Jaka w Philipsach jest wersja HbbTV?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Napisałem w tej sprawie w zeszłym tygodniu i na razie cisza, zeszłoroczne modele miały wersję HbbTV 2.0.2, więc pewnie tegoroczne też taką posiadają, bo wyższej wersji na razie nie ma.
Pytałem jeszcze o AC-4 i inne rzeczy techniczne, jak dostanę odpowiedź to się tu nią podzielę.

Lechu1956
Posty: 31
Rejestracja: 6 sierpnia 2020, o 06:41
Miejscowość: Opole
Odbiornik: Sony 50W755, LG 43UJ6307, TCL 43EP660
Instalacja antenowa: siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Pradziad

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Lechu1956 »

Zapytaj , czy po wyłączeniu telewizora i ponownym włączeniu będziemy na liście ulubionych. Jak nie ma wyboru źródła obrazu jako ulubione, to może z tym być różnie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Philips Polska napisał, że jest nadal w Polsce lista ulubionych i można stworzyć listę kanałów ulubionych z DVB-T i DVB-S, ale jeszcze o to dopytam, na razie czekam na odpowiedź o parametrach technicznych.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Adis pisze: 17 sierpnia 2020, o 12:05 Do krasnoludek można utworzyć wspólna lista dvbt i sat lista trzyma cały czas tylko może ją wywalić przy ponownym przeszukaniu dvbt ale kanały sat . pozostawia i potem możesz dodać znów te z dvbt i poprzesuwać jak sobie chcesz, a te których nie chcesz po usuwac jest to dosyć proste możesz pobrać instrukcję obugi phipsa z netu sam mam listę z ok 130 kanalami jeszcze ned o gdy tylko włączysz uaktualnij dvbt listy nie wywala
Czy będąc na tej liście ulubionych kanały można przełączać P+/- oraz przyciskami mumerycznymi?
Przyciski numeryczne na liście ulubionej muszą działać.

Chociaż Kolega pisze że można:
maniek357 pisze: 7 sierpnia 2020, o 22:36 W Philipsie lista ulubionych jest jako jedno ze źródeł obrazu (pierwsze na liście - domyślne). Kolejne źródła to antena naziemna, satelitarna, HDMI itd. Po liście ulubionych można dowolnie skakać, także klawiszami numerycznymi i nie następuje przejście na inne źródło. Będąc na innym źródle, np HDMI, do ulubionych można przejść jednym przyciskiem pilota ("TV"). Nie ma różnic w pokazywaniu EPG na takiej mieszanej liście.
W instrukcji obsługi 43PUS8505/12 nic nie pisze o przyciskach mumerycznych na liście ulubionej
https://www.download.p4c.philips.com/fi ... fu_pol.pdf

Obrazek

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Z ciekawostek z obsługi Sony Android TV.
Od momentu uruchomienia MUX5-Test i dodania do niego TVP Polonia, na liście ulubionych wybrałem wczoraj ten kanał ze źródła Cyfrowe, pomijając go do zaznaczenia na źródla Satelita.
I o dziwo żadne kanały TVP już się nie odznaczają z Ulubionych, zatem od wczoraj mam kompletną wymieszaną listę, z czego się niezmiernie cieszę :)

Pełna obsługa EPG wymieszanej listy, lista dostępnych stacji na dolnym przewijanym pasku także w komplecie, zmiana kanałów CH+/CH- bez zarzutu. Do pełni szczęścia brakuje tylko nie wyrzucanie z listy po wybraniu przycisku numerycznego, ale w moim przypadku to małe zmartwienie, gdyż i tak wybieram kanały z przewijanych kafelków na liście kanałów u dołu ekranu, lub zmieniam jeden w przód, jeden w tył.

Tak to mniej więcej wygląda
Obrazek

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

W Philipsach da radę ręcznie wyszukać dany transponder ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: @GUTEK@ »

Z tego co widzę w moim Philipsie na ATV to jest możliwość ręcznego wpisania parametrów transpondera i przeskanowania. Nie mam podłączonej anteny sat żeby sprawdzić.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Gutek, jaki masz model telewizora?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: @GUTEK@ »

PUS8804

sawo
Posty: 50
Rejestracja: 2 stycznia 2017, o 11:01
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: Philips 32PFS5823/12;
CryptoBox 752HD Combo
Instalacja antenowa: UHF ATV 21/21-45, ATV 27/21-26; VHF FESA 9 BV k. 6-8
Zwrotnica pasmowa ZWR-400
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec; TON Człuchów

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: sawo »

Na moim Philipsie jest możliwość ręcznego wpisania parametrów transpondera i przeskanowania.
Sprawdziłem to, mam podłączoną antenę satelitarną do odbiornika.
Model telewizora: 32PFS5823/12

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: maniek357 »

PUS7303 też można ręcznie wyszukać transponder.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Dosyć krótko wyświetla się banner info w Philipsie, czy w menu jest możliwość regulacji czasu wyświetlania jak to jest w stb?

Także czy w Philipsie w menu można wyłączyć LCN ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Następne informacje odnośnie telewizorów w których można stworzyć listę kanałów naziemno-satelitarną, tym razem w produktach Vestel
W telwizorach które produkuje Vestel w wersji na Androidzie nie da się stworzyć listy kanałów naziemno-satelitarnej.

Natomiast w modelach które posiadają ich smarta już bez problemu można taką liste kanałów DVB-T i DVB-S stworzyć, w menu także można wyłączyć LCN i wówczas dowolnie układać kanały
Przykładowe modele z ich strony:
https://najlepsze.tv/produkt/0-43ul6
https://najlepsze.tv/produkt/o-43ul4b63dg
https://najlepsze.tv/produkt/0-43hl7200
https://najlepsze.tv/produkt/0-lt-43vu8000

Według serwisu Vestel mają obsługę HbbTV 2.0 i tu nie wiedzą czy 2.0.1 czy 2.0.2, mówią że jest wersja 2.0, oraz odtwarzają dzwięk w AC-4. Pytałem się czy Polsat News działa poprzez HbbTV i potwierdzono że tak.
Też podobno ręcznie można przeszukać dany transponder w DVB-S.

Czyli z telewizorami Vestela z ich smartem jest tak jak wcześniej pisał jeden z ich użytkowników
acsat pisze: 9 sierpnia 2020, o 17:54 TV Telefunken T40EX8518.
TV 4K Ultra HD, Smart TV, DLNA, Ultra HD 3840 x 2160, HDR10+HLG, 1200 CMP, Smart TV, HbbTV, NETFLIX, YouTube, Ipla, FILM BOX Live, TVP VOD, Przeglądarka internetowa.
Można dowolnie układać na głównej i na ulubionych listach wspólną listę kanałów naziemnych i satelitarnych.
Miał ktoś z użytkowników do czynienia z telewizorami Vestel na ich smarcie, jak one się sprawują, warte to coś? Produkują je w Turcji?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: K63 »

Krosnoludek pisze: 11 listopada 2020, o 22:30 Miał ktoś z użytkowników do czynienia z telewizorami Vestel na ich smarcie, jak one się sprawują, warte to coś? Produkują je w Turcji?
Zapewne sporo ludzi je ma, ale niewielu zdaje sobie sprawę, że np. ich "japończyk" wyprodukowany jest przez Vestel-a w Turcji.
Ja osobiście od ok. 6-7 lat mam Sharp-a 39LE350. Sprawuje się bezproblemowo. W okresie kiedy go kupowałem był to jeden z telewizorów które najlepiej skalowały obraz SD. Niestety odbiornik nie posiada tunera tv-sat.
Smart ma sporo aplikacji, ale w większości jakieś "egzotyczne" i mało użyteczne. Ja jedynie czasami korzystam z Ipli.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Ech..., jakich tam w Philipsie mają ludzi, nie wiem śmiać się czy płakać, popatrzcie co mi dzisiaj ospisali
Dziękujemy za Pańskie zgłoszenie do działu technicznego Philips.

Po odłączeniu TV od prądu telewizor będzie zresetowany i nie zostanie na tej samej liście.

DVB-T i DVB-S to som różne dekodery i nie mogą mieć wspólną listę ulubionych.
Odpisałem, że chyba Pan srogo się pomylił, bo mam kilka odpowiedzi z działu Philipsa że się da bez problemu, także i użytkownicy starszych modeli potwierdzają że się da, i na razie brak odpowiedzi, jak przyjdzie napiszę

W styczniu chcę kupić telewizor, a ty mi Philips kłody pod nogi rzuca.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: @GUTEK@ »

Grubo :shock:

Weź jeszcze pod uwagę decydując się na Philipsa, że EPG jest wg mnie strasznie... żeby nie napisać niecenzuralnie... kiepskie.
- przykładowo przelecę się po kanałach, tak żeby ściągnąć z każdego multipleksu, potem włączam ponownie tv tego samego dnia wieczorem i jest pusto, co ciekawe nieraz kilka dni jest ok, nie wiem od czego to zależy
- opisy rozwijają się gdy najadę na pozycję i chwilę poczekam, wg mnie zbyt długą chwilę
- w EPG co chyba 4 kanały są ciekawostki "czy wiesz że..." nie idzie tego wyłączyć - albo nie znalazłem
- EPG na liście kanałów pod "OK" bardzo często jest nieaktualne, wyświetla wcześniejszy program - chyba z ostatniego włączenia danego kanału, dopiero po przełączeniu na niego się aktualizuje

A co ciekawe, w obecnych recenzjach telewizorów próżno szukać informacji na temat właśnie jak wygląda interfejs kanałów, EPG i rzeczy związane z normalną telewizją. Szukałem z ciekawości jak wygląda to w telewizorach Xiaomi 4S na Androidzie. Obejrzałem z 5 recenzji. Wszyscy zachwycają się jak tam pięknie działa Netflix, YT, gry z konsoli. Ale nikt tego nie pokazał. Tragedia.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Mam kilka wcześniejszych odpowiedzi od Philipsa ze się da, a dziś wyskakują jak Filip z konopii że się nie da, masakra.
Jeśli nie Philips to pozostaje Vestel nie na Androidzie, najlepszy z nich jest chyba Toshiba
https://najlepsze.tv/produkt/0-43ul6
https://najlepsze.tv/produkt/0-43hl7200
https://najlepsze.tv/produkt/0-lt-43vu8000

Philipsa jeszcze nie skreślam, chyba że faktycznie już nie da się ułożyć listy naziemno-satelitarnej, tylko gdzie dostać wiarygodną odpowiedź? . Także na forum HDTV piszą o kiepskim obrazie na Philipsie i nagminne zwracają go do sklepu.

Nie wiadomo jak z listą kanałów jest w Xiaomi i Hisense oraz w Sharpie

Dokładnie, takie jak teraz robią testy telewizorów, to o kant du*y potłuc, całkiem pomijana jest kwestia wbudowanego tunera w telewizor, telewizor traktują jak monitor do Netfliksa i konsoli wyłącznie, Telewizja Naziemna się nie liczy czy sat a o kwestii łączenia kanałów z dwóch źródeł ani nie wspomnę. Jedyne porządne testy robi Sat Kurier, tylko oni nie mają dostępu do telewizorów do testowania, tylko okazjonalnie.

W styczniu chcę kupić telewizor, a tu teraz Philips z takim wyskakuje 😠
Dlaczego styczeń, bo od wtedy na wejść rozporządzenie odnośnie HbbTV i może włączą testowo MUX-5

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: DVB-T2 »

Xiaomi polecam omijać: https://geex.x-kom.pl/recenzje/xiaomi-m ... wizora-4k/

Na solidnych testach wyszło m.in.:
  • niska ostrość obrazów ruchomych,
  • niska jasność i niewłaściwa charakterystyka tonalna w trybie HDR,
  • brak możliwości usuwania kanałów TV hurtem (tj. zbiorowo),
  • obcięty obraz (tj. niewyłączalny overscan) na sygnale SD,
  • brak podstawowych opcji kalibracyjnych (gamma, balans bieli itp.),
Mocny cytat o HDR, który właściwie nie działa :)
HDR
Na planszy zajmującej 10% powierzchni ekranu maksymalna luminancja (po trzech minutach od rozpoczęcia pomiaru) wyniosła 302 cd/m^2. Jest to wynik nieróżniący się niemal od jasności w trybie… SDR, co może oznaczać tylko jedno: podobnie jak mniejsi bracia (32” i 43”) Xiaomi L55M5 nie jest telewizorem do krytycznego oglądania treści HDR. Xiaomi L55M5 rozpoznaje tylko sygnał tego typu (po HDMI, ale w aplikacji YouTube już nie). Podobnie jak w L43M5 i L32M5, charakterystyka jasności w trybie HDR (tzw. EOTF) była wysoce niewłaściwa.
Xiaomi robi może dobre smartfony, ale od TV lepiej stronić :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Nie wiesz jak w Xiaomi jest z listą kanałów, da zrobić naziemno-satelitarną?
Dwoniąc na ich infolinię nie wiedzą, każą dzwonić do serwisu do Radomia, serwis tym zdziwiony odsyła na infolinię :lol:

Po prostu ściągnęli z Chin coś i coś sprzedają ale nie wiedzą co, kpina i tyle.
Podobna spychaloga jest przy Hisense

Spóźniłem się ze sprawdzeniem wersji HbbTV w Xiaomi, bo gdy byłem w sklepie i się nim bawiłem, to już nie działało sprawdzanie wersji HbbTV.

Zablokowany