Mulitswitch LEGRAND 73960 ciekawy model:-)

Bartekd

Mulitswitch LEGRAND 73960 ciekawy model:-)

Post autor: Bartekd »

Witam. Wszedłem w posiadanie multiswitcha LEGRAND 73960 :D . Czy ktoś użytkuje ten sprzęt? Jest bardzo mało informacji na jego temat w sieci. Jedyne co znalazłem to jakaś skrócona instrukcja, którą zamieszczam do tu: http://chomikuj.pl/leon3276/Dokumenty/l ... 099044.pdf. Switch jest ciekawy pod względem budowy i rozwiązania sekcji do odbioru tv naziemnej (innego takiego nie znalazłem). Jest bardzo solidny i ciężki:-). Jeżeli ktoś posiada jakąś wiedzę na temat jego użytkowania prosiłbym o podzielenie się wrażeniami. Opinie innych użytkowników też mile widziane. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Mulitswitch LEGRAND 73960 ciekawy model:-)

Post autor: SAT-COM »

Widzę że to połączenie multiswitcha z przedwzmacniaczem antenowym 2xUHF ,B III, BI,UKF.
4 niezależne wyjścia RTV/SAT z możliością dodatkowego rozdzielenia samego sygnału RTV na dodatkowe gniazda (pół profesionalne rozwiązanie.
Na wejściach tylko regulacja wzmocnienia ,brak możliwości regulacji konkretnego kanału co w konsekwencji może powodować że sygnał z UHF1 będzie zakłócał UHF2 na tych samych kanałach i na odwrót .
Zalety:
- kompaktowa budowa na mały domek
Wady:
-znikome możliwości rozbudowy
Zamiast wejścia BI przydałby się dodatkowy UHF np do podłączenia kamer itp.
I brak wyjście testu dla 47-862 Mhz.
Wszystko rozchodzi się o pieniądze multiswitch 5/4 to wydatek ok.100zł a regulowany przedwzmacniacz zakresowy ok.50zł.
A ile kosztuje to COMBO LEGRAND-a ?

Bartekd

Re: Mulitswitch LEGRAND 73960 ciekawy model:-)

Post autor: Bartekd »

To combo kosztuje ok.800zł więc bardzo dużo (nieopłacalny zakup). Ja jednak dostałem ten sprzęt za pomoc od znajomego. Już jest podłączony i przyznam że działa świetnie. Podłączone 2 anteny UHF, 1 VHF i radiowa +satelita. Odbiór na 3 telewizorach jednocześnie jest bez problematyczny. Dziękuję za opinię

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Mulitswitch LEGRAND 73960 ciekawy model:-)

Post autor: SAT-COM »

Ciekawią mnie jeszcze praktyczne walory użytkowe.
Legrand reprezentuje bardziej branżę elektrotechniczną.

Zablokowany