DIPOL 16/21-69

tomarex

Re: DIPOL 16/21-69

Post autor: tomarex »

Co tam gołębie. Najgorsze są gawrony.
W Krakowie mają trasy przelotu, z żerowiska powracają przed zmierzchem do miasta.
Na tych trasach przykładowe ATX są całkiem płaskie. :lol:

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DIPOL 16/21-69

Post autor: Robert03 »

Dlatego ja ATX'y polecam wyłącznie w ostateczności i najlepiej "pod dach". Chociaż te oryginalne wytrzymuja troche dłużej i są dobrej jakości to i tak po 5-8 latach są "szczerbate" albo płaskie a ich dobra charakterystyka odbioru pozostała w pamięci.
W moim regionie akurat tego typu anteny praktycznie nie są stosowane bo byłby to przerost formy nad treścią i zbędne koszty a tam gdzie wiszą dłużej niż 5 lat są już zdekompletowane.
Najlepiej wybrać yagę wykonaną z jak najgrubszych elementów i bez elementów plastikowych (jedynie puszka): nosnika o profilu kwadratowym lub prostokątnym elementy czynne i bierne tylko z rurek. Im grubsze tym trwalsze.
Jeśli już ktoś musi koniecznie kupić "krokodyla" to też niech szuka modelu bez plastików i z elementami wykonanymi z rurki a nośnik z profilu i przekroju kwadrat lub prostokąt.

lipa_ml

Antena DVB-T jaki osprzet ?

Post autor: lipa_ml »

Witam. Od razu piszę że jestem laikiem. Mam antenę DIPOL 19/21-69 DIGITAL .
http://dmtrade.pl/index.php?p2120,dipol ... 69-digital
I teraz moje pytanie chce ją podpiąć do tunera zewnętrznego i nie wiem pewnych rzeczy czy do puszki w antenie ma być włożony wzmacniacz czy symetryzator i czy na końcu kabla ma być zasilacz 12v ? Kiedy stosuje się symetryzator a kiedy wzmacniacz i czy w obu przypadkach stosuje się zasilacz 12v ?

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Antena DVB-T jaki osprzet ?

Post autor: plecho1 »

Wzmacniacz stosuje się wtedy, kiedy sygnał doprowadzony do głowicy odbiornika jest za słaby do stabilnego odbioru. Zasilacz stosuje się jedynie ze wzmacniaczem. Wzmacniacz bez zasilania - zasilacza nie przepuszcza sygnału czyli działa jak tłumik.

forresty
Posty: 23
Rejestracja: 8 listopada 2012, o 10:02

Re: DIPOL 16/21-69

Post autor: forresty »

gołab, siadający i startujący z aluminiowego pręta anteny, nie jest w stanie niczego wygiąć ani złamać
Ależ oczywiście że moze. Mi gawrony tak rajfurzyły na tej antenie że puściło po prostu nitowanie i szczebelek po prostu odpadł w całosci :lol: MOże jakis bład montażowy.
Musiał sie ostatnio jakiś straszniejszy stwór powietrzny zagnieździć się niedaleko bo od jakiegoś czasu ptaszyska się nie pokazują i mam spokój.

sparkT2
Posty: 2
Rejestracja: 5 lutego 2015, o 15:10
Odbiornik: UHF ATV 21/38-69
Instalacja antenowa: UHF ATV 21/38-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Odessa

Re: DIPOL 16/21-69

Post autor: sparkT2 »

POZDROWIENIA Z UKRAINY może dać wymiary anteny Dipol 19 \ 21-69 zainteresowanych wielkości Dyrektorów http://s010.radikal.ru/i312/1502/52/076841b863dd.jpg ПАЖАЛУСТА

Zablokowany