Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

też

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Nie myślę w ten sposób. Iskra z piezo w zapalniczce zakłóciła sygnał, więc zostaje nam tylko to co w mieszkaniu. Kabel lub dekoder. Spróbuj jakoś wyrzucić ten dosztukowany kabel - nie wiem jak, przysuń dekoder czy co... i sprawdź zaplniczką czy wtedy całość łapie zakłócenia. Jeśli nie to masz winowajcę, jeśli nie to zostaje dekoder - nie wiem jak go wyekranować (schować w blaszanej puszce czy owinąć folią alu tyle, że w folii to go usmażysz bo musi mieć wentylację)

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

kabel jest odłączony jakość i siła jest 85% i dalej przerywa
wysłałem e-mail do pomocy technicznej media tech zobaczymy jeżeli to wina dekodera to oddaje do sklepu i dozbieram na dekoder TechniSat (ok 200 zł) w media expert http://www.technisat.com/pl_PL/HDT-4/352-65-505/

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Tyle, że on nie ma usb host (czyli z divx nici) choć sam do kablówki cyfrowej mam technisata i nie chcę nic innego. Jeśli Ci nie zależy na divx to bierz go tylko poczytaj recenzje, jeśli jednak chcesz divx to szukaj czegoś innego, wiem, że wiwę hd50 można kupić już od 98 zł.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

tam jeszcze jakiś jest też technisata a po drugie nie jestem pewien czy to ten sekoder ale tak samo wygląda a wiwa ma podomne mrnu do media tech??

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Nie wiem, nie siedzę w temacie. Przejrzyj na tym forum temat "pomoc przy wyborze dekodera". Zobacz Thomson THT501 - wizualnie jest świetny ale to chyba nowość, ktoś właśnie założył wątek na jego temat.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

ok zobaczę może coś ciekawego

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Może masz rację jeśli chodzi o wadę dekodera

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

też tak myślę choć to sprzęt z średniej półki za niemałe pieniądz

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

a takie małe pytanko czy mogę go zwrócić do sklepu i zabrać pieniądze chodż ma prawdopodobnie softa walnientego ??

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Uuuu. Tu już wchodzimy w prawo handlowe, gwarancje, itp. Nie wiem jak jest teraz, kiedyś bylo trzeba kilku napraw, żeby odzyskać kasę. Teraz jest cos o umowie konsumenckiej o takie tam. Chodzi p to, że wjesli w założonym okresie czasu produkt nie spełnia założonych przez producenta norm to wtedy możesz domagać sie zwrotu kasy. To nie temat na to forum, choć pośrednio tyczy się jakości dostarczanych usług tv i nie tyczy sie to emitela a pana Boni. płacę abonament, wiec oczekuję spełnienia norm o obietnic. Jak nie dostaje zgodnie z umową to się odlaczam żądam zwrotu kasy za abonament.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Wczoraj byłem gdzie kupowałem dekoder, i powiedzieli jak była już zgłaszana podobna usterka kilka razy to powiedzieli że wymienią na nowy, dadzą do serwisu lub oddadzą Pieniądze

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Jak dadzą kasę to bierz i kupuj wiwe hd50. Rozmawiałem dziś że sprzedawcą, który mnie zna i shitu by mi nie wcisnal. Stwierdził że to dobry sprzęt.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

powiedzieli że przyjmą na gwarancje, wymienią dekoder lub oddadzą pieniądze za dekoder dopiero po ekspertyzie
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2012, o 22:21 przez sseba9999, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: m@rtops »

moja propozycja:
weź jutro dekoder pod pachę i jeśli są skłonni oddać pieniądze to bym się nie zastanawiał
później możesz nawet kupić taki sam dekoder ale już data zakupu będzie krótsza jeżeli oddasz na gwarancji to
1 -będziesz bez dekodera
2 -po np.2 tygodniach dowiesz się że dekoder ci wymienią -ale na taki sam ze sklepu (bo upłynął czas do zwrotu towaru)
u nas czas to pieniądz -a pieniądz w kieszeni daje ponowną możliwość wyboru
pozdrawiam

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

no dam na gwarancje to czekam właśnie ok 2-3 tygodnie a ja wolałbym od razu wymiane dekodera lub zwrot kasy

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

A gdybym użył Filtr środkowo-zaporowy

nkp123

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: nkp123 »

Taki typ filtra nie nada się, ponieważ wycina on tylko pewną część pasma (np. kanał TV o szerokości 8MHz). Zakłócenia mogą być np. od stacji bazowych na częstotliwości GSM (850-950MHz), UMTS (powiedzmy okolice 2100MHz). A więc mamy szerokie pasmo zakłóceń i do tego w dwóch różnych miejscach widma (850-950 i 2100MHz). Dodatkowo telewizji naziemnej nie odbieramy na częstotliwościach wyższych od 850MHz, a więc lepszym (i tańszym) rozwiązaniem jest użycie filtra dolnoprzepustowego, który odcina np. całe pasmo powyżej 850MHz.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Kupiłem firmy signal, ale ok godziny 15 wziął się dekoder zjarał i jutro na gwar. zanoszę. Mam nadzieje że wymienią mi na nowy dekoder lub dostane zwrot kasy

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Zaniosłem go i gość z JB Multimedia mówił że mam czekać 2-3 tygodnie

Zablokowany