Domowy multiplekser

mkbijou

Domowy multiplekser

Post autor: mkbijou »

Witam
Szukam informacji na temat sprzętu jaki chętnie wykorzystałbym w mojej domowej instalacji RTV/SAT.
Nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje więc pytam na forum... Być może ktoś na coś podobnego natrafił...
Urządzenie, o które mi chodzi umownie nazwałem jako domowy multiplekser.

Mam na myśli sprzęt, który działa podobnie jak modulator.
Różnica polegałaby na tym, że do urządzenia można by podłączyć jednocześnie powiedzmy 5 urządzeń RTV-SAT (MPEG-2) lub 8 (MPEG-4).
Urządzenie umożliwiałoby wybór kanału powiedzmy (21-69) podobnie jak w modulatorze.
Różnica polegałaby na tym, że na wyjściu uzyskalibyśmy zmuxowany sygnał cyfrowy (MPEG-2 lub MPEG-4), który można by dekodować przy pomocy tunera DVB-T.
Wyobrażam sobie możliwość nadania nazw poszczególnym składowym programom tej paczki lub przynajmniej nadanie nazw z automatu typu PR01, PR02, PR03...etc
Myślę, że jeśli coś takiego istnieje, to może być w tej chwili dość drogie... ale obecnie zależy mi głównie na informacji...
Pozdrawiam
MK
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2011, o 19:30 przez mkbijou, łącznie zmieniany 1 raz.

TECH-SAT

Re: Domowy multiplekser

Post autor: TECH-SAT »

Witam,

Zapewne chodzi Ci o modulator COFDM: http://www.dipol.com.pl/modulator_cofdm ... R81709.htm
Umożliwia stworzenie "własnego" MUX.

Pozdrawiam,
Przemek

mkbijou

Re: Domowy multiplekser

Post autor: mkbijou »

TECH-SAT pisze:Witam,

Zapewne chodzi Ci o modulator COFDM: http://www.dipol.com.pl/modulator_cofdm ... R81709.htm
Umożliwia stworzenie "własnego" MUX.

Pozdrawiam,
Przemek
Czułem, że ta zabawa może się okazać bardzo kosztowna...
ale że aż tak... tego się nie spodziewałem. :-(
Oczywiście to co mi pokazałeś w powyższym linku to sprzęt profesjonalny...
Mnie bardziej chodziłoby o jakiś kompaktowy produkt tajwański ;-) lub chiński ;-), gdzie byłoby 5 zestawów wejść sygnału analogowego A/V (np.3xchinch V/R/L).
Urządzenie podłączone do 1-wszego zestawu wejść dawałoby pierwszą składową finalnego MUX'a z nazwą PR01, urządzenie podłączone do drugiego zestawu wejść - drugą itd...
Bez szczegółowego i skomplikowanego konfigurowania poszczególnych parametrów...

TECH-SAT

Re: Domowy multiplekser

Post autor: TECH-SAT »

Witam,

Produkt który przedstawiłem jest w sprzedaży od mniej więcej początku marca.
Zainteresowany tematem przeszukałem Internet i znalazłem duży wybór w produktach PROMAX lecz tu ceny są o wiele wyższe (http://sklep.contrazet.pl/pl/dt-504-poc ... romax.html).

Pozdrawiam,
Przemek

mkbijou

Re: Domowy multiplekser

Post autor: mkbijou »

TECH-SAT pisze:Witam,

Produkt który przedstawiłem jest w sprzedaży od mniej więcej początku marca.
Zainteresowany tematem przeszukałem Internet i znalazłem duży wybór w produktach PROMAX lecz tu ceny są o wiele wyższe (http://sklep.contrazet.pl/pl/dt-504-poc ... romax.html).

Pozdrawiam,
Przemek
Dzięki Przemek.
Jesteśmy coraz bliżej.
To jest dokładnie ta idea, o którą mi chodzi.
Wszystko w jednej obudowie bez jakichś zbędnych kombinacji.
A cena?
Jest wyższa... ale tylko na pierwszy rzut oka.
Jeśli doliczysz koszt dodatkowych urządzeń ze strony Dipola - będzie drożej...

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: Domowy multiplekser

Post autor: Tharazi »


Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Domowy multiplekser

Post autor: JaroslawMroczkowski »

retransmitter-dvb-t-gaf-860
Może to rozwiązuję sprawę?
Jak to ktoś ładnie w opisie tego produktu ujął: "możliwe prawne problemy emisji DVB-T bez zezwolenia" ... i tu byłbym ostrożny, bardzo ostrożny.

mkbijou

Re: Domowy multiplekser

Post autor: mkbijou »

Tharazi pisze:http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... -t-gaf-860

Może to rozwiązuje sprawę?
Niestety to inna bajka, choć przyznam, że cena staje się bardziej realna do zastosowań domowych.
JaroslawMroczkowski pisze:Jak to ktoś ładnie w opisie tego produktu ujął: "możliwe prawne problemy emisji DVB-T bez zezwolenia" ... i tu byłbym ostrożny, bardzo ostrożny.
Mnie nie chodzi o wysyłanie sygnału w eter.
Myślę tylko o usprawnieniu (ulepszeniu) instalacji domowej domku jednorodzinnego.

-------------------------------
Chodzi mi konkretnie o urządzenie, do którego można by podłączyć sygnały analogowe (wyjściowe) z urządzeń domowych SAT / DVD / BLURAY / DVB-T / KAMERA MONITORINGU itp.
Urządzenie, które zmuxowałoby te sygnały w jeden strumień cyfrowy VIDEO TS MPEG2 (na przykład) tak by można strumień wynikowy włączyć do istniejącej antenowej instalacji domowej ze wzmacniaczem TELMOR WWK i multiswitch'em 9/8, tak by na każdym telewizorze w domu i na każdym odbiorniku DVB-T można było odebrać dodatkowy MULTIPLEX (domowy) z "programami" które sobie włączę po to, by wszyscy w każdym pokoju mogli sobie oglądać to co chcą bez biegania ze sprzętem, pilotami, transmiterami bezprzewodowymi itp...

Zablokowany