Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART | BEZ SMART

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART | BEZ SMART

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

TELEWIZOR:

1. System(dla SMART): Android(chyba najlepiej ?) - lub ewentualnie inny, szybki, prosty, zgrabny i przejrzysty oraz funkcjonalny("dostępność i działanie" popularnych aplikacji itp.).

2. Rozmiar: 40″(cali) [około].

3. Rozdzielczość wyświetlacza, ekranu(wyświetlanych materiałów) i możliwość poprawnego odbierania kanału/kanałów poprzez DVB-T2 w (ich) natywnej rozdzielczości obrazu: 4K(3840 x 2160).

3.1. Fajnie by było jakby przy tym działał z: HDR, HFR.

4. Możliwość poprawnego odbierania kanału/kanałów poprzez DVB-T2 w kodeku audio: AC-4(Dolby AC-4) i E-AC-3(DD +).

5. Możliwość poprawnego odbierania kanału/kanałów naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie: DVB-T2(H.265/HEVC) i przez ten standard standardu: HbbTV(dla SMART).

6. By pracował, działał szybko - w miarę możliwości/w porównaniu z innymi(przynajmniej nie odstając zbytnio od nich).

7. Nie musi posiadać możliwości ułożenia jednej listy kanałów satelitarnych i naziemnych.
Czy znajdę jakiś tańszy(ale niekoniecznie) telewizor niż: Xiaomi Mi TV 4S 43" - spełniający w pełni wymagania(lub jak najbardziej, mniej więcej czy też być może) opisane w tytule tego wątku oraz treści tego postu ?

Sporym i dość niezrozumiałym mankamentem w tym urządzeniu(Xiaomi Mi TV 4S 43") jest moim zdaniem(rzekomo, bo czy tak faktycznie jest to nie wiem):
- brak możliwości przełączania kanałów przyciskami: "+", "-" bez wyłączenia HbbTV "systemowo" w nim(wyłączenie tego standardu daje możliwość "normalnej pracy" wspomnianymi przyciskami)[skądinąd ciekaw jestem jak zachowują się, pracują te przyciski przy włączonym HbbTV].
Nie wiadomo mi również czy aby urządzenie to:
- wspiera, pracuje w kodeku audio: AC-4 i E-AC-3, poprzez odbiór kanałów w standardzie: DVB-T2.

Może "tutejsi Forumowicze" ze swojej wiedzy i doświadczenia są w stanie podać marki i modele innych urządzeń spełniające w miarę/mniej więcej jak najbardziej "wymagania" opisane powyżej ?
================================================
Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu - w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na ten post - być może w jego treści pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również m. in. moje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje w jakiejkolwiek formie przez ten post - to jest niecelowe): przepraszam.
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2021, o 10:46 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor | 32 - 40″(cali)[około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: @GUTEK@ »

Podobny problem z działaniem przycisków z właczonym HbbTV występuje też w przypadku innych modeli. W Philipsie nie działają strzałki i OK (wyświetlanie listy kanałów).

Co do TV od Xiaomi, ma on wg mnie dwie duże wady:
- brak przycisku do EPG, trzeba wchodzić w menu i tam wybierać "Przewodnik"
- błąd w oprogramowaniu przez który telewizor nie pamięta ustawień jasności po właczeniu materiału HDR (np. z Netflix). Telewizor zawsze włącza materiał z jasnością 100%. Błąd znany od dawna, poprawki niet

- ewentualnie jeszcze do wad dodałbym brak PVR/Timeshift, ale to wszystkie tanie modele mają wycięte


Zobacz co oferuje np TCL. Mam od paru dni 43" od nich i wg mnie bardzo przyjemny telewizor. Udało się nawet odblokować PVR/Timeshift.
Obsługuje AC-4, HbbTV 2.0.2, producent zapowiedział aktualizację do ATV11, HDR jak w każdym tanim - raczej z nazwy.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Telewizor | 32 - 40″(cali)[około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: MarioPL »

Jaki masz model tego TLC?

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Telewizor | 32 - 40″(cali)[około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@GUTEK@ pisze: 14 kwietnia 2021, o 07:36Podobny problem z działaniem przycisków z właczonym HbbTV występuje też w przypadku innych modeli. W Philipsie nie działają strzałki i OK (wyświetlanie listy kanałów).
Więc dotyczy to pewnych(jakich ?) urządzeń: Xiaomi i Philipsa czy jeszcze jakichś z "takich" od innych producentów ?
Więc, gdy HbbTV jest włączone w tym(jakim ?) Philipsie, to "strzałki": "+" i "-" przy operowaniu na odbiorze NTC działają tak jak opisałeś(że w ogóle nie działają - przycisk: "OK" również) i tak samo wygląda to w przypadku "tego": Xiaomi ?
@GUTEK@ pisze: 14 kwietnia 2021, o 07:36Co do TV od Xiaomi, ma on wg mnie dwie duże wady:
- brak przycisku do EPG, trzeba wchodzić w menu i tam wybierać "Przewodnik"
Ale przy przełączaniu kanałów pokazuje informacje o obecnie i następnie nadawanym programie(poprzez NTC) itp. ?
@GUTEK@ pisze: 14 kwietnia 2021, o 07:36- błąd w oprogramowaniu przez który telewizor nie pamięta ustawień jasności po właczeniu materiału HDR (np. z Netflix). Telewizor zawsze włącza materiał z jasnością 100%. Błąd znany od dawna, poprawki niet
To chyba duży problem jednak nie jest - tym bardziej biorąc pod uwagę korzystanie głównie/tylko z NTC, a nawet żeby z czegoś poza NTC to niekoniecznie bardzo często z materiałów z: HDR.
Może w przyszłości pojawiają się jakieś aktualizacje do "tych sprzętów". W Polsce wyszły one chyba (dopiero ?) w kwietniu 2020 roku(nie wiem jak na świecie)...(?)
@GUTEK@ pisze: 14 kwietnia 2021, o 07:36- ewentualnie jeszcze do wad dodałbym brak PVR/Timeshift, ale to wszystkie tanie modele mają wycięte
To już myślę, że jest większy "problem"...
@GUTEK@ pisze: 14 kwietnia 2021, o 07:36Zobacz co oferuje np TCL. Mam od paru dni 43" od nich i wg mnie bardzo przyjemny telewizor. Udało się nawet odblokować PVR/Timeshift.
Obsługuje AC-4, HbbTV 2.0.2, producent zapowiedział aktualizację do ATV11, HDR jak w każdym tanim - raczej z nazwy.
MarioPL pisze: 14 kwietnia 2021, o 11:34Jaki masz model tego TLC?
No właśnie również miałem pytać jaki to model telewizora i zaznaczyć, żeby względem możliwości przyszłe wpisy w tym wątku były w "tym aspekcie" konkretne o właśnie podanie nazwy(marki) i modelu urządzenia.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor | 32 - 40″(cali)[około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: Krosnoludek »

LG nie chciałbyś sobie kupić? Ja gdyby nie to, że nie da się w nim utworzyć listy kanałów naziemno-satelitarnej kupiłbym coś z LG. Ma nagrywanie PVR, HbbTV 2.0.2, AC-4....

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Telewizor | 32 - 40″(cali)[około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: MarioPL »

Krosnoludek pisze: 14 kwietnia 2021, o 12:04 LG nie chciałbyś sobie kupić? Ja gdyby nie to, że nie da się w nim utworzyć listy kanałów naziemno-satelitarnej kupiłbym coś z LG. Ma nagrywanie PVR, HbbTV 2.0.2, AC-4....
Ja? Jeśli chodzi o mnie, to będę przymierzał się do zakupu właśnie LG (choć sam nie wiem jaki model, bo niekoniecznie musi być najnowszy) coś 43-49 cali. Choć nie odrzucam np TLC, aczkolwiek pilot ma wyglądać na pilota ;)
A na pewno mieć jego funkcje "na wierzchu".

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Telewizor | 32 - 40″(cali)[około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Krosnoludek pisze: 14 kwietnia 2021, o 12:04LG nie chciałbyś sobie kupić? Ja gdyby nie to, że nie da się w nim utworzyć listy kanałów naziemno-satelitarnej kupiłbym coś z LG. Ma nagrywanie PVR, HbbTV 2.0.2, AC-4....
"Marki(producenci), modele..." - konkretnie(oczywiście jeśli ktoś może i chce je podać)... :)
DVB-T(2) INQUIRING pisze: 14 kwietnia 2021, o 11:49No właśnie również miałem pytać jaki to model telewizora i zaznaczyć, żeby względem możliwości przyszłe wpisy w tym wątku były w "tym aspekcie" konkretne o właśnie podanie nazwy(marki) i modelu urządzenia.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor | 32 - 40″(cali)[około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: Krosnoludek »

Przykładowo z LG zeszłoroczne:
https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-43un81003lb
https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-43n ... turnFlag=Y
Nowe modele przeważnie w maju się pokazują.

Osobiście w Xiaomi bym nie szedł, już prędzej w Hisense: https://pl.hisense.com/product-compare? ... 3=20002858

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor | 32 - 40″(cali)[około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: @GUTEK@ »

Mam model TCL 43P715.
Tu jest recenzja większego modelu, pozostałe bebechy te same są: https://hdtvpolska.com/tcl-p715-android ... e-1899-zl/

Po prostu HbbTV przejmuje działanie tych przycisków do sterowania. Więc podejrzewam wszędzie to będzie ten sam problem.

Jeśli chodzi o ten tv Xiaomi:
- kolega mi podsyłał filmiki z interfejsem, jak się zgodzi żeby udostępnić to edytuje postEdit: filmiki od kolegi: https://www.youtube.com/watch?v=6L5xnZRdXow oraz https://www.youtube.com/watch?v=B_L1O0IcmQg
- HDR jest w tych wszystkich serwisach VOD typu Netflix, Amazon Prime, więc jeśli nie poprawią może być uciążliwe jeśli ktoś korzysta
- kolega mówił, że trafił na jakieś info o odblokowaniu PVR w tym Xiaomi, trzeba by poszukać

Ja patrze na TV z Androidem, nie chcę się pakować w zamknięte systemy, o ile Tizen i WebOS pewnie zapewnią dłuższe wsparcie. Tak jakieś niszowe od innych producentów to już w ogóle porażka, działa puki działa.
Interesujące modele od TCL to xxC715 - są to telewizory z matrycami QLED, tanie a obraz będzie lepszy.
Fajnie, że TCL zapowiedział aktualizację do AndroidTV 11 - https://www.dobreprogramy.pl/TCL-telewi ... 12866.html
Philips w serii 2019/2020 milczy na ten temat, ale wypadałoby żeby też dostały.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Telewizor | 40″(cali) [około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

"Ten" TCL to z tego co widzę raczej na Androidzie jest, a LG i Hisense chyba nie...
Jednak też "po mojemu" "Andek to Andek"... :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor | 40″(cali) [około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: @GUTEK@ »

TCL ma dwa rodzaje, te mocniejsze modele są na Androidzie, a słabsze na jakimś ich smarcie opartym o linuxa.
Hisense chyba mają tylko własny smart.
LG ma tylko WebOS, a Samsung tylko Tizen.
Philips ma też dwa rodzaje smartów, własny system Saphi i Android TV. Z tym, że mają w ofercie również mocniejsze modele na Saphi.

O ile WebOS, Tizen i ewentualnie Saphi (też bym uważał) jeszcze mogą być - patrzę pod kątem popularności i wsparcia. Tak jakieś egzotyczne systemy producentów są zbyt mało popularne by miały długie wsparcie. Wystarczy poczytać opinie w necie, że w tego typu telewizorach potrafi po roku przestać działać youtube i producent już tego nie poprawia.

Natomiast jedyny otwarty system to Android, owszem ma on swoje bolączki. Interfejs wg mnie jest kiepski. Potrafi zamulić. Tylko, że mogę instalować to co ja chcę, a nie to co producent mi udostępni. Mogę zainstalować apkę do yt robioną przez społeczność, mogę zainstalować Kodi z masą wtyczek lub jakiś odtwarzacz obsługujący Sambę, zamiast babrać się z DLNA w zamkniętym smarcie.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART | BEZ SMART

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@@GUTEK@
Kolega nie ma możliwości sprawdzić(np. poprzez trwające testy DVB-T2) czy ten jego telewizor(Xiaomi Mi TV 4S 55", ale i chyba tym samym wszystkie: "4S z Xiaomi" ?) odbiera poprzez DVB-T2 kodek audio: AC-4(Dolby AC-4) i E-AC-3(DD +) ?

Tanie(?) telewizory 4K, na Android TV(rzekomo)(SMART) na które się natknąłem to(nie wiem jak u nich z obecnością: HbbTV, AC-4 no i w sumie czy DVB-T2 działa w nich z kodekiem wideo: H.265/HEVC)(ich piloty nie są chyba typowo: "SMART", bo bez raczej(?), np.: "wyszukiwania głosowego"(?)):
- MANTA 43LUA69S 43'',
- MANTA 43LUA120S 43".

Moim zdaniem ciekawe i być może przy wiedzy i możliwości wyboru przez użytkowników bardzo popularne telewizory(przypuszczalnie szczególnie dla starszych osób, ale nie tylko), którymi mogłyby być w przyszłości, to takie służące tylko do oglądania telewizji - bez Internetu(nie: SMART; bez: HbbTV itp.), jednocześnie pozwalające na odbiór kanału/kanałów w rozdzielczości obrazu: 4K(np. TVP 4K ?) poprzez NTC(naziemną telewizję cyfrową) w standardzie DVB-T2("proste" telewizory służące do "głównego/najpopularniejszego chyba celu" w odbiorze NTC: oglądania (kanałów) telewizji linearnej("zwykłej")).
Przykładowo znalazłem "jakieś takie" urządzenia, mogące być może w jakimś stopniu odzwierciedlać "te wymagania"(nie wiem jak u nich wygląda, np. kwestia "odbioru": DVB-T2 w kodeku wideo: H.265/HEVC i w kodeku audio: AC-4 i E-AC-3):
- United LED43DU58 43",
- Blaupunkt BN43U2042 43".

Może zna ktoś więcej tego typu, podobnych urządzeń i jest coś w stanie o nich powiedzieć ?
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2021, o 11:22 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART TV | BEZ SMART TV

Post autor: @GUTEK@ »

Kolega odbiera tylko Skrzyczne, a tam chyba testu nie ma. Musiałbym mu coś podesłać. DD+ to na 200% ten Xiaomi obsługuje.

Pilot od TCL ten co mam, też jest bez mikrofonu - za to mikrofon jest wbudowany w telewizorze i działa to bardzo dobrze. Można też dokupić do niego pilot na Bluetooth (około 30zł na Ali) z wbudowanym mikrofonem.
Nie szukam jak te Manty które podaleś mają, ale wiem, że wcześniejsze wersje ich telewizorów nie miały Android TV tylko zwykłego Androida i działało to tragicznie. Oczywiście żadnej certyfikacji też nie miały.

Swego czasu (2-3 lata temu) były w Carrefourze telewizory Thomson, właśnie bez smart. Wg mnie cena do jakości była rewelacyjna. Jeden taki kupowałem do użytku pod kablówkę. Obraz żyleta, z tunerem dogadał się przez HDMI CEC. Teraz już ich chyba nie ma w sprzedaży, ale może się jeszcze jakieś nowsze modele pojawią.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Telewizor | 32 - 40″(cali)[około] | 4K | DVB-T2(H.265/HEVC): AC-4, HbbTV

Post autor: Puma »

MarioPL pisze: 14 kwietnia 2021, o 12:13 Jeśli chodzi o mnie, to będę przymierzał się do zakupu właśnie LG (choć sam nie wiem jaki model, bo niekoniecznie musi być najnowszy) coś 43-49 cali. Choć nie odrzucam np TLC, aczkolwiek pilot ma wyglądać na pilota ;)
A na pewno mieć jego funkcje "na wierzchu".
Przymierzam się do zakupu LG, model LG 32LM6300 ale jest też wersja 43". Moim zdaniem warto rozważyć zakup, opinie są dobre i sporo oferuje. Naturalnie obsługuje DVB-T2 (przynajmniej 32", na tym forum ktoś mi odpisał i zapytałem bezpośrednio LG).
http://tyfloswiat.pl/tyfloswiat-2-2020/ ... kamil-zak/

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART TV | BEZ SMART TV

Post autor: Krosnoludek »

https://metzblue.com/pl-PL/android-tv/mub8000/
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... -43mub8000
Telewizory produkowane prawdopodobnie przez Skyworth
W Niemczech są już nowe modele z Android 10

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART TV | BEZ SMART TV

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@GUTEK@ pisze: 15 kwietnia 2021, o 09:29Swego czasu (2-3 lata temu) były w Carrefourze telewizory Thomson, właśnie bez smart. Wg mnie cena do jakości była rewelacyjna. Jeden taki kupowałem do użytku pod kablówkę. Obraz żyleta, z tunerem dogadał się przez HDMI CEC. Teraz już ich chyba nie ma w sprzedaży, ale może się jeszcze jakieś nowsze modele pojawią.
4K, z: DVB-T2(HEVC/H.265), AC-4 ? Tak w ogóle mógłbyś podać model tego Thomsona ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART TV | BEZ SMART TV

Post autor: @GUTEK@ »

Niestety modelu nie znam, to nie było dla mnie i jak pisałem, jakiś czas temu.
4K i DVB-T2 miał na 200%, pozostałe nie wiem.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART | BEZ SMART

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

DVB-T(2) INQUIRING pisze: 15 kwietnia 2021, o 08:59@@GUTEK@
Kolega nie ma możliwości sprawdzić(np. poprzez trwające testy DVB-T2) czy ten jego telewizor(Xiaomi Mi TV 4S 55", ale i chyba tym samym wszystkie: "4S z Xiaomi" ?) odbiera poprzez DVB-T2 kodek audio: AC-4(Dolby AC-4) i E-AC-3(DD +) ?
@GUTEK@ pisze: 15 kwietnia 2021, o 09:29Kolega odbiera tylko Skrzyczne, a tam chyba testu nie ma. Musiałbym mu coś podesłać. DD+ to na 200% ten Xiaomi obsługuje.
Tylko tak w ogóle to, np. chyba może być tak, że ten TV(Xiaomi Mi TV 4S) odbierałby poprawnie ścieżkę dźwiękową w kodeku audio: AC-4 poprzez materiał odtwarzany "z zewnątrz"(np. z USB), ale już nie koniecznie poprzez kanał nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej(w DVB-T2(H.265/HEVC))... - nie tak ?

@GUTEK@ pisze: 18 kwietnia 2021, o 11:57Niestety modelu nie znam, to nie było dla mnie i jak pisałem, jakiś czas temu.
4K i DVB-T2 miał na 200%, pozostałe nie wiem.
Aha...
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2021, o 11:22 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART TV | BEZ SMART TV

Post autor: Krosnoludek »

Po prostu zaczekaj z zakupem telewizora Xiaomi do czasu aż będziesz miał dostęp do sygnał testowego TVP DVB-T2, HEVC. Kupisz przez internet, przetestujesz, a jak coś nie będzie Ci w nim odpowiadało lub działało poprawnie zwrócisz w przeciągu ustawowych 14 dni. Najlepiej kupować w sieci Media Expert lub Media Markt, bo można zwrócić do sklepu bez odsyłania na swój koszt. RTV Euro AGD tylko odsyłanie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor 4K | około 40″(cali) | DVB-T2 | SMART TV | BEZ SMART TV

Post autor: @GUTEK@ »

DVB-T(2) INQUIRING pisze: 18 kwietnia 2021, o 12:44Tylko tak w ogóle to, np. chyba może być tak, że ten TV(Xiaomi Mi TV 4S) odbierałby poprawnie ścieżkę dźwiękową w kodeku audio: AC-4 poprzez materiał odtwarzany "z zewnątrz"(np. z USB), ale już nie koniecznie poprzez kanał nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej(w DVB-T2(H.265/HEVC))... - nie tak ?
Cóż... patrząc jakie durne błędy potrafią być w telefonach Xiaomi to nie zdziwiłbym się z czegoś takiego.
Tylko bardziej byłaby to nie dodana obsługa do danej apki niż nie obsługiwanie sprzętowo przez telewizor.

Zablokowany