Sumowanie sygnału DVB-T i TV kablowej

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Sumowanie sygnału DVB-T i TV kablowej

Post autor: maclodz »

Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak zsumować sygnał z kablówki analogowej oraz z anteny DVB-T.
Próbowałem sumatora SAT/UHF/VHF. Tak mi poradzili w sklepie z antenami, ale nie działa. Kablówka "blokuje" sygnał z anteny. Dzisiaj kupiłem sumator sygnałów antenowych Badmor s-2 - też klapa. Musi być jakiś sposób na zsumowanie tych sygnałów. Zależy mi na tym, bo chcę zsumowany sygnał rozgałęzić dalej na 2 telewizory (rozgałęźnik aktywny 4dB działa bez zarzutu i każdy sygnał z osobna rozgałęzia prawidłowo) i odbierać wszystko niezależnie na obydwu telewizorach. Na razie w jednym telewizorze po prostu przekładam wtyczki :(
pozdrawiam

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: sumowanie sygnału DVB-T + TV-CAB

Post autor: Tom345 »

Musisz zakupić taki sumator, który będzie wycinał pasmo z kablówki na tym zakresie, na jakim jest nadawane DVB-T. Pamiętaj tylko, że wiąże się to z utratą części oferty z zakresu kablówki.

Takie sumatory robione są na zamówienie.

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: sumowanie sygnału DVB-T + TV-CAB

Post autor: maclodz »

p-b pisze:Sprawdź czy te same kanały na których jest DVB-T nie są zajęte w kablówce, jeśli tak, to z sumowania nici.
Sytuacja wygląda tak:

w kablówce
K46 671.25 MHz ZigZap
K47 679.25 MHz Animal Planet
K48 687,25 MHz Discovery Chanel

DVB-T w Łodzi K47 682.007 MHz

Nie wiem czy K47 w kablówce to technicznie to samo co K47 w DVB-T. Jeżeli tak, to pozostanie przekładanie kabelków, chociaż z drugiej strony myślę, że musi być jakiś sposób.

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: sumowanie sygnału DVB-T + TV-CAB

Post autor: maclodz »

No to widzę, że chyba gra nie warta świeczki. Może kiedyś popróbuję jak będę się nudzić, na razie będę przekładał kable.
Bardzo dziękuję za pomoc.

l__s2

Re: sumowanie sygnału DVB-T + TV-CAB

Post autor: l__s2 »

A może taki przełącznik by w czymś pomógł:

http://www.dipol.com.pl/przelacznik_tv_ ... _E2022.htm

Przynajmniej złącze antenowe w telewizorze nie będzie co chwilę ruszane na wszystkie strony.

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: sumowanie sygnału DVB-T + TV-CAB

Post autor: maclodz »

l__s2 pisze:A może taki przełącznik by w czymś pomógł:

http://www.dipol.com.pl/przelacznik_tv_ ... _E2022.htm

Przynajmniej złącze antenowe w telewizorze nie będzie co chwilę ruszane na wszystkie strony.
Bardzo dobry pomysł, wielkie dzięki. Zawsze to lepiej wcisnąć przycisk niż ciągle przełączać plątające się kable. Kosztuje grosze a bardzo ułatwi sprawę.

brencik
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 22:29

Re: sumowanie sygnału DVB-T + TV-CAB

Post autor: brencik »

Ten przełącznik to lipa, nie można tego zorbić jakoś normalnie, czyli np. przełączać na przekaźniku np. z pilota?

rsms

Re: sumowanie sygnału DVB-T + TV-CAB

Post autor: rsms »

Ten przełącznik to lipa, nie można tego zorbić jakoś normalnie, czyli np. przełączać na przekaźniku np. z pilota?
Dla kogo lipa to lipa, a komu wystarczy to wystarczy.
Ale szczególnie ten komu to mało, mógłby czasami choć trochę pomyśleć :D
http://www.dipol.com.pl/przelacznik_tv_ ... _E2024.htm

gennaro
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2011, o 07:04
Odbiornik: LG 32LH2010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ASP-8W LUX z symetryzatorem SA IV-V na balkonie 1piętra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: sumowanie sygnału DVB-T + TV-CAB

Post autor: gennaro »

Witam.
Odswieżam temat. Jak w praktyce spisał się Przełącznik tv kablowa/DVB-T z Dipola? Czy nie było straty sygnału na tym switchu?

qkorp

Zastosowanie sumatora

Post autor: qkorp »

Zastosowałem też sumator. Część kanałów działa.
Mam kablówkę, a chciałem mieć też cyfrową naziemną.
nadajnik do odbioru telewizji naziemnej jest na Ślęży- RTCN Ślęża.
Tylko w kanałach (, które są z kablówki) TVP 1, TVP 2, TVP Info obraz trzeszczy. A w cyfrowej naziemnej nie działa cały MUX1.
Sprawdzałem też czy częstotliwości MUX-ów i kanały nie pokrywają się z częstotliwościami kanałów w kablówce.
Na stronie cyfralizacja.gov.pl pisze że mamy już 3 MUX -y , a odbiera mi tylko 2. Nie odbiera sygnału 3 MUX-u. Sprawdziłem też, że z nadajnika RTON Żurawina jest wysyłany sygnał MUX3.
Proszę o pomoc

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: Sumowanie sygnału DVB-T i TV kablowej

Post autor: maclodz »

Przełącznik bez zarzutu, nie zauważyłem żadnych strat.
Już go nie używam bo kupiłem tuner DVB-T zewnętrzny 2-głowicowy. Więcej możliwości m.in. nagrywanie, a tego nie miałem w TV. W TV mam podłączonego i zaprogramowanego analoga z kablówki, a DVB-T odbieram z tunera przez HDMI.

gennaro
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2011, o 07:04
Odbiornik: LG 32LH2010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ASP-8W LUX z symetryzatorem SA IV-V na balkonie 1piętra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: Sumowanie sygnału DVB-T i TV kablowej

Post autor: gennaro »

Dzieki za odpowiedz, właśnie kupiłem tego switcha - zobaczymy jak sie sprawdzi u mnie, bo łódzkie MUXy odbieram ze słabą mocą 20 i 50%.
Ciekawa opcja z tym tunerem DVB-T. Nie jestem w temacie wiec zapytam, ten tuner z jednej strony podłączony jest do anteny a do TV poprzez złącze hdmi? A powiedz, czy taki tuner wzmacnia lub wpływa jakoś na moc i jakosc sygnału z anteny?

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: Sumowanie sygnału DVB-T i TV kablowej

Post autor: maclodz »

Tuner to taka mała skrzyneczka, dochodzi do tunera przewód od anteny a wychodzi HDMI do telewizora.
A czy tuner jakoś wpływa na sygnał, to pewnie tak. Ja mieszkam blisko nadajników więc dla mnie nie ma to większego znaczenia, ale zajrzyj do działu technicznego tego forum, tam co rusz są posty że ten tuner ma czulszą głowicę niż tamten, ten szybciej przełącza kanały niż tamten itd. itp. Każdy tuner czymś się różni, także ceną.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Sumowanie sygnału DVB-T i TV kablowej

Post autor: Robert03 »

Tuner odbiera sygnał z anteny przekształca go zgodnie z tym co ustawił użytkownik (rozdzielczośc, głośność, wybór kanału, konwertuje na sygnał analogowy lub cyfrowy) i przekazuje dalej do telewizora w formie analogowej lub cyfrowej ( w zależności od tego czy jest podłączony SCART'em czy HDMI).
Sam tuner nie służy do wzmacniania sygnału. Za dostarczenie odpowiedniego sygnału do tunera odpowiada instalacja antenowa.

gennaro
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2011, o 07:04
Odbiornik: LG 32LH2010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ASP-8W LUX z symetryzatorem SA IV-V na balkonie 1piętra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: Sumowanie sygnału DVB-T i TV kablowej

Post autor: gennaro »

Dzięki za fachowe ugryzienie tematu, zastanowie się nad tym tunerem. Dodam, że przełącznik działa ok, nie ma żadnych strat sygnału z anteny ani z kablówki. Za 14zl polecam.

exgar

podłaczenie telewizji kablowej i odbiornika dvb-t

Post autor: exgar »

Witam serdecznie.

Zastanawiam się jak podłączyć telewizję kablowa i jednocześnie antenę do odbioru telewizji naziemnej.
Nie mam na razie możliwości zmienić pakietu kablówki na jakąś z kanałami hd a było by miło coś w lepszej jakości obejrzeć :D
Dodam że posiadam telewizor PHILIPS 40PFL5007K

http://www.ceneo.pl/16780383s?toSpec

ma on odbiornik DVB-T,DVB-C,DVB-S?
jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Sumowanie sygnału DVB-T i TV kablowej

Post autor: Kpc21 »

Przejrzyj posty od samego początku tego tematu, a znajdziesz odpowiedź.

Nie sumuj kablówki i TV naziemnej zwykłym rozgałęźnikiem.


Mutango

Re: Sumowanie sygnału DVB-T i TV kablowej

Post autor: Mutango »

maclodz pisze: ...W TV mam podłączonego i zaprogramowanego analoga z kablówki, a DVB-T odbieram z tunera przez HDMI.
I to się wydaje rozsądne. Zewnętrzne tunery dvb-t są zbyt tanie, żeby z tego nie skorzystać ;) Wprawdzie kosztuje trochę więcej niż sumatory czy przełączniki itp.. (ok 100zł za najtańszy tuner), ale mamy dwa niezależne wejścia antenowe (kablówka do TV, antena do tunera).
- sygnały w żaden sposób na siebie nie wpłyną
- nie będzie żadnych strat na sumatorach, przełącznikach, rozdzielaczach itp
- nie ma żadnego "ręcznego" przełączania, wszystko obsłużymy pilotem
- po włożeniu pendriva do tunera, posłuży nam również jako podręczny PVR dla DVB-T: nagrywarka w jakości HD, funkcja TimeShift, programator nagrań... odtwarzanie innych plików multimedialnych, filmy, zdjęcia, muzyka...

g_r_a_d

Sumator DVB-T i Data

Post autor: g_r_a_d »

Witam
Szukam sumatora który zsumował by sygnał z anteny z sygnałem od mojego dostawczy internetu.
Od operatora mam rozdzielacz Telkom-Telmor GMF-351, który rozdziela sygnał na data i TV.
Chciał bym zastąpić sygnał tv od operatora sygnałem z anteny naziemnej.
Schemat mojego połączenia wygląda następująco (na żółto elementy których jeszcze nie ma):
https://www.dropbox.com/s/cnol2ns6yykljo3/schemat.jpg

Zdjęcie rozdzielacza:
https://www.dropbox.com/s/st4i6hv6o5yrd ... 000001.JPG


Jest w ogóle możliwe takie połączenie? Jeżeli tak to proszę o informację jakiego sumatora powinienem użyć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zablokowany