Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Lechu1956 pisze: 13 sierpnia 2020, o 07:11 Prawie we wszystkich telewizorach pewnie można mieszać przy liście ulubionych kanały naziemne z satelitarnymi.
W tym sęk, że nie można miaszać źródeł na ulubionych, tak odpisują mi kolejni konsultanci różnych producentów np. LG, Samsung, Panasonic, Sony, TCL. Czy wprowadzają mnie w błąd?

Lechu1956
Posty: 31
Rejestracja: 6 sierpnia 2020, o 06:41
Miejscowość: Opole
Odbiornik: Sony 50W755, LG 43UJ6307, TCL 43EP660
Instalacja antenowa: siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Pradziad

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Lechu1956 »

Najlepszymi konsultantami są osoby posiadające dany telewizor. Np. @dvbtowiec , czy @maniek357.
Przecież @dvbtowiec opisał bardzo szczegółowo aplikację live channels. TCL o takiej pewnie nigdy nie słyszał. W Sony pewnie podobnie.Wczoraj zainstalowałem znowu tą aplikację w TCL, który zakupiłem do testów. Jeżeli wyłączymy telewizor podczas oglądania kanałów poprzez aplikację, to po włączeniu mamy znowu kanał z tej aplikacji. Możemy wymieszać listę naziemnej,satelitarnej , a także kablowej. Trzeba użyć odpowiedniego sumatora dvb-t/dvb-c. W Sony tylko naziemna lub kablowa. Reszta to samo ,co opisał @dvbtowiec. Podobno można umieścić na tej liście kanały przesyłane strumieniowo z aplikacji. Ale jestem za cienki w takich sprawach.
W moim Sony lista źródeł do wyboru jest taka sama jak w telewizorze Philips. Brakuje tylko jednego źródła ulubione. Nie wiem , czy czasem w nowszych telewizorach Sony z wyższych półek takie źródło nie jest dostępne.
Niekiedy tylko zmiana kraju powoduje , że telewizor dostaje nowe możliwości. W LG nie mogę edytować kanałów przy wybraniu operatora(kablówka, satelita). Przestawiam na Czechy i już mogę ustawiać kolejność kanały według moich zachcianek. Posiadacze wielu Samsungów wchodzili w menu serwisowe , aby korzystać z pvr. Podobnie było na początku z TCL, aby można było kopiować listę kanałów. Telewizory największych producentów na rynek brytyjski od 10 lat posiadały tuner dvb-t2(H.264). A na nasz rynek dvb-t(mpeg4). Jeżeli chcemy nagrywać , to należy odpuścić sobie telewizory Sony. I tak można pisać elaboraty. Osób korzystających z łącznie z naziemnej i satelitarnej jest tak niewiele, że bardzo trudno o konkrety.
Ja przez 5 lat nie mogę dokładnie się dowiedzieć na jakiej zasadzie działają telewizory Panasonic z 2xCI+.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Ja miałem ochotę na telewizor LG 43", ale jak konsultant pisze że absolutnie nie da się na nim ułożyć listy mieszanej to sobie go odpuszczę i po to właśnie założyłem ten wątek.
Nowych Philipsów na Androidzie na 2020 rok jeszcze nie ma w sprzedaży i nie można też sprawdzić czy poprawili HbbTV na Polsacie News.

Na allegro podoba mi sie ten TELEFUNKEN D43V800M4CWH 4K bo ma fajnego pilota, ale w Polsce szukałem i nie ma już przedstawicielstwa Telefunken i też nie ma gdzie dopytać o niego

Obrazek
Numer oferty: 9234749394

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A czy przypadkiem TV marki Telefunken nie robi Vestel?
"Vestel, is set to offer direct access to HD+ on a wide selection of UHD TVs for the German market. From September, selected UHD TVs with built-in HD+ will be available under popular brand names, such as Toshiba, Telefunken, JVC, and Hitachi"
https://www.displaydaily.com/article/pr ... or-germany
Jeśli tak, to nie szukaj przedstawicielstwa Telefunkena, tylko Vestela.

JSo
Posty: 23
Rejestracja: 8 października 2019, o 13:59
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Openbox SX9
Instalacja antenowa: antena siatkowa, Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora, Ostrava

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: JSo »

Lechu1956 pisze: 14 sierpnia 2020, o 07:30
Ja przez 5 lat nie mogę dokładnie się dowiedzieć na jakiej zasadzie działają telewizory Panasonic z 2xCI+.
A co Cię interesuje dokładnie. Mam taki telewizor.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

JaroslawMroczkowski pisze: 15 sierpnia 2020, o 10:12 A czy przypadkiem TV marki Telefunken nie robi Vestel?

"Vestel, is set to offer direct access to HD+ on a wide selection of UHD TVs for the German market. From September, selected UHD TVs with built-in HD+ will be available under popular brand names, such as Toshiba, Telefunken, JVC, and Hitachi"
https://www.displaydaily.com/article/pr ... or-germany

Jeśli tak, to nie szukaj przedstawicielstwa Telefunkena, tylko Vestela.
Telefunken miał kiedyś w Polsce stronę internetową: www.telefunken.pl , teraz już się nie zgłasza
https://www.capital24tv.pl/firmowe/tech ... 1198363840
Widać, że markę Telefunken wycofano z Polski, zadzwonię do Vestela i zapytam w których telewizorach co produkują na Polskę da się ułożyć wspólną listę DVB-T i DVB-S.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: K63 »

JaroslawMroczkowski pisze: 15 sierpnia 2020, o 10:12 A czy przypadkiem TV marki Telefunken nie robi Vestel?
Pisałem o tym ...
K63 pisze: 10 sierpnia 2020, o 14:12 Telefunken to Vestel
http://vestel-poland.com pisze:Poszerzając znak towarowy Graetz, dobrze znany w Niemczech, Vestel podpisał również umowę licencyjną na znaki towarowe Telefunken i Hitachi, by produkować i sprzedawać produkty w różnych krajach.

Lechu1956
Posty: 31
Rejestracja: 6 sierpnia 2020, o 06:41
Miejscowość: Opole
Odbiornik: Sony 50W755, LG 43UJ6307, TCL 43EP660
Instalacja antenowa: siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Pradziad

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Lechu1956 »

@JSo. Chodzi mi o różne kombinacje z modułami operatorów satelitarnych,kablowych i pre-paid. Ale to forum dotyczy naziemnej telewizji cyfrowej.
@Krasnoludek. W sobotę pooglądałem kilka filmików z YT o telewizorach różnych producentów, które wymieniałeś. Oczywiście o wspólnej liście na ziemnych i satelitarnych zero informacji. Natomiast zauważyłem , że prawie przy wszystkich jest to samo , co przy moim TCL.Brak możliwości wybrania cyfrowe,satelitarne, czy ulubione. Czyli raczej kaplica z tą listą. Zdziwienie moje wzbudził jakiś Philips android z 2020 roku. Tam także nie było takiej możliwości. Przed zakupem dokładnie się upewnij, żeby nie doznać rozczarowania. W jednych pewnie można mieszać kanały , a w innych już nie. Wszystko idzie w kierunku oszczędności.
Na niektórych rynkach pojawiły się telewizory Panasonic z androidem. Android jest w telewizorach z dolnej półki.
@maniek357. Czy przy Twoim Philipsie mamy do wyboru naziemna i kablowa, czy tylko cyfrowa?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Panowie bądźmy precyzyjni, bo być może ktoś jeszcze sugeruje się tymi informacjami, a widzę @Krasnoludek że zrobiłeś aktualizację w pierwszym poście.
W Sony tak jak pisałem z Android TV jest możliwe wymieszanie wspólnej listy ulubionych naziemno-satelitarnych.
Wady tej listy:
  • Można przełączać kanały tylko jeden w przód i jeden w tył, wybór numeryczny, przenosi do odpowiedniego tunera
  • Jest to trochę niedopracowane, czasami jakaś kanał zniknie z listy, trzeba go ponownie dodawać
  • Po wyłączeniu telewizora domyślne ustawiany jest tuner telewizyjny z którego ostatnio korzystaliśmy
Zgłaszam te błędy/sugestie do Sony, ale nie wiem czy gdziekolwiek trafiają, bo mam wrażenie jakbym otrzymywał standardowe odpowiedzi poprzez kopiuj/wklej, typu proszę zresetować do fabryki telewizor, proszę podać dane adresowe do zgłoszenia serwisowego - a przecież nie zgłaszam usterki telewizora, tylko błąd w sofcie. Raz dostałem też odpowiedź że nie da się wspólnej listy ułożyć. To było zwłaszcza interesujące, bo w zgłoszeniu do błędu oprogramowania napisałem że właśnie to zrobiłem.
Tak że ciężko się przebić, ale listę da się ułożyć. Komuś młodemu, bardziej ogarniętemu to może wystarczyć do bycia zadowolonym.

JSo
Posty: 23
Rejestracja: 8 października 2019, o 13:59
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Openbox SX9
Instalacja antenowa: antena siatkowa, Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora, Ostrava

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: JSo »

Lechu1956 pisze: 17 sierpnia 2020, o 07:27 @JSo. Chodzi mi o różne kombinacje z modułami operatorów satelitarnych,kablowych i pre-paid. Ale to forum dotyczy naziemnej telewizji cyfrowej.
Żeby trzymać się wątku – telewizor nie ma możliwości mieszania kanałów NTC i SAT na jednej liście. Na pilocie jest osobny klawisz do przełączania SAT, NTC lub inne wejścia (HDMI, component itd.). Nie mam modułów prepaid tylko Canal+ i Polsat. Działają oba, zarówno osobno jak i razem – wtedy dla każdego kanału trzeba wybrać z którego modułu ma być dekodowany ten kanał.

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Adis »

Do krasnoludek można utworzyć wspólna lista dvbt i sat lista trzyma cały czas tylko może ją wywalić przy ponownym przeszukaniu dvbt ale kanały sat . pozostawia i potem możesz dodać znów te z dvbt i poprzesuwać jak sobie chcesz, a te których nie chcesz po usuwac jest to dosyć proste możesz pobrać instrukcję obugi phipsa z netu sam mam listę z ok 130 kanalami jeszcze ned o gdy tylko włączysz uaktualnij dvbt listy nie wywala

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Zobaczcie co mi dziś Philips odpisał na Messengerze :
Ten komunikat został napisany przez Marka i jest tłumaczony za pomocą narzędzia do tłumaczenia. Chociaż gramatyka może nie być doskonała, jesteśmy tu po to, by wspierać Cię w każdy możliwy sposób.

Cześć!

Dziękuję za odpowiedź.

Omówiłem ten temat z naszymi specjalistami od produktów. Niestety, nie jest możliwe stworzenie listy ulubionych kanałów od czasu ostatniej aktualizacji oprogramowania. Ze względu na wymagania nadawców nie możemy już oferować tej opcji.

HbbTV powinna działać zgodnie z zamierzeniami. Jeśli nie działa, to lubimy sprawdzać, jak możemy to rozwiązać.

W tym roku następcą dla 43PUS7334 powinien być 43PUS8535. Telewizor ten można znaleźć pod następującym linkiem: http://to.philips/6186GYZxE .

Z naszym działem obsługi klienta można skontaktować się pod numerem telefonu (+48) 223971504. Oczywiście można również wysyłać pytania za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z poważaniem,

Mark
Telewizja Philips
Czyli ma się rozumieć, że lista ulubionych zniknęła i nie da się już ułożyć listy naziemno-satelitarnej? 😡
Napisałem jeszcze raz o potwierdzenie

dvbtowiec - Dla mnie to nie wystarczy, lista musi być na stałe, dziwne że Sony udziela odpowiedzi, że nie da się utworzyć listy mieszanej naziemno-satelitarnej. Philips w nowych już to usunął, pytanie czy usunie też w modelach z 2019 roku.

Adis - Dziękuję za odpowiedź, uważaj z aktualizacjami żeby nie usunęli listy ulubionej 😡

Lechu1956 - "Wywąchałeś" to szybciej z tym Philipsem niż dostałem odpowiedź
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2020, o 14:08 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Wymagania nadawców
:?:
Jakież to wymagania nadawców nie pozwalają mieszać kanałów? Jeszcze bym rozumiał gdy chodzi o preferowaną listę kanałów platform satelitarnych, ale gdy chcesz używać kanałów FTA to jaki z tym problem?

@Krasnoludek Android TV + Live Channels i Twój problem zdaje się w każdym telewizorze rozwiązany :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

dvbtowiec pisze: 17 sierpnia 2020, o 13:59 @Krasnoludek Android TV + Live Channels i Twój problem zdaje się w każdym telewizorze rozwiązany :)
Tylko taki model, który trzyma na stałe taką listę, bo Pisałeś że Sony wyrzuca, a lepiej z tym jest w TCL
Kupiłbym Philipsa z 2019 roku, ale nie widomo czy i w nim ulubiona nie zniknie 😡

W LG nie da się jakiejś alpikacji zastosować, nawet płatnej ?
Napisałem do nich czy w nowych telewizorach poprawili coś w tej kwestii.

Będę pytał jeszcze w Vestel o tą kwestie w ich telewizorach różnych marek
https://hdtvpolska.com/nowy-kierunek-w- ... by-vision/

Lechu1956
Posty: 31
Rejestracja: 6 sierpnia 2020, o 06:41
Miejscowość: Opole
Odbiornik: Sony 50W755, LG 43UJ6307, TCL 43EP660
Instalacja antenowa: siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Pradziad

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Lechu1956 »

W moim trzyletnim LG po wybraniu guide można kursorem lub czerwonym przyciskiem uruchomić filtr. Wtedy wyskakuje grupa kanałów( wszystkie,cyfrowe,analogowe oraz ulubione1 do 8). Jak dokładnie działają te ulubione z satelitą i naziemnymi , to nie wiem , gdyż obecnie telewizor podłączony jest tylko do kablówki. Obecnie nie mam czasu na przenoszenie telewizora do drugiego pokoju. Przy kablówce po wybraniu ulubione1 telewizor przechodzi do funkcji edycji kanałów i tam dodałem kilka kanałów do ulubionych. Powrót,filtr i wybranie nie wszystkie ,tylko ulubione1. Wtedy telewizor działa w ramach tych kilku kanałów ulubionych. Jak to jest w nowych LG , to trzeba zapytać ich posiadaczy.
TCL ma rzeczywiście lepsze Live Channels. Natomiast w innych sprawach jest słabo. Np. przy niektórych oprogramowaniach wyszukuje kanały dvb-t , ale ich nie zapisuje. Trzeba powrócić do starszej wersji oprogramowania.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

@Krasnoludek Wyrzuca po wybraniu przycisku numerycznego. Pisałem też że być może jednak tylko dlatego że domyślnie wybrałem aplikację "TV" od Sony pod przycisk "TV" w pilocie.
Telewizor pyta którą aplikację ustawić jako domyślną - nie próbowałem wariantu z domyślą alternatywną. Aby to przetestować musiałbym zrobić fabrykę.
Jak mnie coś zmusi do fabryki w najbliższym czasie, to z ciekawości sprawdzę ten wariant.

Na tą chwilę widzę że Sony ma taką tendencję iż niektóre przyciski rezerwuje wyłącznie dla aplikacji TV (przy tej domyślnej)
Podobnie wyrzuca mnie np. z aplikacji Canal+ gdy wybiorę przycisk numeryczny oglądając kanał Live, a tymczasem w TCL zmienia kanał w aplikacji Canal+.

W TCL działa to tak jak powinno i zgodnie z Twoimi wymaganiami. Brak tylko EPG.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Jak długo przełącza kanały poprzez tą aplikację Live Channels, jedna osoba pisała że trwa to strasznie długo?

Czyli TCL + ta apka = brak EPG, oraz dodatkowo brak nagrywanie bo TCL tego nie umożliwia oraz brak radia na EmiTV poprzez HbbTV

Philips z 2019 wydaje się że wszystko ok, brak tylko Polsat News poprzez HbbTV

Żeby Philips poprawił ten HbbTV i zaczął działac Polsat News zaraz poleciałbym do sklepu po model z 2019 roku 43PUS7334 lub 43PUS7354 lub 43PUS7304 (różnią się tylko pilotem), no chyba że w nich aktualizacją oprogramowania usuną też listę ulubionych.

Lechu1956
Posty: 31
Rejestracja: 6 sierpnia 2020, o 06:41
Miejscowość: Opole
Odbiornik: Sony 50W755, LG 43UJ6307, TCL 43EP660
Instalacja antenowa: siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Pradziad

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Lechu1956 »

@Krasnoludek
Wybór telewizora , to zawsze trudna sprawa. Najnowsza wersja Live Channels u mnie znacznie przyśpieszyła przełączanie kanałów(około sekunda dłużej). W przypadku korzystania z jakiegoś modułu, to dochodzi następna sekunda przy kanałach kodowanych. Philips podobnie pewnie jak Sony posiada możliwość wyłączenia automatycznego pobierania oprogramowania. Philips posiada znacznie więcej ustawień niż TCL. Przy Live Channes oprócz EPG brak HbbTV.
Może ktoś z posiadaczy Philipsa wypowie się jak jest tam Live Channels.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Czas przełączania nie odbiega od tego który jest w standardowej aplikacji.
3 do 5 sekund.
Czyli TCL + ta apka = brak EPG, oraz dodatkowo brak nagrywanie bo TCL tego nie umożliwia oraz brak radia na EmiTV poprzez HbbTV
- tak to są wady tego rozwiązania, wszystkie które widzę na TCL.

Jedna chyba ważna uwaga, przy okazji, bo to bardzo duży minus najtańszych TCL - słabe kąty widzenia. Jeśli ktokolwiek zamierza siedzieć inaczej niż prostopadle do telewizora, będzie widział mniej kolorów, więcej białych plam, tym większe im pod większym kątem ogląda.


W Sony działają kanały internetowe w Live Channels typu TVP Kultura2, samo HbbTV nie działa pod czerwonym przyciskiem, ale z kolei nie działają przyciski numeryczne. To wszystko ma związek z podejściem producenta do uprawnień dla danej aplikacji.

Prawda jest taka że każdy telewizor ma pewną funkcjonalność, którą chciałoby się dodać do tego prawie idealnego, aby stał się niedoścignionym ideałem :)
Wybór telewizora to ciągle kompromisy. Możliwości coraz większe, a jednak tak proste rzeczy, jak ułożenie wspólnej listy kanałów, co jest standardem w każdym zewnętrznym dekoderze, stanowi problem.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Mam potwierdzenie od Philips Polska że da się w modelach na 2020 również stworzyć wspólną ulubioną listę kanałów DVB-T i DVB-S, oraz że działa Polsat News poprzez HbbTV :
Szanowny Panie

1. Tak, w modelach 43PUS8505/12, 43PUS8545/12, 43PUS8535/12, 43PUS8555/12, 43PUS9235/12 działa Polsat News poprzez HbbTV.


2. Problem z Hbb TV w 43PUS7334/12 jest już od dłuższego czasu badany przez specjalistów. I wkrótce zostanie rozwiązany.

3. W modelach 43PUS8505/12, 43PUS8545/12, 43PUS8535/12, 43PUS8555 oraz 43PUS9235/12 w Polsce możliwe jest utworzenie jednej listy ulubionych kanałów, do której można dodać kanały DVB-T i DVB-S.



Z poważeniem,

Anna

Philips TV/AVA
Czekam jeszcze na odpowiedź dotyczące szczegółów technicznych.

Zablokowany