Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Kolejny test tunera, tym razem Tesla Senior T2
https://youtu.be/q-D88sy0V7I

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dvbtowiec »

Sortowanie kanałów poprzez wpisywanie numeru, czyli tak naprawdę zamiana miejscami, duży minus.
EPG bez listy rozpisanej wg godziny dla wszystkich kanałów, to także duży minus.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

dvbtowiec, kwestia gustu. ja wolę tak przesuwac przez wpisanie. EPG tez mi się podoba bo nie jest narzucony tzw harmonogram jak w typowym telewizorze.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Żaden producent nie robi tunerków DVB-T w jakiejś innej fajnej formie.
Satelitarne, kablowe i te z Linuxem potrafią robić w ciekawych formach, kostkach i z dyskretnymi diodami.
A tutaj nie, wielkie czerwone i zielone diody bijące po oczach, prawie wszędzie zielone i byle jakie wyświetlacze.
Owszem o ile inny rodzaj (kolor i wielkość diod) to żaden koszt...o tyle już lepszej klasy wyświetlacz to koszty.
Jednak ciekawszą formę, można i wyżej wycenić.
Nie ma niestety na rynku niczego ładnego w tym segmencie.
Tłuką wszystko na jedno kopyto, brzydkie barachło.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dvbtowiec »

@Ramirez to raczej kwestia wygody.
Jeśli chcesz ułożyć , czyli przesunąć stację z pozycji 10 na pozycję 3, nie ruszając pozostałych, to musisz tą czynność wykonać 8 razy, bo musisz zamienić wszystkie kanały od pozycji nr 3 z pozycja nr 10.
Gdybyś miał opcję przesunięcia i wstawienia, wykonałbyś to tylko raz :)
Zamiana miejscami się przydaje, ale nie do układania całej listy kanałów.

@eter Zgadza się. Choć jeden na rynku tuner naziemny mógłby nieco z wyższej półki, z działającym HbbTV także. Nie zanosi się na to.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Tutaj coś już próbują zmieniać a na plus pilot na bluetootha.
Można skrzynkę całkiem schować.
Obrazek
Tutaj fajny wygląd, ale chyba nie ma HEVC.
Obrazek
Może coś się ruszy i będą robić fajne modele.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Ale nadal Ferguson nie dodał programowalnych przycisków do obsługi telewizora, ech...
Także nadal brak od nich tunera z HbbTV

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Potrafią zrobić tani sprzęt za około 150 zł ....mający przyzwoity wygląd.
Tyle, że to tylko mediabox.....ale jak się chce - to można.
Obrazek

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

A czy ktoś wie, jaką czułość głowicy ma Cryptobox 702T? Mieszkam w regionie, w którym trochę skacze mi jakość telewizji naziemnej, i siła, i ważna jest dobra siła sygnału.
Zastanawiam się też nad sprzętem z 4K, żebym miał dobry, porządny sprzęt na lata. Mój telewizor nie odbiera DVB-T2, ma H.264. Fajną opcją byłoby HbbTV. Wiem, marzę sobie :D , ale może... powinienem zostać przy zaplanowanym CryptoBox 702T? :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

TVP prawdopodobnie wypuści tuner z HbbTV i 4K, skoro zapowiadają uruchomienie takiego kanału, pojawić ma się w przyszłym roku. Pierwsze przełączenia do nowego standardu nadawania już 28 marca 2022 więc przed tym terminem pewnie się pojawią. Może także Polsat i TVN swoje tunery z HbbTV wypuszczą?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Kolejny test tunera, Wiwa H.265 Lite: https://youtu.be/pqBANWCpZtY

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mathey »

Mam pytanie do osób, które mają bądź miały styczność z nową Ariva T75. Pozwalam sobie zapytać tutaj, ponieważ brak tematu dla tego dekodera a ktoś już tutaj o nim wspominał.
-Czy ten tuner wspiera nagrywanie dwóch kanałów jednocześnie (oczywiście w ramach tego samego multipleksu) tak jak wiele innych tunerów Fergusona?
-Czy czułość głowicy tego dekodera jest nieco lepsza niż w modelu T760i (w szczególności dla DVB-T w wersji pierwszej)?
Kupiłem ostatnio T760i i ona ma nagrywanie dwóch kanałów, jednak czułość głowicy jest dość słaba i o ile DVB-T2 działa dość dobrze to kanały w DVB-T potrafią strasznie zacinać i sygnał co chwilę spada do zera, gdzie żaden inny tuner, który posiadam (Ferguson Ariva 250 Combo, Manta DVBT-06, Wiwa HD90 i HD80, SmartTV JVC LT58VA8000) podpięty do tej samej instalacji antenowej nie ma żadnych problemów i na nich jest cały czas 90% siły i 100% jakości. Przez to ta Ariva T760i jest dla mnie bezużyteczna dla podstawowej wersji DVB-T (choć MUX-8 i MUX-4 działa na niej całkiem znośnie, problem jest z MUXami 1-3 i tym ostatnim w szczególności, a one w sumie mają u mnie najmocniejszy sygnał. Może jednak to nie za niska jakość sygnału a przesterowanie?) i rozglądam się za czymś innym, co jednak również pozwalałoby na nagrywanie dwóch kanałów równocześnie. Ta Ariva T75 widzę, że jest na innym procesorze niż Ali stąd mniejsza pewność co do nagrywania kilku kanałów na raz. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

Szczerze to nawet nie wiedziałem że t760 tak potrafi nagrywać. To jest raczej niespotykane w tych tanich urządzeniach. Takie cos potrafią tunery z systemem enigma2. Ale nie ma ich w wersji tylko DVBT i trzeba brać tzw. combo satelita+DVBT a to drogo wychodzi. Np. mój tuner Zgemma H7S potrafi chyba nagrywać jednocześnie wszystkie programy z jednego MUX. Tylko musiałbym się upewnić a na razie dostępu do telewizora nie mam :mrgreen:

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mathey »

Soft w tym tunerze (T760i) jest bardzo podobny (wyglądem i funkcjonalnością) do tych z Ariv Combo - mam od lat Arivę 250 Combo, która właśnie to potrafi - nagrywanie dwóch kanałów jednocześnie z tego samego MUX'a (mogą być nawet HD, byle pendrive miał prędkość zapisu, która to ogarnie) i w tym samym czasie można dodatkowo oglądać trzeci inny kanał również z tego samego MUX'a lub coś z pendrive'a. Tak więc nieźle, jak na dekodery z tej półki cenowej. W Combo niestety nie można równocześnie nagrywać z DVB-T i SAT (muszą być max dwa kanały z tego samego mux'a z naziemnej lub max dwa kanały z tego samego transpondera z satki) ale i tak to co oferuje w kwestii PVR jest niezłe. Zarówno Arivy Combo jak i ta T760i mają procesory firmy ALi i 8 MB Flash, natomiast T75 jak udało mi się ustalić ma coś z innej firmy tylko już wyleciało mi z głowy (M.. cośtam, jakiś numer, ale chyba nie Mstar) i 4 MB-ajtowy Flash. Dlatego tę T760i kupiłem bo dowiedziałem się, że też tak właśnie potrafi nagrywać i mogę to potwierdzić, niestety po zakupie wyszło, że kanały DVB-T na niej u mnie działają kiepsko, gdzie na innych tunerach mam cały czas 100% bez zająknięcia. Co ciekawe, DVB-T2 zarówno nasz MUX5 jak i czeskie działają OK, czasem na pasku sygnału o 1% spadnie ale nie ma to żadnego wpływu na odbiór. No i teraz nie wiem, czy poczekać do marca (u mnie w I etapie będzie przejście do DVB-T2) i liczyć, że będzie dobrze olewając już te DVB-T1 (skoro to co zostanie w DVB-T i tak działa dobrze, tzn sygnał też trochę skacze, ale nie wpływa to na odbiór) czy już na coś innego podmieniać, ale patrząc na to co się dzieje na rynku ogólnie to chyba lepiej wcześniej niż później dlatego jednak się rozglądam. No i ta T75 wygląda obiecująco, jedynie co to jest to świeży sprzęt i nic za bardzo o niej nie ma, dlatego szukam kogoś kto może już ją ma. A może jak nikt się nie znajdzie to zaryzykuję, sam kupię, sprawdzę a w razie niezadowolenia oddam do sklepu i dam tu znać jak sprawa wygląda.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Ramirez pisze: 18 września 2021, o 20:47 Tylko musiałbym się upewnić a na razie dostępu do telewizora nie mam :mrgreen:
Na tunerach z Linuxem możesz to zrobić zdalnie przez przeglądarkę. Nie potrzebujesz do tego telewizora ;)

@mathey - wskazania % na paskach sygnału nie są miarodajne i można je "zaprogramować". Moim zdaniem masz sygnał na granicy odbioru, czyli najpewniej za słaby.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mathey »

DanielK pisze: 19 września 2021, o 10:17 @mathey - wskazania % na paskach sygnału nie są miarodajne i można je "zaprogramować". Moim zdaniem masz sygnał na granicy odbioru, czyli najpewniej za słaby.
DanielK, racja, jestem tego świadomy, jednak nie jest też tak, że są to bzdurne i nic nie znaczące wartości. Oczywiście nie posiadam miernika sygnału i tak na prawdę nie wiem jaki konkretnie u mnie sygnał jest, jednak mam dane co do mocy nadawania poszczególnych MUXów i odległości od nich i na tej podstawie mogę wnioskować, które MUXy powinienem odbierać lepiej a które gorzej. I jak dotąd we wszystkich tunerach, które wcześniej wymieniłem to co pokazywały odnośnie siły i jakości sygnału znajdowało uzasadnienie w warunkach, jakie mam do odbioru. Zatem owszem, nie są to wskazania dokładne, aczkolwiek nie są także nic nie warte - mają wartość poglądową co do tego, jaki sygnał dociera do dekodera.

Antena siatkowa z symetryzatorem ustawiona "direktorami" na Wrocław w celu jak najlepszego odbioru MUX-L4, od niej idzie ok 5m triset -113 PE i dalej jest rozgałęźnik niskostratny signal na dwa dekodery, do każdego idzie biały triset-113 - jeden krótki odcinek może 1m, drugi ok. 7m. Wszystkie konektory porządne, kompresyjne.

Ciężko mi będzie się z Tobą zgodzić, że sygnał mam na granicy odbioru, ponieważ sytuacja z tą Ariva T760i jest wręcz kuriozalna. Spójrz proszę na tabelkę odnośnie MUX'ów, jakie odbieram obecnie, którą niedawno sobie zrobiłem:

Obrazek

Jak wynika z tej tabelki, to biorąc pod uwagę moce nadajników i odległości do nich, to nawet pomimo tego iż antena ustawiona jest pod minimalnym kątem do Ślęży to raczej ciężko, aby sygnał z tego obiektu nie był u mnie najsilniejszy.

I tak też sytuacja wyglądała do tej pory na wszelkich wcześniejszych dekoderach - MUX1-5 odbiór zawsze idealny, sygnał 90 jakość 100, BER zerowy czy śnieg czy deszcz czy tropo. Podobnie jest z MUX8, choć tutaj sporadycznie zdarzają się wartości poniżej 100 dla jakości, jednak nigdy nie było tak, że nie miałem odbioru. Czeskich MUXów za bardzo nie oglądam, ale kiedy bym nie sprawdził to są. Z MUX-L4 natomiast to jest odrębna historia, gdyż w okresie do maja tego roku, od kiedy emisja przeszła na k27 miałem zawsze idealny odbiór i 100% jakości, jednak od maja, gdy włączyli na tym samym kanale z Góry Św. Anny MUX-5 to od wieczora do rana mam zakłócenia lub brak odbioru.

Ale mniejsza o ten L4 - wracając do T760i to na niej sprawa wygląda tak:
-MUXy czeskie DVB-T2 (76%) i MUX5 (82%) odbiór cały czas stabilny, bez zacięć i spadków jakości sygnału
-MUX4 (82%) i MUX8 (69%) również odbiór stabilny, bez zacięć czy artefaktów w obrazie jednak na nich jakość sygnału momentami spada z 90% do 60-70% ale tak jak mówię, nie wpływa to na odbiór.
-No i wreszcie MUXy 1-3 (87%) sygnał jakości lata jak szalony 90-60 i momentami spada do zera wraz z siłą sygnału, do tego nieustanne zacięcia, pikseloza i dziwek z dekodera taki jakby zacinał się na chwilę, jak spawarka albo jak starsze komputery się czasem zacinały. Co ciekawe czasem MUX 1 i 2 mają prawie stabilny odbiór, natomiast w nocy jest zazwyczaj odwrotnie, MUX3 na wtedy prawie stabilny odbiór. W nawiasach podałem siłę sygnału, jaką podaje Ariva.

Tak więc MUXy, które powinny teoretycznie mieć najlepszy odbiór to nie da się ich oglądać na tej Arive, natomiast z tej samej lokalizacji i z tą samą mocą jeśli jest DVB-T2 to jest ok. Co ciekawe MUX4 i 8 to rodzynki, które mimo DVB-T zdają się działać stabilnie.

Poczytałem o tej Arive w sieci i część ludzi skarży się na zacinanie się dekodera i stabilny odbiór tylko przy bardzo mocnym sygnale. Dodatkowo ktoś wysnuł teorie, że producent programowo coś namieszał, że ten sygnał tak spada. Co ciekawe u mnie niektóre MUXy działają OK a niektórych, mimo najmocniejszego sygnału nie da się oglądać.

I tak pod koniec pisania tego posta wpadłem na pewien pomysł - po prostu osłabić sygnał na próbę. Tak więc z szafy wygrzebałem dwa kable-przedłużki niczym z epoki VHS koloru czarnego, które średnicę mają co najmniej dwukrotnie mniejsza niż triset i za ich pomocą podpiąłem tą Arive dodatkowo przez przelotkę w Mancie. No i co się okazało? Sygnał na MUXach 1-3 nadal sobie skacze 60-90 ale nie spada do zera i jest stabilny odbiór! Przynajmniej na ten moment. Tak więc sygnał z MUXów 1-3 był jednak za silny i występowało przesterowanie. Straciłem tylko przez to MUX-L4 na tej Arivie ale on i tak ma obecnie ogólnie kapryśny odbiór u mnie. Nie wiem, czy będą go przełączać do HEVC ale kiedyś ptaszki ćwierkały, że ma być zwiększenie mocy nadawania, więc jeśli do tego dojdzie to może to pomoże. A jak nie to jedyne wyjście będzie chyba zastosowanie jakiegoś dławika i wzmacniacza selektywnego pod ten MUX-L4.

Tak więc reasumując, patrząc na mój przypadek to ta Ariva T760i wcale chyba nie ma mniej czułej głowicy niż starsze tunery DVB-T, jakie to wypowiedzi można spotkać w sieci a chyba wręcz zbyt czułą głowicę, skoro dopiero osłabienie sygnału dało stabilny odbiór. Druga teoria jaką mam jest taka, że coś może też zakłócać i osłabienie całego sygnału osłabiło też zakłócenia przez co odbiór jest stabilny. Nie wiem, ale w takim razie zostawię sobie chyba te Arivę. Mimo to, chętnie dowiem się czegoś więcej o tej a Arivie T75, jeśliby komuś wpadła w ręce.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

mathey pisze: 20 września 2021, o 18:19 patrząc na mój przypadek to ta Ariva T760i wcale chyba nie ma mniej czułej głowicy niż starsze tunery DVB-T, jakie to wypowiedzi można spotkać w sieci a chyba wręcz zbyt czułą głowicę, skoro dopiero osłabienie sygnału dało stabilny odbiór
Prawdopodobnie Arivy tak mają. :?: Nie wiem jak T760, ale spotkałem kilka T65, które miały problem z odbiorem dobrego jakościowo sygnału o poziomie powyżej 60 dBµV. Dopiero stłumienie poniżej 60 dBµV przywracało stabilny odbiór.
No i to dziwne wyskalowanie pasków sygnału - max. 80 lub 90% (w zależności od modelu). :?:

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mathey »

K63 pisze: 20 września 2021, o 19:50 No i to dziwne wyskalowanie pasków sygnału - max. 80 lub 90% (w zależności od modelu). :?:
To akurat jest to o czym napisał DanielK - tak sobie programiści piszący soft założyli. Dla przykładu Ariva 250 Combo także ma paski siły sygnału chyba do 90% z tego co pamiętam, ale nie ma takich cyrków ze zbyt mocnym sygnałem, a przynajmniej moja instalacja jej nie przesterowywała.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Kolejny test tunera, tym razem Tesla Duplex T2
https://youtu.be/8e8fxcagZFg

Następny, Enerwell ENER0002
https://youtu.be/LZ_VX7zwi1Q

Następny BLOW 4815 FHD
https://youtu.be/F8LpJx9PTUA

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: bubabuba1 »

Czy może ktoś może mi napisać jak się sprawuje dekoder Opticum AX Lion 5 Air bo szukam czegoś na zastępstwo wiwy hd 50 co będzie schowane za telewizorem bo nie chcę osobnej skrzyneczki.
Obrazek
https://dvbsklep.pl/opticum-ax-lion-5-air-dvbt2-h265

Chodzi mi głównie o szybkość działania i jakość obrazu najlepiej w porównaniu do wiwy (jeśli ktoś ma porównanie).

Zablokowany