Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Arek_So
Posty: 69
Rejestracja: 18 października 2011, o 11:53
Odbiornik: LG 37LH3000
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: Arek_So »

Tak to zrozumiałem czytając poradę tutaj http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 249#p71249
A po odłączeniu zasilacza wzmacniacza antenowego nic nie odbierzesz bo wzmacniacz bez zasilania nie przepuszcza sygnału.
Pewnie jednak symetryzator to nie to samo co wzmacniacz o czym oczywiście nie wiedziałem. Czyli teraz powinienem odłączyć kabel od zasilania i podłączyć bezpośrednio do zwykłej wtyczki i do telewizora? Tylko właśnie czy to nie będzie za słabe? Czy bez wzmacniacza coś odbiorę? Jeśli to nie pomoże to co dalej? Kupić ten wzmacniacz dopuszkowy LNA? Jak rozumiem ten już wymaga zasilania? Pytam bo myślę nad kupieniem nowego zasilania wzmacniacza. To może w tym jest problem.

kjt

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: kjt »

Na początku wróć do starego wzmacniacza i sprawdź zasilacz być może jest gdzieś przerwa i nie dochodzi zasilanie do płytki.

ss80

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ss80 »

guma77 pisze:te plastiki odpada , wiem po starej siatce ,krusza sie po dluzszym czasie
Nie wiem z jakich elementów macie wy zbudowane anteny siatkowe ale w moim przypadku są to elementy plastyczne, czyli niby taki plastik ale wygina się jak guma i nie kruszy, siatkę mam z 2000 roku, może kiedyś lepiej budowali te siatki, zresztą wszystko co stare było i jest nadal trwalsze, wystarczy spojrzeć na sprzęt elektroniczny polskich firm jak Diora czy Unitra ;), dziś mamy "chińskie tanie plastiki" we wszystkim, w których dziura się robi pod dotknięciu palcem :|
A po odłączeniu zasilacza wzmacniacza antenowego nic nie odbierzesz bo wzmacniacz bez zasilania nie przepuszcza sygnału.
Rada dla samouków aby wzmacniacz przepuszczał sygnał 8-) Jak się kto zna na podstawach elektroniki to umie przerobić dopuszkowy przedwzmacniacz antenowy na sam symetryzator, bo każdy przedwzmacniacz posiada również symetryzator, trzeba jedynie przelutować co gdzie trzeba i przerwać ścieżkę z anteny do wzmacniacza a można odbierać na "wzmacniaku bez zasilacza" [czyli najprościej w obwodzie płytki należy ominąć wzmacniacz a kabel antenowy podłączyć bezpośrednio do miejsca gdzie zaczyna się symetryzator] wtedy nie trzeba kupować samego symetryzatora ale skorzystać z tego który już mamy pod ręką, wada: trzeba wiedzieć w jakim miejscu się zaczyna punkt początkowy symetryzatora ;) ja wam na odległość nie wytłumacze, w każdym przypadku jest to gdzie indziej.

kjt

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: kjt »

Zdjęć płytek w sieci do groma... Może by tak jakiś mały przykład dla samouków Panie ss80? :D

ss80

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ss80 »

kjt pisze:Może by tak jakiś mały przykład Panie ss80? :D
Dobrym przykładem może być pobranie sobie z internetu zdjęcia symetryzatora w powiększeniu

[img]http://power-satellites.pl/pub/files/Pr ... 0_h650.jpg[/img]\

i porównanie go z płytką swojego przedwzmacniacza, wtedy będziemy wiedzieli gdzie przylutować żyłę kabla antenowego a resztę niepotrzebnej zawartości płytki przedzwmacniacza ewentualnie oddzielić by nie powodowała tłumienia ;)

Albo popatrz na to:
http://p.alejka.pl/i2/p_new/41/08/symet ... or_0_b.jpg

;)

Arek_So
Posty: 69
Rejestracja: 18 października 2011, o 11:53
Odbiornik: LG 37LH3000
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: Arek_So »

Zakupiłem zwykły wzmacniacz (taki jak miałem na początku), kupiłem nowy zasilacz no i kanały mi wróciły. :)

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: neo69 »

Ostatnio przekonałem się, że demonizowanie szerokopasmowych anten siatkowych ze wzmacniaczem może być trochę na wyrost. Dwóch moich znajomych na siatce ze wzmacniaczem odbiera MUX-2 (jeden w okolicach Lewina Brzeskiego, drugi w okolicach Kędzierzyna-Koźla, woj. opolskie, nadajnik w Chrzelicach) plus MUXy czeskie. Anteny ustawione pi razy oko, w związku z tym MUXu 3 brak. Warunki nie zachęcają do biegania po dachach...;-)
W Głubczycach na własnoręcznie ustawionej siatce ze wzmacniaczem możliwy jest odbiór MUX 2 i 3 z Chrzelic, MUX2 z Katowic i oczywiście MUXów czeskich z nadajników: Jesenik-Pradziad i Ostrava. Bez zasilania wzmacniacza antena nie łapie nic.
Pod Głubczycami, w miejscowości Lwowiany, położonej w "dołku", na starej siatce ze wzmacniaczem możliwy jest odbiór MUXów 2 i 3 z Chrzelic i kompletu czeskich MUXów z Ostravy i Pradziada oraz analogowego sygnału TVP Info ze Ślęży. Bez zasilania wzmacniacza nie odbiera się nic.
Sam posiadam antenę typu Yagi-Uda (Dipol Tri Digit z symetryzatorem) i zastanawiam się, czy warto było w nią inwestować, skoro na tych demonizowanych siatkach odbiór jest lepszy (mniej przycinek obrazu i pikselizacji słabego MUX3) niż na antenie kierunkowej wycelowanej bezpośrednio w nadajnik.
Ostatnio krajowy producent anten udoskonalił swój produkowany od lat model, wyposażając go w niskoszumny, inteligentny przedwzmacniacz - i to jest kolejny przykład aktywnej anteny szerokopasmowej, dedykowanej do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Mimo lansowania tezy, że wzmacniacz prowadzi do przesterowania sygnału i zakłóceń uniemożliwiających odbiór, praktyka pokazuje, że te aktywne, często tandetne anteny zapewniają poprawny odbiór. W obecnej chwili, gdy ktoś mnie pyta o wybór anteny do DVB-T to proponuję, by najpierw przetestował swoją starą, wysłużoną aktywną siatkę. Po co kupować nową Yagi-Uda, skoro siatka ze wzmacniaczem działa znakomicie?

ss80

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ss80 »

neo69 pisze:Ostatnio przekonałem się, że demonizowanie szerokopasmowych anten siatkowych ze wzmacniaczem może być trochę na wyrost. Po co kupować ... skoro siatka ze wzmacniaczem działa znakomicie?
Pewnie że demonizowanie, jak niewiadomo o co chodzi to wiadomo ... ;) "bum" jest na rynku trzeba opchnąć co się da i ile się da czy to klientowi potrzeba czy nie. Ja również mam 10 letnią siatkę ze wzmacniaczem i działa na pewno lepiej niż bez wzmacniacza u mnie przy wzmacniaczu zakłócenia elektryczne typu "silniki kuchenne" czy odkurzacze znikają. Po odrestaurowaniu mojej siateczki, w ogóle nie zamierzam jej wymieniać na jakąkolwiek inną antenę, po co kupować coś nowego jak stare jeszcze działa bardzo dobrze ;) A gdy wzmocnią w Polsce sygnały głównie MUX3 w 2013 roku to wszyscy [ci którzy do tej pory byli w dobrym zasięgu telewiji analogowej] będą mogli odbierać spokojnie cyfrową telewizję nawet na siatce ;) Ja odbieram już od 4 miesięcy DVB-T na siatce i nie widzę żadnych problemów.

Ja rozumiem że ktoś kto do tej pory nie odbierał telewizji naziemnej nagle chce przejść na naziemną cyfrówkę wówczas niech zobaczy jakie anteny mają sąsiedzi i ich zapyta jaka jest jakość sygnału w okolicy i jaka antena im wystarczy, bo jednak sąsiad to nie to samo to "serwisant" w sklepie RTV czy "specjalista" z forum bo obydwaj czyhają tylko na "owieczkę" która kupi za jak największą sumę czegoś co mu wcale nie będzie potrzebne.

Martwię się tylko cały czas o tych "laików" :cry: kórzy NIGDY nie czytają forum, nie zdobywają sami wiedzy, NIE MYŚLĄ zanim coś kupią a wiecznie się tylko pytają w stylu: "a co kupić, a gdzie a za ile, a ten mi polecił antenkę za 200zł a tamtem za 150zł, a taki wzmacniak dobry bo za 15 zł" - żal mi tych ludzi którzy są tak wkręcani bo mogli by całą swoją instalację antenową do naziemnego odbioru DVB-T od podstaw wybudować za nie więcej jak 50 zł, góra za 100zł a koszeni są na kilkaset złotych

Do odbioru przecież wystarczyłaby zwykła tania antena czy to siatkowa czy inna szerokopasmowa do 50 zł lub najzwyklejsza kierunkowa typu logarytmiczno-periodyczna za co najwyżej od 30 do 50zł w zależności od typu, do tego ewentualnie rozdzielacze na poszczególne telewizory, jeden rozdzielacz na 3 pokoje góra 5zł, ewentualnie 10 metrów kabla satelitarnego 75omów za niewiele powyżej 10zł, złączki F + nakręcane na nie wtyki TV góra 3 zł i instalacja GOTOWA za mniej więcej 50-100zł [+koszt najtańszego odbiornika DVB-T do komputera na USB to 59zł a STB podłączanego do starego typu telewizora za 100zł] Trzeba myśleć i jeszcze raz myśleć SAMODZIELNIE a dopiero szastać ciężko zarobionymi pieniędzmi ;)

kjt

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: kjt »

Od wczoraj jestem 100% przekonany, że na mojej siatce też powinno śmigać DVB-T bez problemów.
Wymieniałem śrubki na nieco szersze tak by mocniej docisnąć płytkę wzmacniacza do drutów.
Efekt? Kanały analogowe mam tak dobre jak nigdy wcześniej np. TVN z Chełma (1kW, 25km) - sygnał odbity o 180stopni od sąsiedniego bloku.

Najśmieszniejsze jest to, że złapałem też Discovery Science - gdzieś kablówka musi mieć przebicie :D

ss80

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ss80 »

kjt pisze:złapałem Discovery Science ... kablówka musi mieć przebicie
Ja kiedyś złapałem VIVA Deutschland jak kierowałem siatką na czyjeś mieszkanie ale cichosza, nie wolno tak piratować :ugeek:
kjt pisze:Wymieniałem śrubki na nieco szersze tak by mocniej docisnąć płytkę wzmacniacza do drutów.
To prawda, to najistotniejszy punkt w antenie siatkowej, miałem już parę przypadków że ten element był zawsze usterką tej anteny, wystarczyło oczyścić z brudu, ewentualnie wymienić kiepskie zardzewiałe śruby na "lepszej klasy srubki i podkładki" ;) Zrobiłem też jakiś czas temu identyczny zabieg modernizacyjny w mojej siatce [prócz tego wymieniłem/dokręciłem wszystkie dipolki do głównych pionowych drutów, również wymienione na nowe i grubszee, wcześniej wszystko fabrycznie było tylko na styk, teraz wszystko jest mocno dokręcone na śrubach i zabezpiecznone przed wilgocią] i również znacząca poprawa. Każdy kto ma problem z tą anteną niech zacznie sprawdzać wpierw od tych elementów.

Siatkę trzeba tylko minimalnie zmodernizować a będzie dobrze i niezawodnie nam służyła. Serdecznie polecam to każdemu kto ma jakiś problem z tego typu anteną ;)

marser

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: marser »

Właśnie przekręciłem antenę na Skrzyczne i nie mogę uwierzyć prawie sto kilometrów k.62 moc 79 jakość 95 a bokiem tak jak wcześniej mam mux 2 z Chorągwicy, stara siatka z wzmacniaczem 25 db. Moje pytanie jest takie cz mam szanse ten sygnał utrzymać ze Skrzycznego.

KAPITAN CHAOS

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: KAPITAN CHAOS »

Masz szanse utrzymać ten poziom sygnału. Został on niedawno zwiekszony i nie masz sie czym martwić.

dardian

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: dardian »

Cześć,
Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do anteny szerokopasmowej-stara siatka ale w doskonałym stanie.
A teraz przybliżę problem. Odbierałem NTC do dziśiaj w miare stabilnie, na znalezionej w piwnicy antenie. Moja lokalizacja to koszalin blokowisko. Antena za oknem na wysokości ok 3m zasłonięta przez sąsiednie bloki. Odbierałem sygnał ze Sławoborza gdzie jest nadajnik 50kW. Problemy były przy gorszych warunkach atmoswerycznych i oczywiście przejeżdzających samochodach.(szczególnie stare diesle). Zabrałem się wiec do modenizacji instalacji. Kupiłem dobry ekranowany koncentryk i przejście okienne też wysokiej klasy. Wcześniej miałem kabel wciśnięty między futrynę a okno.Po zmątowaniu wszystkiego do kupy sygnału brak. Sprawdziłem czy jest analog, ten sam wynik. Po kilku godzinach sprawdzania i powrocie do poprzedniego kabla antenowego nic się nie zmieniło. Wydaje mi się że uwaliłem wzmacniacz, lub zasilacz. Dodam, że nie mam odbioru na instalacji pasywnej ani mozliwości wystawienia anteny na mocniejszy nadajnik z Gołogóry.
Teraz Pytania:
1.Jeśli doszło do zwarcia to co mogło się spalić wzmacniacz czy zasilacz dioda świeci i nie czuć symptomatycznego zapachu?(mam/miałem wzmacniacz RYNIAK A 35, zasilacz FIRSTAR firmy DPM SOLID)ponoć MADE IN POLAND

2.Jeśli to wzmacniacz poszedł do jaki polecacie niskoszumowy o podobnym wzmocnieniu?
A może jakiś wzmacniacz zamontować w domu a do anteny symetryzator(proszę nie szydzić jeśli plotę bzdury)

3.Czy wtyczka z separatorem mogła się uszkodzić podczas przykręcania przewodu antenowego, dosć mocno musiałem przyciskać koncentryk gruby i sztywny, i to ona blokuje sygnał?

Wiem, że powielam post ale nie maiałem pewności gdzie go umieścic
(identyczny zamieściłem w "dobór anteny do podanej lokalizacji")

Za podpowiedzi z góry dziękuję.

ss80

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ss80 »

dardian pisze:Czy wtyczka z separatorem mogła się uszkodzić podczas przykręcania przewodu antenowego, dosć mocno musiałem przyciskać koncentryk gruby i sztywny, i to ona blokuje sygnał?
Ewentualne usterki mogły wystąpić w:

- wtyczka z separatorem zasilania, pęknięta jakaś ścieżka na płytce lub oderwane części elektroniczne z powodu naprężeń przy przykręcaniu, wtedy może nie przepuszczać albo zasilania albo sygnału z anteny

- przerwany kabel od zasilacza, zasilacz wtedy świeci ale zasilanie nie dociera do separatora, trzeba by sprawdzić miernikiem a jak go nie masz to sprawdź, stykając przez sekundę kabelek od zasilacza i jak dioda gaśnie to kabelek dobry

- pęknięta ścieżka na płytce wzmacniacza również z powodu zbyt silnego przykręcania kabla

- uszkodzony kabel antenowy - dobrze by było odłączyć kabel od anteny i tam też zrobić na nim przez sekundę zwarcie i sprawdzić czy dioda zasilacza gaśnie, jeśli gaśnie to wszystko dobre aż do anteny a tylko awaria wzmacniacza została, oraz ewentualnie styki wzmacniacza z anteną są zardzewiałe lub nie stykają się dokładnie pręty anteny z puszką wzmacniacza

a być może jeszcze coś innego ale tak na odległość trudno to stwierdzić :?

Chwilowe 2,3 sekundowe zwarcie nie może/mogło uzmażyć zwykłego taniego zasilacza stabilizowanego [chyba że jest to jakiś lepszy model z bezpiecznikiem, wówczas siadł bezpiecznik], zwarcie musiałoby potrwać przynajmniej z kilkadziesiąt sekund lub nawet minutę by doszło do usmażenia stabilizatorów w nim zaistalowanych ;) To już raczej zasilacze implusowe nie wytrzymują nawet sekundowych zwarć [jeśli nie mają bezpieczników] ale to inna dziedzina nauki niż anteny :P

ol33

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ol33 »

Witam,

Chciałbym podłączyć tuner Media-Tech MT4163 pod antene siatkową ze wzmacniaczem rozdzielacjąc syngał miedzy tuner i telewizor.
Po podłączeniu samego tunera wszystko działa i łapie 23 kanały, najblizszy nadajnik mam w Śremie (40km).

Czy aby rozdzielic sygnał wystarczy kupić kabel i rozgałęźnik, jeśli tak to jaki? Czy lepiej zamontować symetryzator na antenie?

ss80

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ss80 »

ol33 pisze:Czy aby rozdzielic sygnał wystarczy kupić kabel i rozgałęźnik
Tak, najzwyklejszy rozgałęźnik wystarczy, ja posiadam zwykły tani za 5 zł rozdzielający na 3 pokoje i działa ;)

Musisz szukać u siebie w mieście w sklepach z elektroniką, ant-sat, lub tym podobne. Do tego złączki nakręcane typu F, kable wymierzone w metrach na pokoje/odbiorniki i przy końcach możesz zastosować też złączki F i nakręcane na te złączki F wtyki antenowe, przed rozdzielaczem też można dać gniazdo antenowe które nakręca się na złączkę F a potem nakręcasz na ten rozdzielacz, nie wiem tylko czy sam symetryzator w antenie napędzi ci całą instalację domową ja takiego modelu nie testowałem, ja używam przedwzmacniacza w antenie co by mi rozprowadzał sygnał po całej sieci.

ol33

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ol33 »

Póki co nię będe montował tego symetryzatora, czy do kabla są jakieś specjalne wymagania? Mój będzie miał ok 10 m. Przy wtyku antenowym do telewizora mam jeszcze zasilacz, rozumiem, że musze mieć taki drugi przy tunerze? Może banalne pytania, ale nie znam się za bardzo ;)

ss80

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ss80 »

ol33 pisze:Przy wtyku antenowym do telewizora mam jeszcze zasilacz, rozumiem, że musze mieć taki drugi przy tunerze?
kabel satelitarny 75omów wystarczy, zasilacz ma być tylko jeden i raczej przed rozdzielaczem bo rozdzielacz nie przepuszcza napięcia do anteny :?

Antenę z zasilaczem podpina się przed rozdzielaczem a potem po rozdzielaczu kable do konkretnych pomieszczeń lub urządzeń ;)

Taki zestawik sobie spraw:

Obrazek

spis elementów:
- rozdzielacz antenowy, inaczej spliter [1 sztuka]
- nakrętki typu F [5 sztuk]
- Wtyk TV gniazdo F [2 sztuki]
- Gniazdo TV gniazdo F [1 sztuka]

ol33

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: ol33 »

dzięki za pomoc, jutro z tym zawalcze :)

drzewko_r

Re: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Post autor: drzewko_r »

Witam,
Nie tworzę nowego tematu, bo myślę, że trafiłem we właściwe miejsce, a nie ma co zaśmiecać forum.
Bardzo proszę o radę, ale najpierw wyjaśnię o co chodzi:
Mieszkam jakieś 20 km od Torunia niedaleko dziesiątki na Warszawę. Do nadajników DVB-T mam jakieś 55 km max. (w takim zasięgu mam Trzeciewiec i Rachocin).
A teraz mój problem. Instalacja była wykonana w czerwcu 2010 roku. Jak patrzę z ziemi to antena wygląda na siatkę.
Jak się wprowadziłem (grudzień 2010) wszystko, to znaczy analog był OK. Odbiornika DVB-T nie było. Instalację robili zawodowi instalatorzy z Torunia (firmę mogę podać na prv, jak będzie to w czymś pomocne). Nie był dostępny tylko TVN.
W maju 2011 sprawiłem sobie telewizor z tunerem DVB-T i okazało się, że sygnał jest łapany, ale generalnie jest za słaby, to znaczy MUX z TVP w miarę stabilny, pozostałe raz były, raz nie.
Pod koniec czerwca wyjechałem, a po powrocie na początku lipca spotkała mnie niemiła niespodzianka - znacznie pogorszył się odbiór analogowy, to znaczy obraz wcześniej idealny zaczął śnieżyć na jednych kanałach mniej, na innych bardziej.
Nie wiem, jakie to może mieć znaczenie, ale w tym samym czasie u sąsiadów został podwyższony maszt i wzmocniony nadajnik WiFi lokalnego dostawcy Internetu.
Na razie tak to zostawiłem, bo zaplanowałem i tak modernizację w przyszłości do DVB-T.
Kiedyś nawet zrobiłem wycenę u instalatorów, ale jak mi "zaśpiewali" to sobie odpuściłem. Próba dotarcia do poprzedniej firmy się nie udała.
Przed samymi świętami pojawił się kolejny problem - poziome pasy na telewizorze.
Poczytałem trochę w necie i dowiedziałem się, że może to być wina wadliwego zasilacza. Postanowiłem więc to sprawdzić.
Instalacja wykonana jest tak, że w garażu na ścianie jest puszka, pod którą ten zasilacz jest wpięty. Nigdy tego nie rozbierałem, więc przypuszczałem, że to zwykły zasilacz zasilający wzmacniacz w puszce przy antenie.
Okazało się, że jest tam następujące połączenie:
Wzmacniacz antenowy Badmor Bryza-1 Do wejścia (oznaczonego na wzmacniaczu jako antena) wchodi kabel który przy pomocy splittera podwójnego jest podzielony na 2 kable. Czemu na 2 i czemu splitter - nie wiem, ale to jest splitter (rozgałęziacz), nie pomyliłem się.
Do wyjścia (oznaczonego jako TV) podłączony jest kabel z którego sygnał jest podzielony poczwórnym rozgałęziaczem i to mnie nie dziwi. W domu są 3 telewizory, czwarty kabel to dodatkowy.
Wracając do problemu to po poprawieniu styków zasilacza wzmacniacz w ogóle przestał przepuszczać sygnał tak, jakby nie był zasilany. Podmiana zasilacza też nie pomogła.
Wywaliłem więc wzmacniacz w ogóle i te 2 splitery spiąłem kablem antenowym bezpośrednio.
Teraz pasów poziomych nie ma, ale sygnał jest bardzo słaby, śnieżenie jest straaaszne (oczywiście na analogu).
Co ciekawe jeśli chodzi o DVB-T - odbiór jest bez zmian, to znaczy czy wcześniej ze wzmacniaczem, czy teraz, bez - jest tak samo, aczkolwiek nie do oglądania.
Trochę się rozpisałem, ale chciałem wszystko dokładnie opisać.
Co mogę z tym zrobić, bo teraz jest tak, że na pokojowej antenie analog jest lepszy niż na tej z dachu.
Czy włożyć taki wzmacniacz jak był, a może lepiej jakiś inny, albo jeszcze inne rozwiązanie?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Drzewko_r

Zablokowany