Domowa sieć DVB-T

school
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 17:36
Odbiornik: TV Sharp LC 37DH65 E
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa Televes i antena radiowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęza

Jak podłączyć ?

Post autor: school »

Witam serdecznie. Tak wygląda podłączenie moich urządzeń obecnie :
TV Sharp LC 37DH65 E (cyfrowy) przewodem HDMI mam połączony z tunerem Polsat Cyfrowy HD , a ten kablem optycznym połączony jest z ampli tunerem (odbiornik- zestaw kina domowego ) Philips HT53377, przez co oglądając telewizję korzystam z dźwięku stereofonicznego z ampli tunera, lepszego jakościowo od dźwięku z głośników wbudowanych w odbiornik telewizyjny.
Chciałbym też korzystać z telewizji cyfrowej naziemnej. Prostym sposobem na to jest wpięcie anteny bezpośrednio do telewizora.
Ale takie rozwiązanie pozbawia mnie możliwości korzystania z dźwięku z ampli tunera.
Mam zatem pytanie, czy jest jakiś sposób , może przez jakieś dodatkowe urządzenie , by śpiąc te trzy urządzenia wraz z dwoma antenami : TV sat i TV naziemna , w taki sposób, by korzystać z głośników ampli tunera przy odbiorze TV sat i TV cyfrowej naziemnej. Z góry dziękuję za cenne rady, na które bardzo liczę. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: Drekan »

Po co ci dodatkowe urządzenie, skoro kablem HDMI, przesyłany może być zarówno obraz, jak i dźwięk. :o

Po prostu podłączasz antenę naziemną do telewizora, a zestaw kina domowego podłączasz nie do tunera satelitarnego, ale do TV przez kabel optyczny. Efekt jest ten sam, dźwięk w postaci cyfrowej przesyłany jest przez HDMI do TV, gdzie kierowany jest na wyjście optyczne i do amplitunera. Niezależnie czy odbierasz DVB-T czy DVB-S, dźwięk będzie odtwarzał zestaw kina domowego. 8-)

school
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 17:36
Odbiornik: TV Sharp LC 37DH65 E
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa Televes i antena radiowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęza

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: school »

Dziękuję bardzo Drekan za cenną dla mnie radę. Będę miał to co oczekuję i to bez dodatkowych wydatków. Pozdrawiam,

driwer78

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: driwer78 »

Witam
Do domowej instalacji która antena będzie lepsza?:
ANTENA DVB-T ATX-91 czy
ANTENA SZEROKOPASMOWA TELMOR DIGITMAX HD 25dB

Do nadajnika w śremie mam około 120km.
Potrzebuje podpiąc 5 telewizorów

bebzol

Schemat instalacji - PILNE !

Post autor: bebzol »

Potrzebuję schematu instalacji, a właściwie spisu potrzebnych elementów, żeby zbudować sieć antenową dla 2 telewizorów.
Mieszkam od nadajnika w Rachocinie w linii prostej 25 km - po drodze jest kilka przeszkód, m.in. lasy. Podłączane będą 2 dekodery: Wiwa HD90 i Ferguson Combo 120. Obecnie pod Wiwę podłączona jest stara antena siatkowa ze wzmacniaczem (zasilanie pobierane z Wiwy) na wysokości ok. 4m. Odbiór jest poprawny, ale przy kiepskiej pogodzie (wiatr, deszcz) zupełnie nie działa TVP1, TVP2 oraz Polonia. Reszta programów jest ok.
Jaka antena byłaby najlepsza oraz jakie elementy muszę kupić, by móc podłączyć te 2 dekodery oraz by obraz był stabilny? Myślałem o antenie siatkowej z zasilaczem z regulacją napięcia.
Czekam na sugestie. Pilne! - instalacja musi powstać do niedzieli.

Z góry dzięki za pomoc.

Chyży Ruj

Re: Schemat instalacji - PILNE !

Post autor: Chyży Ruj »

JAk musi powstac? A jak nie powstanie to co? Nasza wina?
Nie wiem po co ten watek, chyba dzis wlaczyli Tobie internet dopiero skoro pytasz o takie rzeczy ktore sa podane na tacy na tym foorum juz dawno.
No i co da ci sam schemat? Moge ci dac schemat płyty głownej od mojego komputera i co, zrobisz ja do niedzieli?

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: plecho1 »

Jeśli cała instalacja antenowa jest tak stara jak sama antena, to warto ja najpierw przejrzeć i wymienić uszkodzone elementy. Na pewno na początku wymieniłbym kabel a w antenie zamiast wzmacniacza zamontował bym symetryzator a zamiast zasilacza przy telewizorze zwykłą wtyczkę antenową. MUX2 działa dobrze bo jego sygnał jest 5x silniejszy od sygnału MUX3 i pewnie łapał byś go na samym kablu antenowym. Do rozdzielenia sygnału użyj jakiegoś prostego rozdzielacza na 2 telewizory.

bebzol

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: bebzol »

@Chyży Ruj
Ten sarkazm jest niepotrzebny. Jeśli nie chcesz pomóc - ok, nie pisz. Może faktycznie wyraziłem się zbyt dosadnie, mówiąc że 'musi'. Powinno być: 'chciałbym, aby powstała'. Internet mam od jakiegoś już czasu, ale porady potrzebowałem na szybko (dodałem zresztą to w tytule tematu) i nie miałem czasu, aby przejrzeć sporo tematów w tej sprawie. Podałem za to myślę sporo informacji po to, żeby takie osoby jak @plecho1 mogły udzielić prostej i SZYBKIEJ odpowiedzi na, z pewnością, proste dla niektórych osób pytanie. Nie każdy musi być alfą i omegą w każdym temacie. Ja nie jestem w kwestii DVB-T.

@plecho1 - serdeczne dzięki za pomoc.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: plecho1 »

Nie ma za co.
Myślę, że powinno ci się udać złapać stabilny sygnał MUX3 ale jeśli wymagało by to jakichś większych kosztów to może lepiej poczekać do końca maja na MUX1 z kanałami TVP, moc nadawania będzie taka sama jak obecnie MUX2.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Jak podłączyć trzy TV do jenej anteny

Post autor: wandosu »

Witam,obecnie mam jedną antenę zasilaną wzmacniaczem z tunera napięcie 5V
chciałbym podłączyć jeszcze dwa telewizory czyli łączne trzy (TV z tunerami) DVB-T do jednej anteny).
.
Czy wówczas jak będzie z dwóch tunerów szło napięcie do anteny coś się nie spali.
Czy lepiej trzy kable z jednej anteny do trzech tv,czy jeden.
.
Nie chcę żeby zasilacz całą dobę był włączony,do tej pory w momencie włączenia tunera jest dopiero zasilana antena.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Jak podłączyć trzy TV do jenej anteny

Post autor: qwerty »

1. Poczytaj o połączeniu równoległym. Jednak odchylenie wartości napięcia w jednym spowoduje płynięcie prądu wyrównawczego.
2. Czemu się obawiasz stałego zasilania przedwzmacniacza? Warunek ekonomiczny nie ma racji bytu.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Jak podłączyć trzy TV do jenej anteny

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 23:06 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Jak podłączyć trzy TV do jenej anteny

Post autor: wandosu »

Ale wówczas z którego telewizora będzie zasilacz załączany
Dom piętrowy tv są na każdym innym poziomie łącznie będą cztery tv.
czy da się tak zrobić żeby z tunera była zasilana obojętnie z którego i nie szkodziło gdyby dwa trzy wszystkie były naraz podłączone

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Jak podłączyć trzy TV do jenej anteny

Post autor: wandosu »

Czyli jedynie takie coś mnie ratuje
jaki rozgałęźnik zwrotnica
czy zasilacz wystarczy zwykły z anteny
.
Obrazek

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Jak podłączyć trzy TV do jenej anteny

Post autor: Robert03 »

Jeżeli chcesz podłaczyć kilka tunerów do jednej anteny - czyli wykonać tzw. instalację zbiorową musisz zrezygnować z zasilania przedwzmacniacza za pomocą tunera. Takie rozwiązanie nie wchodzi wogóle w grę. Prawidłowo sygnał powinien być rozdzielany na poszczególne TV rozgałęźnikiem za wzmacniaczem a w antenie symetryzator (chyba że sygnał masz słaby to wtedy jeszcze przedwzmacniacz).
Mozna ew. jak moi przedmówcy napisali zostawić ten przedwzmacniacz i sygnał rozdzielić rozgałęźnikiem (a zasilanie przedwzmacniacz zrealizować za pomocą osobnego zasilacza).

Kilka kabli do jednej anteny to pomysł abstrakcyjny. Takie podłączenie jest niedopuszczalne i nieprawidłowe. W najlepszym przypadku nie będziesz miał żadnego odbioru, w najgorszym spalisz odbiorniki.
Jak wykonać taką instalację było wielokrotnie na tym forum. Poszukaj.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Jak podłączyć trzy TV do jenej anteny

Post autor: kuku1234 »

wandosu, jak masz dobre warunki to bym na twoim miejscu wrzucil na dach cos pokroju mojej anteny, do tego jakies 1/2 rozgalezienia i na cyfrowo powinno wszystko chodzic bez zadnych wzmacniaczy. U mnie w rodzinie byla mania wzmacniaczy wynikajaca z niewiedzy, a teraz wszystko chodzi tak i problem z glowy.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Jak podłączyć trzy TV do jenej anteny

Post autor: wandosu »

Dobrze to od początku
Antena z symetryzatorem mam
Jaki rozgałęznik i ten wzmacniacz z zasilaczem żeby był w miarę oszczędny z tych lepszych,proszę o link namiary gdzie co kupić.
.
Dobrze to podajcie jaki rozdzielacz sygnału sprawdzę bez wzmacniacza,lepszej klasy
I również jaki rozdzielacz sygnału ze wzmacniaczem,lepszej klasy
Antenę z symetryzatorem mam
Bo w sklepie mi wszystko polecą
.
Taką antenę chyba kupię żeby był lepszy sygnał do tych czterech TV
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-dvb-t-kierunko ... 84043.html
.
Albo lepszą na wszelki wypadek
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2670.htm

nkp123

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: nkp123 »

Witam. Ja mam pytanie odnośnie bezpośrednio tytułu tematu (Domowa sieć DVB-T), z tym, że w znaczeniu dosłownym ;)

Mianowicie, za ile (i czy wogóle) można kupić "domowy" modulator COFDM (DVB-T)?
Chodzi mi mianowicie o najtańsze możliwe urządzenia, z tym, że mam pewne warunki:

- Wystarczy mi możliwość przekazu jednego strumienia wideo wraz z audio (byle jakie - MP2 192kbit/s starczy) oraz nazwą programu (LCN nieobowiązkowe),

- Nie chcę modulatora, w którym podajesz sygnał composite (component lub HDMI jak najbardziej mogą być ;) ). Cena, jaką jestem skłonny wydać na wariant Component/HDMI wynosi ~1200 zł (max. ~1400zł),

- Jeżeli nie HDMI lub composite chciałbym mieć możliwość podania bezpośrednio pliku TS MPEG-2 [cena, jaką jestem skłonny wydać wynosi ~900 zł], a najlepiej podania byle jakiego pliku wideo (np. DivX - tu jestem skłonny zapłacić trochę więcej pieniędzy za ten dodatek: ~1100zł),

- A może coś w formie karty PCI(-E) to komputera? Wtedy komputer by realizował kodowanie i wszystko inne, zaś karta by jedynie modulowała na odpowiedniej częstotliwości (cena, jaką jestem skłonny wydać to ~800zł),

- Parametry modulacji z grubsza obojętne - grunt aby był dostępny tryb 8K, konstelacja 16QAM i FEC 1/2 oraz GI 1/4 - te parametry pozwolą mi i tak aż nadto na przesłanie jednego nawet bardzo "opasłego" programu w MPEG-2.

Na obecną chwilę najtańszy [2.000 zł... netto] samodzielny modulator jaki znalazłem, to: http://www.abovio.vector.com.pl/mac-hom ... tor-dvb-t/
Który nie jest w tej chwili dostępny do kupienia.


Mam nadzieje, że moje kwoty nie są astronomicznie (niskie) i, że w rozsądnej cenie "coś (Chińcyki też mogą być ;) Grunt, żeby znośnie działało)" już dam radę kupić.

twardy5

Nowa instalacja - wzmacniacz?

Post autor: twardy5 »

Witam!

Planuje wykonanie instalacji RTVSAT w moim nowo budowanym domku. Mieszkam jakieś 15-20 km od nadajnika Skrzyczne, w miejscu zamontowania anteny doskonale widać nadajnik. instalacje planuje wykonać na multiswitch'u. Moje pytanie dotyczy anteny naziemnej. Czy w przypadku zastosowania takiego http://www.dipol.com.pl/multiswitch_msr ... R70608.htm multiswitch'a jest konieczność stosowania wzmacniacza do sygnału z naziemki, planuje także dołożyć takie cuda: http://www.dipol.com.pl/zabezpieczenie_ ... R48602.htm na wejściach urządzeń aktywnych co pewnie trochę wytłumi sygnał. Taka antena do DVBT będzie ok? http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm

Muniek
Posty: 128
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 18:06
Odbiornik: UE32EH5450
Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Stara siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: Muniek »

Czyżby odpowiedzi udzielone na elektrodzie Ci nie wystarczały, dlatego napisałeś taki sam post tutaj?

Zablokowany