Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

Niektóre "typy" tak mają. ;)
A Kolega Kierownik (Jacek Fedorowicz) miał Koleżankę Małżonkę. :lol:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

wiertolot pisze: 20 maja 2021, o 17:09 Chodzi mi w takiej cenie jak napisałem i żeby wszystko miał Wi-Fi, Smart TV oczywiście najnowszy model.
No to jak zależy Ci na używalnym smarcie to pozostaje AndroidTV, Tizen lub WebOS, no może ewentualnie Saphi. Na wszystkich innych systemach producentów albo brakuje części apek, albo/i stracą wsparcie nawet w ciągu roku.
Także masz do wyboru telewizory Samsung - Tizen, LG - WebOS, Philips, Sony, TCL, Xiaomi, Panasonic (wyższe modele) i parę innych - AndroidTV.
To który system to już od indywidualnych preferencji, każdy ma wady i zalety, ja osobiście jestem za Androidem ze względu na otwartość, chociaż przynaję że jest to ciulaty system.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Philips na Androidzie daje możliwość utworzenia ulubionej listy kanałow DVB-T i DVB-S oraz dowolnie te kanały między siebie mieszać, dla mnie to bardzo ważna rzecz, której Samsung czy LG nie potrafią uczynić.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

We wszystkich prawie telewizorach da ta lista zrobić i mieniać, u mnie w Panasonicu nie ma z tym problemu też, LG nowsze też dają taką możliwość, Samsung też, więc Philips nie jest wyjątkiem, na tunerach zewnętrznych DVB-T2 też jest taka możliwość, inaczej sprawa przedstawia na satelicie, tam ci narzucą dedykowane sprzęty zrobią TVN lub Polsat na pierwszym kanale i nie ma możliwości tego zmiany, chodzi o Platforma Canal+, Cyfrowy Polsat, Orange też blokuje, paruje i tam nie da nic zmienić, co najwyżej do braku zasilania potem ta lista znika, w tym ostatnim jeszcze masz oferta satelitarna błędy to brak połączenia z modem plansze wyskakują to brak sygnału i.t.p i tam z satelity nie poglądasz. Odnoście dekoderów niededykowanych na satelitę kupionych w sklepie normalnie jest możliwość tworzenia tych list w dowolny sposób jak w DVB-T2 i na telewizorach.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

To stwórz proszę w nim taką listę i zamieść tu na forum zdjęcie, jestem bardzo ciekawy jak to zrobisz?

1. TVP1 HD - DVB-T
2. TVP2 HD - DVB-T
3. TVP POLONIA - DVB-S
4. TVN - DVB-T
5. TELE5 - DVB-S
6. STARS TV - DVB-S
7. POWER TV - DVB-S
8. TV 4 - DVB-T
itd.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

wiertolot pisze: 22 maja 2021, o 09:55 We wszystkich prawie telewizorach da ta lista zrobić i mieniać...
A teraz napisz to po polsku.

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Koledzy mam nietypową prośbę do wszystkich tych, którzy posiadają już tunery DVB-T2, czyli te nowsze.
Obojętnie jakiej marki.
Wstawiam linka do obrazu kontrolnego .jpg.
Moglibyście umieścić go na pendrivie i dać mi znać, czy jest u was podczas podglądu tego obrazu na waszych tunerach prawidłowe odtworzenie wszystkich szczegółów gradacji kolorów i czerni poprzez szarość do bieli (zwłaszcza ostatnich kratek prowadzących do bieli).
Czyli, czy wygląda u was tak obraz na TV.

Obrazek

Oprócz starej WIWY HD50, która odtwarza obraz pefekcyjnie - tunery jakie sprawdzałem (Manta i Skymaster) niepoprawnie odtwarzają te poziomy (czyli około pięć ostatnich poziomów gradacji jest po prostu całkiem białe) i około trzech koloru oraz czerni całkiem białe i całkiem czarne.
Wychodzi na to, że po prostu sygnał jest zbyt kontrastowy.
Oczywiście, możecie regulować kontrast i jasność w swoich TV i obserwować, czy potraficie uzyskać prawidłowy a więc z pełną gradacją obraz testowy.
Powyższe tunery jakie sprawdziłem oprócz starej WIWY nie dają możliwości uzyskania prawidłowego obrazu kontrolnego, a więc już sprzętowo jest to niewłaściwie ustawione w tych tunerach.
Na obrazie TV objawia się to tym, że na przykład na białej koszuli (i to niezależnie jak ustawicie u siebie kontrast i jasność [oczywiście jak macie za duży to winne będzie wasze ustawienie]) nie będzie widać szczegółów, czyli kieszeni i guzików a koszula będzie po prostu świeciła się jak biała kartka papieru (oczywiście zależeć to będzie od emitowanego materiału, jednak w większości obrazów ze studia właśnie będzie taki zły efekt na wszystkim co jest białe na obrazie).
Dajcie znać, jeśli komuś będzie się chciało to sprawdzić u siebie...jak macie na swoich tunerach.
Link do obrazu
https://megawrzuta.pl/download/c4acf1b8 ... 7270e.html

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Na szybko zdjęcia z telefonu..

Wiwa H265 Pro "Panasonic TX-L32CX3E"

Obrazek

Wiwe H265 MAXX dodam później , słońce w pokoju którym stoi "oślepia" teraz ekran ;)

Wiwa H265 MAXX "LG 32LB5610"

Obrazek

Obrazek-

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Dzięki, czyli WIWA nadal trzyma poziom i obraz jest "idealny".
Więc muszę kupić WIWĘ.
Zastanawiałem się właśnie, czy nowe trzymają poziom i okazuje się, że tak.
Z pozostałymi tunerami innych firm wychodzi na to, że jest bardzo słabo.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@eter - masz na myśli wyjście wideo po Scart czy HDMI?

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

HDMI

Obraz ze starej WIWY jest idealny natomiast z nowych Skymaster i Manta jest przesterowany (biel świeci za mocno).
Pewnie inne też mają tę wadę, a kolega dał info, że nowe WIWY jak widać nadal trzymają poziom co do jakości obrazu i jest prawidłowy.

Sorry za bardzą złą jakość zdjęcia, ale wygląda to na tych tunerach tak (mimo złej jakości zdjęcia idzie zobaczyć tę wadę).
Natomiast WIWA ma idealny obraz.

Obrazek

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Moje obie WIWY kupiłem w żółtych pudelkach , pisze o tym dlatego ze od pewnego czasu pod tymi samymi nazwami
są dostępne najprawdopodobniej nowe rewizje w niebieskich pudełkach i starsze w żółtych .. Jakie one dają obraz nwm, ktoś w wątku o Wiwie Maxx pokazał ze ma hardware (HW wersja 3.1.RC20.4.1U ) moja (HW wersja 3.1.RC20.4.1 )..

Obrazek

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

No to zadałeś mi teraz ćwieka.....i nie wiem wobec tego, czy te nowe rewizje czasem nie są już na tych samych badziewnych układach co pozostałe marki.
Nie chcesz może sprzedać tej PRO?
Nadziałem się już na dwa tunery i lipa....nie wiadomo wobec tego jak z tymi "nowszymi" WIWA-mi jest.
A raczej wysyłkowo to nie wiadomo, które mają i wyślą.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Całe półki tunerów w żółtych opakowanych mają w RTV EURO AGD we Wrocławiu..
Sam nwm czy można je polecać czy nie , obraz mają dobry . Ale pełno bugów w oprogramowaniu..
Wejdź w wątek o Wiwie H265 MAXX tam opisałem zachowanie tych tunerów - viewtopic.php?f=36&t=8076&start=120

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Do kitu z tym wszystkim.
Ten Skymaster co do oprogramowania to ma wszystko dobrze zrobione, bardzo szybkie przełączanie programów no i fajne to menu ekranowe z opisem programów, duże wyraźne.
No ale, ten obraz to niżej krytyki.
Nie mogę na to patrzeć.
Znowu jak piszesz WIWA ma błędy w oprogramowaniu.....jednak jakość obrazu jest najważniejsza.
U mnie w mieścinie w dwóch sklepach nie mają WIWEK, muszę zapytać na Allegro, czy mają te w żółtych pudełkach.
Bo możliwe, że te w niebieskich to mają już nowe czipy z tym błędnym kontrastem.
Ciekawe w ogóle, czemu zmienili te pudełka...czy to tylko kosmetyka, czy jednak coś zmienili w trzewiach.
Swoja drogą nigdzie nie można znaleźć info, na jakich czipach w ogóle one chodzą i czy te nowsze nie są już na czymś innym.
Na internetowej stronie EURO mają wstawki niebieskie...więc wysyłają już chyba te nowsze a tylko w sklepach jeszcze leżakują te żółte.
Jeszcze napiszę do Skymastera co oni na ten babol...ale raczej nie ma co się spodziewać odpowiedzi, skoro sam czip pewnie daje ten błąd, bo nawet w tych Skymasterach jest opcja regulacji kontrastu i jasności, jednak to nie usuwa błędu.
Przeglądarka zdjęć powoli rozjaśnia zdjęcie i wówczas wyraźnie widać, że jest do pewnego momentu dobrze, ale kontrast leci dalej na maksa i zaczyna się właśnie to przejaskrawienie.
Możliwe, że jednak mogliby to jakoś programowo naprawić, ale kto tam by się tym przejmował.
Skoro nie widzą w tylu odbiornikach tego błędu to już raczej nikt tego nie ruszy.
Może jeszcze ktoś tutaj zaglądnie i da info, czy inne ich tunery mają prawidłowy obraz...i mają mniej błędów od Wiwek.
Pojawiają się jakieś Technisaty po 300 zł...ciekawe jak z nimi...to, że drogie nie musi oznaczać, że wszystko OK.
Z drugiej strony, może akurat Niemcy nie wypuszczają takiego barachła.

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: adiq »

A ten Skymaster nie jest przypadkiem oparty na chipsecie ALI? Bo black crush był jednym z powodów, dla których odstawiłem starego Fergusona T650i na półkę. Nigdy nie podłączałem tamtego tunera do bardziej współczesnego TV ani monitora, ale to wygląda jakby chipsety ALI olewały telewizyjne standardy zakresu RGB i wymuszały pełny 0-255 na telewizorach, które z założenia go nie obsługują.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Wiwy są na procesorze Mstar, Skymaster na Ali

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Czyli wychodzi na to, że jednak WIWY mają prawidłowy sygnał ze względu na inny procesor.
Tak więc prawdopodobnie ten procesor ALI to jakiś szmelc, skoro jest za bardzo "czarny i biały sygnał" co zupełnie dyskwalifikuje te tunery z użytku (oczywiście dla ludzi, którzy tę wadę widzą - bo wiadomo, że większość w ogóle tego nie zauważa).
Szkoda, że w opisach tunerów nie ma właściwie informacji jakie mają procesory.
Wiadomo, że trzeba wobec tego unikać tych tunerów z ALI jak ognia, bo co to za radocha oglądać "węgiel i śnieg" na ekranach TV zamiast prawidłowego obrazu.
Ręce opadają, że tylu "techników dbających o wysoką jakość swoich produktów" jak to napisano na Skymaster nie potrafi "zobaczyć", że sprzedają buble.
Szkoda, bo ten Skymaster ogólnie ma bardzo fajne rozwiązania (wcześniej pisałem, że ma kupę wad) jednak duża grafika ekranowa z opisami programów i bardzo dobra szybkość przełączania mogłaby sprawić, że byłby jednym z fajniejszych tunerów.
Niestety jednak ten babol czyni go bezużytecznym.
Moglibyście podać jakieś tunery z tym samym procesorem jaki ma WIWA?
Pewnie będą mieć również prawidłowy sygnał.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Jak masz już ten tuner Skymastera to napisz z ciekawość czy :
Dzieli nagrywany film co 4 GB jak Wiwa mimo nagrywania w NTFS?
Może nagrywa bez dzielenia filmu na kawałki?
Nagrania nie są szyfrowane ? Można oglądać na komputerze?
Jak zachowują się zaprogramowane nagrywania z EPG, po skończeniu nagrywania tuner sam się wyłącza?
Można nagrywać w tym samym czasie 2 programy z danego Muxa, tak jak nagrywa Wiwa H265 MAXX czy 1 jak nagrywa Wiwa H265 Pro? Działa dźwięk na Mux5 testowym (Dolby Digital Plus) ?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Dajcie zrzut z Wiwy z kanału Polsat News. Jak wersje Lite podłączyłem to załamka. Ładną grafikę osd ma Ariva T760i ale ani fergusony ani Wiwy mi nie leża. Szkoda, ze TVP nie wypusciła odbiornika 4K na ten moment. Moze Krasnoludek coś wie? On jest dobrze poinformowany.

Zablokowany