Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

kabel wymieniłem i gó**o pomogło jednak antene wymienię

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Nie wiem jaka jet Twoja lokalizacja. Z jakiej miejscowości jesteś? Może jakiś sygnał zakłóca kanał 52 z Tarnawatki. Jeśli po wymianie kabla dalej masz problemy przetestuj jakąś antenę kierunkową, lub zrób taką jak proponowałem. Ja bez wzmacniacza i ekranu odbieram kanał 62 ze Skrzycznego odległego o 60 km a nadawany z mocą 25kW sygnał o sile 60% jakość 100%. Z kosztowów odległych o 20 km odbieram kanał 51 z siłą 58% i jakością 80%. Jakość słaba bo Czesi z Pradeda nadają na tym samym kanale z dużą mocą.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

http://www.photoblog.pl/sseba9999/116061206 u mnie jest siła 80% a jakość 85%

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Przede wszystkim jeśli tak masz zwróconą antenę jak kreska na zdjęciu to obróć antenę o 30 - 40 stopni na południe, lub o 30 - 40 stopni na północ i spróbować odbioru z kanału 21 - 100kW mocy a 80 km odległości. Na obecnym kierunku może jakiś analog (nie znam rozkładu) nadawać na zbliżonej częstotliwości

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

jakość skaluje na 35-60% a wcześniej założyłem do tej samej anteny założyłożyłem nowy ekran

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

i jak kieruje antene na lublin to ile metrów musi mieć maszt aktualnie ma 2,5 - 3m a dach około 5m wysokości

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

i jak kieruje antene na lublin to ile metrów musi mieć maszt aktualnie ma 2,5 - 3m a dach około 5m wysokości


A czy to może być wina "efki" ? Ona jest w domou

_chris_

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: _chris_ »

sseba9999 pisze:A czy to może być wina "efki" ? Ona jest w domou
może, tyle, że nie samej F-ki, a niewłaściwego jej założenia. A gdzie ta F-ka się znajduje?

Jak wygląda dokładnie instalacja antenowa w domu? Kabel od anteny wchodzi do mieszkania - i co dalej...

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

poczekaj zrobie foto


_chris_

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: _chris_ »

  1. złącze F MUSI pasować średnicą do kabla antenowego. U ciebie ze zdjęć wynika, że F-ki są chyba za duże w stosunku do kabla antenowego, bo wyłazi spod nich jakiś plastik (wywinięta osłona zewnętrzna kabla antenowego???)

    Jeśli średnica F-ki jest za duża, to tymczasowo można czymś owinąć kabel np. taśmą izolacyjną, a następnie wywinąć na taśmę oplot kabla.
    .
  2. tak powinien być przygotowany kabel antenowy, a następnie założone złącze F
    .
  3. a jak wygląda wtyczka antenowa w dekoderze? Jest metalowa czy plastikowa?


sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Prawdopodobnie mam winowajcę nie jestem pewien ale to prawdopodobnie przez Fkę lub kabel 2-3 letni który doczepiłem i spadła pikselacja do minimu

PS. Kto jest ojcem Pablito bo mam już dvbt od kilku dni nic nie mówią
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2012, o 21:42 przez sseba9999, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

W moim linku do wzmacniacza jest sposób zarabiania kabli. Na dvbtmap.eu na mapie profili i odległości w lewym dolnym rogu jest suwak do ustawiania wysokości anteny ponad teren. Tam możesz sprawdzić ale skoro już cos łapiesz to nie jest zle

_chris_

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: _chris_ »

sseba9999 pisze:Prawdopodobnie mam winowajcę nie jestem pewien ale to prawdopodobnie przez Fkę lub kabel 2-3 letni który doczepiłem i spadła pikselacja do minimu
może być brak kontaktu z ekranem kabla na F-ce, który pojawia się przy tarmoszeniu złączem - trzeba na początek odciąć stare F-ki. Potem, albo nabyć nowe, o średnicy odpowiadającej kablowi (powinny mieć ~2mm większą średnicę od średnicy zewnętrznej kabla), albo tymczasowo "pogrubić" kabel, jak pisałem wyżej. Tak czy inaczej, F-ka ma się wkręcać z wyraźnym oporem, ale nie ciężko. Druty oplotu mają być wywinięte na zewnątrz.

Może być jeszcze jeden problem - brak kontaktu żyły środkowej na "beczce" lub przerwa w żyle środkowej kabla - wtedy odbierałbyś generalnie na tym kawałku kabla przewieszonego przez karnisz... :D

Zdjęcie wtyczki antenowej jest niewyraźne, ale wygląda, że jest w pełni metalowa. Tylko, czy ekran wtyczki (metalowa obudowa) ma styk z ekranem kabla?

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

1. Kabel nie jest tarmoszony więc to nie jest tego wina
2.kontakt jest bo ok pół godziny temu sprawdzałem na satelicie i było git i też tego nie jest wina. Kabel jest aktualnie odłączony i leci na nowym
3. [/url]https://picasaweb.google.com/1001364321 ... tego201202[/url] jeżeli chodzi ci o to czy drut miedziany ma styk z metalową obudową to nie
4. A czy może być kwestia ze antena za nisko wisi :?:
5. czy mogę zamiast siatkówki podłączyć czasze z konwerterem :?:

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Ad. 4 - antenę możesz spróbować przesunąć o kilkanaście centymetrów w górę lub dół, zauważyłem przy analogu, że ma to wpływ na jakość odbioru.
Ad. 5 - czasza z konwerterem nie nadaje się w żadnym przypadku jako antena uhf, chyba, że zamiast konwertera dasz antenę dopasowaną do kanału odbioru lub coś do odbioru częstotliwości 600 - 700 mhz.

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Ad. 4 - antenę możesz spróbować przesunąć o kilkanaście centymetrów w górę lub dół, zauważyłem przy analogu, że ma to wpływ na jakość odbioru.
a jeżeli antene przestawię bardziej na północ (Chełm - Lublin) ?
Ad. 5 - czasza z konwerterem nie nadaje się w żadnym przypadku jako antena uhf, chyba, że zamiast konwertera dasz antenę dopasowaną do kanału odbioru lub coś do odbioru częstotliwości 600 - 700 mhz.
np jaką antene wtedy użyć?

sseba9999

Re: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: sseba9999 »

Byłem przed chwilą w sklepie gdzie kupowałem dekoder i gościu powiedział że to wina słabej jakości kabla euro i może on odbierać te zakłócenia i żebym sprawdził na listwie od komputera

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T

Post autor: kb997 »

Ad. 4 kierunek północny zachód kanał chyba 25
Ad. 5 nie wiem nie próbowałem, może biquad o boku kwadratu ok. 10,5 cm
Jeśli o kabel euro chodzi to mogłyby zakłócenia występować ale raczej na "trasie" dekoder - tv czyli "pofalowania" obrazu ale nie zmrożenie czy pikselacja.
Jeszcze jedna myśl mi przychodzi co do zakłóceń - przekaźnik centertela w starym analogowym paśmie w pobliżu. Wykorzystują je do transmisji internetu i telefonii tpsa. Nie wiem czy mam rację ale może?

Zablokowany