Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

To samo się dzieje? To znaczy co? Dalej rwie sygnał? Nie napisałeś na jakiej antenie próbowałeś odbioru, czy użyłeś tych samych kabli połączeniowych, antenowych, czy byłeś bliżej czy dalej w prawo czy w lewo w kierunku nadajnika. Szukamy rozwiązań ale z taką ilością danych to niewiele możemy zdziałać.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Antena siatkowa , kabel koncentryczny zwykły, takie same ustawienie anteny, dalej rwie sygnał, wszystko tak samo ustawione i podłączone jak w domu u mnie, i jakość sygnału 85%

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

1. Antena siatkowa = mały zysk własny, co przy prawie 50 km może nie pozwalać na prawidłowy odbiór.
2. Antena siatkowa + wzmacniacz = kłopoty, wzmacniamy wszystko - sygnał i zakłócenia, których w terenie zurbanizowanym jest dużo i znowu nie uzyskamy dobrego odbioru.
3. Dobra antena + kiepski kabel = nadal kupa, do przyzwoitego sygnału z anteny dodajesz śmieci odbierane przez kabel i dalej bez odbioru.
4. Dobra antena + dobry kabel + wzmacniacz = brak odbioru bo za słaby sygnał, lub za silny sygnał, lub silne źródło zakłóceń na kierunku nadajnika.
5. Dobra antena + dobry kabel + symetryzator = przyzwoity odbior, np nie 80% siły i 10-20% jakości a 20-30% siły i 40-60% jakości co jest wystarczające do stabilnego odbioru.
Reasumując: wydaje mi się że kupiłeś "Tridigita" i w domu miałeś poprawę ale nadal kiepsko. Zmieniłeś lokalizację, ale podłączyłeś się do kiepskiej anteny. Spróbuj możliwie krótki ale dobry kabel z przyzwoitą anteną. Jest rzeczą niemożliwa aby na " Tridigicie" nie było dobrego odbioru u Ciebie.

Gregory

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: Gregory »

sseba9999
Pisaliśmy Tobie żebyś podłączył swój dekoder u kogoś gdzie prawidłowo odbiera jakiś MUX i porównał sygnał z urządzeniem u tej osoby. Wtedy będzie wiadomo czy problemem jest twój dekoder.
Zrobiłeś tak :?:

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Gregory pisze:sseba9999
Pisaliśmy Tobie żebyś podłączył swój dekoder u kogoś gdzie prawidłowo odbiera jakiś MUX i porównał sygnał z urządzeniem u tej osoby. Wtedy będzie wiadomo czy problemem jest twój dekoder.
Zrobiłeś tak :?:
Wszystko poprawnie podłączyłem i kabel był żelowany więc kabel był bardzo dobrej jakości. Pytałem się znajomej i też ma jakość sygnału 85% chodź mieszka 1 km w lini prostej ode mnie i nic sie u niej nie dzieje.
kb997 pisze:1. Antena siatkowa = mały zysk własny, co przy prawie 50 km może nie pozwalać na prawidłowy odbiór.
2. Antena siatkowa + wzmacniacz = kłopoty, wzmacniamy wszystko - sygnał i zakłócenia, których w terenie zurbanizowanym jest dużo i znowu nie uzyskamy dobrego odbioru.
3. Dobra antena + kiepski kabel = nadal kupa, do przyzwoitego sygnału z anteny dodajesz śmieci odbierane przez kabel i dalej bez odbioru.
4. Dobra antena + dobry kabel + wzmacniacz = brak odbioru bo za słaby sygnał, lub za silny sygnał, lub silne źródło zakłóceń na kierunku nadajnika.
5. Dobra antena + dobry kabel + symetryzator = przyzwoity odbior, np nie 80% siły i 10-20% jakości a 20-30% siły i 40-60% jakości co jest wystarczające do stabilnego odbioru.
Reasumując: wydaje mi się że kupiłeś "Tridigita" i w domu miałeś poprawę ale nadal kiepsko. Zmieniłeś lokalizację, ale podłączyłeś się do kiepskiej anteny. Spróbuj możliwie krótki ale dobry kabel z przyzwoitą anteną. Jest rzeczą niemożliwa aby na " Tridigicie" nie było dobrego odbioru u Ciebie.
ad 5. Kabel miał około 1,5 m to bardzo krótki więc znajomy zamiast najtańszego kabla kupił żelowany. Antena siatkowa marki dipol to raczej dobra, a czy tam jest symetryzator czy wzmacniacz to nie wiem.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Teraz załapałem. Nie kupiłeś Opticuma tylko dalej odbierasz na siatce. U znajomego też próbowałeś na siatce i też kicha. Piszesz, że sila 85% a sygnał rwie a u znajomej 85% ale jakość ok z tym, że ona na swoim sprzęcie. A podpinałeś u niej swój dekoder? Jeśli u niej twój nadal nie będzie działał prawidłowo to wal prosto do sklepu, rzuć im sprzęt na ladę i powiedz, że idziesz do sądu, bo inaczej znów cię oleją. Najlepiej jakby spalił się procesor w dekoderze to by nie naprawiali tylko dali nowy sprzęt.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

to znaczy znajoma ma przystawkę i działa zajefajnie. U znajomego na wsi ja swój sprzęt sprawdzałem i też jest zamrożenie ekranu choć u niego nie ma kompa, dekodera sat, mikrofalówki i nie działa na okrągło pralka jak u mnie ale jak włączę światło to przerywa to wiec to może wina procesora ale przecież wymienili mi całe bebechy w dekoderze. Zaraz zadzwonię do nich i będę chciał zwrot kasy lub wymianę na dekoder wiwe.

-- połączono


Gość powiedział że na gwarancje zawieść dekoder i znowu będę czekać 2 tygodnie. Zobaczymy jak sprawa się potoczy jak znowu będzie się to działo to chcę zwrot kasy lub sprawę podam na policję.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Coś to za długo idzie bo to już się zaczyna trzeci tydzień odkąd dałem dekoder na gwar. Może się przestraszyli UOKiK-iem ?

_chris_

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: _chris_ »

@ sseba9999:
oddałeś na gwarancję czy na niezgodność z umową? Bo to dwie zupełnie różne procedury.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

A widzisz? Dobrze radziliśmy, a swoją drogą to chyba przegięli, jak masz w gwarancji? W jakim terminie mają usunąć usterkę? Sprawdź dokładnie co Ci oddadzą, nowy środek w starej obudowie, czy nowy sprzęt a może zaproponują coś innego. Idź, walnij pięścią w ladę i powiedz, że nich dają nowy sprzęt bo kolejnego mówiąca nie będziesz czekał i bez dopłat, coś co teraz kosztuje tyle ile wtedy dałeś za grata.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

_chris_ pisze:@ sseba9999:
oddałeś na gwarancję czy na niezgodność z umową? Bo to dwie zupełnie różne procedury.
Chyba na niezgodność sam już nie wiem

sseba9999

Re: Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

kb997 pisze:A widzisz? Dobrze radziliśmy, a swoją drogą to chyba przegięli, jak masz w gwarancji? W jakim terminie mają usunąć usterkę? Sprawdź dokładnie co Ci oddadzą, nowy środek w starej obudowie, czy nowy sprzęt a może zaproponują coś innego. Idź, walnij pięścią w ladę i powiedz, że nich dają nowy sprzęt bo kolejnego mówiąca nie będziesz czekał i bez dopłat, coś co teraz kosztuje tyle ile wtedy dałeś za grata.
Mam nadzieje że to będzie nowy nie wymienione tylko bebechy. 2-3 tygodnie mają oddać ale to już zaraz leci 4 tydzien od 16 kwietnia

_chris_

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: _chris_ »

sseba9999 pisze:Chyba na niezgodność sam już nie wiem
to jak chcesz walczyć 'o swoje'?

Przy reklamowaniu z ustawy (niezgodność towaru z umową) przy powtórnym uszkodzeniu tego samego elementu można występować o wymianę lub zwrot wartości sprzętu. A na początek to mają na początek 14 dni na odpowiedź, czy uznają reklamację czy nie. I trzeba tego terminu pilnować. Więcej u Rzecznika Konsumentów albo na forumprawne.org

Przy gwarancji zaś obowiązują tylko zapisy zawarte w karcie gwarancyjnej lub dobra wola gwaranta.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Mówił gość że mogę złożyć na niezgodność towaru ale nie pamiętam czy dałem na gwar. czy na niezgodność

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Dostałem raport i piesze że dekoder jest sprawny a usterka leży w instalacji domu

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Odebrałem tuner i go podłączyłem w nowym mieszkaniu i jest elegancko, nic nie zacina i mam lepszy zasięg bo teraz mieszkam na 4-tym piętrze

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Jeszcze jedno gdy podłącze tuner do laptopa przez hdmi czy coś się stanie

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Poszukaj wątku bardziej pasującego do pytania. Jak chcesz tu.wr podłączać do laptopa. Tuner i laptop mają WYJŚCIA a ty potrzebujesz wejścia żeby podłączyć tuner.

marli

przejeżdżające samochody zakłócają odbiór

Post autor: marli »

Posiadam:
  • antenę typu Yagi,
  • w antenie zamontowany jest przedwzmacniacz SWA-6000/GT ANPREL,
  • kabel ma długość ok. 10 m nie posiada oznaczeń, jest czarny, dość sztywny, ma miedzianą żyła główna i oplot, jest sprzed ok. 15 lat, był użytkowany wewnątrz nie posiada widocznych uszkodzeń, złamań
Antena znajduje się ok. 80 km od nadajnika. Widok w stronę nadajnika przesłania dach budynku. Nie mam możliwości instalacji anteny w innym miejscu.

Niektóre przejeżdżające samochody powodują zakłócenia w odbiorze: zacinanie się obrazu lub komunikat "brak sygnału" lub "tylko dane". Zakłócenia pojawiają się najczęściej, gdy samochód na linii od nadajnika do anteny, czasami gdy jedzie drogą pod kontem prostym do tej linii. Pracująca pilarka spalinowa u sąsiada w kierunku nadajnika mocno zakłóca odbiór.

Od czego zacząć, aby pozbyć się tych zakłóceń?

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: voitek »

Też mam taki problem...

Mam antenę DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzmacniacz dopuszkowy LNA-177 30dB, mieszkam 60 km od nadajnika, jakość mam we wszystkich MUX-ach na 100%, tylko właśnie gdy np. zapalam lampkę albo używam zapalarki do kuchni gazowej, to na kilka sekund spada jakość i pojawia się pikseloza, ale po chwili wszystko wraca do normy.

Zablokowany