Telewizory Metz Blue

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Telewizory Metz Blue

Post autor: Krosnoludek »

Ciekawe telewizory pojawiły się w Polsce pod marką Metz Blue, z Androidem 10
Podobno jak jedna osoba napisała mi, da się stworzyć w nich listę naziemno-satelitarną, ale nie mam tego potwierdzonego na 100%
Np. seria Muc8000: https://metzblue.com/pl-PL/android-tv/m ... 3muc8000z/
Obrazek
Ciekawostką jest w tych telewizorach, jak pisze w karcie produktu, gwarancja aktualizacji oprogramowania, dostępność części zamiennych oraz wsparcie techniczne produktu do 31.12.2028 roku.
https://metzblue.com/fileadmin/Datashee ... 000_PL.pdf

Nie wiadomo jaka zaimplementowana jest w nim wersja HbbTV oraz wsparcie AC-4?

Miał ktoś już do czynienia z tymi telewizorami pod marką METZ Blue, produkuje je chyba Skyworth, więc Chińskie gigant.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telewizory Metz Blue

Post autor: K63 »

Metz to niemiecki producent elektroniki użytkowej. Firma powstała w 1938 r. Produkowała m.in. wysokiej jakości telewizory plazmowe i LCD. W 2014 roku ogłoszono upadłość, a produkcję telewizorów przejął chiński Skyworth.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizory Metz Blue

Post autor: Krosnoludek »

Miałeś go może "w łapkach" ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizory Metz Blue

Post autor: @GUTEK@ »

K63 pisze: 9 maja 2021, o 21:02 ...a produkcję telewizorów przejął chiński Skyworth.
No to jak bym się zastanowił mocno nad zakupem: https://www.dobreprogramy.pl/chinskie-t ... 337600960a

Owszem, zdaje sobie sprawę, że być może inni po prostu nie dali się złapać. Dawna afera z LG: https://niebezpiecznik.pl/post/masz-tel ... zpiegowac/

Tak patrzę tą stronę Metza:
- brak aktualizacji do pobrania
- jakiś dziwny formularz aktywacji PVR, o co chodzi?

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Telewizory Metz Blue

Post autor: pasjonat »

Szpiegują nas w smartfonie, telewizorze, Internecie, w radiu to normalne- dla mnie co to za różnica kto szpieguje, amerykanie czy Chińczycy, takie czasy, niestety. ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizory Metz Blue

Post autor: Krosnoludek »

W tych telewizorach przekonuje mnie gwarancja dostępności części, gwarancja aktualizacji oprogramowania oraz wsparcie techniczne do końca 2028 roku, a jak czytam, taki renomowany Philipsie już w okresie gwarancji brak jest części zamiennych czy matryc.

Szpiegują nas wszyscy, więc to nie problem w tych telewizorach.

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Telewizory Metz Blue

Post autor: adiq »

Jeśli to długie chińskie wsparcie będzie takiej jakości jak od Xiaomi, to już wolałbym gwarancję "do bramy".

Mój MiBox z każdą kolejną aktualizacją działa coraz gorzej. Poprawiają stare błędy i wprowadzają nowe. Na aktualnym oprogramowaniu działa już co prawda wybudzanie urządzenia pilotem, zamiast wtyczką, ale za to po kilkugodzinnej bezczynności trzeba go restartować po każdym wybudzeniu, żeby zaczął działać dźwięk w aplikacjach.
W nowszej rewizji MiBoxa - MiBox S, po wielu miesiącach już naprawili ten feler, ale za to po wybudzaniu nie działa port USB i też trzeba go każdorazowo restartować. Moja wersja pewnie jeszcze parę miesięcy poczeka na tą poprawkę i wtedy będę mógł spokojnie czekać przez kolejne miesiące na poprawienie nowego błędu z USB :D

W przystawce da się coś takiego jeszcze przecierpieć, ale gdybym miał się użerać z taką jakością wsparcia w telewizorze to wylądowałby za oknem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizory Metz Blue

Post autor: @GUTEK@ »

Dlatego właśnie jeśli kupować tv ze smartem to tylko z jakimś popularnym systemem i popularnego producenta. Który zapewnia aktualizacje i rozwiązuje problemy. Mam Philipsa i zobaczymy jak to będzie, miło by było z ich strony żeby dostał aktualizację do Andka 11, ale coś jest cisza na ten temat. Sony albo TCL już dawno zapowiedziało aktualizacje z 9 do 11 i są już nawet wersje testowe.

A z Xiaomi to jest właśnie ten problem, że sprzętowo mają fajne produkty ale oprogramowanie leży. Jest masa durnych błędów, o których wszyscy wiedzą a oni tego nie poprawiają.
Mam przykładowo kolejny telefon od Xiaomi, wszyscy wiedzą, że są w nim dwa upierdliwe błędy (w zasadzie dotyczą chyba większości modeli z MIUI12): im dłużej telefon jest uruchomiony tym animacje bardziej zaczynają zamulać i zdarza się że przy dzwonieniu nie słychać rozmówcy ani rozmówca nie słyszy mnie. Na obie przypadłości pomaga restart, wszyscy o tym piszą, kilka softów wyszło, poprawki niet.

Zablokowany