Zakup? CANAL+ BOX 4K

podprundem
Posty: 9
Rejestracja: 11 sierpnia 2021, o 01:09
Miejscowość: Lidzbark

Zakup? CANAL+ BOX 4K

Post autor: podprundem »

Witam

Chcę zakupić SmartBox TV aby zrobić z TV smart TV

Wybrałem CANAL+ BOX 4K, to połączenie Tv na androida i dekoder DVB-T.
Ktoś może używa tego urządzenia? Czy warto to kupić?
Czy można na tym odtwarzać filmy z nośnika?
Spotykałem się z opiniami że box uruchamia się dość długo, jakieś 60sekund, czy to prawda?

Może polecicie coś lepszego?

Pozdrawiam

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: Zakup? CANAL+ BOX 4K

Post autor: -greg- »


eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Zakup? CANAL+ BOX 4K

Post autor: eter »

Najważniejsze wady - to brak możliwości nagrywania programu i brak EPG.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Zakup? CANAL+ BOX 4K

Post autor: BiTCity »

Co do uruchamiania to nie mierzyłem czasu, ale wstaje chwilę jak każde pudełko na Androidzie. Można skrócić czas uruchamiania włączając funkcje usypiania zamiast wyłączania. Oczywiście wtedy Box musi być cały czas pod napięciem.
Wadą jeśli chodzi o DVB-T to brak informacji o kanale z którego się odbiera, mocy, jakości i brak skanowania ręcznego. Do Epg można użyć Live Channels i tak jak pisał poprzednik minus za brak opcji nagrywania.

podprundem
Posty: 9
Rejestracja: 11 sierpnia 2021, o 01:09
Miejscowość: Lidzbark

Re: Zakup? CANAL+ BOX 4K

Post autor: podprundem »

Skusiłem się i kupiłem ten Canal + Box, no i chyba będę żałował.

Po podłączeniu, wyszukaniu kanałów niby wszytko ok. Kanały są jakieś 17+/-, nie liczyłem dokładnie.
Większość kanałów jest z głosem ale jest kilka bez głosu. Dopiero jak wejdę w opcje dźwięku (będąc na kanale) i zaznaczę opcję polski lub aux dźwięk się pojawia. Problem ten dotyczy takich kanałów jak polonia, tvp dokument, tvp kobieta, tvp kultura, itp.
Podejrzewam że wina może leżeć po stronie słabej anteny, na starym dekoderze dvb-t nie wyszukiwało tych kanałów, jedynie tvp kultura ale nie było obrazu i dźwięku.

Druga sprawa to że na liście gdzie mamy
Strona główna canal+ (tutaj nie ma nic tylko jakiś komunikat po francusku)
Odkrywaj (tutaj też nie ma nic tylko komunikat po francusku)
Telewizja na żywo
Moja playlista
Aplikacje

Trzecia sprawa pilot lub to wina dekodera.
Chcąc wybrać inny kanał, przesuwając zaznaczenie po liście kanałów (w trakcie włączonego już kanału) zaznaczenie nagle znika.
Trzeba znów uruchamiać ten pasek dolny z listą kanałów. Przesuwając zaznaczenie po liście kanałów znika ponownie. Rzecz się dzieje na losowych kanałach. Uniemożliwia to płynne wybieranie kanałów.
Może to wina pilota i połączenia bluetooth.

Te usterki występują w pierwszym dniu, zaraz po podłączeniu boxa. Dekoder miał być dla starszych ludzi aby mogli oglądać Netflix.
Jednak jeśli te usterki będą, to będę musiał zrezygnować z urządzenia.

Jest jeszcze jedna rzecz długi czas uruchamiania się, około 30 sekund, to jednak dużo w porównaniu do starego dekodera.
Jak to mówią lepsze wrogiem dobrego.

No i rozczarowanie sterowanie głosowe, na aplikacji to sobie można sterować, asystent google działa, ale już głosowo kanałów nie można przełączać. No lipa straszna, a miało być tak pięknie.

Jeszcze jedno, mała prośba.
jak połączyć ten zje%$#y zasilacz antenowy?
Mam takie dwa po jednym na tv, wszytko idzie z jednego kabla, jest jakiś rozdzielacz. Jak udało mi się podpiąć dobrze w jednym tv ten zasilacz, to w drugim nie ma sygnału mimo że się świeci dioda. No po prostu kur#$@y można dostać.

Nie ma jakiegoś innego sposobu aby podłączyć ten zasilacz z kablem antenowym niż za pomocą tych trzech podnoszących ciśnienie śrubek? Ludzie w kosmos latają, a to nadal na jakieś śrubki jest montowane. Jak przylutuję te kabelki do wzmacniacza będzie działać?

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Zakup? CANAL+ BOX 4K

Post autor: BiTCity »

Pytanie podstawowe podłączyłeś Box pod Internet?
Zaktualizowałeś software dekodera i aplikacje canal+.
Ja kupowałem w lipcu i na dzień dobry były właśnie te dwie aktualizacje.
Konto Google masz zalogowane?
Po drugie ustawiłeś by box po naciśnięciu klawisza wyłączenia usypiał się, a nie wyłączał ? I tak jak pisałem box musi być pod napięciem.

podprundem
Posty: 9
Rejestracja: 11 sierpnia 2021, o 01:09
Miejscowość: Lidzbark

Re: Zakup? CANAL+ BOX 4K

Post autor: podprundem »

Tak. Podłączyłem przez internet.
Była aktualizacja dekodera, ale czy canal+ też, nie pamiętam.
Tak, byłem zalogowany na konto google.
Nie ustawiałem na usypianie, ponieważ nie zostawiam włączonych urządzeń na noc lub w ciągu dnia w trybie czuwania.
Temat zamknięty. Dekoder zwrócony do sklepu.

hecol
Posty: 6
Rejestracja: 1 stycznia 2017, o 22:20
Instalacja antenowa: szczyt lokalnego wzniesienia, ostatnie 3 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk Chwaszczyno

Re: Zakup? CANAL+ BOX 4K

Post autor: hecol »

Mam duży problem z DVB-T w tym urządzeniu, mianowicie za dużo słabszych nadajników łapie zamiast głównego silnego tu obok - przez co w swój algorytmowo-dziwaczny sposób dobiera słabsze częstotliwości tych samych stacji, zamiast mocniejszych (np. TVP z 60 km dalej slaby nadajnik, zamiast 10 km blizej duzo mocniejszy nadajnik).

CO Z TYM ZROBIĆ ?! Nie da sie przeskanować ręcznie tylko odpowiednich kanałów częstotliwości tak jak to robiłem w TV i było pięknie, próbowałem i wbudowanym skanerem "DVB-T Na żywo" jak i skanowaniem w "Live channels".

Jak mimo bardzo silnego sygnalu on mi dobiera polowe stacji DVB-T ze slabych dalszych nadajnikow, to nie da sie oglądać/uzywac.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Zakup? CANAL+ BOX 4K

Post autor: DanielK »

Może załóż tłumik np. 10 lub nawet 20 dB. Być może z bliskiego nadajnika sygnał masz powyżej normy?

Zablokowany