Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: lukasz536 »

Witam,
mam taki problem. Posiadam instalację, w której zastosowałem wzmacniacz ze względu na przeszkody terenowe. Jak jest wzmacniacz, to i musi być zasilacz z wtyczką. Przy jakimkolwiek poruszeniu kabla dochodzącego bezpośrednio do telewizora (z wtyczką zasilacza), skacze mi strasznie wartość ilości błędów - tak, że nie nie da się oglądać (pikseloza, zamrażanie obrazu). Jest to chore, ażeby w pobliżu telewizora nie móc nawet oddychać:-)
Co może być problemem?
Stosowałem już 3 różne zasilacze - obecnie to jakiś model firmy Zolan.
Czy może to problem kabla? Kabel pod koniec instalacji (w przeciwieństwie do części dachowej) jest dość cienki (może drut się złamał, choć to mało prawdopodobne, bo nie był "źle traktowany";-)). Dodam, że kabel we wtyczce zasilacza jest zamontowany/podłączony (tak mi się wydaje) w sposób odpowiedni (nie porusza się, nie odczepia, zgodnie z zaleceniami/instrukcją).
Telewizor to Samsung le32c450. Patrząc na jego gniazdo antenowe, mam wrażenie, że jest ono zbyt luźne - może w tym leży problem... (miał ktoś styczność z tym modelem i jakieś problemy z gniazdem antenowym).
Czy można jakoś zwęzić gniazdo, ewentualnie jakoś "doszczelnić" (czym), albo rozszerzyć wtyczkę zaislacza...
Proszę o sugestie...
Dziękuję

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: Mark »

Gniazdo raczej bym zostawił w spokoju, wina jest po stronie kabla lub instalacji, jak to jest możliwe iż kabel jest w jednym miejscu grubszy a w drugim cieńszy? wody nabrał czy co ?

jeśli tak to trza wymienić ( to podstawa instalacji ) polecam :
http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... 0-cu-hd-1m (najlepszy)
lub tańszy
http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... -czarny-1m (dobry)

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: lukasz536 »

Z tą grubością kabla, to chodzi o to, że to są 2 "modele/rodzaje" kabla - w części dachowej jest grubszy (i ponoć lepszy), a w części domowej (blisko telewizora) jest kabel cieńszy, który był tańszy.
Instalacja była "składana" w etapach... na dachu jest nowszy (wymieniony) kabel niż w domu i ponoć lepszy...

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: Mark »

Co łączy te kable?

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: lukasz536 »

Podłączony "na odwrót" splitter (2 anteny są podpięte - odbieram z 2 kierunków).

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: ANDPOL »

Może zastosuj coś takiegohttp://www.zurt.pl/opis/11,30,138/anten ... a-zz3.html i do tego zasilacz. Te Zasilacze z "główką" to faktycznie są koszmarnie wykonane.

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: Mark »

Nie masz przypadkiem luzu w jednej F-ce z tym cieńszym kabelkiem?

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: lukasz536 »

NIe, nie ma tam luzu.

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: Mark »

lukasz536 pisze:Dodam, że kabel we wtyczce zasilacza jest zamontowany/podłączony (tak mi się wydaje) w sposób odpowiedni (nie porusza się, nie odczepia, zgodnie z zaleceniami/instrukcją).
To chyba błąd jest tu? Sprawdź !

Wiesz jak winno to być prawidłowo podłączone ?

_chris_

Re: Obracanie wtyczką zwiększa ilość błędów

Post autor: _chris_ »

lukasz536 pisze:Telewizor to Samsung le32c450. Patrząc na jego gniazdo antenowe, mam wrażenie, że jest ono zbyt luźne - może w tym leży problem... (miał ktoś styczność z tym modelem i jakieś problemy z gniazdem antenowym).
Czy można jakoś zwęzić gniazdo, ewentualnie jakoś "doszczelnić" (czym), albo rozszerzyć wtyczkę zaislacza...
jeśli wymieniłeś zasilacze, zakładając, że z każdym zakładałeś jego wtyczkę / zwrotnicę zasilania, to takie zachowanie się telewizora wskazywałoby generalnie na brak kontaktu na gnieździe antenowym w TV z uwagi na rozkalibrowanie tego gniazda. Dzieje się tak często po gwałtownym wyrwaniu kabla z gniazda antenowego, np. przy odkurzaniu... :D

Rozszerzeniu prawdopodobnie uległo złącze pinu wewnętrznego w gnieździe TV. Trzeba wyłączyć TV, znaleźć wąskie szczypce (lub np. pęsetę) i delikatnie doginać do siebie listki złącza, aż zejdą się w ścisły, okrągły otwór o średnicy wewnętrznej około 1,5 ... 2mm (tyle ma mniej więcej pin środkowy wtyczki antenowej).

Jeśli kołnierz zewnętrzny gniazda nie jest okrągły, a owalny i wtyczka antenowa nie jest mocno trzymana w gnieździe można również spróbować delikatnie wyprofilować kołnierz, tak, aby był okrągły i lepiej trzymał wtyczkę antenową.

Zablokowany