Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

Boxy od Canal+ i T-Mobile Magenta kupujesz na własność.
Box od Playa jest wypożyczany na czas umowy, nie oddanie go to chyba 400zł kary, co nie przeszkadza ludziom hurtem oddawać je do lombardów - ale będą mieli niektórzy zdziwko.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Mark pisze: 3 maja 2021, o 21:14 .....TESLA TEH-500 Plus...
Ten model "obserwuję" od jakiegoś czasu. Sprawdzam, czy coś sie dzieje na stronie do pobierania - widzę, że pracują, bo chyba w styczniu br. pojawił się nowszy firmware. Jest też łączność mailowa (z Podpora - TESLA Electronics, CZ). Zadałem kilka pytań, odpowiedzieli, ale albo zadałem za dużo pytań na raz albo trudności językowe sprawiły, że nie na wszystkie odpowiedzieli.
Od momentu kiedy odkryłem jakość filmików robionych za pomocą Galaxy S9, to jeśli wierzyć opisom, TESLA TEH-500 Plus interesuje mnie głównie ze wględu na możliwość odtwarzania nagrań z jakością 4K 60fps.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

Ten box Tesla z jednej strony jest ciekawy, z drugiej:
- według specyfikacji tylko 1080p
- "pełny" Android i tylko 2GB RAM, to będzie działało słabo
- prawdopodobnie brak certyfikacji dla Netflix i innych VOD - skoro już box na Androidzie to dobrze żeby to miał
- Kodi z zainstalowanymi wtyczkami, nie wiem jakie to wtyczki, ale tu już ktoś się może dowalić w kwestii legalności (a na tym forum zdarzają się takie jełopy :lol: )


Ja osobiście mam nadzieje, że pojawi się jakaś użyteczna alternatywa dla Live Channels dla boxów z Android TV i wbudowanym tunerem.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

@GUTEK@ pisze: 4 maja 2021, o 08:34 - według specyfikacji tylko 1080p
- "pełny" Android i tylko 2GB RAM, to będzie działało słabo
Trudno wyczuć co i jak, jest bałagan, bo np. na stronie producenta nie ma tego modelu w zakładce produktów. Ale po wpisaniu w "lupkę' znajduje i podaje niezbyt precyzyjną specyfikację.
A gdzies indziej na czeskim necie znalazłem to:
TESLA TEH-500 PLUS:
TECHNICKÁ SPECIFIKACE:
procesor: Amlogic S905D Quad core ARM Cortex-A53, až 4K 60fps GPU: Mali 450 penta-core, up to 750MHz+ (DVFS)
paměť RAM: 2GB DDR3, Flash paměť: 16GB eMMC
systém: Android 9.0, KODI 18.3 Leila
.
.
video dekódování: 4K@60fps 10-bit H.265, 4K@60fps VP9 Profile2, 4K@30fps H.265/HEVC, HDR
video formáty: AVI, VC-1, MPEG-2, MPEG-4, DIVD/DIVX, Real8/9/10, RM,RMVB, PMP, FLV, MP4, M4V, VOB, WMV, 3GP, MKV

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

W Polsce jedne podają, że ma 4k inne nie podaja. Na Czeskich stronach, sa informacje, że ma 4k
Pisać do Tesli. Ps gdzie być kupował ten produkt? Ja zobacze u siebie czy w Media Expert jest i do ksiązki zaglądne jak będzie :)

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Mark »

Dobrycel pisze: 4 maja 2021, o 10:58 Ps gdzie być kupował ten produkt?
Pewnie w Media Expert, dopiszę że fajnie gdyby odtwarzał HEVC z sieci najlepiej wifi, bitrate na poziomie ok 60 mb/s znajdzie się coś takiego w tej cenie do ok 500zł?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

Wrzuć gdzieś przykładowy plik to mogę sprawdzić na boxie od T-Mobile.

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Mark »

@GUTEK@ pisze: 4 maja 2021, o 11:31 Wrzuć gdzieś przykładowy plik to mogę sprawdzić na boxie od T-Mobile.
Tu masz tego pełno: thedigitaltheater.com/ ;)

Obsługa telewizji hybrydowej HbbTV to jest zbędny bajer czy coś bez czego tuner eliminujecie?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Jak chcesz mieć więcej kanałów to HbbTV jest konieczne, dlatego my czekamy z zakupem na pojawienie się takich.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

Które ogląda się przez neta, więc ja osobiście wolałbym już coś na AndroidTV + apki do tych kanałów niż babrać się z tym niedorobionym HbbTV.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

@GUTEK@ pisze: 4 maja 2021, o 08:34 - "pełny" Android i tylko 2GB RAM, to będzie działało słabo
Czyli jeśli to Android to właściwości wynikające z powyższych parametrów są tak jak w przypadku smarftfonów?

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Mark »

Zdecydowałem się na Octagon SF8008 4K UHD E2, dużo dobrego przeczytałem między innymi tu:
https://satkurier.pl/news/174737/odbior ... hd-e2.html

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Jaki polecacie tuner do telewizora do odbioru DVB-T2? Myślałem tak wstępnie nad Fergusonem T160i, i Cryptoboxem 702T. Myślę, że ważnymi kwestiami dla mnie są:
- dostęp do DD + (tylko nie wiem, czy może mi odebrać wtedy TVP Kulturę z testowego multipleksu, skoro ma podobno dźwięk AC-4)
- AAC+
- ładny wygląd menu
- szybko działające menu, obsługiwanie tunera, przełączanie kanałów
Ostatnio zmieniony 4 maja 2021, o 21:16 przez Gierek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@GUTEK@ pisze: 4 maja 2021, o 15:34 Które ogląda się przez neta, więc ja osobiście wolałbym już coś na AndroidTV + apki do tych kanałów niż babrać się z tym niedorobionym HbbTV.
Zgadzam się z tym. Osobiście właśnie tak mam. AndroidTV + szybki tuner Octagon combo do DVB-T2.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Mówisz o tym sprzecie? Octagon SF8008 4K UHD DVB-S2X & T2/C Combo?
Czy bedzie odbierał telewizje naziemną w 4k? Czy dobrze HbbTv działa? Jak bedzie działać Hbb jak sie uaktualni do nowszej wersji? Czy sie uaktualni, czy prestanie działać?

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Dobrycel pisze: 5 maja 2021, o 09:49 Octagon SF8008 4K UHD DVB-S2X & T2/C Combo?
Czy jest jakieś wsparcie, chodzi mi o stronę z firmware, możliwość korespondencji z działem technicznym, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej materii ?
Sorry, że pytam, nie jestem zbyt biegły w posługiwaniu się Internetem, ale niepokoi mnie następujący fakt: wszedłem na stronę chyba producenta:

https://www.octagon-germany.eu/downloads/

i nie widzę żadnego modelu z oznaczeniem 8008

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Dobrycel pisze: 5 maja 2021, o 09:49 Mówisz o tym sprzecie? Octagon SF8008 4K UHD DVB-S2X & T2/C Combo?
Czy bedzie odbierał telewizje naziemną w 4k? Czy dobrze HbbTv działa? Jak bedzie działać Hbb jak sie uaktualni do nowszej wersji? Czy sie uaktualni, czy prestanie działać?
Jeśli potrzebuję 4K to podłączam antenę do telewizora 4K. Pytanie ile % telewizorów 4K nie ogarnie telewizji naziemnej 4K, bo może być Ultra HD ale tylko przez HDMI. Jak mam nowy TV z 4K to on też zwykle obsługuje HbbTV.
Generalnie nie wiem, czy z DVB-T2 zadziała mi 4K.
HbbTV działa wszystko oprócz strumieni na żywo, ale od tego mam box z AndroidTV Xiaomi.
Więcej o tym i m.in. HbbTV w tym wątku.
ams8 pisze: 5 maja 2021, o 10:23
Dobrycel pisze: 5 maja 2021, o 09:49 Octagon SF8008 4K UHD DVB-S2X & T2/C Combo?
Czy jest jakieś wsparcie, chodzi mi o stronę z firmware, możliwość korespondencji z działem technicznym, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej materii ?
Sorry, że pytam, nie jestem zbyt biegły w posługiwaniu się Internetem, ale niepokoi mnie następujący fakt: wszedłem na stronę chyba producenta:

https://www.octagon-germany.eu/downloads/

i nie widzę żadnego modelu z oznaczeniem 8008
Ten tuner jak wszystkie tunery z systemem Linux, to nie jest taki zwykły tuner.
Możesz sobie do niego wgrać różne oprogramowanie, najpopularniejsze chyba jest OpenATV. Aktualizacje są co najmniej kilka razy w miesiącu. Jest duże forum OpenATV, gdzie jest wsparcie.
Więcej o tunerach Linux w tym wątku.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

DanielK pisze: 5 maja 2021, o 11:15 Więcej o tunerach Linux w tym wątku.
Przyznaję się, że w pierwszej chwili wpadłem w popłoch, ale poczytałem to co jest w powyższym linku. Świetny opis, dzięki!

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Do odbioru DVB-T2 bardziej polecacie Fergusona T760i, czy Kruger&Matz KM0550?

Z jednej strony widziałem, że dużo więcej ocen na jednym z portali gdzie można kupować różne rzeczy ma KM0550, ogólną ocenę ma też wyższą, ale spotkałem się z opiniami, że ma problem z odbiorem, dekodowaniem kanałów w HEVC, z odbiorem kanałów z multipleksu testowego TVN.

Co do Fergusona T760i, to spotkałem się z opiniami, że podobno się zwiesza, że może się wysypać, długi czas przełączania kanałów, a nie wiem, ile jest w tym prawdy. Mam też wątpliwości, że jeżeli nie może odbierać standardu dźwięku HE-AAC (AAC+), a mój telewizor ma HE-AAC, to mogę nie odbierać kanałów czeskich, ale głupio czasami myślę niestety...

Będę chciał kupić tuner. Co polecacie wybrać z tych dwóch tunerów?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

Z tych dwóch, to wybrałbym ... trzeci - https://satkurier.pl/news/198580/ab-ter ... nika.html-

Zablokowany