Antena Fracarro

acess

Fracarro ? jakie warunki

Post autor: acess »

Witam,

co powiecie o tej antenie?
http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... -sigma-6hd

zachwalana niebiańsko/statuetka satkraka/ tak z ciekawosci ciekawe jak satkrak przyznaje te statuetki.. ;/ echh

jest ona lepsza od Tri Dit-a ?
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm


moze ktos ją ma i cos powie o niej.
?
chodzi mi o dużą odległość.


acess

Re: Fracarro ? jakie warunki

Post autor: acess »

ok dzieki..
co do mojego analogu.. wymieniłem już nawet zasilacz.. i nadal kasza. nie mam pojecia co sie dzieje..

co do anteny to juz teraz zglupialem.
na wypozyczenie ze sklepu tez nie moge liczyc..
bo te co są w moich okolicach toi nie dosc ze jakies made in china to jeszcze po stówie-dwóch.

masakra jakaś

tri dit albo fraccaro
do wiekszych odleglosci bedzie chyba moim zdaniem lep[sza tri dit +wzm

prawda ?

DVBManiak

Re: Fracarro ? jakie warunki

Post autor: DVBManiak »

Myślę, że tak. To w końcu prawie 50 dB zysku.

romanodepalma

Re: Antena Fracarro

Post autor: romanodepalma »

nadaje się do odbioru sygnału cyfrowego - także HD
Tri Digit chyba się nie nadaje do odbioru programów HD , bo nie pisze o tym producent http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2670.htm :lol:
cena : 149.00 PLN promocja
To dużo.

17 dBi , a Tri Digit 16,1-16,8 :?:
Chciałbym porównać, tak jak porównałem w różnych warunkach Tri Digit i ATX91 (Obie z Dipola).

Rahm

Re: Antena Fracarro

Post autor: Rahm »

Kupiłem nie tak dawno Fracarro. Mam do nadajnika 65 km. Sygnał bez wzmacniacza 65-70 procent i jakośc powyżej 90 procent. To więcej, niż pokazują mapki zasięgu. Prostota instalacji i fajny wygląd anteny, nie odstaje od ściany. A co do ceny, to warto zainwestować w dobry sprzęt na 30 lat albo więcej. Polecam.

acess

Re: Antena Fracarro

Post autor: acess »

romanodepalma pisze:

17 dBi , a Tri Digit 16,1-16,8 :?:

co takiego dziwnego w tym ?


ja jeszcze chcialbym uzyskac informacje czym sie rozni (i dlaczego tak drogo)

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2680.htm

od

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm


dodatkowo ta drozsza jest bez zasilacza i wzmacniacza.

pytam bo na samej stronie dipola pisze taki tekst

"Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit, oraz jej wersja ze wzmacniaczem. Anteny dachowe kierunkowe, duże tłumienie odbić. Zasięg w zależności od warunków A2670 30- 60 km, A2680 - do 120 km."

DVBManiak

Re: Antena Fracarro

Post autor: DVBManiak »

Jakością wykonania i niewielkimi różnicami w parametrach, które nie są zbytnio istotne. Jednak nie opłaca się przepłacać. Tri Digit jest do tego pakowany w karton, a Digital w folię. Kup w końcu Tri Digit ze wzmacniaczem i napisz jakie efekty.

romanodepalma

Re: Antena Fracarro

Post autor: romanodepalma »

Wzmocnienia podawane na wykresach nie sprawdzają się w praktyce. Na kanale 38 (Skrzyczne MUX2)ATX 91 wypada dużo lepiej niż Tri Digit, mimo podobnego wzmocnienia.Podobnie z odbiorem MUX1 z Jesenika (kanał 54). A tu pojawia się antenka jeszcze krótsza , a wzmocnienie ma 17 dB. Jak do tej pory wiedziałem ,że anteny powyżej 16 dB , to anteny wieloelementowe ( powyżej 20 elementów, albo zestawy synfazowe). Fracarro Sigma 6HD - 6 direktorów , dipol i reflektor ,17 dB, to tyle co ATX. tylko czy na pewno? Cena dwa razy wyższa.

acess

Re: Antena Fracarro

Post autor: acess »

DVBManiak pisze:Jakością wykonania i niewielkimi różnicami w parametrach, które nie są zbytnio istotne. Jednak nie opłaca się przepłacać. Tri Digit jest do tego pakowany w karton, a Digital w folię. Kup w końcu Tri Digit ze wzmacniaczem i napisz jakie efekty.
jeszcze tego posta sie przestraszylem:
Otóż parę dni temu dzwoniłem(chyba nawet dwukrotnie) do firmy Dipol (http://www.dipol.com.pl) i pytałem,dokładnie jak w tym wątku,jakie anteny spośród tych przez nich sprzedawanych będą najlepsze na dalekie odległości od nadajników(100 i znacznie ponad 100 km od nadajnika).I właściwie dwukrotnie uzyskałem podobne odpowiedzi:że te anteny Tri Digit to się nadają raczej na mniejsze odległości,że dobra jest ATX-91,ale jeszcze lepsza od niej 94-elementowa Dipol Vena(cena 99,11zł),ale najlepsze to na takie warunki są anteny z grupy tzw.profesjonalnych(oczywiście te najdłuższe,czyli co najmniej 21-elementowe).
czyli co, ATX-91, ATX-107 to lepszy wybór ?

bo ja niestety potrzebuje odległości

romanodepalma

Re: Antena Fracarro

Post autor: romanodepalma »

Zdecydowanie tak.
Mówią ,że małe jest piękne ,ale jak chcesz uzyskać efekt, to kup antenę, a nie jakieś cudo.

DVBManiak

Re: Antena Fracarro

Post autor: DVBManiak »

Tri Digit jest porządny, ale ma 44 elementy a Vena ponad 2x więcej to prawda, a ATX-107 to już w ogóle. Jednak łatwo te anteny się niszczą, ptaki lubią sobie posiedzieć na takim drapaku. Patrz jakiego giganta z ATX-107 zrobił kolega igorlan. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 840#p40840

acess

Re: Antena Fracarro

Post autor: acess »

romanodepalma pisze:Zdecydowanie tak.
Mówią ,że małe jest piękne ,ale jak chcesz uzyskać efekt, to kup antenę, a nie jakieś cudo.
mozesz rozwinac ? ;p

akurat ATX nie jest mniejsza od tri digita...

i co z dlaszą częścią ? jeśli chce efekt to mam kupić ATX-a czy Tri Digita ?
a może tą Venę ?

chociaz tez juz pisali kilkakrotnie na tym forum ludzie ze na ATX-ie nie mogl złapać nawet z 25km

boje się.. że i u mnie tak moze byc.. , ewentualnie co do niego mozna by bylo zastosowac ? jaki symetryzator ? wzmacniacz ? bo w komplecie nic nie ma do tego...
a w tri digit- byl komplecik z super zyskiem 47db

Rahm

Re: Antena Fracarro

Post autor: Rahm »

acess pisze:
romanodepalma pisze:Zdecydowanie tak.
Mówią ,że małe jest piękne ,ale jak chcesz uzyskać efekt, to kup antenę, a nie jakieś cudo.
mozesz rozwinac ? ;p

akurat ATX nie jest mniejsza od tri digita...

i co z dlaszą częścią ? jeśli chce efekt to mam kupić ATX-a czy Tri Digita ?
a może tą Venę ?

chociaz tez juz pisali kilkakrotnie na tym forum ludzie ze na ATX-ie nie mogl złapać nawet z 25km

boje się.. że i u mnie tak moze byc.. , ewentualnie co do niego mozna by bylo zastosowac ? jaki symetryzator ? wzmacniacz ? bo w komplecie nic nie ma do tego...
a w tri digit- byl komplecik z super zyskiem 47db
Gościu, jak w ogóle nie wiesz jaką wybrać antenę, to czytaj i pisz w ogólnym temacie dotyczącym anten. Założyłeś temat "Antena Fracarro". Zaraz będzie 7 i 8 antena, którą będziesz opisywał i dopytywał.

acess

Re: Antena Fracarro

Post autor: acess »

Rahm pisze:
acess pisze:
romanodepalma pisze:Zdecydowanie tak.
Mówią ,że małe jest piękne ,ale jak chcesz uzyskać efekt, to kup antenę, a nie jakieś cudo.
mozesz rozwinac ? ;p

akurat ATX nie jest mniejsza od tri digita...

i co z dlaszą częścią ? jeśli chce efekt to mam kupić ATX-a czy Tri Digita ?
a może tą Venę ?

chociaz tez juz pisali kilkakrotnie na tym forum ludzie ze na ATX-ie nie mogl złapać nawet z 25km

boje się.. że i u mnie tak moze byc.. , ewentualnie co do niego mozna by bylo zastosowac ? jaki symetryzator ? wzmacniacz ? bo w komplecie nic nie ma do tego...
a w tri digit- byl komplecik z super zyskiem 47db
Gościu, jak w ogóle nie wiesz jaką wybrać antenę, to czytaj i pisz w ogólnym temacie dotyczącym anten. Założyłeś temat "Antena Fracarro". Zaraz będzie 7 i 8 antena, którą będziesz opisywał i dopytywał.

dla Twojej jakże wiadomości "Gościu" tam też pisze ;;]

Rahm

Re: Antena Fracarro

Post autor: Rahm »

Mama ci pewnie kupiła specjalnie do tego celu drugi komputer.

acess

Re: Antena Fracarro

Post autor: acess »

Rahm pisze:Mama ci pewnie kupiła specjalnie do tego celu drugi komputer.
Oczywiście, 2 ;]

Rahm

Re: Fracarro ? jakie warunki

Post autor: Rahm »

acess pisze:ok dzieki..
co do mojego analogu.. wymieniłem już nawet zasilacz.. i nadal kasza. nie mam pojecia co sie dzieje..

co do anteny to juz teraz zglupialem.
na wypozyczenie ze sklepu tez nie moge liczyc..
bo te co są w moich okolicach toi nie dosc ze jakies made in china to jeszcze po stówie-dwóch.

masakra jakaś

tri dit albo fraccaro
do wiekszych odleglosci bedzie chyba moim zdaniem lep[sza tri dit +wzm

prawda ?
To teraz chodź po sąsiadach i wypożyczaj anteny, może trafisz na jakąś "fajną".

romanodepalma

Re: Antena Fracarro

Post autor: romanodepalma »

acess pisze:mozesz rozwinac ? ;p

akurat ATX nie jest mniejsza od tri digita...
ATX 91 ma prawie 2m .Tri Digit lekko ponad metr. Antena Fracarro 92 cm i moim zdaniem wypadnie najgorzej z tych trzech.Tri Digit ma solidną konstrukcję , a ATX ? Czas pokaże .Mam ją dopiero rok . Na razie przetrwała kilka wiaterków. Wybór należy do Ciebie .

acess

Re: Antena Fracarro

Post autor: acess »

romanodepalma pisze:
acess pisze:mozesz rozwinac ? ;p

akurat ATX nie jest mniejsza od tri digita...
ATX 91 ma prawie 2m .Tri Digit lekko ponad metr. Antena Fracarro 92 cm i moim zdaniem wypadnie najgorzej z tych trzech.Tri Digit ma solidną konstrukcję , a ATX ? Czas pokaże .Mam ją dopiero rok . Na razie przetrwała kilka wiaterków. Wybór należy do Ciebie .
a na dzien dzisiejszy brałbyś ATX 107 czy pozostałbyś przy swojej 91 ?

Zablokowany