Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@bubabuba1 - działa dobrze. Czułość głowicy przyzwoita. Grafika ekranowa taka jak w tym tunerze.
Szybkość działania na przyzwoitym poziomie. Szału nie robi ale przełączanie kanałów nie jest irytujące.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

Jaki odbiornik mógłby zastąpić T650i pod względem czułości głowicy?
Muszę znaleźć coś dla mamy. Ariva T760i, WIWA H265.MAXX już sprawdzałem i nie dają rady.
Dziś dotarła do mnie Tesla Senior i właściwie już mogę ją odsyłać bo WIWA lepiej u mnie odbiera i Tesla nie radzi sobie z obecną wersją W24. Dodatkowo kod pilota jest częściowo zbieżny z kodem pilota od telewizora i jest ciekawie :D

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

A co jest nie tak z Wydarzenia 24 i Tesla? Albo działa, lub nie. Co się dzieje?

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

To chyba problem kodowania 10bit. Kanał istnieje ale oglądać się nie da. Jakieś przebłyski, raz się pojawiła plansza z nazwą kanału i to wszystko. Gdzieś zresztą widziałem komentarz ze na tym tunerze ten kanał nie działa, wydało mi to się dziwne bo z tego co pamiętam to Tesla Duplex w teście na YT odbierała poprawnie W24.
Obrazek

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Ciekawe bo Ariva T760 u mnie odbierała. Coprawda małe zaniki sygnału czasami były, ale zastanawia mnie to czy to nie wina anteny była.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

Jeśli chodzi o W24 z mojego postu to na pewno wina tunera - Wiwa bez problemu i tv hisense podstawowy model bez problemu.
W ogóle miedzy tym tv a dekoderami przepaść w odbiorze. Zamówiłem Arive T75 więc jak dobrze pójdzie to w piątek dam znać co to warte.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

T25 jest malutki a pilot jak dla dziecka. Moze zadziała z nim pilot z Ariva T650

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mathey »

U mnie na T760i kanał W24 leci stabilnie. Tak jak wcześniej wspominałem, ten dekoder jest bardzo podatny na przester i jeśli sygnał jest za mocny to należy go stłumić aby odbiór był stabilny.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

Jestem po testach Tesla Senior w docelowej lokalizacji - ok. 39km od Trzeciewca, antena pokojowa Philips - sygnal z odbicia z wiezowcow i moge powiedziec ze po dopieszczeniu polozenia anteny odbiera tak samo jak Ariva T650i muxy dvbt, bez problemu mux5 czyli tvp T2 a z lekkimi problemami mux tvn T2. Niestety w obecnym formacie W24 nie dziala prawidlowo i jest to jedyny obiektywny minus. Subiektywne minusy to na pewno glowny pilot - klawisze twarde, wysokie o ciezkim skoku - na pewno nie dla skaczacych po kanalach. Tuner najprawdopodobniej idzie do zwrotu ze wzgledu na W24 ale do otrzymalem dzisiaj takze Ariva T75 i AB TereBox 2t. Jesli ktos chce sie czegos dowiedziec o Ariva T75 to zapraszam do lektury: https://satkurier.pl/news/198580/ab-ter ... rnika.html
To jest ten sam sprzet.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mathey »

zyggi pisze: 8 października 2021, o 17:23 Jesli ktos chce sie czegos dowiedziec o Ariva T75 to zapraszam do lektury: https://satkurier.pl/news/198580/ab-ter ... rnika.html
To jest ten sam sprzet.
Dzięki za info, nie dało mi to co prawda pewności co do tego, czy nagrywa dwa kanały równocześnie (z tego samego muxa) ale sądząc po wyglądzie menu, procesorze i czeskich filmikach na yt to stawiam, że jednak max jeden kanał nagrywa. Jeśli mógłbyś to sprawdzić i potwierdzić będę wdzięczny.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

Nie da rady nagrac ani ustawic timera na nagrywanie na 2 pozycje w tym samym czasie z jednego muxa, nawet do menu nie mozna menu wejsc podczas nagrywania jakbys chcial np obejrzec film z drugiego pendriva.
Wychodzi na to ze dwa gniazda usb sa po to aby mozna bylo sobie ustawic ktory do nagran a ktory do timeshifta.
Niestety w przeciwienstwie do T760i nagrania nie sa nazwane tytulem audycji tylko nazwa kanalu i godzina.
Tesla Senior nagrywa z nazwa audycji ale plik ma rozszerzenie TSV, wystarczy usunac V i dziala bez problemu pod vlc.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

mathey pisze: 9 października 2021, o 00:54 czy nagrywa dwa kanały równocześnie (z tego samego muxa)
zyggi pisze: 9 października 2021, o 08:28 Nie da rady nagrac ani ustawic timera na nagrywanie na 2 pozycje w tym samym czasie z jednego muxa, nawet do menu nie mozna menu wejsc podczas nagrywania jakbys chcial np obejrzec film z drugiego pendriva.
Takie rzeczy macie na tunerach z systemem Linux. Macie stale pełny dostęp do menu jak nie z pilota to przez www.
:arrow: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux
Jedyne czego tam brakuje to HbbTV w wersji 2.x. Całą resztę zachcianek macie w takich STB ;)

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

Wychodzi na to ze sa tunery ktore wola instalacje ze wzmacniaczem a inne bez. Ani Wiwa Maxx ani Ariva T75/TereBox 2T nie radza sobie z docelowa instalacja czyli pokojowka ze wzmacniaczem z odbicia. Tunery te ewidentnie maja problem z czestotliwosciami 546 Mhz - brak we wszystkich przypadkach, 562 Mhz - Ariva/Terebox mozna powiedziec ze brak, Wiwa lapie ale piskeloza czesta, 578 Mhz - Wiwa ok, Ariva/Terebox mozna powiedziec ze brak. Ta Tesla w tej lokalizacji wszystkie zakresy lapie, czasem drobna pikseloza na 546 Mhz czyli tvnT2 - dzis ladna pogoda, w piatek bylo jakby troszke gorzej ale ogladac mozna. To jednak na ta chwile nie jest problem bo kanaly sa zdublowane. U mnie z kolei przy pasywnej antenie z odbiorem z Konina Tesla sprawuje sie gorzej niz reszta, choc nie jakos tragicznie ale wtedy odpadlaby na dzien dobry.
Niestety Ariva/Terebox maja problem z trescia EPG - w srodek opisu/wyrazu wpleciony jest rezyser, aktorzy, rok produkcji.
Czcionka taka ze na kineskopach wlasciwie nieczytelna, u Tesli zreszta podobnie ale za to epg wyswietla sie poprawnie.
Chyba jeszcze sie za czyms rozejrze aczkolwiek po sprawdzeniu T760i, T75, Terebox T2 oraz WiwaH265.Maxx to Tesla w docelowej lokalizacji nie daje im zadnych szans.
Edit:
Moze ktos ma jakas propozycje co jeszcze zakupic celem testu?

marciniszyn
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, o 21:45

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: marciniszyn »

Mnie ciekawi Tesla hybbrid tv t200, z tego co widzę, to ma nawet HBBTV. Może ktoś posiada i podzieli się informacjami o tym modelu.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

Z tego co znalazłem w sieci, to ma wersję HbbTV 1.5 a u nas wymagana jest co najmniej 2.0.1

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: bubabuba1 »

zyggi pisze: 10 października 2021, o 16:29 Edit:
Moze ktos ma jakas propozycje co jeszcze zakupic celem testu?
Mnie ciekawiłby test dekodera WIWA Dream Player.
https://www.wiwa.info.pl/produkty/dream ... -player-tv
Obrazek
Ze względu na cenę czyli około 299 zł (wg. Ceneo) raczej go nie kupię. Rozumiem cenę bo to też odbiornik telewizji satelitarnej, ale ja takiej nie mam i osobiście byłbym zainteresowany gdyby było bez tej opcji w cenie powiedzmy 150 zł. Czyli taka wersja Lite.

Z tym, że to urządzenie ma bardzo starego androida w wersji 5.1 i raczej należało by czekać na jakąś nowszą wersję tego urządzenia, wiec raczej nie polecam zakupu, niemniej jednak jak ktoś pożyczy do testów to chętnie bym takowy zobaczył.

Ciekawy jestem też opinii o PLAY NOW TV BOX, chociaż testy już są na YT.
https://www.youtube.com/results?search_ ... lay+tv+box

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

Z tym raczej będzie ciężko bo szukam sprzętu dla mamy - prostego bez zbędnych funkcji itd. Mam obecnie K&M 0550 oraz Enerwell 0002 i dziś będę sprawdzał w docelowej lokalizacji ale porównując je u siebie mogę potwierdzić dobrą czułość głowicy KM, w tym aspekcie jest lepiej niż Wiwa, Enerwell ma wysoką czułość tylko na kartonie ;) Niestety w KM grafika ekranowa to taki topór ze szkoda słów, Enerwell odwrotnie. Jak nie tak to siak.

smart-test
Posty: 9
Rejestracja: 22 września 2021, o 14:37
Miejscowość: Tarnów

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: smart-test »

dwie recenzje tunerów DVB-T2 marki OPTICUM
OPTICUM Nytro Box Plus- https://youtu.be/tmrDlHBUBRQ
OPTICUM AX Lion 5 Air - https://youtu.be/TnMEesTTjKw

smart-test
Posty: 9
Rejestracja: 22 września 2021, o 14:37
Miejscowość: Tarnów

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: smart-test »

A jeżeli szukacie tunera z Androidem to może zainteresuje was MECOOL M8S Plus
tutaj jego recenzja - https://youtu.be/tPtlR48yW60

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

zyggi pisze: 15 października 2021, o 08:50 Niestety w KM grafika ekranowa to taki topór ze szkoda słów, Enerwell odwrotnie. Jak nie tak to siak.
Na kineskopie jednak lepiej wypada KM ale biel bije po oczach i miga. Enerwell z kolei bardzo słabo czytelny. Coraz trudniej o dobra czytelność menu na kineskopie. Trzeba zastanowić nad zmiana odbiornika.
Poza tym zgodnie z przewidywaniami KM poradził sobie lepiej niż Enerwell, choć pogoda dziś średnia i idealnie nie było. W testowych warunkach poziom podobny do Tesli Senior, do T650i trochę brakuje. Za to w kwestii obudowy i wrażeń dotykowych kiepsko, podłączając kable ma się wrażenie że zaraz pęknie obudowa, podobnie jak w Arivie T75, AB Terebox był trochę lepszy choć też full plastik. Ariva T650i, Wiwa Maxx czy Tesla Senior to przy nich pancerniki.

Zablokowany