Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: marks74 »

Sprawdziłem na stronie producenta. Jeżeli rozgałęziacz jest podpięty do anteny bez wzmacniacza to należy przeciąć obie zwory na płytce tak zrobiłem i na razie działa. :P

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: marks74 »

Sorry, że post po postem. Przed chwila odpaliłem tv Sony i niestety ten sam problem moc sygnału około 70 jakość 0 :evil:

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: AdamP »

Skoro siła wynosi 70% to nie jest to przesterowanie.
marks74 pisze:Na strych wstawiłem siatke z symetryzatorem działało dobrze teraz chcąc połączyć dwa tv pod jedna antenę użyłem znaleziony rozgałęziacz Davbol
Siatka jest na strychu, czyli w pomieszczeniu, czy na zewnątrz :?: Powinna być na zewnątrz. Druga możliwość - wadliwy rozgałęźnik.
Podłączałeś Sony w sypialni w miejscu Samsunga, a Samsunga w salonie w miejscu Sony :?:
Jeszcze jedna kwestia. Czy Sony w salonie jest podłączony bezpośrednio (rozgałęźnik-odbiornik) czy może do gniazda w ścianie (rozgałęźnik-gniazdo-odbiornik) :?:

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: marks74 »

Nie zmieniałem odbiorników. Jak wspominałem rano jest OK. dopiero wieczorem są cuda jak teraz. Zasilanie jest z gniazdka w ścianie na Samsungu I na Sony. :oops:

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: poxipol »

Analizując twoją sytuację wg.twoich opisów:
W dzień na dwóch odbiornikach,sytuacja jest stabilna.
Wieczorem na jednym z odb.parametry się pogarszają.
Nie znam tego rozgałęznika,ale z twojego opisu wynika że chyba nie jest ekranowany-przerywałeś zwory.Ma chyba za dużo elementów zbędnych.
Wieczorem zapewne pojawiają się jakieś zakłócenia,które mogą wnikać w ten rozdzielacz.
Odbiornik na dłuższym odcinku kabla może je stłumić.
Myślę że powinieneś wymienić ten rozdzielacz na proponowany.

TELMOR
Posty: 30
Rejestracja: 30 czerwca 2015, o 11:42

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: TELMOR »

Witam. Jestem podobnego zdania, rozdzielacz może być wadliwy. W tym przypadku zastosowałbym rozdzielacz RM-2F lub RA-2F (http://www.telmor.pl/Klient-indywidualn ... enckie-RTV), a w razie potrzeby aktywny RTA-120 (http://www.telmor.pl/Klient-indywidualn ... lezniki-RT. Nic nie stracimy na przelocie a nawet możemy zyskać parę dB.

marcin870327
Posty: 1
Rejestracja: 17 września 2015, o 19:30

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: marcin870327 »

Witam.

Jestem tu nowy. Chcę zmontować zestaw antenowy do odbioru DVB-T na jednym telewizorze i na komputerze, a w przyszłości 2 x TV i 1 x PC.
Wklejam link do mojej lokalizacji i listy nadajników w okolicy.
http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php? ... UmNHJoZmU=

Domyślam się, że najlepiej skierować antenę na nadajnik Częstochowa "Wręczyca".

Czy ktoś obeznany w temacie pomoże dobrać sprzęt i schemat "od anteny do wtyku do TV" tak by był on optymalny, czyli żeby nie przepłacić i mieć to dobrze zrobione?

Z góry dzięki za pomoc :)

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: poxipol »

Każda osoba będąca w temacie odpowie ci że wszystko zależy od uzyskanego poziomu sygnału na zaciskach anteny,czy to w wyborze elementów biernych czy czynnych instalacji.
Jest to instalacja jako mini zbiorcza,gdzie przy odpowiednim poziomie sygnału można wykonać ją jako pasywną-bez wzmacniaczy.
Instalacja pasywna wykonana poprawnie jest wręcz idealnym rozwiązaniem,gdzie żadna instalacja zbiorcza czy kablowa oparta na wzmacniaczach nie jest w stanie jej dorównać.
Teoretycznie w twojej lokalizacji przy antenie o większym zysku można podzielić sygnał nawet na 8 odbiorników w układzie pasywnym.

Żeby wszystko było proste,dobre i niedrogie, należy zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie np w Dipolu,gdzie masz oddział w Częstochowie.
W twoim przypadku niezbędne są
Antena-sugerowana ATX z symetryzatorem
uchwyt antenowy-z możliwością podpięcia dodatkowej anteny na przyszłościowy MUX-8
rozgałęźnik trójdrożny
złącza nakręcane typu F
wtyki antenowe na złącze F
kabel-sugerowany TRISET-113 zew.lub wew. w zależności gdzie będzie prowadzony
Tak jak pisałem na wstępie,jeżeli coś by było nie tak z sygnałem zawsze można dołożyć dodatkowo przedwzmacniacz lub wzmacniacz antenowy..

Rozgałęźnik najlepiej jest umieścić w miejscu tak żeby odcinki kabli (niekoniecznie ) były mniej więcej równej długości co pozwoli na równy o wymaganej wartości poziom sygnału przy odbiornikach.
Wszystko znajdziesz na stronie Dipola,a w sklepie dodatkową pomoc.

Tynio
Posty: 1
Rejestracja: 23 września 2015, o 08:27
Odbiornik: 32B650
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: Tynio »

Witam

Mam pytanie czy coś takiego się sprawdzi

Jedna antena naziemną do DVB-T ze wzmacniaczem.
Aktualnie jest podłączony zwykły TV CRT z zasilaczem i separatorem. (pokój 1)
Okazało się że nasza sieć osiedlowa nie daje sygnału cyfrowego tylko zwykły analog (sygnał jest rozdzielony zwykłym spliterem 1 wejście i 3 wyjścia - pokój 2)

Czy mogę rozdzielić sygnał DVB-T z pokoju 1 zwykłym spliterem, który ma power pass (2wyjścia ,1 wejście) czy może RTA-120. i poprowadzić przewód koncentryczny do pokoju 2 gdzie zostanie rozdzielony na dwa TV

Dodam że sygnał nam na 100% a siła 98 (wzmacniacz skręcony na około 30-40%)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informację i podpowiedzi.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Rozgałęźnik rozdzielacz antenowy

Post autor: poxipol »

Spokojnie można wykonać ten układ,dużo gorsze się sprawdzały.
Potrzebne są dwa rozgałęźniki dwudrożne,w tym jeden z przejściem stałoprądowym Np wspomniany RTA 120 lub inny.
Chodzi tu przede wszystkim o separację napięcia zasilania przedwzmacniacza umieszczonego w antenie na wejściach poszczególnych odbiorników.

komp2015
Posty: 92
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 13:12
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Jaki zastosować rozgałeźnik do mojej instalacji antenowej?

Post autor: komp2015 »

Dzień dobry
Mieszkam na ulicy Kosmowskiej 7 w dzielnicy północ w Częstochowie.

Moja instalacja antenowa wygląda tak:

Wzór schematu instalacji antenowej schemat_tv_wzor1A_doc_11022016 (1A)
A1. (1A)
-główna antena
A1a. Antena WIWA AN 220 ==> Prawdo podobno będę miał tą antenę, ale nie jestem pewny
http://www.wiwa.info.pl/produkty/anteny ... n-220.html

A1b. Antena ASP-4 z symetryzatorem
Kod towaru: A0050
http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_z_ ... _A0050.htm

A1c. Antena ASP-8 z symetryzatorem
Kod towaru: A0028
http://www.dipol.com.pl/antena_asp-8_z_ ... _A0028.htm

A2.
Tłumik antenowy TV regulowany TRA-03
Kod towaru: R50150
http://www.dipol.com.pl/tlumik_antenowy ... R50150.htm

A3.
Rozgałęźnik antenowy aktywny ARA 1/3 F
Kod towaru: B1214
http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_ant ... _B1214.htm

A4.
Od Rozgałęźnika antenowego aktywny ARA 1/3 F są przeprowadzone kable antenowe do :

A4a. kabel antenowy o długości około 3 metrów do telewizora
A4b. kabel antenowy o długości około 8 metrów do telewizora
A4c. kabel antenowy o długości około 3 metrów do kolejnego rozgałęźnika.

A4c.
Na końcu kabla antenowego o długości około 30 metrów (4c.), chce podłączyć rozgałęźnik, tylko nie wiem jaki rozgałęźnik do wyjść :

A4cA. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 1,5 metrów do telewizora
A4cB. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 2-3 metrów do tunera cyfrowego DVB-T2 HD do telewizji naziemnej Cabletech URZ0324
A4cC. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 7-8 metrów do tunera TerraTec Cinergy Hybrid T USB XS

A4cB.
Od tunera cyfrowego DVB-T2 HD do telewizji naziemnej Cabletech URZ0324 poprzez kabel euro scart do telewizora wynosi około 2 metrów.

=================================================================
Wzór schematu instalacji antenowej schemat_tv_wzor2A_doc_11022016 (2A)
B1. (2A)
Posiadam telewizję kablową analogową z firmy Multimedia.

B2.
Rozgałęźnik antenowy aktywny ARA 1/3 F
Kod towaru: B1214
http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_ant ... _B1214.htm

B3.
Od Rozgałęźnika antenowego aktywny ARA 1/3 F są przeprowadzone kable antenowe do :

B3a. kabel antenowy o długości około 3 metrów do telewizora
B3b. kabel antenowy o długości około 8 metrów do telewizora
B3c. kabel antenowy o długości około 3 metrów do kolejnego rozgałęźnika.

B3c.
Na końcu kabla antenowego o długości około 30 metrów (4c.), chce podłączyć rozgałęźnik, tylko nie wiem jaki rozgałęźnik do wyjść :

B3cA. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 1,5 metrów do telewizora Kineskop (stary telewizor)
B3cB. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 7-8 metrów do tunera TerraTec Cinergy Hybrid T USB XS

=================================================================

Wzór schematu instalacji antenowej schemat_tv_wzor3A_doc_11022016 (3A)
C1. (2A)
Posiadam telewizję kablową analogową z firmy Multimedia.

C2.
Rozgałęźnik antenowy aktywny ARA 1/3 F
Kod towaru: B1214
http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_ant ... _B1214.htm

C3.
Od Rozgałęźnika antenowego aktywny ARA 1/3 F są przeprowadzone kable antenowe do :

C3a. kabel antenowy o długości około 3 metrów do telewizora
C3b. kabel antenowy o długości około 8 metrów do telewizora
C3c. kabel antenowy o długości około 3 metrów do kolejnego rozgałęźnika.

C3c.
Na końcu kabla antenowego o długości około 30 metrów (4c.), chce podłączyć rozgałęźnik, tylko nie wiem jaki rozgałęźnik do wyjść :

C3cA. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 1,5 metrów do telewizora Kineskop (stary telewizor)
C3cB. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 2-3 metrów do tunera cyfrowego DVB-T2 HD do telewizji naziemnej Cabletech URZ0324
B3cC. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 7-8 metrów do tunera TerraTec Cinergy Hybrid T USB XS

C3cB.
Od tunera cyfrowego DVB-T2 HD do telewizji naziemnej Cabletech URZ0324 poprzez kabel euro scart do telewizora kineskop (stary telewizor), wynosi około 2 metrów.



Do mojej instalacji antenowej chce podłączyć rozgałęźnik, tylko nie wiem jaki.
I z tym prosiłbym o pomoc.

=================================================================

=================================================================

=================================================================

=================================================================

Pytanie 1.
Wzór schematu instalacji antenowej schemat_tv_wzor1A_doc_11022016 (1A)
A4c.
Na końcu kabla antenowego o długości około 30 metrów (4c.), chce podłączyć rozgałęźnik, tylko nie wiem jaki rozgałęźnik do wyjść :

A4cA. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 1,5 metrów do telewizora
A4cB. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 2-3 metrów do tunera cyfrowego DVB-T2 HD do telewizji naziemnej Cabletech URZ0324
A4cC. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 7-8 metrów do tunera TerraTec Cinergy Hybrid T USB XS
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie 2.
Wzór schematu instalacji antenowej schemat_tv_wzor2A_doc_11022016 (2A)
B3c.
Na końcu kabla antenowego o długości około 30 metrów (4c.), chce podłączyć rozgałęźnik, tylko nie wiem jaki rozgałęźnik do wyjść :

B3cA. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 1,5 metrów do telewizora Kineskop (stary telewizor)
B3cB. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 7-8 metrów do tunera TerraTec Cinergy Hybrid T USB XS

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie 3.
Wzór schematu instalacji antenowej schemat_tv_wzor3A_doc_11022016 (3A)
C3c.
Na końcu kabla antenowego o długości około 30 metrów (4c.), chce podłączyć rozgałęźnik, tylko nie wiem jaki rozgałęźnik do wyjść :

C3cA. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 1,5 metrów do telewizora Kineskop (stary telewizor)
C3cB. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 2-3 metrów do tunera cyfrowego DVB-T2 HD do telewizji naziemnej Cabletech URZ0324
B3cC. od rozgałęźnika, a następnie poprzez kabel antenowy o długości około 7-8 metrów do tunera TerraTec Cinergy Hybrid T USB XS

nie wiem jaki zastosować rozgałęźnik zastosować.

Proszę o pomoc, dziękuje.


------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wzór schematu instalacji antenowej schemat_tv_wzor1A_doc_11022016 (1A)
Kupie, którąś z tych anten telewizyjnych:
1a. Antena WIWA AN 220 ==> Prawdo podobno będę miał tą antenę, ale nie jestem pewny
http://www.wiwa.info.pl/produkty/anteny ... n-220.html

A1b. Antena ASP-4 z symetryzatorem
Kod towaru: A0050
http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_z_ ... _A0050.htm

A1c. Antena ASP-8 z symetryzatorem
Kod towaru: A0028
http://www.dipol.com.pl/antena_asp-8_z_ ... _A0028.htm


------------------------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================
------------------------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================

Kod: Zaznacz cały

załącznik:
f201506.y0.pl/schemat_tv_wzor1A_pdf_11022016.pdf
f201506.y0.pl/schemat_tv_wzor2A_pdf_11022016.pdf
f201506.y0.pl/schemat_tv_wzor3A_pdf_11022016.pdf
Dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Jaki zastosować rozgałeźnik do mojej instalacji antenowej?

Post autor: hadam »

Przy Alei Niepodległości zaraz za pierwszym skrzyżowaniem za rondem patrząc od strony dworca PKP/PKS masz firmowy sklep Dipola, dojedziesz nawet tramwajem. Tam mają wszystko i poratują Cię fachową pomocą. W razie czego możesz się umówić że zwrócisz albo wymienisz na inny.

komp2015
Posty: 92
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 13:12
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: Jaki zastosować rozgałeźnik do mojej instalacji antenowej?

Post autor: komp2015 »

Dziękuje za odpowiedź
zamierzam tam podjechać

komp2015
Posty: 92
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 13:12
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: Jaki zastosować rozgałeźnik do mojej instalacji antenowej?

Post autor: komp2015 »

Witam
W firmie dipol, w której byłem doradził mi kupić Rozgałęźnik TV trójdrożny R-3 Signal
http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_ ... R60103.htm

więc taki kupiłem i na razie jest wszystko w porządku.
Dziękuje wszystkim za odpowiedź.
Temat zamykam

Ivon
Posty: 2
Rejestracja: 15 marca 2016, o 17:58

straty sygnalu dvbt a rozdzielenie

Post autor: Ivon »

Witam. Szanowne forum. Potrzebuje informacji na temat instalacji i rozdzialu. A sprawa wyglada nastepujaco; Antena tri digit pasywna tzn. symetryzator skierowana na Piaski odleglosc 57km z przeszkodami terenowymi w postaci lasu, przewod antenowy 10 m i w tym miejscu podlaczony telewizor pokazuje jakosc 100% na trzech muxach natomiast sila 8% 9% 10% w tych granicach wskazania telewizora wyniesionego na strych. Moje pytanie . Czy taki sygnal jest szansa rozdzielic mysle tu o aktywnych rozgaleznikach lub wzmacniaczach aboneckich, bo wszelkiego rodzaju wzmacniacze chyba szerokopasmowe pogarszaja lub uniemozliwiaja odbior. Poprostu moje wyksztalcenie nie jest z tej dziedziny a nie mam kogo poprosic o porade. Jesli znalazlby sie ktos z wiedza prosze o udzielenie kilku rad. Z gory dziekuje

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: straty sygnalu dvbt a rozdzielenie

Post autor: poxipol »

Tri Digit ma prawie taki sam zysk co boczno kierunkowa siatka.
W różnych odbiornikach są różne wskazania parametrów.
Na wstępie najlepiej rozdzielić sygnał pasywnym rozgałęźnikiem i zobaczyć co się dzieje.
Najważniejsza jest jakość sygnału.


Na You Tube jest taki test z takim krokodylkiem.
Przy bliskiej odległości do nadajnika krokodylek pokazuje najwyższy zysk.
Z dalszego nadajnika w porównaniu ze słabszymi antenkami,pokazuje najniższy zysk.
https://www.youtube.com/watch?v=c9ag4IzXycg

Ivon
Posty: 2
Rejestracja: 15 marca 2016, o 17:58

Re: straty sygnalu dvbt a rozdzielenie

Post autor: Ivon »

Dziekuje za odpowiedz. Na pasywnym rozgalezniku nic sie nie dzieje wiec pewnie sygnal jest za slaby. Tak wiem ze telewizory maja wskazania pogladowe i oczywiscie najlepszy bylby miernik.

ktosiek
Posty: 3
Rejestracja: 11 czerwca 2016, o 11:14

Problem z odbiorem mux 3

Post autor: ktosiek »

Witam
Posiadam antene kierunkową, po podłączeniu pod tv idzie bez problemu każy kanał natomiast przy próbie dodania rozgałęznika kanały mux 3 łąpią zakłócenia , wymieniałem juz dwa rozdzielacze i dalej to samo nawet jeden tv przez rozdzielacz zakłóca jak mogę to rozwiązać ?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Problem z odbiorem mux 3

Post autor: poxipol »

Opisu tyle co nic;
Przy założeniu że instalacja jest pasywna.
Każdy rozgałęźnik wnosi tłumienie sygnału.
Kulejący MUX może mieć słabsze parametry.
Przy rozgałęźniku indukcyjnym,stosuje się ten sam rodzaj kabla,niewykorzystane wejścia zakańcza się obciążeniem rezystorowym.
Przy słabym sygnale jeżeli nie spełni się tych warunków są problemy,w tym wzajemne zakłócanie się odbiorników.

Przy rozgałęźniku aktywnym może być problem przesterowania MUX-a.

ktosiek
Posty: 3
Rejestracja: 11 czerwca 2016, o 11:14

Re: Problem z odbiorem mux 3

Post autor: ktosiek »

antena kierunkowa
splitery próbowałem dwa http://elfabo.ro/spliter-tv-2-cai-power ... 50mhz--329 i jeszcze jeden z leroy merlin o zakresie 5-2400 mhz

wystarczy ze jeden tv puszcze przez spliter i juz są zakłócenia, nie ma tylko przy bezposrednim polaczeniu jednego tv

Zablokowany