Antena Tri Digit

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Antena Tri Digit

Post autor: agravator »

Witam!
Mam szybkie pytanie o te antenę: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2660.htm

Jest to wersja z symetryzatorem. Jednak gdyby okazało się że jest on niewystarczający to czy można bez problemu samodzielnie wymienić go na jakiś wzmacniacz LNA? Konkretnie chodzi o to, czy ten fabryczny symetryzator jest przylutowany na stałe, czy przykręcony na dwie śrubki. Jak na śrubki to czy można tam wsadzić płytkę wzmacniacza bez przeróbek.

pozdr. Marek

Mutango

Re: Telmor Tri Digit

Post autor: Mutango »

To jest oczywiste. Identyczna antena jest również sprzedawana ze wzmacniaczem LNA.
Przykręcanie na śrubki. Rozstaw otworów kompatybilny w symetryzatorach i wzmacniaczach.

Maximum

Re: Telmor Tri Digit

Post autor: Maximum »

A co ta antena ma wspólnego z TELMOR-em? Wykonanie TELMORA jest znacznie lepsze. A ja kupiłem jak widać antenę UHF 200 Maximum i jestem z niej bardzo zadowolony. To znacznie lepsza antena od TriDigit - choćby pod względem konstrukcji. No i symetryzator dedykowany z wyjściem na efie.

ansowa22

Re: Antena Tri Digit

Post autor: ansowa22 »

Jak nie masz sygnału to nic nie pomoże żaden w wzmacniacz czy zyskowność anteny

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Antena Tri Digit

Post autor: m@rtops »

jak nie masz sygnału na symetryzatorze to szukasz go na wzmacniaczu :D
zysk anteny + zysk wzmacniacza = cały zysk --- wszystko w instalacji jest ważne :twisted:

ansowa22

Re: Antena Tri Digit

Post autor: ansowa22 »

Na wzmacniaczu LNA 177 tez szukałem i jedynie słowackei multiplksy ładnie odebrałem Polskich niestety nie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Antena Tri Digit

Post autor: m@rtops »

no nie twierdzę że wzmacniacz i duży zysk to lekarstwo na brak odbioru :cry:
niektórych aspektów technicznych nie da się "przeskoczyć"
ansowa22 pisze:Jak nie masz sygnału to nic nie pomoże żaden w wzmacniacz czy zyskowność anteny
to fakt - właśnie pisałeś o odbiorach polskich mux-ów z różnych nadajników(a to teoria poparta praktyką :D )

ansowa22

Re: Antena Tri Digit

Post autor: ansowa22 »

W gorach trzeba sie pofatygować i zrobic dokładne pomiary sygnału mapki zasięgów nie do końca odzwierciedlają rzeczywistą sytuacje. Czemu UKE nie robi pomiarów tam gdzie jest zły odbiór albo jego brak.Na tj podstawie można było jeszcze uzupełnić siec nadawcza. Nadawcy tez nie sa do konca zorientowani gdzie jest odbiór te informacje sa obarczone błedem.Natomiast same doświetlenia dla a mux1 i mux2 nadawcy mogli by zrobićna bazie tych samych kanalów wykozystywanych na sasiednich obiektach. Całe szczęście że kanały cyfrowe zostały uzgodnione na obszar a nie obiekty. Dzięi temu łatwiej jest uruchomić emisje tam gdzie jest sygnał niewystarczający

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Antena Tri Digit

Post autor: m@rtops »

ansowa22 pisze: Czemu UKE nie robi pomiarów tam gdzie jest zły odbiór albo jego brak.
na tej samej podstawie jak u mnie w pracy (kombinat) - zapylenie i hałas mierzy się gdy nie występuje - czyli wg pomiarów jest wszystko w porządku :x

Zablokowany