Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Na tym filmiku co znalazłem widać ze wersja z niebieskiego pudełka ma taki hardware
Obrazek

Moja w żółtym ma tak
Obrazek

Czyli niby to samo , zastanawia jednak różnica w szacie graficznej .. Oraz brak problemów z pierwszym uruchomieniem aplikacji internetowych....
Ostatnio zmieniony 26 maja 2021, o 05:48 przez 2Tom, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Raczej watpliwe żeby tylko zmienili kolor pudełka ;) Pewnie jeszcze coś pozmieniali w tunerze.
Macie może problem z internetem przez WiFi?
Mam maxa i za nic nie mogę się połączyć z ruterem. Tuner widzi sieć, wpisuje hasło i lipa. Próbowałem już zmieniać hasło albo całkowicie wyłączyć i dalej lipa brak połączenia. Po kablu nie próbowałem bo ruter mam za daleko :(

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: adiq »

Patrząc na jakość i stopień zaawansowania oprogramowania tych tunerów , nie zdziwiłbym się gdyby obsługiwały wyłącznie jakieś archaiczne standardy szyfrowania WiFi.
Nie ma sensu zawracać sobie tym głowy, naprawdę. W tych aplikacjach internetowych niczego ciekawego nie ma, prawie nic nie działa, a jeśli działa to na ćwierć gwizdka.
Zamiast tracić pieniądze na kompatybilne karty sieciowe, lepiej dołożyć 50 zł do chromecasta/miboxa (na aktualnym oprogramowaniu Miboxa można znowu polecić bo wszystko działa - tylko nie dotykać aktualizacji w przyszłości!) i zapomnieć o podłączaniu takich wynalazków do sieci.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

2Tom pisze: 25 maja 2021, o 23:16 Czyli niby to samo , zastanawia jednak różnica w szacie graficznej .. Oraz brak problemów z pierwszym uruchomieniem aplikacji internetowych....
O jakiej różnicy szaty graficznej piszesz?
Jest tylko inny odcień, ale to przecież kwestia wtórna, zależna od ustawień TV i aparatu.
Skymaster dzieli nagranie po 1 GB.....niestety.
Fergusony Ariva chyba nagrywają w jednym kawałku.
Poza tym mały programik portable mniejszy od 1 MB w sekundę łączy pliki na przykład .ts w całość.
https://init6.pomorze.pl/bcc-dziellacz.html

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Tu masz szatę graficzną niebieską/błękitną u mnie jest szara i to od razu rzuca się w oczy .. Zdaje sobie sprawę że aparat może wybrać np zły balans bieli i kolory będą nienaturalne ale nie do takiego stopnia.. (wysłałem ponownie zdjęcie do tamtego posta bo słabo było widać różnice)
Takie sekundowe łączenie plików sprawi ze w miejscu łączenia obraz rozjedzie się z dźwiękiem w większość
programów do odtwarzana filmów na komputerze. Radze sobie z tym problemem, wycinam reklamy, łącze pliki ale to wymaga ponownego kodowania/synchronizacji danego materiału..

@Adam606336
Ja mam połączone kablem to nwm jak WIFI działa.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Szata graficzna z Wiwy z żółtego pudełka przypomina kolorem grafikę ze starej Wiwy HD95? Jakoś tak. Wersja z niebieskiego pudełka ma taką samą jak wiwa h256

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Nie pamiętam dokładnie , ale wydaje mi się ze szata graficzna uległa zmianie po aktualizacji oprogramowania .. Tylko ja aktualizowałem 30 sekund po 1 uruchomieniu dekodera, chwile po zakupie, więc mogę się mylić ..

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Gierek pisze: 25 maja 2021, o 21:01 Po długiej ciszy i chwili namysłu z mojej strony zdecydowałem się na wybranie CryptoBoxa 702T za 200 złotych - co sądzicie o tym wyborze? Jest polecany, a będę chciał go kupić niedługo.
AB Cryptobox to dobre tunery i warte swojej ceny. Model 702T jest przyzwoity.

W tym poście napisałem moją subiektywną klasyfikację tunerów.

Mnie irytuje gdy pilot hałasuje w trakcie dotykania klawiszy. W AB Cryptobox są niemal bezszelestne. W niektórych tunerach strasznie stukają ;-)

Jeszcze kilka słów odnośnie zdjęć z obrazem z tunerów..
Kolory na ekranie monitora komputerowego mogą się różnić od tych na ekranie telewizora. Miałbym to na uwadze.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

@Daniel
On jest na procesorze ALI, jeśli to jednak od procesora zależy jakość obrazu i jest taka sama jak w tym Skymasterze to porażka.
Obraz jest bardzo kiepski.
Zbyt czarny i z przesterem bieli.....
@2T
Próbowałeś połaczyć tym programikiem jaki dałem.
Łączyłem nim pliki VOB i łączył bez ponownego kodowania świetnie.
Nie było żadnego rozjazdu....warto spróbować.
Poza tym gdzieś w sieci widziałem, że łączą bez desynchronizacji jakimiś programami, ale wówczas używają również tego dodatkowego pliczku jaki tworzy tuner przy każdym podziale pliku.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Jakby ktoś był zainteresowany kupnem Wiwy Pro (wersja żółta) to można kupić na eltrox.pl

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Skąd wiesz, że to starsza wersja?
Poczytałem recenzje użytkowników Wiwy na allegro i wydaje mi się, że jednak te nowe mają równie słabe głowice co stare, czyli na przykład Wiwa HD50.
Ten Skymaster ma bardzo czułą głowicę, Wiwa HD 50 nie radzi sobie u mnie w ogóle z MUXEM 3 a na Skymasterze odbiór cały czas stabilny, nawet stabilniejszy od tunera w TV, co jest dla mnie zaskoczeniem.
Poza tym na tym Skymasterze przełączanie programów działa tak szybko jak kiedyś na analogu, co raczej w Wiwach nie ma miejsca.
Tyle, że znowu ten Skymaster ma ten beznadziejny sygnał wideo.
Prosiłbym jeszcze jakichś kolegów z innymi tunerami, żeby jeśli mogą zrobili test z tym obrazem testowym jaki dałem.
Wydaje mi się, że jednak Wiwa ma dużo wad a najważniejszą słaba czułość głowicy.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Napisałem z ciekawości do eltroxa ;) niestety nie ma tunerów na tą chwilę idealnych heh pozostaje czekać może coś nowego wyjdzie, albo męczyć się z tym co jest dostępne teraz heh
Aha zawsze możesz wymienić tv :D

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

Mam od niedawna Wiwe Maxx(żółty karton/allegro) i w porównaniu do T760i zdecydowanie lepiej łapie sygnał w mojej lokalizacji gdzie warunki są dość kiepskie.
Przy ustawieniu anteny pod Arive, gdzie wydawało się że jest optymalnie pod nadajnik w Koninie, Wiwa ma lepsze parametry sygnału zarówno z Konina jak i Trzeciewca, na dodatek odbierała Mux TVNT2 na kanale 30 choć niezbyt dobrze.
Po delikatnym przestawieniu anteny wszystkie muxy z Konina oraz TVN z Trzeciewca na Wiwie chodzą elegancko, na Arivie bez komentarza.
Dodam jeszcze że u mamy, gdzie odbierany jest tylko Trzeciewiec na antenie pokojowej Philips z odbicia wieżowca, T650i radzi sobie bardzo dobrze, T760i to dramat a Wiwa średnio ale po przestawieniu anteny było znacznie lepiej.
Myślę że pojęcie "czułości głowicy" trzeba sprawdzać we własnych warunkach bo można się zdziwić. Świetnie się do tego nadają zakupy przez internet bo jak wiemy można towar zwrócić. Ja miałem już kupować jakąś wypasioną antenę za setki pln a skończyło się na tunerze za 99 pln.
U mnie jedyne w czym Ariva jest lepsza to nagrywanie i możliwość regulacji podstawowych parametrów obrazu z poziomu tunera.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Skymaster też ma regulację jasności, kontrastu, nasycenia, barwy i ostrości.
Jednak tymi ustawieniami nie da rady zniwelować przesteru obrazu jaki ma Skymaster.
Co do czułości głowic to są jednak różnice.
Skymaster ma bardzo czułą.
No i teraz tak, stara Wiwa HD 50 ma kiepską.....w necie piszą, że nowe PRO też nie za bardzo.
Więc faktycznie trzeba sprawdzać "organoleptycznie" u siebie.
Podłączyłem tego Skymastera pod TV przełączonego w tryb PC i obraz jest dużo lepszy.
Większa paleta kolorów, całkiem inny obraz z zupełnie innym profilem koloru i przester już nie jest tak widoczny, wszystkie wady obrazu znikły....obraz prawie jak po dobrej kalibracji, całkiem inny od trybu Video.
Gdyby jeszcze Skymaster dawał prawidłowy sygnał, to obraz byłby super...

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

eter pisze: 27 maja 2021, o 14:15 Podłączyłem tego Skymastera pod TV przełączonego w tryb PC i obraz jest dużo lepszy.
Większa paleta kolorów, całkiem inny obraz z zupełnie innym profilem koloru i przester już nie jest tak widoczny, wszystkie wady obrazu znikły....obraz prawie jak po dobrej kalibracji, całkiem inny od trybu Video.
Gdyby jeszcze Skymaster dawał prawidłowy sygnał, to obraz byłby super...
To zrób zdjęcie tego obrazu kontrolnego i wstaw tu , ciekaw jestem jak to teraz wygląda.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Skoro od przyszłego roku, jak przejdziemy na DVB-T2 HEVC, TVP zapowiada że umieści w telewizji naziemnej na stałe kanał w 4K, to przydałby się by już pojawiły się tanie tuner DVB-T2 HEVC 4K najlepiej z HbbTV.

Jak nie, to trzeba zaczekać na tuner od TVP

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Są telewizory 4K - TANIE.

Podejrzewam, że bardzo trudno będzie znaleźć kogoś, kto wyłoży pieniądze na ileś tysięcy sztuk STB 4k z HbbTV zgodnym na terenie Polski.

Przecież telewizory 4K mają już tuner DVB-T2 i 99,5% z nich odbierze 4k z naziemnej. Kto wobec tego kupi taki tuner? Ile osób? Ile % czytelników tego forum?

Najtańsze tunery combo 4k bez HbbTV to koszt niecałe 300 zł obecnie.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: 2Tom »

Przechodząc wstąpiłem do mediamarkt zobaczyć pudełko od SKYMASTER STB-2GEN DVB-T2 HEVC. Na opakowaniu nie ma żadnej informacji o dwurdzeniowym procesorze oraz lakoniczna informacja o obsłudze dvbt-2 audio.. Tak się zastanawiam czy to jest to samo co Skymaster STB M265 ? Tylko zmieniona nazwa dla innej sieci sklepów ? Czy jednak inna specyfikacja skoro STB M265 chwalą się tym dwurdzeniowym procesorem?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

adiq pisze: 25 maja 2021, o 23:55 Patrząc na jakość i stopień zaawansowania oprogramowania tych tunerów , nie zdziwiłbym się gdyby obsługiwały wyłącznie jakieś archaiczne standardy szyfrowania WiFi.
Nie ma sensu zawracać sobie tym głowy, naprawdę. W tych aplikacjach internetowych niczego ciekawego nie ma, prawie nic nie działa, a jeśli działa to na ćwierć gwizdka.
Zamiast tracić pieniądze na kompatybilne karty sieciowe, lepiej dołożyć 50 zł do chromecasta/miboxa (na aktualnym oprogramowaniu Miboxa można znowu polecić bo wszystko działa - tylko nie dotykać aktualizacji w przyszłości!) i zapomnieć o podłączaniu takich wynalazków do sieci.
BRAWO :!: Nic dodać nic ująć :-)

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

2Tom pisze: 28 maja 2021, o 16:00 Przechodząc wstąpiłem do mediamarkt zobaczyć pudełko od SKYMASTER STB-2GEN DVB-T2 HEVC. Na opakowaniu nie ma żadnej informacji o dwurdzeniowym procesorze oraz lakoniczna informacja o obsłudze dvbt-2 audio.. Tak się zastanawiam czy to jest to samo co Skymaster STB M265 ? Tylko zmieniona nazwa dla innej sieci sklepów ? Czy jednak inna specyfikacja skoro STB M265 chwalą się tym dwurdzeniowym procesorem?
Na ich stronie, oprogramowanie jest to samo do tych tunerów......więc, chyba to są te same tunery.
Ma bardzo dobrze, co już tutaj pisałem, rozwiązane przełączanie programów.
Najszybsze jakie dotąd widziałem.
W Media Markt podane jest, że ma również dwurdzeniowy procesor.
Różnią się z wierzchu jedynie z tego co widzę innym kształtem przycisków.
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... vb-t2-hevc

Zablokowany