Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@Krosnoludek - tak. OpenATV i MetrixHD. Model tunera nie ma większego znaczenia.
Octagon śmiga fajnie.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dvbtowiec »

Odbiornik ciekawy, zwróciłem na niego uwagę już dawno.
Ale ton nie działający streaming HbbTV na polskich kanałach odstrasza.

Jakie aplikacje OTT/VOD są na niego dostępne?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Tak są różne aplikacje / wtyczki np.YouTube, jednak są one tworzone przez społeczność a nie dostawców treści.

Jeśli chcesz mieć dobry tuner to masz tuner na Linuxie. Do smart TV masz Android TV.
Są tunery multiboot gdzie jest "normalny linux" i Android (ale nie AndroidTV). Np. AX Multibox.

Co do HbbTV, to np. filmy z TVP VOD działają bez problemu. Tylko ze strumieniami na żywo jest kłopot.

EDIT
Może przydałoby się wydzielić osobny wątek o tunerach linuxowych?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dvbtowiec »

Ariva ATV Combo ma Android TV, Enigma 2 z Open ATV, oraz Debian.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@dvbtowiec - tak ta Ariva to chyba jeden z nielicznych tunerów z systemem AndroidTV.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Do fergusona do serwisu wiele osób ma ogromne zastrzeżenia. Mam blisko do granicy z Czechami, wiec sie kiedyś wybiore lub przez internet zamówię coś od nich.

skłir
Posty: 4
Rejestracja: 18 marca 2021, o 18:49
Miejscowość: LPU
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ryki, RTCN Piaski

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: skłir »

Koledzy,
Szukam dekodera DVB-T2, ale trochę lepszej jakości niż te za 69-99,00 zł.

Czym się zainteresować?

Czy faktycznie Ferguson, Opticum i Technisat są "lepsze" (cokolwiek to znaczy) niż te wszystkie Manty, Wiwy, Cabletechy i Krugery? Czytam tu jeszcze o Cryptobox i FTE. Coś jeszcze jest warte uwagi?

W sensie:
- solidna budowa
- eleganckie menu (nie musi być PL)
- USB (najlepiej z tyłu) -> time shift i PVR
- fajnie gdyby były guziki na obudowie żeby przełączać programy (i może głośność)

Kompletnie nie wymagam: portu CI, smarta, Androida, internetu, DVB-S - nie będę ich używał. Nie będę też grzebał w sofcie. Chcę go podłączyć pod monitor od kompa i okazyjnie używać bez denerwowania się na sprzęt.
A może jednak coś z przedziału 69-99,00 zł?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Kup se Dreambox One Ultra HD Combo, kombajna i nie będziesz narzekał, że za tanie i na pewno będziesz zadowolony. ;)

https://hollex.pl/odbiornik-dreambox-on ... -4590.html

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Bo w takim przedziale cenowym do 100 zł. wszystkie takie będą, chcesz lepszy musisz zainwestować i na pewno ten droższy ci dłużej posłuży. A chcesz za 100 zł. to różnie z nim bywa, czasami co rok coś psuje i trzeba na inny zmienić.Tak samo jak butami kupisz tańsze gorszej jakości pochodzisz w nich rok i rozpadną, kupisz trochę droższe i zainwestujesz pochodzisz z 5 lat i będą trochę lepsze i wytrzymalsze, podobnie tu. ;)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

lub tańszy będzie Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X/DVB-T2 - Netflix, też kombajn, kwestia ile masz kasy. ;)

https://hollex.pl/odbiornik-octagon-sf8 ... -4593.html

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

nie chcesz kombajna szukaj z pojedyńczą głowicą jedną samą 1x DVB-T2/C, te będą tańsze, chodź nie zawsze i niekoniecznie, cena jest podobna i bardziej opłaca czasami od razu kombajna kupić, bo niekiedy ta różnica jest niewielka, można na zamówienie taki zamówić z pojedyńczą głowicą jak mają 1x DVB-T2/C z tych co wymieniłem.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

tu jest na przykład taki ciekawy pojedyńczy Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja kablowa (DVB-C), na nim też będzie DVB-T2 śmigać. :|

https://hollex.pl/odbiornik-vu-zero-4k- ... p-992.html

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

i nie dziwne jak ktoś ogląda na szrocie za 100 zł. to też może być nie poprawny odbiór dodatkowo i powodować szybciej zakłócenia, droższy tuner też trzyma stabilniej, dłuzej sygnał, dodatkowo go wzmacnia i powinno być o wiele lepiej niż na tym za grosze, choć nie zawsze tak jest jak ktoś ma niepoprawny odbiór z innych przyczyn, bo na jednym i drugim może być to samo przy tej samej lokalizacji i utrudnionych warunkach odbioru, tak samo jak na antenach i wzmacniaczach różnych.

skłir
Posty: 4
Rejestracja: 18 marca 2021, o 18:49
Miejscowość: LPU
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ryki, RTCN Piaski

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: skłir »

Eee... o Panie! Czy one są 5-10 razy lepsze, skoro są tyle razy droższe? :D

Co do jakości odbioru... zakładając, że sygnał jest ok, to czy faktycznie będzie różnica? Przecież tu od początku aż do końca wszystko jest cyfrowe. To nie jest sprzęt cyfrowo-analogowy, żeby można było się bać marnych przetworników itp.
Fakt, że chociaż piloty mają na oko lepsze. Ciekawe czy menu też, muszę poszukać recenzji na YT.

Na serio nie chcę najtańszego, ale ja zwyczajnie nie mam czasu i szkoda mi kasy na Netfliksy. Hmm... a może jednak wystarczy mi najtańszy sprzęt, żeby sprawdzić w "dzienniku" stan świata? :D

Chyba jednak wybiorę coś w ładnie kanciastej obudowie, z guziczkami na panelu i USB z tyłu. I już :) .

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

skłir pisze: 19 marca 2021, o 16:51 Koledzy,
Szukam dekodera DVB-T2, ale trochę lepszej jakości niż te za 69-99,00 zł.

Czym się zainteresować?

Czy faktycznie Ferguson, Opticum i Technisat są "lepsze" (cokolwiek to znaczy) niż te wszystkie Manty, Wiwy, Cabletechy i Krugery? Czytam tu jeszcze o Cryptobox i FTE. Coś jeszcze jest warte uwagi?

W sensie:
- solidna budowa
- eleganckie menu (nie musi być PL)
- USB (najlepiej z tyłu) -> time shift i PVR
- fajnie gdyby były guziki na obudowie żeby przełączać programy (i może głośność)
(...)
A może jednak coś z przedziału 69-99,00 zł?
AB Cryptobox 702T, ale oczywiście nie w tym budżecie. Poczytaj o nim tutaj.
skłir pisze: 30 kwietnia 2021, o 18:24 Co do jakości odbioru... zakładając, że sygnał jest ok, to czy faktycznie będzie różnica? Przecież tu od początku aż do końca wszystko jest cyfrowe.
W najtańszych tunerach jest gorszej jakości obraz, są gorsze procesory, itd.

skłir
Posty: 4
Rejestracja: 18 marca 2021, o 18:49
Miejscowość: LPU
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ryki, RTCN Piaski

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: skłir »

DanielK pisze: 30 kwietnia 2021, o 22:09AB Cryptobox 702T, ale oczywiście nie w tym budżecie. Poczytaj o nim tutaj.
200 zł, to jest jeszcze akceptowalna kasa - rozważę taki zakup. Dzięki!
Jeszcze znalazłem na stronie producenta taki model: AB Cryptobox 2T, ale chyba jeszcze nie ma w PL. Powinien być tańszy, jeśli się pojawi. No i trochę mniejszy kombajn.
W najtańszych tunerach jest gorszej jakości obraz, są gorsze procesory, itd.
Hmm... no nic, muszę uwierzyć, choć brzmi to dla mnie dziwnie. Myślałem, że procek po prostu dekompresuje strumień, więc nie można zrobić tego ani lepiej ani gorzej. Chyba, że niektóre faktycznie coś upraszają... nie wiem, może głębię kolorów czy coś?

A czy jest jakaś różnica w prędkości przełączania kanałów?

Artur912
Posty: 155
Rejestracja: 23 kwietnia 2016, o 13:19
Odbiornik: Cabletech
Instalacja antenowa: Antena siatkowa na zewnątrz z lna-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła Jesenik Ostawa Opawa Klimkovice

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Artur912 »

Ten dekoder co wspomniałeś jest w hollexie za 125 zł

skłir
Posty: 4
Rejestracja: 18 marca 2021, o 18:49
Miejscowość: LPU
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ryki, RTCN Piaski

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: skłir »

O! Nie wiedziałem, że ten CryptoBox występuje też pod nazwą TereBox :) . Dzięki, to chyba będzie mój tuner :)

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Mark »

Który z tych tunerów poradzi sobie najlepiej z 4K? Możecie polecić coś podobnego w podobnej cenie? Musi być oczywiście z tunerem DVB-T2.

Znalazłem takie: CANAL+ BOX 4K, TESLA TEH-500 Plus, Ferguson ARIVA ATV COMBO 4K, Octagon SF8008 Combo UHD 4K, TV Box dla Play Now TV, MagentaRozrywka Box od T-Mobile

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Szukaj sprzętu z 4K w naziemnej jak TV obsługuje. Podobaja mi sie sprzęty od Tmobile oraz Octagon. Ale Octagon nie ma 4K więc bym go odpuścił. Natomiast sprzęty od operatorów to w abonamencie, bo jak kupisz z 2 ręki to nie wiem czy nie blokują, jak ktoś nie spłaca i nie wiem, kto właściwie jest właścicielem sprzętu. Do tego weź pod uwagę kto będzie też obsługiwać sprzęt bo może sobie rady nie dać z pilotem.
Panowie pewnie coś ciekawo podrzucą lub powiedzą, co z tego wybrać.
Wiele tv pewnie jest co ma 4K ale DVB-T tylko.
Ostatnio zmieniony 3 maja 2021, o 22:13 przez Dobrycel, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany