Szukam tunera dvbt-2 z funkcją nagrywania

gk81
Posty: 2
Rejestracja: 15 grudnia 2020, o 19:45
Miejscowość: Jno

Szukam tunera dvbt-2 z funkcją nagrywania

Post autor: gk81 »

Dzień dobry - szukam tunera tv naziemnej z funkcją nagrywania na dysk twardy/pendrive programów. Działam na wiekowym verisie który ma ta zaletę, ze nagrywa w plikach mts. Pytanie czy jest na rynku tuner który nagrywa w takim formacie i można je skopiować później na komputer ? jak zadaje to pytanie w sklepach internetowych to nie wiedza w jakich plikach sprzęt nagrywa. Z góry dzięki za podpowiedzi/porady.

Charles
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2020, o 20:25
Miejscowość: Sławków(woj. śląskie)
Odbiornik: Ferguson Ariva T760i + Canal+ box internetowy (z DVB-T2)
Instalacja antenowa: TELMOR ASR CLASSIC
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Kosztowy, OSTRAVA (Cesko)

Re: Szukam tunera dvbt-2 z funkcją nagrywania

Post autor: Charles »

Ferguson T760i daje radę.

gk81
Posty: 2
Rejestracja: 15 grudnia 2020, o 19:45
Miejscowość: Jno

Re: Szukam tunera dvbt-2 z funkcją nagrywania

Post autor: gk81 »

Ciekawa opcja - nagrywa w mtsach ? Jak z obsługa pendrive np. 32 gb lub dysków 256 gb (czy nie za duże napięcie do obsługi, bo w tym moim działał do czasu a teraz podłączony po krótkim starcie wyłącza tuner a przy pendrivie 32 gb niestety dzieli mi plik do 4 gb i robi kolejny a przy większym dysku miałem plik w całości powyżej 4 gb).

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Szukam tunera dvbt-2 z funkcją nagrywania

Post autor: adiq »

Chyba wszystkie importowane na żywca tunery noname mają bezproblemowe nagrywanie strumienia bez szyfrowania. Chiny od zawsze prawa autorskie miały głęboko... ;)
Analogicznie chyba wszystkie markowe tunery (wbudowane w TV i przystawki sygnowane znanymi markami) takie nagrania szyfrują bądź w ogóle takiej funkcji nie mają.

Z mojej strony mogę potwierdzić, że WIWA H.265 Pro nie szyfruje nagrań, choć występuje kilka anomalii, np. daty plików nagrań są przesunięte o 1 dzień i 1 godzinę (daty w nazwach plików są ok), oraz często po zakończeniu zaprogramowanego nagrania tuner nie wyłącza się, tylko pozostaje włączony.
Dysk 500GB nawet podpięty do przedłużki 0,3m zasila bez problemu. Co do dzielenia nagrań to nie potwierdzę bo nie nagrywałem niczego powyżej 4GB.

4plus2
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2018, o 20:01
Miejscowość: Plus
Odbiornik: Ferguson T650i, T760i
WIWA HD-90
Orange TV Sagemcom WHD 80
Instalacja antenowa: Antena Kierunkowa DVB-T
Antena Satelitarna DVB-S
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Leżajsk

Re: Szukam tunera dvbt-2 z funkcją nagrywania

Post autor: 4plus2 »

Ferguson T760i nagrywa w .ts
Tworzy folder z datą, godziną i kanałem, a w nim plik 000.ts z filmem i pliki 000.dvr i info3.dvr z informacjami dla dekodera.

Zablokowany