Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Za miesiąc to powinno wyjaśnić czyli 10, 11 czerwiec jak ten kanał TVP 4K zostanie uruchomiony na Euro i z jaką rozdzielczością nadaje na tym MUX-5 test, mogliby by wcześniej uruchomić, żeby było wiadomo jak to będzie nadawane lub przynajmniej poinformować publicznie, czy tak samo jak obecne kanały na tym MUX-5 w samym HD, czy jednak z pełnym UHD lub Full 4K i pełną obsługą tego 4K przez dany tuner i wszystkie tunery to muszą posiadać. I w jakiej rozdzielczości będzie nadawany ten kanał TVP 4K?

vobo70
Posty: 7
Rejestracja: 7 maja 2021, o 13:31
Miejscowość: Kuklówka Zarzeczna

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: vobo70 »

Prośba o polecenie tunera który będzie odbierał dvb-t2 / hevc / h265 z dobrej jakości obrazem i obsługą hbbtv i w 4k, kwota w miarę możliwości najmniejsza. Mam już 2 playery na androidzie (mi box 4k i beeling gt king pro) i myślałem o wykorzystaniu playera i tunera na usb np, takiego:
mygica T230A
https://www.geniatech.com/product/t230/
lub
mygica t232
https://www.geniatech.com/product/t232/
ale nie wiem bo opinie są nie najlepsze.
Instalacja antenowej nie mam właśnie będę pisał post na dziale o antenach.
(mieszkam Kuklówka Zarzeczna, wszystkie mux'y mam dostępne z Raszyna - 19km - niestety dookoła domu gęsty las)
z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi..

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Panowie, po co Wam tuner 4K jeżeli macie go już w telewizorze?
Po co wyważać otwarte drzwi? Chyba, pół tego forum potrzebuje wszystko nagrywać, po to aby później nie mieć czasu tego obejrzeć :lol:

Masz telewizor 4K, to do niego podłącz antenę. 99% telewizorów 4K będzie w stanie odtworzyć sygnał DVB-T2 HEVC, oraz 4K z anteny.


@vobo70 - jeśli masz już MiBox 4k, to tam masz aplikacje, np. TVP VOD, które jest bardziej rozbudowane niż HbbTV i będzie działać lepiej i tam też obejrzysz TV na żywo np. TVP Kultura 2. Na Twoim miejscu nie szukał bym czegoś koniecznie z HbbTV.

Jakie jest prawdopodobieństwo dodania czegoś wyłącznie na HbbTV, aby nie było to dostępne na innych platformach?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

vobo70 pisze: 8 maja 2021, o 12:13 Mam już 2 playery na androidzie (mi box 4k i beeling gt king pro) i myślałem o wykorzystaniu playera i tunera na usb np, takiego:
mygica T230A
https://www.geniatech.com/product/t230/
lub
mygica t232
https://www.geniatech.com/product/t232/
Mygica ponoć działa z MiBoxami:
https://www.youtube.com/watch?v=qomGLQx19JU

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

DanielK pisze: 8 maja 2021, o 12:18 Panowie, po co Wam tuner 4K jeżeli macie go już w telewizorze?
Po co wyważać otwarte drzwi? Chyba, pół tego forum potrzebuje wszystko nagrywać, po to aby później nie mieć czasu tego obejrzeć :lol:

Masz telewizor 4K, to do niego podłącz antenę. 99% telewizorów 4K będzie w stanie odtworzyć sygnał DVB-T2 HEVC, oraz 4K z anteny.


Widzisz, nie każdy ma jeszcze telewizor 4K i musi kombinować z telewizorem tak jak ja Full HD lub jeszcze są starsze przecież plazmy i.t.p,
żeby obejrzeć trocha te TVP 4K na nich.Temu przystawki i tunery DVB-T2 obsługujące w pełni 4K, HEVC.
Nie każdego też stać na zakup nowego telewizora 4K, dodatkowo w dobie pandemia i kryzysu.
Sam tuner z tego obsługą wyjdzie o wiele taniej, telewizor 4K nowy w granicach 2000 zł lub więcej, a sam tuner cena do max. 1000 zł lub mniej.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dvbtowiec »

Tuner combo (DVB-T2 HEVC, DVB-S2 HEVC, 4K), Linux Octagon SF8008 w granicach 460zl. Jeden z najtańszych porządnej klasy tunerów.
Jedyny problem, to obsługa w HbbTV strumieni Live i brak AC4. Nie wiem tylko do końca czy brak AC4 to wyłącznie problem oprogramowania, czy sprzętowy.
OpenATV widzi ten strumień, ale po zmianie cisza.

Na tanich tunerach za ok 100zł bez wyspecyfikowanego 4K, na 99% kanał 4K zostanie zaprogramowany, ale nie będzie obrazu. Problemem będzie brak obsługi rozdzielczości 4K przez takie tunery.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Myślę, że TVP4K powinni uruchomić chociaż dwa tygodnie przed startem Euro, np. jakieś demo z krajobrazem, by widzowie mogli się przygotować.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Treści jakie będą na TVP 4K będą także na TVP 1 HD / TVP 2 HD / TVP Sport HD. Tam nie będzie unikalnych transmisji, których nigdzie więcej nie zobaczycie.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Istnieją też chyba dekodery marki Cabletech(firmy Lechpol) służące m. in. do odbioru DVB-T2 w kodeku wideo: H.265/HEVC - takie jak:
- Cabletech URZ0329,
- Cabletech URZ0336A ?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Ten tuner DVB-T2 firmy DI-WAY AND-4X4 DVB-T2 H.265 HEVC 4K nadaje do dobrego odbioru testował , ktoś?

https://dvbsklep.pl/di-way-and-4X4-dvb- ... android-4k

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

Nie wiem jak z odbiorem, ale jeśli w opisie jest wzmianka, że Netflix działa tylko w jakości SD. To on nie ma certyfikatu L1. Więc według mnie w tej cenie nie warto. Jak ktoś chce coś z AndroidTV to lepiej zainteresować się którymś z boxów Canal+/Play/T-Mobile.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

DI-WAY AND-4X4 DVB-T2 H.265 Android 4K - opis całkiem niezły, są drobne literówki.
Brakuje mi obrazka związanego z DVB-T demonstrującego jak obszerne są informacje o wybranej pozycji np. film: reżyser, kraj, aktorzy, data produkcji, treść w skrócie.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Z mojej strony muszę powiedzieć, że aplikacje do obsługi DVB-T/T2 na Android i AndroidTV (bo co istotne to różne systemy) są niestety upośledzone i często mam wrażenie chwilowego zawieszania się przy nawet prostym przełączaniu kanałów.

Znów sprowadza się to do tego do czego potrzebujesz dany sprzęt.
Jeśli chcesz nagrywać to na Android o ile wiem nie da się. Ale na AndroidTV masz aplikacje (Ipla, Player, TVP VOD) gdzie bez potrzeby nagrywanie obejrzysz większość audycji.
Jeśli np. potrzebujesz używać jakąś specyficzną aplikację na Android, np. podgląd z kamer a TV tylko przy okazji to taki tuner z Android będzie OK.
Jeżeli chcesz wygodnie obsługiwać YouTube, Ipla, Player, TVP VOD,Netflix i inne to wybór pada na sprzęt z AndroidTV. Tak jak napisał @GUTEK@ można wybrać któryś z boxów Canal+/Play/T-Mobile (jednak mają one swoje nakładki na AndroidTV, ale grunt że pod maską właściwy system).

Ja prywatnie mam:
- Xiaomi MiBox S - system AndroidTV - wygodna obsługa YouTube, Ipla, Player, TVP VOD
- Tuner combo na Linux do DVB-T2 i sporadyczne nagrywanie z NTC.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

DanielK pisze: 19 maja 2021, o 09:48 Z mojej strony muszę powiedzieć, że aplikacje do obsługi DVB-T/T2 na Android i AndroidTV (bo co istotne to różne systemy) są niestety upośledzone i często mam wrażenie chwilowego zawieszania się przy nawet prostym przełączaniu kanałów.

Znów sprowadza się to do tego do czego potrzebujesz dany sprzęt.
Dzięki! Czyli raczej Linux. Zależy mi na sprawnym nagrywaniu, najchętniej 2 audycji jednocześnie. I oczywiście obszernych informacjach o tych audycjach. Koniecznie możliwość poprawnego odtwarzania plików nagranych z różnych źródeł (mam złe doświadczenia z Xoro), odtwarzanie 4K/60fps.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Tak @ams8 raczej linux. Możesz też w trakcie nagrywania oglądać na ekranie wcześniej nagrany materiał z dysku. Jednak nie ma tunerów z 2 głowicami DVB-T2, ale o tym już było pisane na forum.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dvbtowiec »

DanielK pisze: 19 maja 2021, o 09:48 Z mojej strony muszę powiedzieć, że aplikacje do obsługi DVB-T/T2 na Android i AndroidTV (bo co istotne to różne systemy) są niestety upośledzone i często mam wrażenie chwilowego zawieszania się przy nawet prostym przełączaniu kanałów.
Android TV w telewizorze Sony z 2019 roku, niczego takiego nie obserwuję ;)
Na tym przykładzie widać że trzeba celować w wysokiej klasy sprzęt, aby nie narzekać.
Tutaj rozmawiamy o dekoderach, tych z Android TV rzeczywiście dużo nie jest i raczej tunery naziemne są jako dodatek do urządzenia z Android TV , a nie odwrót, jak to jest w przypadku telewizorów. Stąd zapewne słabsze przyłożenie się do tunerów naziemnych.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Jak już mowa o telewizorach, to jaki telewizor z obecnie z nowych na rynku w granicach 2000-3000 zł. góra, byście polecili z wbudowanym już tunerem, dekoderem DVB-T2, chodzi mi jakiej marki, konkretny dobry model? Może być podane kilka, chodzi mi o wielkość 50,góra 55 cale nie większe. Wtedy problem rozwiązuje, bo nie trzeba oddzielnego zewnętrznego tunera DVB-T2.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

To może napisz czego oczekujesz od tego telewizora - SmartTV, HDR, PVR itp. Bo jeśli wszystko jedno to bym poszedł do Carrefoura i kupił najtańszego Thomsona w promocji.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Chodzi mi w takiej cenie jak napisałem i żeby wszystko miał Wi-Fi, Smart TV oczywiście najnowszy model. Przeglądałem Samsungi królują dalej, Sony 2 miejsce, Panasonic poszedł w dół na3 , LG na stałym średnim poziomie 4, Philips fajne nowe modele bezramkowe wypuścił 5 lokata, za to pojawiły nowe fajne Xiaomi skok do liderów, Hiense również warty uwagi, Toshiba też w miarę za rozsądną cenę, Hitachi. A nawet znanych dobrze kiedyś firm JVC i Sharp. Spory wybór tych tv temu pytałem.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

@GUTEK@ pisze: 20 maja 2021, o 13:32 ...jeśli wszystko jedno to bym poszedł do Carrefoura i kupił najtańszego Thomsona w promocji...
Ja bym szczerze radził skonsultować z osobą, która też będzie z nowego TV korzystać.
Do dziś moja, jak mawiał Jacek Fedorowicz, 'obywatelka' Małżonka, ma mi za złe, że pilot kuchennego TV ma zupełnie inny układ klawiszy (Manta) niż nasz 'salonowy' Panasonic. O logice wędrowania po menu już nie wspomnę...

Zablokowany