Antena 20km od nadajnika

Bzyku
Posty: 3
Rejestracja: 15 czerwca 2016, o 10:23
Odbiornik: TV Samsung LE40C650
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź "Komin EC-4"

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: Bzyku »

Dzięki za wszystkie wskazówki. Przed zakupem nowej anteny postanowiłem pokombinować z tą siatkową , którą mam aktualnie i okazało się, że po obróceniu jej o 90 stopni jakość kanałów z MUX4 skoczyła w okolice 80-90% :) przy niewielkich stratach jakości na pozostałych MUXach. Tak więc póki co obeszło się bez większych zmian w instalacji.

kondzio65
Posty: 1
Rejestracja: 17 czerwca 2016, o 14:45

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: kondzio65 »

Witam, czy ATX55 i zwykły rozgałęźnik wystarczy do odbioru DVB-T na dwóch dekoderach?
Aby kupić antenę potrzebna mi była chwilówka na dowód z http://chwilowkanadowod.biz.pl
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2016, o 12:41 przez kondzio65, łącznie zmieniany 1 raz.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: poxipol »

Antena b.dobra w swojej klasie.
Jeżeli jest w miarę poprawny odbiór i wszystko wykonasz poprawnie,to sygnał możesz podzielić nawet na 8 odbiorników bez konieczności stosowania wzmacniaczy.

Awatar użytkownika
GigaWat
Posty: 46
Rejestracja: 29 czerwca 2013, o 11:24
Instalacja antenowa: Antena siatkowa + lna-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: GigaWat »

kondzio65 pisze:Witam, czy ATX55 i zwykły rozgałęźnik wystarczy do odbioru DVB-T na dwóch dekoderach?
A możesz napisać o który nadajnik chodzi?

TELMOR
Posty: 30
Rejestracja: 30 czerwca 2015, o 11:42

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: TELMOR »

Antena ATX 55 to dobra antena. Wszystko jednak zależy od warunków odbioru, lokalizacji, odległości od nadajnika, jego mocy i oczywiście wymogów instalacji (ilość odbiorników, długości kabli itp.)
Może przybliży nam kolega nieco więcej informacji.

Funiek
Posty: 8
Rejestracja: 29 sierpnia 2016, o 10:23

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: Funiek »

Witam,

Na wstępie powiem, że jestem całkowicie zielony w tym temacie
i potrzebuję Waszej pomocy z doborem anteny, przewodu, złączy i wszystkiego co jest potrzebne do odbioru mux1, 2, 3, 4, 8 oraz podłączenia anteny do telewizora

lokalizacja zielonka k.w-wy (link poniżej)
http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php? ... gmNHZrbnE=

antena będzie zamontowana ok 12 m.n.p.t
podłączone będą dwa odbiorniki
14m antena-rozgałęźnik
3m rozgałęźnik-tv
11m rozgałęźnik-tv

Myślałem o zakupie anteny Telmor Digit Optima IQ
Z góry dziękuje za pomoc

Gość

Okol Kozienic, stabilna instalavja antenowa.

Post autor: Gość »

Witam. Mam problem z ustawieniem stabilnego sygnalu tv dvb-t u moich rodzicow.
Teraz jest kierunkowa atx90z symentyzatorem(wczesniej ze wzmqcniaczem i bylo to samo).
Niby sygnal jest 100 ale jakos skacze do 80-90% i czesto szczegolnie na muxie gdzie jest tvn rwie,piksele albo niknie obraz. Tuner wykluczam ze jest zly bo wczesniej na innym tv z innym tunerem bylo tak samo, teraz jest to samo na lg z wbudowanym tunerem.
Mieszkaja w garbatce letnisko(koło kozienic) a nadajniki sa w deblinie. W lini prostej moze z 15-20km do nadajnikow.
Podczas deszczu jest jeszcze gorzej.
Poradzcie jakas dobra antene i kabel i gdzie ustawic najlepie? Dach poktyty blacha wplywa na to?
Dzis bylem w biedrze i byla taka antena. Bedzie ok?
Juz mi rece opadaja
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2016, o 13:10 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o publikację zgodnie z zasadami polskiej pisowni

revaxy
Posty: 1
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 07:27
Odbiornik: Sharp TV
Instalacja antenowa: Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Antena 20 km od nadajnika

Post autor: revaxy »

Witam!
Potrzebuję rady kogoś kto się zna.
Poszukuję anteny, która będzie w stanie pociągnąć pokojowo sygnał z nadajnika ze Ślęży, jestem oddalony od niego o 17 km. Mieszkam na parterze w dwupiętrowym bloku drugie piętro to już poddasze), okna wychodzą w drugą stronę, co daje mi pewne wątpliwości co do powodzenia w znalezieniu czegoś odpowiedniego. Może jednak jest coś, co według Was jest w stanie złapać kanały? Wszystkie Muxy są nadawane ze Ślęży, na allegro trąbią o jakichś antenach z zyskiem 45 Dbi, choć nie wiem dokładnie co ta wartość oznacza.


W linku moja odległość od nadajnika na mapie

http://www.sat-charts.eu/nadajnik,6WroclawSleza.html

Dziękuję z góry za pomoc.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena 20 km od nadajnika

Post autor: poxipol »


misiek45
Posty: 10
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 21:15

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: misiek45 »

Witam, mieszkam w Wołominie - 20 km od nadajnika na pałacu kultury. Antena mniej wiecej typu yagi 19 ,sygnal rodzielony na 3 tv:
pierwszy ok 5 m od anteny z dekoderem ariva,
drugi okolo 6 metrow z dekoderem w tv
i trzeci okolo 9 m rowniez z dekoderem w tv.
Instalacja bez zasilacza, a problem polega na tym ze na najbardziej oddalonym tv mam problemy z odbiorem TVN.
Kable powymieniane wiec prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu. Czy musze kupic inna antene ?
Na allegro widze takie zestawy na 3 tv z antena opticum 1000ax, wzmacniaczem, i zasilaczem. Sprawdzi sie ?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: poxipol »

O który TVN chodzi.Na którym kanale?
Są dwa.

misiek45
Posty: 10
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 21:15

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: misiek45 »

W tej chwili nie odbieram: tvn hd, tvn 7 hd, ttv hd, 8 tv, polo tv... Czasami zdarza sie ze one dzialaja ale z zawieszkami obrazu, pixeloza tid
Dzialaja tvp, polsat, pulsy

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: poxipol »

Pomijając nadajnik testowy,można przypuszczać że odbierasz SFN Raszyn.na tych samych kanałach.
Spróbuj zamienić na próbę odbiorniki.
Jaki zastosowano rozgałęźnik?

misiek45
Posty: 10
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 21:15

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: misiek45 »

rozgałęznik na 4 tv "power pass" taki najtanszy z allegro za 5zł z białą naklejką.
mowisz o zamianie telewizorów ?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: poxipol »

Najpierw bym zaczął od rozgałęźnika.
Jest ich bardzo dużo wykonań,a powinno się stosować odpowiedni do swojej instalacji.
Np.u ciebie powinien być taki http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_ ... R60103.htm
nie taki http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_sat ... R85123.htm
Jeżeli stosuje się rozgałęźnik czterodrożny ( ma większe tłumienie ) -jaki, wolne wyjście powinno się zakończyć obciążeniem rezystorowym.
Inna sprawa jaka antena,jaki zamontowany w niej symetryzator.
Jakie wskazania na poszczególnych kanałach (częstotliwościach ) roboczych są na odb.z pominięciem rozgałęźnika.

misiek45
Posty: 10
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 21:15

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: misiek45 »

Rozgałęźnik jest na 4 bo jest jeszcze kabel do pokoju numer cztery w ktorym w tej chwili nikt juz nie mieszka :)

Dobra zrobmy inaczej, ja wywale ta stara antene i kupie inna ktora odbiera tez uhf tylko prosze powiedz mi jaką i jaki rozgałęznik do niej dokupic i czy zasilacz tez

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: poxipol »

Co do nowej antenki http://satsklep.pl/pl/p/Antena-DVB-T-Un ... Esse/23027 Będziesz miał dodatkowo nowy MUX-8 w paśmie VHF kanał 7 polaryzacja pozioma.
Antena nie wymaga symetryzatora.
Rozgałęźnik http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_ ... R60104.htm + http://www.dipol.com.pl/rezystor_obciaz ... R66200.htm

misiek45
Posty: 10
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 21:15

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: misiek45 »

czyli rozumiem ze u mnie w Wołominie antena z dwoma polaryzacjami sie sprawdzi ? jak mam ustawic taka antene ? nie ogarniam tego zbytnio
powiedz mi jeszcze czy warto wymienic wtyki na te samokompresujace czy to bez znaczenia i o co chodzi z tym filtrem LTE czy jest on potrzebny

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: poxipol »

Akurat u ciebie jest zgodna polaryzacja dla dwóch pasm UHF i VHF i tak powinna być zmontowana
Obrazek
Złącz typu F mogą być nakręcane.Najważniejsze żeby przy montażu nie zrobić zwarcia.

W zasadzie antena posiada naturalny filtr LTE,czyli jej zakres pracy jest do 60 kanału.
Dodatkowy filtr LTE stosuje się w ostateczności,gdyż wnosi dodatkowe niedopasowania i tłumienie sygnału

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Antena 20km od nadajnika

Post autor: Acid »

Najpierw podaj nam wskazania jakości sygnału w tv z rozgałęźnikiem a następnie z jego pominięciem. Jeśli na tej antenie jest za mało syganłu to na log-per będzie jeszcze mniej. Na jakiej wysokości zamontowana jest antena ? Ma jakieś przeszkody na swojej drodze ? Przy takiej odległości spokojnie powinno to działać na pasywnej instalacji.

Zablokowany