Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Maxx
Posty: 3
Rejestracja: 8 czerwca 2021, o 08:47
Miejscowość: Częstochowa

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Maxx »

Mam propozycję do uczestników tego wątku o utworzenie listy (niekoniecznie w formie rankingu) sprawdzonych przez nas dekoderów/tunerów DVB-T2, np. z podziałem na:
- sam odbiór w Full HD
- odbiór w Full HD + smart
- odbiór w UHD/4K
- odbiór w UHD/4K + smart
oczywiście można utworzyć jeszcze więcej kategorii określających możliwość nagrywania, dźwięk, tuner satelitarny, EPG (nie z emitela :), ale to mniej istotne.
Owszem, wystarczy poczytać 13 stron tego wątku, by wiele się dowiedzieć, ale od czasu do czasu podsumowanie byłoby mile widziane.
I na koniec taka moja - niekoniecznie w temacie - refleksja: myślałem, że transmisja meczy w 4K powali ... a tu się zastanawiam, gdzie jest czterokrotna różnica w wizji? Kiedyś przez satelitę widziałem fragment meczu w UHD i mogłem wtedy liczyć kibiców na trybunie ...

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Maxx pisze: 12 czerwca 2021, o 19:35 I na koniec taka moja - niekoniecznie w temacie - refleksja: myślałem, że transmisja meczy w 4K powali ... a tu się zastanawiam, gdzie jest czterokrotna różnica w wizji? Kiedyś przez satelitę widziałem fragment meczu w UHD i mogłem wtedy liczyć kibiców na trybunie ...
Różnica jest. Na jednym telewizorze 4K działa lepiej na innym gorzej. Jest wiele czynników.

Poza tym jaka jest różnica w aparacie foto 12 MPix i 64 MPix? ;)

EOT

Suarez
Posty: 15
Rejestracja: 17 czerwca 2021, o 23:27
Miejscowość: Cracow

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Suarez »

Witam bardzo proszę o polecenie firmy lub konkretnego modelu dekodera dvbt2 hevc, zależy mi aby dekoder nie był wolny, dawał dobry obraz oraz jeśli to możliwe oglądanie przez niego youtuba. Koszt jaki chce przeznaczyć to do 150zl lub jeśli to niemożliwe to do 200zl max.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Jeśli chcesz oglądać You Tuba - to daj sobie spokój z pudełkami do 200 zł.
Na nich jest to tylko chwyt marketingowy a oglądanie czegoś z sieci to raczej nieporozumienie.
Musisz celować w coś na androidzie od 300 zł w górę.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

Do 200zł to chyba jedynie box na AndroidTV od Canal+. Tylko zamiast oryginalnej apki zainstalować ze sklepu Live Channels.

Suarez
Posty: 15
Rejestracja: 17 czerwca 2021, o 23:27
Miejscowość: Cracow

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Suarez »

Ok to odpuszczam youtuba. Priorytety jakość obrazu i ogólne dobre działanie szybkość działania i dobre wykonanie do 150-200zl. CryptoBox AB 702T HYBRID DVB-T2 co myślicie

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: -greg- »

Miałem rok temu AB CryptoBox 702T mini. Nie ma i nie będzie miał Dolby Digital Plus. Pytałem producenta. Oddałem sprzedawcy. Kupiłem Fergusona T760i i to następna porażka - działa fatalnie. Obecnie go reklamuję, ale serwisanci nie widzą problemu. Teraz używam KOQIT T10 i to był strzał w 10.

Suarez
Posty: 15
Rejestracja: 17 czerwca 2021, o 23:27
Miejscowość: Cracow

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Suarez »

Czy nikt nie pomoże wybrać dobrego tunera DVB-T2 HEVC? Napisze jeszcze raz zależy mi na dobrym obrazie, szybkości działania i ogólnym dobrym wykonaniu dekodera np szata graficzna? Bardzo proszę o konkretene modele bądź jakiej firmy.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Bardzo ładne menu ekranowe ma Skymaster, zwłaszcza banner info wraz z paskiem postępu audycji. Niestety bez pilota uczącego się tak jak ma Wiwa. Oba bez HbbTV, chociaż Wiwa ma gniazdo enthernet i według rozporządzenia powinna mieć obsługę.
Wybrałbym z tych dwóch Skymaster lub Wiwa
Albo poczekaj do przyszłego roku na tuner TVP z HbbTV oraz Polsatu też pewnie z HbbTV. Może i TVN swój też zaoferuje?

tomek6680
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2021, o 19:46
Miejscowość: Piła

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: tomek6680 »

Denys H.265 T2

Suarez
Posty: 15
Rejestracja: 17 czerwca 2021, o 23:27
Miejscowość: Cracow

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Suarez »

Dzięki za odpowiedź, uzbroje się w cierpliwość i będę czekał. Tutaj na forum niektórzy piszą o Wiwie i skymaster że są dobre inni że mają słabe procesory i glowice i ich nie polecają. Wyczytałem tutaj jeszcze ze ok są CryptoBox AB 702T i FTE T220 DVB-T/T2 ale pisze o nich 1 osoba. Strasznie ciężka sprawa jest tych dekoderów dużo a wybrać coś dobrego problem. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi

tomek6680
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2021, o 19:46
Miejscowość: Piła

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: tomek6680 »

Do CryptoBox AB 702T oprogramowane jest pisane i poprawiane w Chinach ,od czasu do czasu na "zaproszenie" AB COM programiści przyjeżdżali na Słowację i robili poprawki SW. Ale te czasy się skończy i raczej nie wrócą i tu chodzi np. o HBBTV. Raczej należy unikać produktów AB COM z procesorem Ali. Będą nowe z E2 i procesorem HiSilicon :)

1jurek
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 19:37
Odbiornik: Cryptobox 702T HD
Instalacja antenowa: Antena Telkom Telmor asr IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 1jurek »

Od roku użytkuję właśnie AB cryptobox 702T HD. Jestem z niego bardzo zadowolony. Tuner jest szybki i niezawodny. Ma bardzo ładną szatę graficzną. Obraz i dzwięk jest na bardzo dobrym poziomie. Obsługuje Dolby Digital Plus. Oprogramowanie może być pisane nawet na księżycu. Jeśli chodzi o funkcje internetowe to.... jak ktoś kiedyś napisał... chodzą na pół gwizdka albo nie działają. Ja osobiście z nich nie korzystam. Jeszcze raz powtórzę.... Naprawdę dobry i solidny tuner z którego jestem bardzo zadowolony

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

W tych AB Cryptobox dobrze działa też radio internetowe.

Generalnie trzeba się zdecydować, czy to ma być przede wszystkim do oglądania telewizji czy bardziej do funkcji internetowych.

90% tunerów DVB-T2 jeśli posiada funkcje internetowe to najczęściej:
- pogoda,
- czytnik RSS,
- ewentualnie YouTube

Wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania jest praktycznie żadne.

Poniżej screen jak wygląda prognoza pogody z przykładowego tunera:

Obrazek


Niemal każdy ma przy sobie smartfona gdzie bez problemów ma pogodę, YouTube, i wiele wiele innych funkcji.

Jeszcze kilka słów odnośnie nagrywania z DVB-T.
W moim odczuciu 90% treści wideo jest w internecie dostępnych legalnie w serwisach: TVP VOD, Player i Ipla.
Osobiście jeśli coś nagrywam to jest to albo spontaniczne (raz w miesiącu), albo wtedy gdy nie ma tego w internecie na w/w serwisach.

tomek6680
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2021, o 19:46
Miejscowość: Piła

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: tomek6680 »

@1jurek
Aż sprawdziłem,ostatni dostępny plik youtube.cfg (API KEY) dla Cryptobox 7xx /800 jest z 17 lis 2020 .Ale każdy Sam wybiera na co wyda swoje pieniążki .

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

DanielK pisze: 12 czerwca 2021, o 20:03
Maxx pisze: 12 czerwca 2021, o 19:35 I na koniec taka moja - niekoniecznie w temacie - refleksja: myślałem, że transmisja meczy w 4K powali ... a tu się zastanawiam, gdzie jest czterokrotna różnica w wizji? Kiedyś przez satelitę widziałem fragment meczu w UHD i mogłem wtedy liczyć kibiców na trybunie ...
Różnica jest. Na jednym telewizorze 4K działa lepiej na innym gorzej. Jest wiele czynników.

Poza tym jaka jest różnica w aparacie foto 12 MPix i 64 MPix? ;)

EOT
No bo nie powaliła. Dla mnie tak to wyglądało jakby te mecze to nie był materiał 4K. W moim TV takie Nasa 4K i Fashion czy z Internetu świetnie grało. Obraz idealny mimo że bitrate dwa razy mniejsze od TVP 4K. Nie rozumiem tego.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Puma »

Na FB ktoś napisał że Ferguson Ariva T265 nie odbiera Polsat News HD HEVC z MUX 4, jest dźwięk a obrazu nie ma. W specyfikacji niby jest DVB-T2.

JSo
Posty: 23
Rejestracja: 8 października 2019, o 13:59
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Openbox SX9
Instalacja antenowa: antena siatkowa, Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora, Ostrava

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: JSo »

Z tą Arivą T265 to niestety prawda, tylko dźwięk, brak obrazu. Ale tą samą przypadłość ma tuner linuxowy z OpenATV v 6.4. Poprzednią wersję Polsat News odbierały poprawnie, telewizor Panasonic nadal działa poprawnie.

JSo
Posty: 23
Rejestracja: 8 października 2019, o 13:59
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Openbox SX9
Instalacja antenowa: antena siatkowa, Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora, Ostrava

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: JSo »

W uzupełnieniu, odbiornik Opticum Terra HD 265 Plus zachowuje się jeszcze dziwaczniej, zaczyna odbierać poprawnie nową wersję Polsat News, po chwili zamraża się obraz, po kolejnej chwili znika dźwięk.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: BiTCity »

Udało mi się zdobyć Canal+ Box w promocji za 169 zł w jednym z dużych elektromarketów. Opiszę tylko część DVBT/T2 bo tu niestety jest średnio mówiąc kolokwialnie. Odpaliłem go wczoraj akurat gdy było tropo. Na liście oczywiście pojawiły się wszystkie kanały MUX1,2,3,4,5,TVN,8 w kolejności LCN, na końcu kanały MUX TVN bez LCN i 2 wersje TVP z Poznania (bez tropo też odbiera), Gdańsk i wszystko ładnie podziałało do czasu zakończenia tropo, bo jak się okazało wszystkie kanały poza regionalnymi TVP,MUX8 i TVN zamiast z Trzeciewca to zapisał z Koszalina Gołogóry. Niestety przy skanowaniu jest tylko automat, z resztą jak znajdzie to nawet nie wiadomo skąd tak naprawdę odbiera sygnał. Tu apka Live Channels też nie bardzo pomoże. Oczywiście po tropo przeskanowałem jeszcze raz i teraz jest ok jest tylko TVP Poznań dodatkowo.
Jest jakaś alternatywna apka na Androida pod DVBT/T2 ?

Zablokowany