Antena do odbioru DAB+

Alan89

Antena do odbioru DAB+

Post autor: Alan89 »

Witam, mam prośbę, czy ktoś posiada taką : http://www.dipol.com.pl/antena_radiowa_ ... _A0140.htm antenę? Potrzebuję wymiary direktorów 1 i 2 oraz rozstaw elementów na nośniku.
Posiadam dipol wykonany DIY o identycznej długości jak w w.w antenie (70 cm), planuję wykonać sobie całkowicie samodzielnie taki model.

A jeśli nikt nie posiada takiej anteny jeszcze, to proszę o pomoc w "odtworzeniu" ? wymiarów ew. jakiś sprawdzony dobry model anteny VHF III który można wykonać, wczoraj szukałem wieczorem do późna informacji nt. temat i niestety, ale co projekt czy dany model to całkiem inne wymiary direktorów i rozstaw na nośniku, ciężko coś dobrać.
Nie mogę pozwolić sobie na ostre eksperymentowanie - ilość materiału mocno ograniczona..:) a chcę wykonać sobie tańszym kosztem.

Alan89

Re: Antena do odbioru DAB+

Post autor: Alan89 »

Temat do zamknięcia, dane tej anteny Dipol-4/DAB zdobyte, antena już w trakcie budowy. :twisted:
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Antena do odbioru DAB+

Post autor: Anduraki »

Możesz też wykonać biquada z odpowiednio większymi kwadratami i obrócić do właściwej polaryzacji(kwadraty obok siebie)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Antena do odbioru DAB+

Post autor: m@rtops »

Alan89 pisze:Temat do zamknięcia, dane tej anteny Dipol-4/DAB zdobyte
to podaj - mogą się komuś przydać ;) :oops:

Haider459

Re: Antena do odbioru DAB+

Post autor: Haider459 »

Dokładnie tak by to wyglądało. Poziom 80-85 dB/uV można uzyskać 20 km od nadajnka przy użyciu kierunkowej anteny a kol. ma lokalizację na granicy strefy. Bez dobrego wzmacniacza się nie obejdzie.
Ten WK-310 Telmora to dość ciekawa propozycja ponieważ ma obwody strojone na wejściu i można wyrównać wzmocnienie dla każdego kanału, co we wzmacniaczach budynkowych prawie się nie zdarza. Trochę wątpliwości mam do poziomu wyjściowego 73 dB/uV dla 3-ch kanałów (za mało).
Przykłady innych wzmacniaczy do małych instalacji były już na forum. Generalnie nie ma co marzyć o wykonaniu takiej instalacji w wersji pasywnej i w ogóle nie ma takiej ideologii (poza prawdami ludowymi).

_________________
Join online C4040-122 braindumps and wikipedia to pass University of Washington exam in first try. Our best quality APPLE and selftestengine guide you well for real ISM

Zablokowany