Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Dobrycel »

Brawo za czujność. Źle odczytałem. Nie zauważyłem tego.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: DanielK »

Dobrycel pisze: 19 września 2020, o 23:42 Tuner z Enigma na pokładzie i Hbbtv
https://hollex.pl/odbiornik-edision-os- ... p-805.html
Czy Hbbtv można uaktualnić do wyższej wersji, czy to wymaga zmian sprzętowych (na przykładzie tego tunera). Wygląda to ciekawie. Szkoda, ze nie kosztuje 200 pln.

Dopisano 20.09.2020
Uwaga dekoder nie ma Hevec -H265! Zastanowić sie czy kupować bo w 2022 roku nie będzie odbierać naziemnej.
Tak jak napisał Ramirez za te pieniądze będzie tuner combo 4k
https://www.dmtrade.pl/p13165,octagon-s ... -c-t2.html
Też na Linux no i plugin HbbTV sobie dograsz z pilota 😉
Dla uściślenia - praktycznie każdy tuner na systemie Linux będzie obsługiwał HbbTV, tylko nie wiem jakie wersję (nowe app TVP działa). To zresztą temat na inny wątek.
Ostatnio zmieniony 21 września 2020, o 09:32 przez DanielK, łącznie zmieniany 1 raz.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Ramirez »

Dobrycel pisze: 20 września 2020, o 16:22 Panowie ale jest Enigma i Hbbtv. Czy Hbbtv mozna uaktualniac do nowszego itp? Chodzi o ta telewizje przez internet. Nie mam tego, w zyciu tego na oczy nie widziałem itp :)
Hbb sobie odpuść. Jak TV ma to ok. Ale żeby się zabijać o to to nie warto. Każdy producent ma jakieś inne Hbb. Każdy nadawca nadaje Hbb wedle własnego uznania. Niepewne, nie przyszłościowe, tak jak z funkcjami smart w TV. Teraz działa a za 3 lata coś zmienią i przestanie. Mam tv z Hbb. Z dwa lata temu to jeszcze działalo. Potem TVP zmieniło parametry. Nie było wcale przez jakiś czas. Teraz tylko działa połowa funkcji z hbb, nie działają mi stacje TVP które są nadawane na żywo, a np Polsat news już tak. Wolna amerykanka.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Krosnoludek »

Jest jedno ale, dotychczas nie było dla HbbTV wybranej żadnej wersji HbbTV, od stycznia 2021 to się zmieni, także mam nadzieję kompatybilność że sobą.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: dvbtowiec »

@Ramirez Bez HbbTV nie ma kanałów linearnych takich jak PN, TVP Kultura2, Domowe Przedszkole. Zatem Warto go mieć :)

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Dobrycel »

No dobra ale nadal nikt nie odpowiedział. Nie mam w TV Hbbtv ale jak kupie taki dekoder, który bedzie miał to potem kwestia uaktualnienia softu jakby sie to zmieniało czy to wymagania sprzętowe?
Co do smart tv to ja bym preferował sprzęt z Enigmą tzn dekoder. Wg mnie to jest przyszłosciowe. A smart tv zależy od tv i jego widzimisię.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: @GUTEK@ »

No i z tanich tunerów przeszliście do HbbTV. Moim zdaniem niepotrzebnego i w obecnej formie kompletnie nieprzydatnego.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Ramirez »

dvbtowiec pisze: 21 września 2020, o 14:14 @Ramirez Bez HbbTV nie ma kanałów linearnych takich jak PN, TVP Kultura2, Domowe Przedszkole. Zatem Warto go mieć :)
Co z tego jak się kupuje telewizor z Hbb i tak tego nie odbiera bo masz komunikat nie można wczytać wideo. Skąd przeciętny nabywca ma wiedzieć w którym telewizorze to zadziała a w którym nie. Telewizor który wszedł do sprzedaży w 2017 roku i nie ma poprawnej obsługi tego. Można być zdenerwowanym.
Ostatnio zmieniony 21 września 2020, o 23:18 przez Ramirez, łącznie zmieniany 1 raz.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Ramirez »

Dobrycel pisze: 21 września 2020, o 19:41 No dobra ale nadal nikt nie odpowiedział. Nie mam w TV Hbbtv ale jak kupie taki dekoder, który bedzie miał to potem kwestia uaktualnienia softu jakby sie to zmieniało czy to wymagania sprzętowe?
Co do smart tv to ja bym preferował sprzęt z Enigmą tzn dekoder. Wg mnie to jest przyszłosciowe. A smart tv zależy od tv i jego widzimisię.
Tuner z enigmą nie gwarantuje obsługi Hbb. Mam zgemme h7s i ta "obsługa" to fikcja. A procesor w tym tunerze jest całkiem mocny. Dwa lata temu próba instalacji wtyczki do Hbb zawieszała tuner. Obecnie po dwóch latach jest postęp. Da się zainstalować. Nawet okienko otworzyć a potem i tak nic nie działa. A zamula jakby zainstalować współczesnego Windowsa na komputerze sprzed 20 lat klasy pentium 2 i 64 Mb ramu :lol: To przed kupnem należałoby się dowiedzieć jak jest w praktyce a nie teorii.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: dvbtowiec »

@Ramirez
Problemy z HbbTV w odbiornikach wynikaja z braku standaryzacji.
Ta wejdzie w zycie w 2021 roku.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Ramirez »

Tylko to nie zbawi już tych co kupili w ostatnich latach telewizory. Teraz z ciekawości włączyłem Hbb z tvp. Stacje na żywo komunikat nie można wczytać wideo. Pozostałe rzeczy odtwarza i średnio co 30 sekund obraz się zatrzymuje na kilka sekund.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: dvbtowiec »

Czyżbyś miał Samsunga? :)
Nikt nie da Ci gwarancji że będzie działać wszystko po zmianach. Wiekszy problem będą mieli Ci którzy kupili w ostatnich latach telewizory bez HEVC. Taki urok postępu.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Ramirez »


Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: @GUTEK@ »

No więc dorwałem w okazyjnej cenie Kaon KSTB6077. Przez ADB wyłączyłem wbudowany launcher i zainstalowałem ATV. Do oglądania DVB-T zainstalowałem Live Channels.

Urządzenie bardzo dobrze dogaduje się z telewizorem przez HDMI-CEC.
- Można ustawić, aby bo po włączeniu telewizora (pilotem z telewizora) również włączał się tuner
- Tak samo razem obydwa urządzenia mogą się wyłączać
- Również działa to w drugą stronę, włączenie tunera pilotem z niego włącza telewizor
- I tak samo obydwa wyłączają się pilotem z tunera
- Jeśli wyłączę tuner na włączonej aplikacji Live Channels to włącza się z powrotem do tej aplikacji
- Mogę wybierać numer kanału przyciskami numerycznymi pilota od TV (pilot z KAON rozprowadzany w Polsce nie ma przycisków numerycznych, chyba wersja w Czechach ma inny pilot z tymi przyciskami)

Z minusów:
- Tuner po wyłączeniu/uśpieniu pobiera 4W, jest opcja w ustawieniach która powoduje, że tuner wyłącza się całkowicie po 20min, wtedy pobiera poniżej wata, ale dłużej się włącza - ładuje się Android
- Brak jest ręcznego skanowania kanałów, tylko skanowanie całego pasma jest dostępne
- Brak jest możliwości sortowania kanałów, można jedynie wybrać które mają być dostępne na liście
- Kanały przyjmują numerację LCN i nie da się tego zmienić
- Brak jest opcji nagrywania
- Tuner odbiera DVB-T2 z testowego multipleksu z Katowic, poprawnie wyświetla kanały nadawane tam w HEVC, jednak w ogóle nie widzi ścieżki AC-4 na TVP Kultura - nie że nie działa, nie wykrył mi jej
- Trochę stary Android TV 8.0.0
- Pilot po kilku sekundach nieużywania usypia się, po czym nie zawsze zareaguje na pierwsze naciśnięcie przycisku po tej bezczynności

EDYTA:
- z minusów jeszcze zapomniałem dodać, że nie ma obsługi HbbTV

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Dobrycel »

Okazyjna cena to ile? A to nie jest własnosć operatora komorkowego? Widziałem te dekodery ale nie wiem czy warto. Graficznie mi Ariva bardzo odpowiada :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: @GUTEK@ »

Okazyjna cena to mniej więcej tyle ile kosztuje taki zwykły Ferguson.
Ten box jest sprzedawany na własność przez operatora. Ja dostałem nawet do niego fakturę na którą został zakupiony.
Co innego box od Playa, ten jest na wynajem i po skończonej umowie trzeba go zwracać, nie wiem czy jest też możliwość zakupu go na własność u operatora, ale na Allegro sporo jest ofert ze sprzedażą.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: Dobrycel »

Zwykły ferguson do 130 pln. Warto kupic ten dekoder z T-Mobile (bo o nim chyba mowa )lub ten z Play?
Ja zastanawiam sie nad kupnem Ariva T760i
Gutek jeszcze jedno pytanie. Podobno Czeskich kanałów nie odbiera ten dekoder. Prawda to?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: @GUTEK@ »

Tego z Playa nie znam, a co do tego to masz opisane wady. Jeśli szukasz czegoś do oglądania TV to chyba lepiej zwykły tuner. Jeśli natomiast ma to być przyzwoicie działający odtwarzacz multimedialny z działającymi serwisami VOD i możliwością odbioru telewizji to jest to wg mnie dobry wybór.

U mnie czeskie multipleksy wykrył. Z tym, że ja używam aplikacji Live Channels, być może gdy używa się oryginalnej aplikacji od T-Mobile to ta ignoruje te multipleksy. Nie wykrył natomiast kodowanych kanałów Polsatu - ale też nie wiem jak obecnie z ich sygnałem u mnie.

Dołączam zdjęcie:
Obrazek

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: @GUTEK@ »

Pojawiają się już informacje o drugiej generacji boxu od Playa: https://forum.android.com.pl/topic/3710 ... 9Bcicieli/

KrzyK
Posty: 8
Rejestracja: 8 czerwca 2021, o 22:26
Miejscowość: Warszawa

Re: Tani tuner DVB-T2 z HDMI-CEC lub AndroidTV

Post autor: KrzyK »

W związku z zbliżającą się emisją TVP4K w NTC z ofertą Euro2020 ;-) odświeżę temat (żeby nie zakładać nowego)
Wymyśliłem sobie kryteria:
-wsparcie DVB-T2
-UHD
-linux/android jako OS
-sensowne wsparcie dla popularnych serwisów VOD
-EPG
-możliwość rejestracji z tunera

mój pobieżny przegląd rynku z przykładowymi linkami do produktów i krótkim komentarzem wygląda tak:

Canal+ BOX 4K Ultra HD IPTV Android TV 9.0
https://dvbsklep.pl/canal-box-4k-ultra- ... android-tv
prawdopodobnie brak EPG i rejestracji, w procesie uruchomienia może być konieczne założenie konta C+
ciężko odnaleźć info jak ogranicza się funkcjonalność przy rezygnacji z usług C+
certyfikacja Netflix?
Bluetooth BTLE 4.2, WiFi 802.11ac 2x2
Dual Band Wi-Fi 2.4GHz & 5GHz
nowy Android 9.0 Pie
Chromecast, google asistant głosowy
~200zł

DI-WAY AND-4X4 DVB-T2 H.265 Android 4K
https://dvbsklep.pl/di-way-and-4X4-dvb- ... android-4k
Netflix SD (urządzenie bez certyfikacji)
HBO GO (działa tylko przez WIFI) ?
Lan max 100Mb
Wifi 2,4 GHz (bez wsparcia dla 5GHz)
Jeden dystrybutor, produkt raczej niszowy w związku z tym nie nastawiałbym się na dynamiczny rozwój, nowe wersje firmware.
nowy Android 9.0 Pie
~310 zł

Tuner Qviart DUAL OS system Linux Enigma 2 + Android 9.0 COMBO DVB-S2X+DVB-T2/C
https://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/oferta/qviart-dual-4 ... 0608140350
Linux E2 + Android 9.0 Dualboot COMBO – jest też na pokładzie tuner DVB-S (oprócz DVB-T2)
WIFI 300 Mb / s podwójne anteny 2,4 GHz – brak 5GHz
- koszt (~700zł)

Ferguson ARIVA ATV COMBO 4K + pilot SR410 AirMouse
https://www.dmtrade.pl/p14788,ferguson- ... mouse.html
Ferguson ARIVA ATV COMBO 4K
Sygnalizowane kłopoty z appką Netflix (poza wsparciem usługodawcy?)
• Ethernet: Interfejs Ethernet RJ45 10/100 / 1000Mb
• Wi-Fi: DualBand 2,4 / 5 GHz 802.11a / b / g / n / ac
~470 zł

DREAMBOX DM920 UHD TRIPLE 2xDVB-S2X + 1xDVB-T2/C
https://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/oferta/dreambox-dm92 ... paign=feed
wszystkomający (3 głowice 2x sat 1x dvb-t)
wyświetlacz, mejsce na wewn. Dysk..
cena >1700zł :-/

OCTAGON SF8008 4K UHD E2 COMBO DVB-S2X & DVB-C/T2
https://www.dmtrade.pl/p13165,octagon-s ... -c-t2.html
EnigmaE2 /bez Android TV
~480 zł

Coś jeszcze ciekawego na rynku mi umknęło?
Komentarze?

Zablokowany