Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Dekoder został przyjęty i jutro mam odebrać nowego, więc można zamykać post. Dziękuje za pomoc, a gdyby znowu ten sam problem pojawi się będę pisać.
Pozdrawiam :)

Gregory

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: Gregory »

Oczywiście napisz na nowym tunerze, czy jest odbiór prawidłowy? Będziemy wiedzieć czy problemem był tuner. ;)

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Ok. Od razu po odbiorze sprawdzam i napisze na forum czy niema tego samego problemu a jak będzie to jadę i żądam o zwrot kasy.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kuku1234 »

sseba9999 pisze:Dekoder został przyjęty i jutro mam odebrać nowego, więc można zamykać post. Dziękuje za pomoc, a gdyby znowu ten sam problem pojawi się będę pisać.
Pozdrawiam :)
Jesli masz dekoder maksymalnie 6 miesiecy to powolaj sie na prawo konsumenckie (poczytaj sobie) i w zaleznosci co wolisz, zwrot pieniedzy albo wymiana na nowy. Tylko sobie oznakuj jakos dyskretnie, zeby cie nie zrobil w bambuko. Slowa "towar niezgodny z umowa" od razu zmieniaja rozmowe z tego co widze.
Dodatkowo zauwazylem na zdjeciach, ze kabel masz przewieszony gdzies nad drzwiami. Moja rada, wez go poprzycinaj tyle ile trzeba. Sam tez mialem nadwyzki, bo a nuz sie przyda i gubilo po 20 % sily.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Jesli masz dekoder maksymalnie 6 miesiecy to powolaj sie na prawo konsumenckie (poczytaj sobie) i w zaleznosci co wolisz, zwrot pieniedzy albo wymiana na nowy. Tylko sobie oznakuj jakos dyskretnie, zeby cie nie zrobil w bambuko. Slowa "towar niezgodny z umowa" od razu zmieniaja rozmowe z tego co widze.
Dodatkowo zauwazylem na zdjeciach, ze kabel masz przewieszony gdzies nad drzwiami. Moja rada, wez go poprzycinaj tyle ile trzeba. Sam tez mialem nadwyzki, bo a nuz sie przyda i gubilo po 20 % sily.
Już jest tak zrobione. A najlepiej bym wolał wzrot pieniędzy ponieważ kupie sobe technisat za 200 zł

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Dekoder odebrałem i gościu mi mówił że zostały tylko wymienione bebechy w dekoderze ale usterka dalej jest i nawet mam podłączony filtr i nic się nie zmieniło tylko bardziej przerywa.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kuku1234 »

Ja tam sie od Technisatow trzymam z daleka po tym co zaprezentowali w TnK.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Mercedes też potrafił wyprodukować pierwszą A klasse która dachowała w teście łosia. Ją do kablówki mam Technisata i powiem, że jestem zadowolony, ale te do TnK to faktycznie jakby wyprodukowano w fabryce zabawek - badziew jakich mało. Szkoda, że mają w swojej ofercie tak nieudane modele.
sseba999 - skoro po naprawie jest gorzej niż było to reklamuj jako towar niezgodny itd. Mam wrażenie, że pewnie nawet śrubek w serwisie nie wykręcili.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Pewnie nie ale jutro pojadę i chce widzieć kasę lub zamienić na wiwe 100 za 189 zł oczywiście bez dopłaty lub małą dopłatą

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Gościu mi powiedział ze mogę zapomnieć o zwrocie kasy ponieważ był dekoder w serwisie ale moim zdaniem powinienem dostać zwrot lub nowy dekoder innej marki z małą dopłatą

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Udaj się do lokalnego rzecznika praw konsumenta, naświetl mu sprawę i on na pewno pomoże w załatwieniu sprawy. Próbowałeś sprzętu innej marki u siebie w mieszkaniu? Jeżeli jesteś pewien, że to wina twojego urządzenia to śmiało do rzecznika po pomoc. Rzecznik przyjmuje w urzędach władz powiatu czy miasta. Poszukaj w necie gdzie masz najbliższego.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Mam dekoder z tp ale niewiem czy brat mi pozwoli sprawdzić, a co do drugiego jeszcze sie dowiem u sprzedawcy

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Dekoder tp jest dvb-sat. Poszukaj wśród znajomych może ktoś ma dvb-t do tv albo USB do kompa.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kuku1234 »

kb997 pisze:Mercedes też potrafił wyprodukować pierwszą A klasse która dachowała w teście łosia. Ją do kablówki mam Technisata i powiem, że jestem zadowolony, ale te do TnK to faktycznie jakby wyprodukowano w fabryce zabawek - badziew jakich mało. Szkoda, że mają w swojej ofercie tak nieudane modele.
Ale marke sie buduje caloscia, a nie wybranymi produktami. Cena to nie jest najistotniejszy argument choc wazny. Ja wole zaplacic lekko wiecej, ale miec pewny produkt niz tandete. Mi jak cos podpadie to ma zakaz wjazdu od razu, a jak wiadomo latwiej klienta zyskac niz go odzyskac.

A wracajac seba9999, wydaje mi sie, ze ty mlody jestes to bawi sie z toba jak chce. Wez zainteresuj tematem kogos starszego, a dwa to reklamacje sie zglasza papierowo, a nie na gebe. Jak nie bedzie zainteresowany pozytywnym rozpatrzeniem reklamacji to sad. Generalnie to trzeba z takim rozmawiac rzeczowo i na temat, a nie jakies, bo ja bym chcial. Jest tak i tak, zgodnie z tym i z tym, oczekuje tego i tego, a jak nie to to i to.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

No fakt jestem młody, ale dobrze mówisz "trzeba z takim rozmawiać rzeczowo i na temat, a nie jakieś, bo ja bym chciał." a z sądem nie wiem czy to dobry pomysł
A jutro pojadę na wieś i sprawdzę czy też będzie zakłócało sygnał

Gregory

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: Gregory »

Dokładnie, sprawdź tuner u kogoś, gdzie prawidłowo działa jakiś MUX, żeby wyeliminować lub potwierdzić problem tunera. Bo to jeszcze nie jest pewne że problemem jest tuner.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Jeszcze się zastanawiam czy nie kupić antenę kierunkową http://www.tunerystb.pl/antenywzmacniac ... torage=987

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Poszukaj w lokalnych sklepach. Możesz znaleźć z 15-20 zł taniej. Ogólnie niezła antena. Krótka z zyskiem dwa razy dłuższych.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Tak w media expert jest 80 zł tylko foto pokazć chciałem a w innych sklepach elektronicznych 99-100 zł a także kupić kabel koncentryczny żelowy

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Byłem 2-3 km z dekoderem od domu i to samo się dzieje

Zablokowany