Zasilacz do wzmacniacza antenowego

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: adac »

@fukas
cyt: (separator poruszy się i brak sygnału mimo nie wiem jak przykręconego kabla)
- może to być uszkodzone gniazdko w odbiorniku, skutek testów i częstego przekładania ..

cyt: przerobiłem wiec sobie wtyczke separatora dodajac beczke..
-można tak albo: podłączyć do wtyczki odcinek kabla, np 50cm i zakończyć f-ką. Trochę pewniejsze wykonanie

cyt: czy kupując separator AZS -o4/2 i zasilacz ZS 12V/250mA .. taki zestaw umożliwi mi rozdzielenie sygnału na 2 tv
- tak poprawny zestaw, zasilacz powinien być z wtykiem jack 3,5 , 'plus' na końcowym bolcu. Możesz też wykorzystać ten WZS-12 który już masz.

fukas

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: fukas »

Szukając rożnych zasilaczy znalazłem jeszcze http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 9/1908.dat i http://www.dipol.com.pl/zasilacz_al-105 ... 903087.htm na allegro sprzedją z cabletecha a zdjecia z acarda a różnica w cenie prawie raz tak , ciekawe czym się te zasilacze rożnią z wyglądu sa prawie identyczne.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2012, o 16:55 przez fukas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: m@rtops »

mnie bardziej ciekawi opis cabletecha - "wzmacniacz szerokopasmowy" :? - a o zysku ni huhu :roll:

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: adac »

Zysk wynosi -3dB, zapomnieli dopisać.
I jeszcze: metalowa, odlewana obudowa ZnAl. Mnie to wygląda na plastik.

@fukas: możesz skorzystać z okazji i kupić to od Cabletecha. Jako zintegrowany zasilacz z podziałem sygnału to dobre rozwiązanie. Tylko wzmacniacz trzeba dokupić na innej aukcji :D .
na All..o sprzedją z Cabletecha a zdjecia z Alcada, a roznica w cenie prawie raz
- no przecież na czymś muszą zarobić.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: m@rtops »

no kol.@fukas pisze jako o zasilaczu - "zysk -3dB" - dobre :lol:
adac pisze: Mnie to wygląda na plastik.
sam rozdzielacz jest jednak metalowy ;)

_chris_

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: _chris_ »

adac pisze:Zysk wynosi -3dB, zapomnieli dopisać.
AL-105 ma 4,8dB tłumienia, a nie -3dB zysku, nawet ujemnego...

fukas

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: fukas »

Co więc będzie lepsze http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 9/1908.dat czy http://www.dipol.com.pl/separator_zasil ... R55302.htm prosze o porade - mam lna 177 .Jako ciekawostke pokaże jak teraz mam rodzielony sygnał i o dziwo chodzi zadowalająco na 2 tv http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/432 ... c7a0e.html ( rozgałęźniknik sygnału magnetowidu http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 4/2428.dat )

_chris_

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: _chris_ »

Al-105. Ale i AZS jest OK, tyle, że masz do tego zwykle typowy zasilacz "buła", które wiadomo, jakie się trafiają i jak długo działają.

50zł

matyk

Zasilacz antenowy, często pada

Post autor: matyk »

Witam, na wstępie z góry przepraszam jeżeli opisuje swój problem w niewłaściwym dziale.
Mój problem polega na często psującym się zasilaczu antenowym. (wytrzymuje maxymalnie 2-3 miesiące)
Działający zasilacz utrzymuję wysoką jakość i siłę sygnału (ok 95%)
natomiast jeśli go nie ma wszystko jest na 0%
Schemat mojego podłączenia TV wygląda dokładnie tak jak na obrazku poniżej:
http://obrazki.elektroda.pl/5088141900_1340488047.jpg

Zwarcie wykluczam, sprawdziłem wszyskie wtyczki przy tv rozdzielaczu i przy antenie.
W czym może być problem ??


W antenie siatkowej mam wzmacniacz: LNA-177

Rozgałęźnik: RA - 2F
http://www.karel.pl/images/rozg/thumbna ... 50x118.jpg

Z góry bardzo dziękuję za Waszą pomoc

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Zasilacz antenowy, często pada

Post autor: qwerty »

Dziwne, że ten drugi telewizor ma jeszcze sprawną głowicę...
Wiesz, że na niego puszczasz 12V? Raczej nie ma on separatora zasilania między wyjściami...

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: penknife »

kolega powyżej dobrze mówi.
Musisz separator od zasilacza zainstalować pomiędzy anteną i rozgałęźnikiem,
albo zmienić rozgałęźnik na np. Rozgałęźnik RSI-03 TV/FM 1/2 z jednym przejściem DC AMS

Bartt

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: Bartt »

Ja zawsze polecam wersje sat:
http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_sat ... R85122.htm

Diody wewnątrz separują odbiorniki od siebie dla składowej stałej, a zasilacz możemy podłączyć przy jednym tv albo przy drugim ;)

wi610

Zakłócenia DVB-T problemy z zasilaczem.

Post autor: wi610 »

Mieszkam w okolicach miejscowości Jasło i mam problem z zakłóceniami DvB-t.Antenę jaką posiadam to dipol http://www.ceneo.pl/11417397. Mój kabel koncentryczny jest z firmy Televes.Zauważyłem gdy dotne zasilacza albo go przekrece na inna strone to są zakłucenia nawet 2500.A gdy go nie dotykam to zasilacz wytwarza błedy 1,4,6,2 i czasem powstaje pikselowanie i ścinanie obrazu.Sila sygnału to 100 % na obu MUX 3 i 2

Dlaczego tak się dzieje? dodam że kabel jest dobrze przymocowany do zasilacza

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zakłócenia DVB-T problemy z zasilaczem.

Post autor: Anduraki »

podobna sytuacja może mieć miejsce gdy w separatorze kabelek od zasilania znajdzie się zbyt blisko pewnej części - w niektórych przypadkach warto zdjąć osłonkę i kabel puścić prostopadle, aby nie miał kontaktu z płytką tak jak fabrycznie ma to miejsce(że jest upchany obok koncentryka).

Higiena instalacji to chyba najlepsze pojęcie - oddal jak najdalej możesz zasilacz - zarówno od odbiornika jak i anteny. Bywały przypadki gdy antena pokojowa ze wzmacniaczem łapała zakłócenia generowane przez zasilacz do tejże anteny.

ps.

A jeśli błędy pojawiają się kiedy ruszasz zasilaczem - to go nie ruszaj po prostu.

Bartt

Re: Zakłócenia DVB-T problemy z zasilaczem.

Post autor: Bartt »

@wi610
Jeśli jest zasilacz to pewnie jest wzmacniacz w antenie. Teraz powstaje pytanie czy były próby odbioru bez płytki wzmacniacza tylko z płytką symetryzatora, np takiego:
Obrazek
i bez zasilacza :?:

dominlodz

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: dominlodz »

Witam,
koledzy, a ja mam nieco odmienne pytanie.
mam mały domek na działce z anteną ze wzmacniaczem na dachu.
chciałbym również założyć na domku mały router bezprzewodowy, jest on zasilany od 9 do 12 V pobiera mniej niż 500mA prądu,
mam pomysł taki żeby zasilanie "wyciągnąć" dla niego ze wzmacniacza anteny.
wtedy oczywiście zasilacz do takiego wzmacniacza wymienię na powiedzmy stabilizowany 12V 1000mA
tylko pytanie - czy wogóle dostanie się do zasilania 12V we wzmacniaczu antenowym jest wykonalne, a poza tym jak założę mocniejszy zasilacz to boję się że tłumienie takim napięciem może bardziej zakłócić sygnał telewizyjny,

prosiłbym o Waszą opinię czy wogóle istnieje możliwość podłączenia się do zasilania 12V wyprowadzanego do wzmacniacza w antenie siatkowej,
Podejrzewam, że jeśli jest podawane z wtyczki z separatora to gdzieś na początku we wzmacniaczu istnieje możliwość się do tego zasilania podłączyć

pozdrawiam

_chris_

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: _chris_ »

dominlodz pisze: czy wogóle istnieje możliwość podłączenia się do zasilania 12V wyprowadzanego do wzmacniacza w antenie siatkowej,
Teoretycznie jest to wykonalne, ale trzeba mieć albo specjalny polaryzator dający zasilanie w obie strony, a zamontowany bezpośrednio przed anteną, albo robić 'rzeźbę' we wzmacniaczu, czego zdecydowanie nie polecam...

Polaryzatora też chyba się nie dostanie handlowo, trzeba by przerobić jakiś typowy, np AZS-03 przez zwarcie mu kondensatora.

A bez przerabiania to można sobie wyobrazić np. taki hardcore: jakaś zwrotnica antenowa, np VHF/UHF z przeniesieniem napięcia w oba wejścia: VHF i UHF. Do wejścia VHF dokręcamy wtedy separator napięcia - np AZS-03 i zakręcamy mu drugie złącze rezystorem zakończeniowym, a gniazda zasilającego bierzemy prąd do routera.
dominlodz pisze:czy wogóle dostanie się do zasilania 12V we wzmacniaczu antenowym jest wykonalne,
W ogóle to tak, ale zależy od wykonania. I nie polecam tego robić, chyba, że dobrze znasz się na układach RF.
dominlodz pisze: a poza tym jak założę mocniejszy zasilacz to boję się że tłumienie takim napięciem może bardziej zakłócić sygnał telewizyjny,
Nie, w żadnym wypadku.

Natomiast zakłócenie mogą być jak najbardziej, jeśli źle lub niewłaściwie wykonałbyś podłączenie nowego zasilania.

sensei_pl

Podłączenie zasilacza Televes 5796

Post autor: sensei_pl »

W jaki sposób podłączyć kabel od anteny do zasilacza Televes 5796, a następnie podłączyć go do telewizora?

Poniższy schemat niewiele mi mówi
Obrazek

Przepraszam jeśli zły dział.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: Anduraki »

Bo to co wstawiłeś to schemat i jednocześnie odniesienie do konkretnej części po numerze referencyjnym.
Gdy wklepiesz ten numer w odpowiednią stronę dowiesz się jaka to część urządzenia.

Łopatologicznie idąc w dół, na skrzyżowaniu talerza i anteny naziemnej jest zwrotnica albo sumator antenowy, potem jest jakiś wzmacniacz lub separator od przedwzmacniacza do którego podpina się zasilanie, a na koniec gniazdko ścienne z wyprowadzeniem sygnału Sat i RTV i STB-TV.

edit: taaak to wzmacniacz i tam sie podpina zasilanie sieciowe a on sobie zmienia na 12v

http://www.dmtrade.pl/p2671,televes-zas ... -5796.html

jak szukasz konkretnie co to za urządzenie na schemacie to wpisuj w google przykładowo "telves 5796" i znajdziesz.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego

Post autor: hadam »

Dziś miałem okazję przekonać się jak duże znaczenie ma zasilacz.
A więc tak: postanowiłem trochę udoskonalić moją instalację i w Częstochowie w Dipolu dokupiłem profesjonalny separator AZS-03, aby wymienić zwykły chiński zasilacz z separatorem we wtyczce.
Żeby nie generować dodatkowych kosztów bo zasilaczy różnych mam ze cztery to w innym sklepie elektronicznym dokupiłem jack mono 3,5 mm i przylutowałem do kabla starego zasilacza produkcji polskiej 150 mA który trochę czasu leżał w szufladzie.
Pierwszego dnia wszystko działało poprawnie, następnego zaczęły się problemy z MUX'em 8 w VHF, w kolejnym dniu posypały się wszystkie MUX'y. Myślę sobie może tropo, bo wrócił mróz a u mnie takie problemy występują choć nigdy w skali wszystkich MUX'ów, ale cóż czekam kolejny dzień i nic dalej wszędzie szatkownica.
W tej sytuacji postanowiłem działać. Aby nie niszczyć zasilacza, tego który chodził wcześniej, bym w razie czego mógł do niego wrócić. Kupiłem nówkę 100 mA za 10 zeta, obciąłem wtyczkę z separatorem i w to miejsce przylutowałem jack 3,5 mm, podłączyłem i do mojej instalacji wróciło życie :D
Tak więc okazuje się, że nie tylko wymiana anteny czy kabla, ale w przypadku instalacji aktywnej to i wymiana wiekowego zasilacza może mieć znaczenie. A ja myślałem, że tylko separator przy takim zasilaczu może się zepsuć od starości.

Zablokowany