Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: lukasz536 »

Dzień dobry.
Od kilku dobrych lat używam dekodera Cabletch Twin Tuner URZ0086. W zasadzie swoją rolę spełnia, czyli nagrywa, bo używam go jako nagrywarki. Zaczyna jednak coraz bardziej niedomagać. Pojawiają się następujące problemy:
- sygnał losowo nie pojawia się po kablu HDMI po włączeniu urządzenia (trzeba odłączyć kabel/zrestartować urządzenie).
- czasem nie chce wykryć dysku
- zawiesza się (pomaga wyjęcie wtyczki z gniazdka)
- zasięg pilota to dramat (nawet po wymianie baterii)
- spowolnione reakcje w menu
- dziwna ziarnistość obrazu
- losowo niedziałające przyciski na urządzeniu
- szalejąca dioda i piszczenie

Wkurza mnie to wszystko coraz bardziej. Nie mam obecnie orientacji w rynku takich urządzeń. Na forum jest pewnie przynajmniej kilku użytkowników bardziej współczesnych modeli z podwójnym tunerem, dlatego chciałbym zasięgnąć ich opinii. Sprzęt ma spełniać następujące wymagania:
- podwójny tuner (Twin tuner) do nagrywania z 2 multipleksów
- dobry (lub choć przyzwoity) zasięg pilota
- szybka reakcja na obsługę pilotem
- obsługa nowego standardu HEVC

Jeszcze ostatnia kwestia: tunery chińskich marek typu Cabletech czy Wiwa są w ogóle w stanie zapewnić płynną obsługę i dobry zasięg pilota? Jeżeli nie, to co z mniej chińskimi markami typu Technisat? Czy zapewniają lepszą jakość obsługi?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc w wyborze urządzenia.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: DanielK »

No właśnie nie jest to takie proste.

Jedyne co mi do głowy przychodzi aby spełnić Twoje wymaganie i żeby działało przyzwoicie - i wiele więcej - to tuner combo na systemie Linux (przeczytasz o nich na forum w innym temacie) + dodatkowy do niego tuner DVB-T2 na USB. Sterowniki do takich tunerów na USB są więc pewnie do DVB-T2 też się znajdą.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: Ramirez »

Tylko weź dobierz tuner na USB co by miał obsługę DVBT2H265 i istniał pewny sterownik pod enigme2. Znasz taki? ;)

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: zinox »

lukasz536 pisze: 31 marca 2021, o 12:07 Dzień dobry.
Od kilku dobrych lat używam dekodera Cabletch Twin Tuner URZ0086. W zasadzie swoją rolę spełnia, czyli nagrywa, bo używam go jako nagrywarki. Zaczyna jednak coraz bardziej niedomagać. Pojawiają się następujące problemy:.....
sprawdź czy przypadkiem nie popuchły kondensatory w zasilaczu - opisane objawy mogą na to wskazywać

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: DanielK »

Ramirez pisze: 31 marca 2021, o 16:03 Tylko weź dobierz tuner na USB co by miał obsługę DVBT2H265 i istniał pewny sterownik pod enigme2. Znasz taki? ;)
Nie znam. Nigdy nie miałem potrzeby tak kombinować ;-)

Jednak jest sporo różnych sterowników możliwych do zainstalowania.
Obrazek


Na szczęście tunery z Linuksem w EPG mają taką informację "Podobne transmisje" i można sobie nagrywanie ustawić w innym terminie, tak aby nie kolidowało.
Obrazek

Mailkontent
Posty: 20
Rejestracja: 6 lutego 2011, o 11:49
Odbiornik: EMTEC S800H,
CABLETECH URZ0086
Instalacja antenowa: "Siatka" szerokopasmowa ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: Mailkontent »

Pojawił się w sprzedaży klon URZ0086: Tuner TESLA Duplex T2, już w nowym standardzie. Menu podobne jak w URZ0086 jednak oprogramowanie nie przygotowane na rynek polski. Można w menu ustawić język polski, ale nie ma go do wyboru przy pierwszym uruchomieniu. Uwaga wybranie na starcie języka angielskiego powoduje pominięcie przy wyszukiwaniu programów pasma VHF i nie można już go wybrać, pozostaje restart do fabryki. Usługi sieciowe: pogoda, radio - nie ma wyboru Polski. Jest jeszcze kilka drobnych różnic w stosunku do URZ0086 np.: w EPG nie widać programów które są ustawione do nagrywania. Zaletą jest gniazdo USB z tyłu urządzenia. Czekam na aktualizację oprogramowania. :|
Oprogramowanie i instrukcja dostępne na: https://data-b2b.inter-sat.cz/?dir=data ... -duplex-t2

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: Dobrycel »

TESLA Duplex T2 kosztuje około 215 pln. Czy warto? Nie wiem. Czy mógłbyś zdjęcia z menu wrzucić? Oczywiście jak posiadasz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: Krosnoludek »

Pilot badziewie.
Posiada pasek postępu na bannerze info?

Mailkontent
Posty: 20
Rejestracja: 6 lutego 2011, o 11:49
Odbiornik: EMTEC S800H,
CABLETECH URZ0086
Instalacja antenowa: "Siatka" szerokopasmowa ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: Mailkontent »

Menu i pilot jak w URZ0086, dla mnie jest to zaletą, przyzwyczajenie to druga natura. Zdjęcia menu są w instrukcji, paska postępu nie ma i niestety oprogramowanie wg. mnie w szczegółach ustępuje tunerowi Cabletecha, upłynęło tyle lat mogli się bardziej postarać. Tuner działa, jest "czuły", nagrywa, spełnia swoje zadanie, konkurencji na razie wiele nie ma.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: ams8 »

[/quote]
sprawdź czy przypadkiem nie popuchły kondensatory w zasilaczu - opisane objawy mogą na to wskazywać
[/quote]

Dobra rada dot. kondensatorów.
Dodatkowo:
Jeśli wewnątrz urządzenia jest bateria, np taka pastylkowa-guzikowa jak do płyt głównych PC to ją wymień na nową.
Porozłączaj i oczyść styki kabli/wstążek w urządzeniu.
Pilotawarto rozebrać i oczyścić wszystkie pola stykowe.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: ams8 »

lukasz536 pisze: 31 marca 2021, o 12:07
- podwójny tuner (Twin tuner) do nagrywania z 2 multipleksów
- dobry (lub choć przyzwoity) zasięg pilota
- szybka reakcja na obsługę pilotem
- obsługa nowego standardu HEVC
Ja mam od pół roku XORO HRT 8770 TWIN. Działa prawidłowo jeśli się go używa do nagrywania i odtwarzania tego co sie nagrało. I gdybym nie miał doświadczeń z innymi dziś już bardzo starymi tunerami "twin" to szczerze mówię, że był bym zadowolony.
Filmy pochodzące z innych źródeł dają się odtwarzać ale nie wolno używać klawiszy do szybkiego przeskakiwania (te do przewijania - są okay) - zawiesza się tak, że trzeba wyciągać zasilanie z gniazdka. To wynika z faktu, że film zapisywany jest nie w postaci jednego pliku lecz folderu, w którym jest zawartych kilka plików: z filmem (jeden plik lub kilka jesli film jest długi) plus pliki z metadanymi. Nie idzie wyedytować żeby np. zmienić tytuł. Czasami to by się przydało bo nie zawsze tytuł zostaje zapisany.

Minęły już dwa lata od pojawienia się ostatniej wersji firmware, nie ma kontaktu z producentem, nie reaguje, być może ma jakiś uraz do korespondencji pochodzącej zza Odry.

Moje wrażenia kiedyś opisałem w MORELE, nie wiem czy poniższy link zadziała, bo tego urządzenia dziś nie ma w Morele:
https://www.morele.net/tuner-tv-xoro-hr ... ja=reviews
Jeśli link nie zdadziała to można wejść w Morele pisząc w Google:
Morele Xoro HRT 8770 TWIN
a następnie wejść w OPINIE

Niedawno pojawiła sie na naszym rynku nowa pozycja 'twin' o nazwie STRONG SRT 8222, ale z prób dowiedzenia się czegokolwiek na necie poza typowym 'marketing bull shiet' wynika, że ten model już nie jest produkowany. Ktoś to sprowadził do Polski bo dostał dobrą cenę, ale czy to urządzenie jest dobre - bałbym się sprawdzać na własnej skórze i kasie. Jest sporo opinii na Amazonie i niestety wiele jest negatywnych zwłaszcza w odniesieniu do najnowszego firmware 1.5.1. Strona producenta z plikami do pobierania wygląda dziwnie, nie budzi mojego zaufania.

Sorry za ten gorzki wydźwięk, zwłaszcza, że czas jest Świąteczny.
Zdrowia życzę,
a.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: lukasz536 »

Dziękuję za rady i dyskusję. Sprawdzę w takim razie tuner i chyba przy nim zostanę...
Szkoda, że nie ma czegoś porządnego, a wszystko takie niedopracowane i bez wsparcia. Chyba szkoda się w cokolwiek gotowego pchać, bo lepiej niż z Cabletechem nie będzie. Jedyne przyzwoite rozwiązanie to te tunery z Linuksem, ale tam już jest kombinowanie z tym 2. tunerem.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: Ramirez »

lukasz536, tylko po co starego reanimować? Po to aby za rok go wyrzucić na śmietnik bo nie będzie niczego odbierał?

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: delKichote »

Mailkontent pisze: 2 kwietnia 2021, o 16:47 Tuner działa, jest "czuły", nagrywa, spełnia swoje zadanie, konkurencji na razie wiele nie ma.
Czy odbierasz jakieś kanały z na tyle słabym sygnałem, by mieć porównanie czułości tego tunera z URZ0086?
Czy ten tuner dzieli nagrywany plik na części?

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: eter »

Są już dekodery z podwójnymi tunerami.
Na przykład Strong SRT8222 Twin DVB-T2/T H.265 HEVC w cenie około 160 zł.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: delKichote »

eter pisze: 1 czerwca 2021, o 00:39 Strong SRT8222 Twin DVB-T2/T H.265 HEVC w cenie około 160 zł.
Czułość głowicy słaba - "peleton" (tunery DVB-T+DVB-T2 mają dużo słabsze głowice niż niegdysiejsze tunery DVB-T, które chodziły po 200 zł - testowałem u siebie w sumie już 8 modeli różnych producentów), coś jak mniej więcej Ferguson Ariva T25.
Oprogramowanie czipsetowe MStar (na pewno takie samo jak w Ferguson Ariva T25, i chyba w Wiwach), ale tylko po angielsku (za to bez idiotycznych błędów, przynajmniej w wersji sklepowej - nie aktualizowałem do 1.5.1). Czyli słabo, i z małymi pipsztokami w ramach czcionki, czyli nie dla starszych ludzi. Wskaźnik "mocy" sygnału - tylko jeden: "czystość sygnału". Jak za 160 zł to słabo.
Nie da się ustawić nagrywania na drugiej głowicy, służy tylko do oglądania wszystkich muxów (jeśli ustawi się nagrywanie na jakiś okres czasu, nie da się ustawić kolejnego nagrywania na innym muxie w czasie zachodzącym na pierwsze ustawienie).
REWELACYJNA jakość obrazu, i to na wyjściu SCART (analog). Tutaj jest nie do pobicia.
REWELACYJNA jakość dźwięku na wyjściu SCART. Tutaj to szok, bo tunery na ogół nie różnią się jakością dźwięku między sobą.

ps.: Jakbym chciał kupić coś z oprogramowaniem czipsetowym MStar (nie szanując swoich starych słabych oczu), to tylko Strong SRT8222.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Płynnie działający odbiornik z podwójnym tunerem (twin tuner)

Post autor: eter »

Czyli jak zwykle, nie może być w jednym pudełku wszystko na tip top.
Przynajmniej obraz ma dobry, bo jest na MStar.
Te na ALi - jak Skymaster mają wadę z prześwietleniem kontrastu.
Za to Skymaster ma chyba najlepszą szatę graficzną jaką widziałem.
Wielkie opisy programów i pasek postępu oraz info jaki program i pasek postępu nawet na liście programów, bez tych piktogramów w stylu od ilu lat i inne nawalone w innych.
To zrobili super...no, ale oczywiście ma inne wady...

Zablokowany