Symetryzator

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: Anduraki »

no spoko, ale chyba nic nie bede robil bo spadek sily sygnalu nie wplywa u mnie na pogorszenie jakosci czy tam nawet samego odbioru

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: m@rtops »

tak czy inaczej UWAŻAJ na tę listwę przy przegrzaniu nie trudno o stopienie plastiku (zwarcie,pożar) lepiej dmuchać na zimne
;)

_chris_

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: _chris_ »

@ Anduraki:
albo zasilanie anteny nie trzyma stałego napięcia, albo wzmacniacz w antenie nagrzewając się zmienia parametry, na co bym stawiał osobiście.

czarek333

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: czarek333 »

słaba wydajnosc symetryzatora .... czy nie taki jest tytuł tego wątku ??? to co wywodzicie jakies teorie na temat zasilaczy czy wzmacniacza w antenie , ja w antenie mam symetryzator i spadki siły sygnału widze własnie kontrolując prace telewizora po jakims czasie.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: Anduraki »

m@rtops pisze:tak czy inaczej UWAŻAJ na tę listwę przy przegrzaniu nie trudno o stopienie plastiku (zwarcie,pożar) lepiej dmuchać na zimne
;)
listwa mi sie nie przegrzewa, ale cos w tym przycisku nie bardzo laczy

a co do @up ten problem ze spadkami sygnalu to raczej nie jest zwiazany z symetryzatorem skoro ja podalem ci ze mam to samo u siebie na antenie ze wzmacniaczem

_chris_

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: _chris_ »

czarek333 pisze:Panowie mam pytanie co do pracy symetryzatora... jak włącze telewizor sprawdzam sygnał na tv pokazuje mi np. sila 40% a po paru minutach spada do 30% .
po włączeniu telewizor się wygrzewa i zmieniają się parametry głowicy, co skutkuje zmianami w %, o których piszesz. Oczywiście, wskazania powinny być stałe (lub dużo mniej zmienne), ale 'ten typ może tak już ma' lub ma jakiś defekt fabryczny. Nie ma to, moim zdaniem, nic wspólnego z anteną.

Podobna historia do anteny Anduraki.
czarek333 pisze:i jeszcze jedno mam czasem spore przycinki obrazu ,nad oknem mam trzy kable od telefonii sasiadow to moze byc powodem ? czy szukac zrodla gdzie indziej ?
masz taki sobie kabel antenowy, jego współczynnik ekranowania podawany jest jako >75dB, co ma się nijak do współczynników skuteczności ekranowania kabli antenowych, które powinno się stosować w pasywnych instalacjach odbiorczych DVB-T (>95dB). Więc kabel może jak najbardziej 'łąpać' zakłócenia wszelkiej maści, włącznie z telekomunikacyjnymi, ale te kable pod oknem to bym sobie raczej odpuścił.

Te % co Ci spadają, to na pewno jest siłą sygnału, a nie jego jakość? Bo jeśli to jest jakość, to jest tego dużo za mało... i to jest najpewniej kolejną przyczyną puzzlowania obrazu.

Może być też defekt TV.

czarek333

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: czarek333 »

Kabel Televes RG6U T-100 Cu HD = taki mam kabel o takiej nazwie handlowej , ma dobre opinie w necie wiec testuje go . Skusil mnie pełną miedzią ,mialem triset 113 i tez mialem podobne dziwne przycinki no nic zamowie teraz triset 113 profi ktory podobno ma 120 db tłumienia i wiecej nie bede eksperymentował z kablami moze przed EURO kupie antene tri digit dla wiekszego zysku i tyle....

_chris_

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: _chris_ »

@ czarek333:
hm, jeśli miałeś Triset-113 kabel to ja bym sobie na razie odpuścił, on się może dokładać, ale nie wygląda, aby był główną przyczyną.

Jak dla mnie, masz po prostu za mało sygnału (40%) albo/i uszkodzony TV (zmienne %). Odległość nie jest jakaś bardzo duża, profil OK, kanał niski, więc nawet na tej 16-tce powinno być raczej lepiej. Chyba, że masz jakieś przeszkody przed anteną albo jest zamontowana w jakimś niefartownym miejscu lub antena ma problem z niskimi kanałami.

Ja bym zaczął kontrolnie od włożenia do anteny jakiegoś wzmacniacza o wzmocnieniu rzędu 15...20dB, np. LNA-101 (plus zasilacz antenowy oczywiście). Może być też jakiś masztowy / liniowy lub wewnętrzny. I ponownie, precyzyjnie ustawić antenę na mazx jakości odbieranego mux-a.

Nadajniki. Włącz opcję 'Satelita' - znajdziesz swój dom. A z Przysuchy na k37 coś łapiesz?
Ostatnio zmieniony 1 marca 2012, o 08:42 przez _chris_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: glasser »

czarek333 pisze:Kabel Televes RG6U T-100 Cu HD = taki mam kabel o takiej nazwie handlowej , ma dobre opinie w necie wiec testuje go . Skusil mnie pełną miedzią ,mialem triset 113 i tez mialem podobne dziwne przycinki no nic zamowie teraz triset 113 profi ktory podobno ma 120 db tłumienia i wiecej nie bede eksperymentował z kablami moze przed EURO kupie antene tri digit dla wiekszego zysku i tyle....
O jakich przycinkach mówisz? U mnie co jakiś czas obraz się poszatkuje, czasami w tym momencie zniknie dźwięk na chwilę. Nie jest to wina anteny, wzmacniacza/symetryzatora, telewizora, kabla, nadajnika, etc. Ja uważam, że takie przycinki po prostu są i pewnie pozostaną.

_chris_

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: _chris_ »

@ glasser:
zmartwię Cię, w 99,9% przypadków owe "przycinki" to właśnie wina 'anteny, wzmacniacza/symetryzatora, telewizora, kabla, etc.'.

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: glasser »

@_chris_

Niestety, ale to nie prawda. U siebie już sprawdzałem wszystko i przycięcia były, są i prawdopodobnie będą.

_chris_

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: _chris_ »

@ glasser:
dlatego napisałem, że w '99,9%'.

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: glasser »

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę, że u innych się nie zacina.

_chris_

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: _chris_ »

@ glasser:
powiem tak: tam, gdzie postawiłem dekodery, a instalacje antenowe są OK - wszystko działa, jak partia przykazała - czyli może się trafić jakiś artefakt od wielkiego dzwonu - czyli zgodnie z normami.

A dla równowagi, ponieważ pod latanią jest najciemniej, u mnie w domu DVB-T puzzule sobie, jak ulicą przejeżdżają samochody, więc zaliczam się do owego 0,1%... :D

nkp123

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: nkp123 »

glasser pisze:Nie uwierzę dopóki nie zobaczę, że u innych się nie zacina.
To przyjdź do mnie ;) - od kiedy posiadam telewizor z DVB-T [~16 miesięcy] na antenie ATX-91 z symetryzatorem ok 40km od nadajnika to jeszcze ani razu (pomijając kanał Polsat HD, który ma pewne problemy techniczne z nadawaniem bez zacinek) nawet na chwilę nie przyciął mi się obraz - pomijam oczywiście wypadki typu przekręcona antena po wichurze ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: Puma »

glasser pisze:Nie uwierzę dopóki nie zobaczę, że u innych się nie zacina.
To uwierz, miałem przycinki gdy wiatr przekręcił antenę a ogólnie obraz stabilny jak skała (samochody nie przeszkadzają).

czarek333

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: czarek333 »

mialem wzmacniacz lna 177 regulowany zasilacz i tez to bylo , zalozylem symetryzator i efekt podobny ogladac da rade nie jest zle ale myslalem ze symetryzator nie bedzie wylapywal takich zaklocen . Wyglada to jak by cos wcinalo mi sie w tor odbioru , ciesze sie ze wogole mam dvbt na parterze w bloku :) .Macie jakis namiar na test lub tabelke porownawcza dobrych kabli ? znalazlem tylko jedna dobra firme co ma kable triset 113 i triset 113 PROFI i zaciskaja na koncach wtyki kompresyjne . Swoja drogą szlag trafia jak widze w necie ze kazdy ma kable i dobre wtyki kompresyjne do zaciskania ale zaciskarka to koszt 150-200

DVBManiak

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: DVBManiak »

Jak możesz to przejdź się do oddziału Dipola jeśli jest w twojej okolicy/pobliskim mieście i tam ci za darmo zacisną albo może gdzieś indziej poszukaj. Ale jak dla mnie to nie jest to konieczne. Wystarczy dobrze zarobiony kabel z nakręcaną F-ką o odpowiedniej średnicy - dla Triset-113 jest to 6,8 mm. I przejściówka F-IEC i powinno być ok. Do zastosować zewnętrznych jak dla mnie najlepszy Triset-113 PE albo jak cię stać jeszcze lepszy Triset-11 PE.

czarek333

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: czarek333 »

_chris_ pisze:@ czarek333:
hm, jeśli miałeś Triset-113 kabel to ja bym sobie na razie odpuścił, on się może dokładać, ale nie wygląda, aby był główną przyczyną.

Jak dla mnie, masz po prostu za mało sygnału (40%) albo/i uszkodzony TV (zmienne %). Odległość nie jest jakaś bardzo duża, profil OK, kanał niski, więc nawet na tej 16-tce powinno być raczej lepiej. Chyba, że masz jakieś przeszkody przed anteną albo jest zamontowana w jakimś niefartownym miejscu lub antena ma problem z niskimi kanałami.

Ja bym zaczął kontrolnie od włożenia do anteny jakiegoś wzmacniacza o wzmocnieniu rzędu 15...20dB, np. LNA-101 (plus zasilacz antenowy oczywiście). Może być też jakiś masztowy / liniowy lub wewnętrzny. I ponownie, precyzyjnie ustawić antenę na mazx jakości odbieranego mux-a.

Nadajniki. Włącz opcję 'Satelita' - znajdziesz swój dom. A z Przysuchy na k37 coś łapiesz?
nie lape Przysuchy mam okna na zachod wiec Przysucha u mnie jest po drugiej stronie bloku. A jest jakis sposob na ekranowanie symetryzatora ? bo wiadomo po podlaczeniu kabla do niego przy antenie jest to miejsce prawie otwarte nie liczac plastikowej puszki do oslony

czarek333

Re: Słaba "wydajność" symetryzatora

Post autor: czarek333 »

DVBManiak mam antene za oknem wiec zadna cena za 4m babla nie jest mi straszna ten co teraz testuje bralem po 4pln za metr a do dipola pisalem nie zarabiaja koncowkami kabli.... przynajmniej ten oddzial w lodzi i wogole goscie z tego oddzialu dipola to jakies tłuki , podalem kod towaru kabla co maja a on odpisal ze nie sprzedaja go na metry :lol: a na stronie dipola jest jak byk... ale to szczegol

Zablokowany