LNA-177 HFO vs, MC-9102/CERAMIC "ANPREL"

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

LNA-177 HFO vs, MC-9102/CERAMIC "ANPREL"

Post autor: marcin6660 »

LNA-177 HFO vs, MC-9102/CERAMIC "ANPREL"

Który z nich polecacie ???

DVB-T

Re: LNA-177 HFO vs, MC-9102/CERAMIC "ANPREL"

Post autor: DVB-T »

z tym drugim nie miałem styczności, natomiast lna177 mnie zawiódł. Testowałem odbiór za jego pomocą z różnych nadajników znajdujących się w mojej okolicy, zarówno emisji analogowych jak i cyfrowych i odbiór był taki sam lub nieco gorszy niż przy zastosowaniu lna 101. W tej samej antenie ATX55.
Testowałem odbiór programów z lokalizacji:
Slęża
Śnieżne Kotły
Żórawina
a także czeska Cerna Hora

ostatecznie w antenie pozostał wzmacniacz lna101

damians1

Re: LNA-177 HFO vs, MC-9102/CERAMIC "ANPREL"

Post autor: damians1 »

To ze Ciebie zawiódł nie oznacza ze jest gorszy a tylko i wyłącznie to że miałeś zbyt silny sygnał aby stosować tak mocny wzmacniacz. W przypadku większej odległości do nadajnika (lub tez innej anteny) zapewne LNA 101 okazałby się słabszy. Wzmacniacz trzeba dobrać w zależności od siły sygnału. Nie ma uniwersalnego który zawsze się sprawdza.

DVB-T

Re: LNA-177 HFO vs, MC-9102/CERAMIC "ANPREL"

Post autor: DVB-T »

Niekoniecznie. Do Śnieżnych Kotłów mam 110 km. Antena na dachu ATX55 ze wzmacniaczem lna 101 - kanał 30 TVP1 i 35 TVP2 lekkie śnieżenie, kanał 47 polsat wyraźne śnieżenie. Wymiana wzmacniacza na lna 177 i żadnej różnicy w odbiorze.

Przekręciłem antenę na Wrocław (40 km) odbiór z Kredki TV4 moc 1,5 kW na lna 101 lekki śnieg, a na lna 177 trochę większy śnieg i zakłócenia w dźwięku.

Na pewno nie był w tych przypadkach sygnał za mocny i przesterowany.

Zaznaczam, że w obu przypadkach na symetryzatorze odbiór znacznie słabszy niż z tymi wzmacniaczami

terrade
Posty: 50
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 15:55
Odbiornik: Maximum T-102
Instalacja antenowa: Yagi ATV 21 el.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łazy

Re: LNA-177 HFO vs, MC-9102/CERAMIC "ANPREL"

Post autor: terrade »

DVB-T pisze:Na pewno nie był w tych przypadkach sygnał za mocny i przesterowany.
Na pewno :lol: Jakbyś nie zauważył* to w odległości zaledwie 26,5 km masz nadajnik 1000 kW na kanale 25! Co oznacza, że sygnał był drastycznie zbyt mocny w obu przypadkach (nawet odbierając bokiem przy kierunku na Kredkę).
*Niemożliwe byś nie zauważył skoro posługujesz się tak specjalistycznymi terminami jak Kredka i 1,5 kW, więc na pewno o Ślęży też wiesz.

Sygnał powinien być między 62 a 80 dBμV (wg norm dla analogu, dla DVB-T może być mniej), ani za mocny ani za słaby. Zatem nieprawdą jest to co "myśli" 99% ludzi, że im silniejszy wzmacniacz tym lepiej. Zalecam użycie programu Audacity do muzyki, tam sobie wzmocnij sygnał na maxa i zobaczysz co wyjdzie, jeśli to szept z mikrofonu to może coś się da usłyszeć, jeśli zaś wzmocnisz głośną piosenkę to wyjdzie po prostu koszmar.

Zablokowany