Sharp z serii BL5EA AC-4

prezeswk
Posty: 73
Rejestracja: 11 lutego 2010, o 00:49
Miejscowość: Poznań / Swarzędz
Odbiornik: ST-SB920,T-D500,Dual-DAB4,Bolero-DAB,LE32B650T,40BL5EA,T760i
Instalacja antenowa: Dipol: FM 1/RZ/B/ H, V, "kierownica", UHF 19/21-60, VHF/DAB 1/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań - Śrem

Sharp z serii BL5EA AC-4

Post autor: prezeswk »

Witajcie.
Mam Sharpa 40BL5EA. Nie odtwarza AC-4 na Kulturze HD w MUX5, co więcej kanał jest niemy, bo TV na tym kanale nie daje możliwości wyboru ścieżki dźwiękowej (nieaktywne menu ścieżek audio) - temat opisywany tutaj: viewtopic.php?f=2&t=8180&p=243188#p243188.
Ostatnia aktualizacja oprogramowania (udostępniona 18.05.2021) nie tylko nie naprawia AC-4, ale powoduje, że korzystanie z HbbTV (niezależnie od programu) staje się udręką. HbbTV jeśli odtworzy jakiś materiał, to za którymś razem, bo najczęściej nie działa - w nieskończoność "trwa pobieranie". Jednak i tak skorzystanie z HbbTV powoduje śmierć obrazu na tv naziemnej DVBT - obraz na dowolnym kanale naziemnym mamy dopiero po restarcie telewizora. Podobnie, próba odtworzenia Kultura 2 wywala obraz na pozostałych kanałach. Piszę ku przestrodze, jeśli macie telewizory z tej serii, to zastanówcie się przed aktualizacją oprogramowania, bo co nowsze, to więcej problemów i wolniejsza praca TV. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga, dostęp do netu kablowy, stabilny (YT bez problemu odtwarza materiały 4K). Serwis, może przyjąć, ale "i tak nie wgramy innego oprogramowania" :(
Aktualizacja 05.08.2021
Szczegółowo opisałem w wątku podanym powyżej (url). Serwis wgrał kodeki, AC-4 działa poprawnie. HbbTv zaczęła działać poprawnie jeszcze przed wysyłką do serwisu, podejrzewam problem z dostawcą usługi HbbTv. Temat dla mnie zakończony.

Zablokowany