[POMOC] Dobór anteny do podanej lokalizacji.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: [POMOC] Dobór anteny do podanej lokalizacji.

Post autor: lustracja »

a co to za tuner usb?

Mane

Re: [POMOC] Dobór anteny do podanej lokalizacji.

Post autor: Mane »

Tuner USB Evolve Dual.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: [POMOC] Dobór anteny do podanej lokalizacji.

Post autor: lustracja »

czyli od strony tunera nie powinno być źle.
spróbuj zrobić jakiegoś biquada i porównać.

nawadsama

Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: nawadsama »

Witam.

Na poczatek przepraszam za to jak napisany jest post. Jestem w tym temacie laikem.

Moje pytanie brzmi jak wyszukac kanaly MUX1 oraz MUX2 naziemnej telewizji cyfrowej.

Sprawa ma sie tak:
Kupilem Telewizor LG 42PN450B ktory wg opisu producenta posiada wbudowany tuner DVB-T/C/S. Mial on sluzyc glownie do ogladania filmow w HD oraz gry na konsoli.
Jednak cos mnie podkusilo i postanowilem poszukac tv.

Kupilem wiec kabel koncentryczny, przelotke antenowa i polaczylem (poprawnie). Kabel (od strony "koncentrycznej" zostal podlaczony do puszki w scianie, od strony "antenowej" do telewizora.

Wyszukwanie automatyczne z wejscia antenowego daje mi 8 kanalow pakietu TVP czyt. MUX 3 i kilka w analogu ale sniezacych (nie da sie tego ogladac).

Wyszukiwanie po wejsciu kablowym (ustawiane byly juz rozne regiony, od austrii po slowacje) daje mi okolo 8 kanalow (zaznaczona jest opcja pomin kanaly kodowane) z czego dzialaja 2 (reklamy filmow).

Czy ktos moglby mi "lopatologicznie" jak chlopu na miedzy wytlumaczyc co zrobic aby korzystac z dobrodziejstw NTC?

Z gory dziekuje za odpowiedzi

edit/ Pisownia PL. Czytaj Regulamin forum.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: AdamP »

Wygląda to na niesprawną instalację antenową.
nawadsama pisze: i kilka w analogu
Co to za kanały :?: Przecież w analogu już nie ma emisji TV. Za mało informacji o instalacji antenowej (prywatna, zbiorcza np. w bloku czy też jakaś kablówka). Przeszukaj jeszcze raz razem z kodowanymi i podaj nazwy tych kodowanych lub chociaż ich ilość.

nawadsama

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: nawadsama »

Mieszkam w bloku w lublinie. Wynikalo by z tego, ze antena zbiorcza. Stwierdzilem, ze kanaly analogowe dlatego, ze dzwiek jest okej ale obraz "sniezy". Kanalow dokladnie nie pamietam. Na pewno TVP1 i TVP2. Przeskanuje jeszcze raz jak wroce z pracy.

edit/ Pisownia PL. Czytaj Regulamin forum.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: AdamP »

TVP1 i 2 nie ma w analogu od mniej więcej roku. Coś tu nie pasuje.
Z "innej beczki". Masz inny odbiornik TV na którym oglądasz jakieś programy TV :?: Ile ich jest i jakie :?: Równie dobrze w gniazdku antenowym może być jakaś kablówka. W blokach często nie ma instalacji zbiorczych (zlikwidowane) i jest wyłącznie kablówka. Wtedy musiałbyś mieć własną antenę. Skoro to blok, to co mogą odbierać/oglądać sąsiedzi :?:

nawadsama

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: nawadsama »

Nie mam innego telewizora. Dopiero wprowadziłem się do mieszkania. U sąsiadów zaobserwowałem anteny na balkonach, dużo talerzy ale jest też kilka "druciaków".

TV podłączyłem do puszki takiej jak na obrazku poniżej (bez loga UPC), do której jest też podłączony router od internetu.

Obrazek

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Czyli to instalacja telewizji kablowej.
Do TV naziemnej chyba będziesz potrzebował dodatkową antenę.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: AdamP »

To nie wygląda na instalację zbiorczą. Wg mnie będziesz musiał sobie zamontować normalną antenę zewnętrzną (unikaj wynalazków wewnętrznych). Aby się upewnić, pogadaj (przy kawie lub browarku ;) ) z sąsiadami i "wybadaj" jak oni odbierają TV. Zorientujesz się w którym kierunku "iść" z odbiorem TV. Może w tym gnieździe jest oprócz internetu jakaś kablówka a może zdecydujesz się na talerz sat (masz DVB-S). Od sąsiadów najlepiej dowiesz się co i jak da się odebrać w tej lokalizacji.
Jeśli przy ponownym wyszukiwaniu TV znajdzie większą ilość kanałów kodowanych tzn., że możesz pomyśleć o kablówce - ale to już Twoja decyzja (kwestia kosztów) ;)

nawadsama

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: nawadsama »

Serdecznie dziękuję za pomoc. Spróbuję pożyczyć od kogoś antenę i sprawdzić czy wtedy będzie wszystko ok.

Napiszę pewnie za parę dni.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: adac »

@ nawadsama:
jeżeli już korzystasz tam z internetu to znaczy że masz jakiś kontakt z operatorem. Zorientuj się i weź od niego ofertę co ma w tej kablówce.
Może tam być tani pakiet socjalny DVB-T, możliwe że daje coś w analogu tylko trzeba to u ciebie odblokować.
Z ciekawości wyszukaj wszystkie kanały DVB-C (nie pomijaj kodowanych), zorientujesz się ile ich jest.
Sukces odbioru DVB-T na własnej antenie zależy od: wysokości (piętra) i położenia balkonu -czy wychodzi na stronę nadajnika. Pomijam na razie montaż anteny na dachu bo tu najwięcej zależy od zgody adm.

PS. co to jest przelotka antenowa ?

nawadsama

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: nawadsama »

Tak jak pisałem w pierwszym post'cie, jestem laikiem w temacie.

Chodziło mi o taką końcówkę Obrazekzamontowaną na kablu koncentrycznym z dwoma końcówkami tego typu Obrazek

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: mc-fit »

hallo


upc niekoduje 35 programow cyfowych
Instrukcja_wyszukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych.
http://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszuk ... rowych.pdf


http://satkurier.pl/news/89244/35-cyfro ... dvb-c.html

TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP Info, Polsat, TVN, TVN HD, TVN7, TV 4, TV Puls, TVP Rozrywka, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, PULS2, TV6, ATM Rozrywka, TTV, Polsat Sport News, ESKA TV, POLO TV, Polsat2, Superstacja, TVS, TV Trwam, Tele5, religia.tv, 4fun.tv, Mango24, iTV, Galeria UPC, kanał lokalny* oraz kanał promocyjny, którym w najbliższym czasie będzie Telewizja Kino Polska.


http://www.smlobzow-krakow.pl/pdf/2013. ... yfrowa.pdf



http://nt.interia.pl/internet/news-upc- ... Id,1015494

http://serwisprasowy.upc.pl/index.php?article=511

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: mc-fit »

no

ten LG 42PN450B nie ma dvb-c i dvb-s

tylko analog dekorder ma

cyfrowa kablowka nie dziala albo cyfrowa naziemna


albo kup sobie dekorder dvb-t i antenne na balkon


albo zamow cyfrowy dekorder do kablowki i masz lepszy pakiet programow
http://www.upc.pl/telewizja/pakiet-start/

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: AdamP »

Nie strasz człowieka. Według znalezionych opisów ta plazma faktycznie nie ma DVB-S ale ma DVB-T mpeg4 i DVB-C, czyli kablówkę również może oglądać ;)

nawadsama

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: nawadsama »

Przepraszam, że długo nie odpowiadałem. Kupiliśmy z żoną psa i telewizja spadła na dalszy plan.

Próbowałem skorzystac z "Instrukcja_wyszukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych". Niestety nic z tego. Po ustawieniu częstotliwości i ID sieci nic się nie dzieje.

qwerciak
Posty: 54
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, o 09:09
Odbiornik: Samsung UE32D5500RWXXH
Not Only LV6TMPVR4
Maximum T-105 HD
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Raszyn, PKiN

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: qwerciak »

nawadsama pisze: (...)
Moje pytanie brzmi jak wyszukac kanaly MUX1 oraz MUX2 naziemnej telewizji cyfrowej.
Musisz zacząć od dostarczenia sygnału NTC do telewizora, czyli w twoim przypadku potrzebna będzie antena. Skoro mieszkasz w bloku to administrator powinien ci taki sygnał dostarczyć i nie ważne skąd go weźmie. Może to być instalacja zbiorcza, ale może też być sieć kablowa.

Jestem w takiej samej sytuacji. Mam wykupioną usługę dostępu do internetu w UPC bez TV. UPC, aby zablokować dostęp do niewykupionych usług, zakłada specjalne filtry. Jednak one nie spełniają w 100 % swojej roli i przepuszczają część pasma. Dzięki temu mogę odbierać niektóre kanały analogowe. I tak jest właśnie u ciebie. Odbierasz kanały, których tak na prawdę nie powinieneś mieć.

nawadsama

Re: Jak wyszukac kanly NTC w LG 42PN450B

Post autor: nawadsama »

Dziękuję za odpowiedź. Czy moglibyście jako eksperci polecić mi "w miarę" dobrą antenę w granicach 100 zł? Ew. coś bezprzewodowego? Mój telewizor stoi na środku pokoju. Dosłownie :P

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: [POMOC] Dobór anteny do podanej lokalizacji.

Post autor: adac »

@ UP:

Skorzystaj z postów które już były napisane w temacie w tym również moich. Bo inaczej poza dalszym pisaniem nic z tego nie będzie. :(
- czy zorientowałeś sie co daje i za ile operator kablowy ? Dostęp do TV z gniazda zbiorczego jest najprostszy. Porozmawiaj z admistratorem budynku, powinien udzielić Ci informacji o dostepie do telewizji, radia i usług szerokopasmowych w twoim budynku.
- chcesz samodzielnie wykonać instalację a wcześniej napisałeś że jesteś w temacie laikiem. Może lepiej skorzystać z usług instalatora który wykona pomiary i dobierze odpowiedni sprzęt.
- nikt w miarę odpowiedzialny ( tutejszy ekspert jak to nazwałeś) nie poleci Ci anteny bez znajomości warunków lokalnych; miejsca odbioru, odległości do nadajnika, profilu terenu. Chociaż i tak jest to zgadywanie bo prawdziwy dobór instalacji polega na wykonaniu pomiarów.

Zablokowany