Domowa sieć DVB-T

guma77

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: guma77 »

nie ma szans na 2 maszty, bede cos kombinowal jak bedzie cieplej z symetryzatorem dac do siatki

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Domowa sieć DVB-T

Post autor: kb997 »

Nie chodzi o dwa maszty. Jeśli nie masz takiej możliwości żeby ustawić anteny z dwóch masztów to musisz tak kombinować aby dipole anten znalazły się w jednej płaszczyźnie z nadajnikiem z którego tracisz sygnał w chwili włączenia obu anten. Przesunięcie przód lub w tył będzie wygaszać sygnał albo go przesterowywać. Trzeba znaleźć odpowiedni punkt. Na mój gust obecne ustawienie albo wygasza ci sygnał albo go przesterowuje.

guma77

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: guma77 »

nie moge dac siatki tak samo w plaszczyznie jak krokodyla bo mi fest spada sygnal z kosztowy i zacina, jesli cie dobrze rozumiem , aha i zle napisalem troche tz. siatka jest o okolo 2m wyzej nad optcum
w tej chwili przy 5v zasilaniu z lcd
opticum/skrzyczne skacze tz. sila 50%-70% i jakosc 35%-45% czasem pixeloza
ale co dziwne jak odlaczylem 5v i sygnal wskoczyl na 90% jakosc 90% to tez wystepowala ,czy to jakies sa zewnetrzene zaklocenia ?

ps.czy do siatki wystarczy mi symetryzator na kanaly 21-69( kosztowy+czechy) , czy 1-69 nalezy kupic ?

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Domowa sieć DVB-T

Post autor: kb997 »

21-69. W dolnym zakresie być może będzie DAB+
Edit:
Właśnie o to mi chodziło, dałeś mi odpowiedź, że nakładają się sygnały i przesterowują głowicę. Przemieszczanie anten w poziomie względem siebie powinno dać poprawę.

guma77

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: guma77 »

no ale lipa bo nie mam jak dac w poziomie ,mam tylko 1 maszt

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Domowa sieć DVB-T

Post autor: kb997 »

Nie wiem co mam ci doradzić. Trzeba by znaleźć dla siatki taki punkt aby było dobrze i dorobić jakieś mocowanie do masztu. Krokodyla na szczyt, siatkę na dół na jakimś ramieniu.

guma77

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: guma77 »

dzieki za szczere checi kolego,ale niestety tylko zostaje mi jak cos to wymienic wzmacniacz sw3 z siatki na symetryzator i proby ;)
no chyba ze pozmieniaja cos i odbiore wszsytko z skrzycznego :D
pozdro

lukass

Problem z sygnałem

Post autor: lukass »

Witam,

Podłączyłem dekoder WIWA hd 90 do anteny zbiorczej w moim bloku i dekoder odbiera wszytkie mux-y w sumie 22 kanały. W drugim pokoju mam kolejny telewizor który jest podpięty do tego samego gniazda antenowego co pierwszy za pomocą trójnika. Pierwszy telewizor jest oddalony od gniazda o ok 30 cm i na nim jak juz mówiłem wszytko śmiga ok. Drugi odbiornik oddalony jest od gniazda antenowego o ok 10 m i na nim odbiera prawidłowo tylko cześć kanałów ok 18 reszta nie ma sygnału. W chwili kiedy odłączę pierwszy dekoder ( wypnę z niego kabel antenowy) na drugim pojawiają sie wszystkie programy. Co można zrobić aby poprawić odbiór na drugim tv bez konieczności odłączania pierwszego dekodera. Może jest możliwość zastosowania jakiegoś wzmacniacza ?!?!

Z góry dziękuje za odpowiedz

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Problem z sygnałem

Post autor: qwerty »

Nie wiem czy z sygnałem tv jest tak samo, ale prąd elektryczny idzie po najmniejszej linii oporu - wybiera najkrótszą drogę. Pewnie jest podobnie u Ciebie - masz do wyboru albo mieć zbliżone długości przewodu, albo zastosować regulowanie tłumienie na znacznie krótszym odcinku.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Problem z sygnałem

Post autor: Anduraki »

musisz mieć coś co wzmocni sygnał w twoim przypadku na trójniku przydałoby się zasilanie.
Trójnik aktywny czy jak to się nazywa - rozdziela i wzmacnia rozdzielony sygnał

http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_ant ... _B1213.htm

albo coś takiego
http://www.dipol.com.pl/multiswitch_mp- ... 944504.htm

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Domowa sieć DVB-T

Post autor: kb997 »

@Lukass
Wydaje mi się, że w twoim przypadku wystarczy ten pierwszy sprzęt z postu powyżej.

tomarex

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: tomarex »

Nie trójnik:
http://www.antellux.pl/trojnik-f-p-286.html
tylko rozgałęźnik:
http://www.elpiobis.pl/product_info.php ... zgalezniki
I to profesjonalnej firmy - jak powyższy
Objawy świadczą o nieprawidłowościach w Twojej instalacji. Względnie zakłóceniami wprowadzanymi przez Wiwe do instalacji.
Nieprawidłowości to: trójnik, kiepskiej jakości kable i złącza.
Przed zakłóceniami z Wiwy pasywny rozgałęźnik nie pomoże. Do tego celu teoretycznie powinno się stosować odgałęźniki:
http://www.antellux.pl/odgaleznik-telmo ... p-136.html
Można także zastosować rozgałęźnik aktywny:
http://www.antellux.pl/rozgaleznik-akty ... p-161.html
ale wszystko zależy od poziomów wszystkich sygnałów na gniazdku, gdyż nie wiadomo czy w instalacji zbiorczej są prawidłowo wypoziomowane.
Teoretycznie różnica w poziomach sygnałów przy 10 m kabla to tylko ok 2 dB, co nie powinno wpływać na całkowity brak sygnału.
Jeszcze uwaga: niektóre kiepskiej jakości gniazdka mają na wyjściu TV i R takie same sygnały. Więc spróbuj podłączyć TV pod wyjście R. Na takim gniazdku traci się zawsze 4 dB. A na profesjonalnych 1,2 do 2,4 dB.
A zamieniałeś miejscami TV-Wiwa.

guma77

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: guma77 »

koledzy pelen sukces !!!

dzis z kumplem wskoczylismy na dach

siatka+symetryzator ---> chrzelice sygnal sila 71% jakosc 100%

opticum+symetryzator---> skrzyczne sygnal sila 59% jakosc miedzy 92-100%


wiec jak pisalem wywalilem plytke wzm.SW3 z siatki jak i wyl. zasialanie w LCD (aktywna antena) efekt jest :D

ps. juz 2 sasiadow kupilo opticum i byli pytac jak to zestroic , bo maja siatki i tez jest problem taki jaki umnie wystepowal ;)

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Domowa sieć DVB-T

Post autor: kb997 »

No i super. Czyli dobrze Ci radziliśmy

guma77

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: guma77 »

koledzy
wielkie dzieki dla wszystkich za pomocna dlon ,zdobyta wiedza nie pojdzie na marne :P


ps. mam pytanie jak rozdzielic to na 2 lcd aby byla jak najmniejsza strata sygnalu ?



wczoraj ustawilem jednek samego krokodyla na kosztowy 99% jakosc/skrzyczne 100%
siatka --->chrzelice jest odlaczona
bo wiatr w niedziele zas mi przestawil maszt caly , i o dziwo jak mialem siatke(symetryzator)-->chrzelice 100% jakosc a krokodyl-->skrzyczne i tylko 67-74% max jakosc
po odlaczeniu kabla siatki z spllitera ALDA ,sygnal na wisle wzrasta do 100%
wiec udalo sie na samym krokodylu uzyskac i katowice i wisle :D

bartek111444

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: bartek111444 »

Witam wszystkich i proszę o poradę w sprawie podziału sygnału NTC na 3 TV.

Mam antenę Tri digit ze wzmacniaczem LNA 177, mieszkam 45 km od nadajnika 100 kW w Łodzi. Obecnie mam sygnał i jakość 100 na 100. Sygnał planuję podzielić na 3 TV do których będą poprowadzone kable o długościach ok, 22, 20, 15m. Myślę, aby zamiast wzmacniacza użyć symetryzatora i dać rozgałęźnik. Ale pytanie czy nie będzie takiej sytuacji, że na którymś z odbiorników będzie za słaby sygnał. Może zastosować jakiś wzmacniacz z regulacją sygnału na poszczególne odbiorniki? Proszę o poradę.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Domowa sieć DVB-T

Post autor: kb997 »

Najpierw podziel sygnał i sprawdź co będzie. Na samym symetryzatorze może "braknąć" mocy.

dipolnet

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: dipolnet »

Witam,
jeśli kupi Pan odpowiedni rozgałęźnik - indukcyjny, przepuszczający napięcie DC w jednym z torów - na przykład http://dipol.com.pl/rozga%C5%82%C4%99%C ... earch-4344 to może Pan pozostać przy sprawdzonej już metodzie, tj. przedwzmacniaczu LNA oraz zasilaczu przy jednym z odbiorników. Gdy do zakupu rozgałęźnika dorzuci Pan symetryzator (2zł) będzie mógł Pan zweryfikować, czy sygnał nie będzie za słaby.

Ja mogę tylko napisać, że na Tri-digit z symetryzatorem odbieram nadajnik z Wisły oddalony o ok. 80km (25kW - odbiór stabilny, przy 10kW też działało; 1,25kW - sieczka) - za anteną jest kilkanaście (20?) metrów przewodu i rozgałęźnik R2.
Reasumując, proponuję zakupić
http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_ind ... _E2097.htm
http://www.dipol.com.pl/symetryzator_an ... _C0002.htm

bartek111444

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: bartek111444 »

Dziękuje za odpowiedzi, będę próbował na rozgałęźniku i symetryzatorze.

guma77

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: guma77 »

teraz jak odpalili to z chrzelic smiga wszystko mi na siatce+symetryzator no i mam tez 1.5m moze i 2m nizej na maszcie krokodyla na skrzyczne i tam smiga wsio :D

pozdro all team :mrgreen:

ps. niestety sprawdzalem i wczoraj i dzis tj.14-05-12 sygnal skacze od 30%-0% z skrzycznego ,wina lisci na drzewach ktore sie pojawily :(
ale nic dam krokodyla na chrzelice i zobacze jak sygnal , mysle ze sie nie beda gryzly z siatka ,bo maja tylko symetryzatory :roll:

dzis godz.19 koniec operacji , sukces ;) opticum na chrzelice 100% jakosc , sila 60%

Zablokowany