Antena 100km od nadajnika

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: BadBoy475 »

No to dziwne że nic nie odbierasz na kanale 36. Sygnał ze Św. Krzyża jest u nas znacznie silniejszy niż z Raszyna, więc jak nie odbierasz Św. Krzyża to o Raszynie nie ma mowy. Zainwestuj w ATX-a i będziesz miał odbiór wszystkich muxów. U mnie nawet na symetryzatorze jest odbiór z Raszyna z tym że bez wzmacniacza na MUX3 potrafi czasem zapikselować. Z tego co piszesz masz dobry kabel, wszystkie połączenia zrób na złącza F 7,2mm. Na wejściu do tunera zamontuj przejściówkę z F na IEC.

Awatar użytkownika
karol12_124
Posty: 99
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 15:16
Odbiornik: 1.WIWA HD-90
2.WIWA HD-50
3.LV5T Delux
Instalacja antenowa: Tri Digit ECO(symetryzator), Triset-113 PE,Signal R-2 - 12m. nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha/Kozłowiec ~18km

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: karol12_124 »

Ale przy tunerze będzie zasilacz. Na razie pomiar Przysuchy wykonywałem na telewizorze z MPEG-2.

Awatar użytkownika
karol12_124
Posty: 99
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 15:16
Odbiornik: 1.WIWA HD-90
2.WIWA HD-50
3.LV5T Delux
Instalacja antenowa: Tri Digit ECO(symetryzator), Triset-113 PE,Signal R-2 - 12m. nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha/Kozłowiec ~18km

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: karol12_124 »

Ale po co mi taki ATX od 31 maja? Interesuje mnie tylko tymczasowy odbiór, ale jak się nie będzie dało to trudno. MUX 3 mi nie potrzebny. Ze Św. Krzyża odebrałem TVP 2 w analogu

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: Robert03 »

karol12_124 pisze:Na kanale 36 nic. Ale sprawdzałem z balkonu z 1ego piętra..
A podłączyłeś zasilanie do wzmacniacza ?
Jeśli nie to normalne że nic nie złapiesz. Niezasilany wzmacniacz działa zaporowo.

Awatar użytkownika
karol12_124
Posty: 99
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 15:16
Odbiornik: 1.WIWA HD-90
2.WIWA HD-50
3.LV5T Delux
Instalacja antenowa: Tri Digit ECO(symetryzator), Triset-113 PE,Signal R-2 - 12m. nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha/Kozłowiec ~18km

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: karol12_124 »

@Robert03
Cały czas w antenie był symetryzator ;) Kanał 37 z balkonu był, a 36 nie było. Za dużego pola manewru na tym balkonie nie miałem :)

Awatar użytkownika
karol12_124
Posty: 99
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 15:16
Odbiornik: 1.WIWA HD-90
2.WIWA HD-50
3.LV5T Delux
Instalacja antenowa: Tri Digit ECO(symetryzator), Triset-113 PE,Signal R-2 - 12m. nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha/Kozłowiec ~18km

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: karol12_124 »

No to nic z tego nie będzie. Ani MUX-1 ani MUX-2 z Raszyna nie chodzi :( Ale za to co jest dziwne złapałem TVN na kanale 35 który nadaje z mocą 100kW. Chodził w miarę ładnie. Wszystko próbowałem z LNA-177 i zasilaczem regulowanym KEMOT. Proponujecie coś jeszcze?


edit. sygnał ze św.Krzyża był

Awatar użytkownika
karol12_124
Posty: 99
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 15:16
Odbiornik: 1.WIWA HD-90
2.WIWA HD-50
3.LV5T Delux
Instalacja antenowa: Tri Digit ECO(symetryzator), Triset-113 PE,Signal R-2 - 12m. nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha/Kozłowiec ~18km

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: karol12_124 »

A mam jeszcze pytanie. Co będzie lepsze w mojej sytuacji? ATX-91 czy TriDigit ECO. Obie w podobnej cenie ale ATX ma i tak sporo większy zysk. Ale czytałem że ATXy są mało wytrzymałe. Czy do odbioru Raszyna z LNA-177 wystarczyłby taki TriDigit ECO?
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2012, o 19:16 przez karol12_124, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: BadBoy475 »

Kolego nie eksperymentuj z jakimiś wynalazkami tylko kup od razu ATX-91 i będziesz zadowolony. Zainstalowałem już wiele takich anten w okolicy i spisują się świetnie. Jeśli na tej antenie nie będziesz miał odbioru to prawdopodobnie na każdej innej również nie.
Jeśli chodzi o trwałość to może jakiś inny producent robi szajs ale jeszcze nie widziałem żeby coś odpadało. Sam używam 2 sztuki od około 5 lat i wyglądają jak nowe.

edit/

Awatar użytkownika
karol12_124
Posty: 99
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 15:16
Odbiornik: 1.WIWA HD-90
2.WIWA HD-50
3.LV5T Delux
Instalacja antenowa: Tri Digit ECO(symetryzator), Triset-113 PE,Signal R-2 - 12m. nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha/Kozłowiec ~18km

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: karol12_124 »

A czy ATX-91 musi być na czubku masztu? Na wszystkich zdjęciach właśnie tak jest zamontowany.
A gdzie można zamówić ATXa od ALL ANTA?

DVBManiak

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: DVBManiak »

Najlepiej na czubku, wtedy ma najwięcej przestrzeni i spełnia swoją rolę. http://www.all-ant.pl/index.php?lang=pl ... &model=ATX

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: BadBoy475 »

Antena nie musi być na szczycie masztu ale tak jest najlepiej. Antenę możesz kupić na allegro bezpośrednio od producenta.

Awatar użytkownika
karol12_124
Posty: 99
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 15:16
Odbiornik: 1.WIWA HD-90
2.WIWA HD-50
3.LV5T Delux
Instalacja antenowa: Tri Digit ECO(symetryzator), Triset-113 PE,Signal R-2 - 12m. nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha/Kozłowiec ~18km

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: karol12_124 »

@DVBManiak
Z regulaminu : Warunki współpracy:

1. ALL-ANT s.c. prowadzi wyłącznie sprzedaż hurtową i w związku z tym minimalna wartość zamówienia musi być większa niż 200 PLN.

Ale czy Tri Digit nie dałby sobie rady? Antena byłaby 12m. od ziemi na maszcie ponad kominem. Od anteny 15m. TRISETa 113-PE, a reszta kablem LEXTON z miedzianą żyłą i miedzianym oplotem. Przy samym tunerze zasilacz regulowany KEMOT. A w puszce LNA-177 który już zakupiłem wcześniej.
Przepraszam za zadawanie tylu pytań :?

Pozdrawiam!

edit. Testowałem na Tri Digitalu ECO i LNA-177, Raszyn chodzi :) Wszystkie 3 Muxy. I nie był wysoko, może z 7 m. Siła 70% Jakość 100 % 8-)
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2012, o 19:18 przez karol12_124, łącznie zmieniany 1 raz.

tracer.on

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: tracer.on »

Witam Panie i Panowie

Z racji posiadania anten do internetu CDMA

http://www.dipol.com.pl/antena_freedom_ ... _A6911.htm

i Gprs ATK20

http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7025.htm

Anteny były kupione bo internetu ale na mojej wsi ruszył postęp i mam teraz internet radiowy bez limitu danych, to anteny leżą sobie w garażu.

Czy za pomocą tych anten coś odbiorę z telewizji cyfrowej

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: plecho1 »

Napisz dokładnie gdzie mieszkasz, bo jeśli koło Giżycka, to masz trochę nieciekawe położenie. Akurat Giżycko jest w miejscu, gdzie na mapach emitela obecnie jest biała plama. Dopiero od 1 czerwca w Giżycku rusza MUX1 a MUX2 z początkiem 2014. Na tych antenkach może i coś byś złapał jeśli sygnał byłby nadawany na granicznych kanałach bo jedna zazębia się z kanałem 21 a druga z ostatnim. Zawsze można spróbować przerobić tę pierwszą, gdyż ma większe elementy które można odpowiednio przyciąć i zamocować na nowo dostrajając antenę odpowiednio do właściwych częstotliwości. Ale nie wiem, czy warto jest się tak bawić jeśli jakąś niewielką antenę kierunkową można kupić za około 40zł.

tracer.on

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: tracer.on »

Mieszkam dokładnie we wsi Stara Rudówka.

Do nadajnika Olsztyn/Pieczewo mam w lini prostej 73km.
Ale według http://www.dvbtmap.eu/ anteny się nie widzą mam jakieś górki i lasy.
Jaką antena na moją lokalizację polecacie.

siwykornik

Antena 98km od nadajnika Jelenia Góra

Post autor: siwykornik »

Posiadam dekoder firmy NotOnlyTV (DELUXE) Antenę:
http://tridex.pl/ramka4.php?menu=towar&idKategoria=28
Wzmacniacz wraz z syntezatorem:
http://www.solid-polska.pl/index.php?id ... m=2&idg=76
http://www.solid-polska.pl/index.php?id ... m=2&idg=76
A wyniki są takie jak na zdjęciach.
Obrazek
Obrazek
Antene mam ustawioną prze oknie w strone nadajnika, a wyniki mizerne co proponujecie, lada dzień bede prubował dać antene na dach może sie poprawi. Może macie jakies pomysły aby nie dawac anteny na dach a poprawic odbiór.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Antena 98km od nadajnika Jelenia Góra

Post autor: Robert03 »

siwykornik pisze: Antene mam ustawioną prze oknie w strone nadajnika, a wyniki mizerne co proponujecie, lada dzień bede prubował dać antene na dach może sie poprawi. Może macie jakies pomysły aby nie dawac anteny na dach a poprawic odbiór.
Odległość do nadajnika spora, po drodze jak sam pisałeś lasy więc teren trudny. Antenę musisz dać jak najwyżej. Nie ma innego sposobu niestety.

siwykornik

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: siwykornik »

Teraz antena jest na maszcie oraz na rotorze oto filmik: http://www.youtube.com/watch?v=7kj0hNe6 ... ature=plcp Tylko na tym filmiku nie ma zainstalowanej anteny, dzisiaj ją zamontowałem na maszcie i obracajać rotorem szukam najsielniejszego sygnału i dalej lipa.
Wczoraj wieczorem byłem na górze szybwcowej w Jeleniej Górze i z tamtąd i sygnal i jakość 100% mało tego nawe na antenie z zestawu (koci ogonek) danej na dach samochodu odbiera rewelacyjnie, tylko szkoda że u mnie tak nie lata ;(

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: Robert03 »

Trudno coś doradzić więcej w tym momencie bo za mało informacji podałeś.
Napisz konkretnie gdzie mieszkasz bo z załączonych malutkich obrazków trudno zlokalizować. Może masz bliżej siebie nadajnik ?
Nie wiadomo też którą dokładnie masz antenę bo na stronie którą podałeś jest ich sporo w tym satelitarne :-).
Jeśli masz siatkę to marne szanse na odbiór przy takiej odległości i terenie. Przy tak dużej odległości od nadajnika podstawą odbioru jest antena kierunkowa o jak największym zysku (bez wzmacniacza) umieszczona wysoko na maszcie i dopiero wtedy dobieramy wzmacniacz także o sporym zysku. Sam wzmacniacz nic nie poradzi jak antena niczego nie odbiera. Wzmacniacz wzmacnia to co odbierze antena.
Skąd odbierasz (jeśli odbierasz) do tej pory analog ?

siwykornik

Re: Antena 100km od nadajnika

Post autor: siwykornik »

Antene mam taka jak w poście wyżej 6 elementową yagi. Mam bliżej nadajnik ze Ślęży ale jest tam więcej przeszkód a z Żagania jest dalej i jest ciutke perzy sygnał.
A tu więkrze zdjęcia z mojej lokalizacji i wyniki pomiarów.
Obrazek
Obrazek
Antena
Obrazek
Moje położenie:
http://www.dvbtmap.eu/mappdfexport.html ... mapterrain

Zablokowany