Antena Fracarro

romanodepalma

Re: Antena Fracarro

Post autor: romanodepalma »

Jak wybierałem to kierowałem się ceną . Tym bardziej ,że już miałem Tri Digit , starą siatkową i taką http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm ale dla kanałów 21-39. ATX 107 powinna być najlepsza.

acess

Re: Antena Fracarro

Post autor: acess »

i jak tri digit sie sprawowala ?
w porownaniu z terazniejsza atx-91 ?

Rahm

Re: Antena Fracarro

Post autor: Rahm »

romanodepalma pisze:
acess pisze:mozesz rozwinac ? ;p

akurat ATX nie jest mniejsza od tri digita...
ATX 91 ma prawie 2m .Tri Digit lekko ponad metr. Antena Fracarro 92 cm i moim zdaniem wypadnie najgorzej z tych trzech.Tri Digit ma solidną konstrukcję , a ATX ? Czas pokaże .Mam ją dopiero rok . Na razie przetrwała kilka wiaterków. Wybór należy do Ciebie .
U mnie Fracarro daje wynik 5 procent lepszy niż wskazuje na to mapka. Zatem stwierdzenie "wypadnie najgorzej" jest błędne zupełnie. Jeśli masz 2-metrową antenę przy ścianie to możesz na niej całe pranie dodatkowo powiesić. Zatem jedyna przewaga, to 2-funkcyjność.
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2011, o 02:08 przez Rahm, łącznie zmieniany 1 raz.

Rahm

Re: Antena Fracarro

Post autor: Rahm »

acess pisze:i jak tri digit sie sprawowala ?
w porownaniu z terazniejsza atx-91 ?
Pewnie słabo, dlatego kupił następną.

romanodepalma

Re: Antena Fracarro

Post autor: romanodepalma »

Dokładnie tak. Po zakupie ATX91 jestem całkowicie zadowolony.
Rahm pisze:U mnie Fracarro daje wynik 5 procent lepszy niż wskazuje na to mapka. Zatem stwierdzenie "wypadnie najgorzej" jest błędne zupełnie. Jeśli masz 2-metrową antenę przy ścianie to możesz na niej całe pranie dodatkowo powiesić. Zatem jedyna przewaga, to 2-funkcyjność..
Nie porównuje w stosunku do teoretycznych mapek , tylko porównuję anteny.Dla przykładu: Po właczeniu Częstochowy napisałem
Wygiąłem dipol pętlowy 25cm podłączyłem symetryzator i 4m koncentryka SAT50 (miedziany).Wystawiłem dipol przez okno ( 1 piętro i otwarty teren na Częstochowę 83 km ). Okazało się ,że sygnał 70 i poziom błędów 0.
I to wcale nie oznacza ,że zrobiłem jakiś super dipol. Sam dipol ma 0 dB , ale warunki w kierunku Częstochowy mam takie , że wystarczy , mimo odległości ponad 80 km.

Bartt

Re: Antena Fracarro

Post autor: Bartt »

Fracarro też ma coś w klimacie ATX :) :

http://frsklep.pl/blu920f-antena-naziem ... p-101.html

Widziałem tą antenę na żywo i wygląda całkiem zachęcająco. Jest tak zrobiona że na pewno nic się nie wygnie. Charakterystyka też wygląda ciekawie zwłaszcza dla kanałów powyżej 800MHz.
Może znajdzie się ktoś chętny i porówna np. z ATX91 ;).
Tylko ta cena jest zniechęcająca :( .

A i jedna uwaga, antena zakończona jest złączem F tak jak większość anten tej firmy, także można zapomnieć o wzm. tzw "dopuszkowych"

Zablokowany