Antena 20km od nadajnika

CzechuXX

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: CzechuXX »

No więc trochę nowych rzeczy się dowiedziałem.
I musiałem trochę pokombinować ponieważ mój Panasonic G20 nie miał czegoś takiego jak DVB-C. Ale po zmianie kraju odbierania na Szwecję ta opcja się pojawiła.
Po wpisaniu danych dla Pomorskiego postęp aktualizacji z 0% przeleciał prawie od razu na 100%. Oczywiście nic nie znalazło... Teraz dalej kombinuje z np. automatycznymi częstotliwościami ale za cholerę nie znajduje mi telewizji.

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: mc-fit »

zmien na kraj finlandia


Jak sprawdzić dostępność usług UPC na moim adresie?

Na stronie głównej www.upc.pl możesz sprawdzić jakie usługi świadczy UPC pod Twoim adresem. Sprawdzenie dostępności konkretnej oferty dokonywane jest też w pierwszym kroku formularza zamówienia, po wpisaniu adresu instalacji usług

CzechuXX

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: CzechuXX »

Na Finlandii też nie znalazło nic na DVB-C.

To jest tv osiedlowa i płace w czynszu za to więc to ze strony jest mało ważne. Tym bardziej, że mam ich inny kabel do domu i na nim nie ma możliwości technicznych podłączenia.

No nic... Pozostaje mi zrezygnować z tego ich pakietu za 8zł i pozostać przy naziemnej...

Podłączyłem antenę własnej roboty [kwadratowa ósemka] i kabel z odzysku [gdzie niegdzie izolacja w fatalnym stanie] i wszędzie jakość na zielono...

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: mc-fit »

Dostępność usługi upc zobacz

Na stronie głównej www.upc.pl możesz sprawdzić jakie usługi świadczy UPC pod Twoim adresem

CzechuXX

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: CzechuXX »

Tak tak... Wiem... Ale tam nie ma możliwości podania numeru mieszkania...
Świadczy komplet usług ale jak przenosiłem usługę na ten adres to kabel okazał się uszkodzony i od tego momentu nie ma możliwości technicznych...
Chyba, że się źle zrozumieliśmy...

CzechuXX

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: CzechuXX »

Kupiłem jakąś antenę niby dobrą za 60zł w casto.
Na niej nie złapało żadnego programu [oprócz kodowanych polsatu]. Na mojej powyginanej ósemce można powiedzieć dobrze łapie...
Dam sobie spokój z tymi antenami i upc... Zostane na ósemce...

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: systemlan »

Niby to ja miałem być wysoką brunetką... Znasz model tej anteny? w marketach nie kupuje się specjalistycznych urządzeń....

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: Robert03 »

CzechuXX pisze:Kupiłem jakąś antenę niby dobrą za 60zł w casto.
Na niej nie złapało żadnego programu [oprócz kodowanych polsatu]. Na mojej powyginanej ósemce można powiedzieć dobrze łapie...
Dam sobie spokój z tymi antenami i upc... Zostane na ósemce...
W marketach nie kupuje się anten. Po pierwsze zazwyczaj sprzedają tam nic nie warty szmelc a po drugie ten szmelc kosztuje koszmarnie duże pieniądze.
Tu masz przyklad anteny i ceny. Taka antenę kupisz dobrym sklepie elektronicznym. Jest sporo tańsza od Twojej z marketu i napewno na niej odebrałbyś sygnał.
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... A1910R.htm

Neoxpl

Problem z sygnałem DolnySlask Miłkow

Post autor: Neoxpl »

Witam mieszkam w Miłkowie pomiedzy Jelenia
Gora a Karpaczem i mam problemy z odbiorem.
Aktualnie jest antena stara siatkowa ze
wzmacniaczem odbiera mux 1 i 2 lecz zaleznie od
pory dnia stale przerywa sygnal czasmi jest
dobrze a czasmi nie da sie ogladac. Dodam
jeszcze ze jesli w poblizu przejezdza jakis skuter
badz samochod to sygnal tez zanika. Wkładalem
do tej anteny symetryzator lecz z symetryzatorem
jest calkowity brak sygnału. Antena nie jest
ustwiona ani w kierunku Jeleniej ani Karpacza
tylko tak posrodku na dom sasiada wytedy
najlepiej odbiera. Co poradzacie?

edit/ Proszę o zachowanie zasad polskiej pisowni. Czytaj Regulamin forum.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Problem z sygnałem DolnySlask Miłkow

Post autor: AdamP »

Góry czyli generalnie teren trudny do odbioru. W sumie jeszcze najkorzystniejszy profil terenu masz na nadajnik Śnieżne Kotły, odległość 14-15km. Ustaw antenę na zachód, południowy zachód i przeszukaj kanały 30, 35 i 49. Potem podaj wskazania sygnału (siła, jakość). Wg map możesz mieć spory problem z odbiorem, jesteś w jakiejś dolinie. W takim terenie raczej nie obejdzie się bez wizyty profesjonalisty z miernikiem. Pytałeś sąsiadów co i jak odbierają :?: Z reguły wystarczy popatrzeć jakie sąsiedzi mają anteny, jak ustawione i zapytać jaki mają odbiór ;)
Jeszcze jedno - opisz jak jest zamontowana obecna siatka (balkon, ściana, na stychu, maszt na dachu). Jak wysoko jest nad poziomem gruntu.

P.S.
Na zakłócenia od skuterów i samochodów jeszcze nikt nie wymyślił sposobu :(

Neoxpl

Re: Problem z sygnałem DolnySlask Miłkow

Post autor: Neoxpl »

Antena zontowana na scianie na wysokosci 1 pietra. Aktualnie skierowania w strone mysłakowic kreciłem w kazdym kierunku i tak jest najlepiej czyli tylem do Sniezne Kotly na dom sasiada moze łapie odbicie. nie mam mozliwosci bezposredniego ustawienia na sniezne kotly bo sciana max troche w prawo od spodka sniezka. Czy wymiana anteny by cis pomogla? Jesli tak to na jaka?

edit/ Proszę o zachowanie zasad polskiej pisowni. Czytaj Regulamin forum.

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: Problem z sygnałem DolnySlask Miłkow

Post autor: Tomciosz »

Dosłownie na ścianie? Spróbowałbym zamocować na jakimś kiju/rurze. Wysokość dobrać doświadczalnie.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Problem z sygnałem DolnySlask Miłkow

Post autor: AdamP »

Neoxpl pisze:Antena zontowana na scianie na wysokosci 1 pietra...... tylem do Sniezne Kotly na dom sasiada
W tej sytuacji najlogiczniejsze byłoby przeniesienie anteny na dach i ustawienie bezpośrednio na Śnieżne Kotły. Wszystkie mux'y mają po 100kW, więc powinna wystarczyć ta siatka może nawet z samym symetryzatorem.

Neoxpl

Re: Problem z sygnałem DolnySlask Miłkow

Post autor: Neoxpl »

Nie mam mozliwosci przeniesienia na dach antena jest na rurce okolo 70 cm od sciany jesli przekrece na sniezne kotly to celuje wlasnie w ta sciane. Antena musi pozostac w tym miejscu i potrzebne jest inne rozwiazanie.

edit/ Proszę o zachowanie zasad polskiej pisowni. Czytaj Regulamin forum.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: AdamP »

Neoxpl pisze: Antena musi pozostac w tym miejscu
W tej sytuacji nie ma rozwiązania, i żadna super antena a tym bardziej super wzmacniacz nie rozwiążą problemu. Albo antena na dach, albo kablówka czy satelita.
Antenę montuje się tam, gdzie jest w stanie poprawnie odbierać, a nie tam gdzie chce użytkownik.

Neoxpl

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: Neoxpl »

Ok ale jesli zwykła siatka coś odbiera to czy lepsza antena nie pomoze?

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: AdamP »

Możesz kupić antenę za 200-250zł a i tak nie będziesz miał gwarancji normalnego odbioru, z powodu jej niewłaściwego umiejscowienia. Fizyki nie oszukasz. To tak, jakby antenę sat zamontować na północnej elewacji budynku.

Neoxpl

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: Neoxpl »

No to nic dzieki za pomoc kupie jakas kierunkowa na alledrogo za 50zl i poprubuje jesli nic nie da to satelita i tnk.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: Robert03 »

To od razu daruj sobie. Szkoda 50 PLN i Twojego czasu. Jeśli nie masz możliwości ustawienia anteny w kierunku nadajnika to po co Tobie antena kierunkowa ?
Odbioru stabilnego w ten sposób nie uzyskasz. Antena kierunkowa musi być ustawiona w kierunku nadajnika.
Do odbioru z odbić najlepsza jest antena siatkowa ale odbiór z odbić może nie być stabilny i będzie podatny na wszelkie zakłócenia (motorki, samochody itp.).

Neoxpl

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: Neoxpl »

Ok rozumiem a jeszcze jedno pytanie czy musze kierowac antene na Sniezne Kotły? Niemoge w innym kierunku czy nie mam szans złapac sygnalu z innych nadajników?

edit/ Proszę o zachowanie zasad polskiej pisowni. Czytaj Regulamin forum.

Zablokowany