Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

@2Tom
Na szybko sprawdziłem.
Nagrywa bez szyfrowania, można odtwarzać na PC (pliki nagrywa w MPEG-2 .TS).
Nagrania z DVBT-2, czyli kodowane w HEVC pokazuje też jako MPEG-2 .TS jednak Windows 10 woła o kodek.
W sklepie STORE kodek HEVC jest płatny 4 zł (nie dociągałem).
Dźwięk na MUX5 działa w Dolby Plus - tylko takie ścieżki są do wyboru, jedna albo dwie, w zależności od programu.
Można nagrywać tylko jeden program z danego MUXA i oglądać równocześnie tylko programy z tego muxa (ale to wiadomo, bo jest tylko jedna głowica).
Na Allegro są już tunerki z dwoma głowicami, które pozwalają nagrywać i oglądać różne MUXY na raz, ale nie wiem czy akurat po dwa programy nagrywać z danego MUXA.
@Dobrycel - jak masz tę Ariva T760i to mógłbyś sprawdzić jak odtwarza ten test co dałem?
Polsat News to porażka na wszystkich urządzeniach - nadają bida sygnał w marnej jakości i rozdzielczości.
Oczywiście ten SD.
U mnie bezpośrednio na TV można oglądać, jednak już na tunerkach podłączanych przez HDMI jest znacznie gorzej.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Dobrycel pisze: 24 maja 2021, o 22:44 Dajcie zrzut z Wiwy z kanału Polsat News. Jak wersje Lite podłączyłem to załamka. Ładną grafikę osd ma Ariva T760i ale ani fergusony ani Wiwy mi nie leża. Szkoda, ze TVP nie wypusciła odbiornika 4K na ten moment. Moze Krasnoludek coś wie? On jest dobrze poinformowany.
Polsat News , zwykle SD głowy nie urywa. Dane z EPG z tego kanału to jakaś kpina..

Obrazek

Taki FILMAX czy Biznes24 we Wrocławiu są nadawane jeszcze słabszej jakości. Wyglądają czasami jak YouTube w 240p..
eter pisze: 24 maja 2021, o 23:08 @2Tom
Na szybko sprawdziłem.
Nagrywa bez szyfrowania, można odtwarzać na PC (pliki nagrywa w MPEG-2 .TS).
Nagrania z DVBT-2, czyli kodowane w HEVC pokazuje też jako MPEG-2 .TS jednak Windows 10 woła o kodek.
W sklepie STORE kodek HEVC jest płatny 4 zł (nie dociągałem).
VLC media player powinien sobie poradzić.. Przynajmniej radzi sobie na Wiwie ;)

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

eter pisze: 23 maja 2021, o 22:41 Do kitu z tym wszystkim.
Zgadzam się.
Właśnie odkryłem, że moja zabytkowa Manta 'potrafi' coś, z czym nie dają sobie rady inne moje tunery DVB-T, a mianowicie odtwarza film DVD z zewnętrznej nagrywarki podłączonej do portu USB. I to nie byle jaki bo Terminator-II. Jest to płyta DL, zabezpieczona przed kopiowaniem. Moje Xoro nie widzi tej nagrywarki, tak jakby nia miała driverów. Z kolei zabytkowy Hyundai nagrywarkę widzi, ale tego filmu nie odtwarza, wyświetlając informację o zabezpieczeniu (inne płytki DVD działają). Ta zewnetrzna nagrywarka to kombinacja napędu 5'25 cala z interfejsem przeznaczonym do dysków twardych.
Czy może ktoś z Was próbował podłaczać po USB jakiś współczesny zewnętrzny napęd DVD do Wiwy i/lub innych opisywanych tu tunerów?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

@2Tom a wrzuc screena z tym pomaranczowym paskiem na dole od Polsat News. Bo ten Pasek wyglądał tragicznie u mnie jesli chodzi o kolorystyke..

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

@eter - zobacz jeśli masz dostęp do MUX-4 jak Skymaster radzi sobie z EPG na Polsacie News, bo widać Wiwa sobie nie radzi i na bannerze info jest co innego wyświetlane, a ja jeszcze nie mam dostępu do MUX-4.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Dobrycel pisze: 25 maja 2021, o 12:18 @2Tom a wrzuc screena z tym pomaranczowym paskiem na dole od Polsat News. Bo ten Pasek wyglądał tragicznie u mnie jesli chodzi o kolorystyke..
Chodzi o to?

Obrazek

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

@2Tom
Tuner włącza nagrywanie i wyłącza się do czuwania po skończeniu nagrywania.
Jednak tuner nie ma możliwości na ręczne wprowadzanie czasu nagrywania....tylko z listy EPG - co często prowadzi pewnie do urywania nagrywania danego programu, ze względu na nadawcę (przynajmniej ja na WIWIE ręcznie dodawałem z 5 minut).
Tutaj nie ma takiej możliwości.
@Krasnoludek
Wiatr przestawił mi trochę antenę i nie mam dostępu do MUXA4, ale z tego co pamiętam to mój TV Philips też pokazywał głupoty EPG na tym muxie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

@eter - A tuner Skymaster miałeś już wtedy czy jeszcze nie, jak sobie radził z EPG PN?

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Akurat nie sprawdziłem EPG na Polsat News.
Spróbuję wejść na dach i może ruszy mi PN, ale dziwnie różnie z nim bywa, raz jest raz - go nie ma.
Jednak i tak nikomu nie polecam tego Skymastera, obraz jest kiepski...nie to co na starej WIWIE.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

eter pisze: 25 maja 2021, o 14:51 @2Tom
Tuner włącza nagrywanie i wyłącza się do czuwania po skończeniu nagrywania.
Jednak tuner nie ma możliwości na ręczne wprowadzanie czasu nagrywania....tylko z listy EPG - co często prowadzi pewnie do urywania nagrywania danego programu, ze względu na nadawcę (przynajmniej ja na WIWIE ręcznie dodawałem z 5 minut).
Tutaj nie ma takiej możliwości.
Dzięki za sprawdzenie
Wiwa poprzez przycisk "Plan" ma możliwość dodania i modyfikacji dowolnego planu nagrywania dla audycji z EPG i bez EPG.
Czyli np znając czas rozpoczęcia programu który chcemy nagrać , a planujemy nagrywać np program który nie ma żadnego nadawanego EPG możemy dowolnie ustawić a potem jakby była taka potrzeba zmienić początek i koniec czasu nagrania.
Jeszcze jakbyś sprawdził czy po przekroczeniu tych 4GB dzieli na kolejne części nagrywany film czy nie było by super ;)
Czyli ten Skymaster nie umożliwia zaplanowania nagrania jak program nie nadaje EPG?

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Cześć, Wiwy w wersji lite i h256 mają niebieskie pudełka. MAXX i Pro ma żółte pudełko. Nie widziałem jeszcze pro i maxa w niebieskim pudełku heh

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Skoro tak to dzięki za informacje , rożne strony mają pomieszane zdjęcia , łatwo wyciągnąć pochopne wnioski ;)

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Chyba nie do końca jest tak jak napisał kolega wcześniej.
Tutaj WIWA PRO (na pewno, bo pilot) i niebieskie info, a info jest w takim kolorze jak pudełko.
Więc są chyba już i PRO w niebieskich.
https://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/wi ... memo.bhtml

Co do tego ręcznego ustawiania nagrywania jakie jest fajnie rozwiązane w Wiwach - to faktycznie nie ma takiej możliwości w Skymasterze.
Trochę to dziwne, sama funkcja nagrywania z menu EPG jest niedoskonała.
Właśnie widzę, że nie nagrał się do końca program..urwany, chociaż dokładnie według EPG, ale wiadomo, że są poślizgi i tak dalej.
Zaraz sprawdzę ciągłe nagrywanie ponad 4 GB.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2021, o 21:15 przez eter, łącznie zmieniany 1 raz.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Po długiej ciszy i chwili namysłu z mojej strony zdecydowałem się na wybranie CryptoBoxa 702T za 200 złotych - co sądzicie o tym wyborze? Jest polecany, a będę chciał go kupić niedługo.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Też na niego zwróciłem uwagę, ale jest na tym procesorze ALI co Skymaster....więc sobie go już odpuściłem.
Jeśli ten ALI wszędzie ma taki sygnał wideo (istnieje takie ryzyko) to ten przekontrastowany obraz to kiszka.
Szkoda tego Skymastera, bo ma na prawdę fajną grafikę ekranową, dużą i bardzo czytelną, opisy programów są fajne (pasek postępu) czułą głowicę i bardzo szybkie przełączanie programów.
Jeśli komuś nie zależy na perfekcyjnym obrazie to może go brać pod uwagę.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

eter pisze: 25 maja 2021, o 20:57 Chyba nie do końca jest tak jak napisał kolega wcześniej.
Tutaj WIWA PRO (na pewno, bo pilot) i niebieskie info, a info jest w takim kolorze jak pudełko.
Więc są chyba już i PRO w niebieskich.
https://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/wi ... memo.bhtml

To jest screen z jakiejś ulotki :D
Ostatnio byłem w kilku różnych marketach z elektroniką, nie spotkałem wersji Pro i Maxx w niebieskim pudełku ;) wszędzie były w żółtych. A Zdjęciem ze sklepu internetowego to raczej bym się nie sugerował.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Dostałem odpowiedź ze sklepu internetowego, że nie mogą mi zagwarantować WIWY PRO w żółtym opakowaniu, więc sam już nie wiem co myśleć.
Jakiś bałagan chyba jest.
@2Tom
Mój błąd...jest ręczne ustawienia nagrywania.
Można ustawić początek i długość trwania...
Teraz sprawdzę to nagrywanie ponad 4 GB - chyba trzeba zrobić zapis około ponad dwie i pół godziny, bo minuta HD zajmuje jakieś 30 MB.
Oczywiście pendrive sformatowany w NTFS lub exFAT, bo w FAT to oczywiście najdłuższy plik może mieć 4 GB.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

eter pisze: 25 maja 2021, o 21:35 Dostałem odpowiedź ze sklepu internetowego, że nie mogą mi zagwarantować WIWY PRO w żółtym opakowaniu, więc sam już nie wiem co myśleć.
Jakiś bałagan chyba jest.

Zapytaj w eltrox.pl albo morele.net ;)
Edit
Znalazłem wersję pro w niebieskim pudełku :( sklep Wiwy na allegro
Najlepiej będzie skontaktować się z wiwa i zapytać czy tylko tylko zmiana pudełka heh
https://wiwa.info.pl/

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Adam606336 pisze: 25 maja 2021, o 21:55
eter pisze: 25 maja 2021, o 21:35 Dostałem odpowiedź ze sklepu internetowego, że nie mogą mi zagwarantować WIWY PRO w żółtym opakowaniu, więc sam już nie wiem co myśleć.
Jakiś bałagan chyba jest.

Zapytaj w eltrox.pl albo morele.net ;)
Edit
Znalazłem wersję pro w niebieskim pudełku :( sklep Wiwy na allegro
Najlepiej będzie skontaktować się z wiwa i zapytać czy tylko tylko zmiana pudełka heh
https://wiwa.info.pl/
Zgadza się na allegro mają ..

Ba nawet na YouTube jest filmik z niebieskim pudełkiem - https://www.youtube.com/watch?v=yzxbu-Kevlo
Ostatnio zmieniony 22 października 2021, o 16:09 przez 2Tom, łącznie zmieniany 1 raz.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

I bądź tu mądry.
Najważniejszej rzeczy w opisach na jakich procesorach są te pudełka to ze świecą szukać.
Pewnie nie tylko szatę graficzną zmienili....
Swoją drogą ciekawi mnie, czy to sam procesor ten ALI w tunerze Skymaster i Manta daje taki kiepski obraz, czy oprogramowanie.
Jeśli odtwarzacz powoli rozjaśnia test....jest moment kiedy jest dobrze, to wygląda jakby programowo w firmware ustawiony jest za duży poziom kontrastu.
Teraz oglądam na kulturze film i nic nie widać, wszystko czarne niezależnie od ustawień...

Zablokowany