Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyczce

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyczce

Post autor: Anduraki »

Yo, chciałem wszystkich na wstępie przestrzec przed zastosowaniem standardowego zasilacza z separatorem we wtyczce.
Obrazek

Zbyt wiele ostatnio miałem przypadków gdzie z powodu zastosowania tego zasilacza odbiór był zależny od położenia dekodera (gimnastyka z ustawianiem dekodera w odpowiedniej pozycji do uzyskania najlepszych parametrów). Antena poprawnie ustawiona z idealnie skręconymi śrubkami w separatorze - idealny styk - totalny brak zwarcia dawała do dekodera sygnał jak jej się chciało. Po wymianie na wtyk F + przejście na wtyk antenowy i włączenie zasilania z tunera nie istnieje nawet najmniejsza zależność w stosunku do pozycji w jakiej się ustawi - wszystkie parametry są na maksymalnym poziomie(aktualnego ustawienia anteny).
Nie bójcie się zasilać wzmacniacze nawet jeśli wymagają one 12V. Już sprawdzałem co najmniej 4 różne przedwzmacniacze(nie ekranowane SWA/AMS oraz inne) i wszystkie działały.

Ewentualnie gdyby wzmacniacz nie zadziałał na 5v - radzę zastosować oddzielny separator i do tego zasilacz na jacka.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: panaho »

Gdzieś na forum chyba o to właśnie pytałem.
Nie jestem tylko pewien że dobrze Cię zrozumiałem.
Piszesz: "Nie bójcie się zasilać wzmacniacze nawet jeśli wymagają one 12V. Już sprawdzałem co najmniej 4 różne przedwzmacniacze(nie ekranowane SWA/AMS oraz inne) i wszystkie działały."
Ja posiadam obecnie antenę "Dexta Silver Zewnętrzna" do której w komplecie był zasilacz 12V.
Zastanawiałem się czy nie pominąć tego zasilacza i włączyć zasilanie 5V z tunera Wiwa HD95.
Przynajmniej do czasu kiedy nie pozmieniam trochę w swojej instalacji.
Tyle że trochę boję się że coś tam "pójdzie z dymem" ;)

_chris_

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: _chris_ »

Jeśli zasila się wzmacniacz z napięcia mniejszego niż znamionowe to nic wzmacniaczowi nie zagraża. Problem mógłby wystąpić przy próbie zasilania wzmacniacza napięciem znacznie wyższym niż znamionowe, np. próbie zasilania wzmacniacza z napięciem znamionowym +5V z zasilacza +12V.

Większość wzmacniaczy z zasilaniem znamionowym rzeczywiście pracuje przy zasilaniu obniżonym, ale to jest tak czy inaczej proteza.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: panaho »

Koledze _chris_ to ja jestem już winien co najmniej dobrego browara ;)

W niedługim czasie mam zamiar się "wykosztować" na trochę inną instalację.
Opisałem ją w innym wątku.
Jednak jak na razie u mnie ten zasilacz z separatorem przy wtyczce też powoduje problemy.
Nie potrafię zdiagnozować problemu. Wiem tyle że pomaga śmieszne poruszenie kablem przy separatorze. Pewnie jakiś lut tam w środku puścił ale na oko wszystko jest OK.

"Zaryzykuję". Puszczę zasilanie 5V na antenę z tunera i zobaczę co będzie. :cry:


------------------------
EDIT - 15:50
------------------------

No niestety.
Antena DEXTA SILVER ZEWNĘTRZNA + WIWA HD-95 (5V na wzmacniacz) + 55 km od Raszyna

MUX 2 i 3 jako tako odbiera ale poziom spada z ok 90% na 50% więc non stop szatkowanie.
MUX 1 - brak sygnału

Po ponownym podłączeniu zasilacza 12V wszystko w normie i działa.

Szkoda.

_chris_

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: _chris_ »

@ panaho: To daj normalny separator, np. AZS-03, tyle, że trzeba dolutować odpowiedni wtyk do kabelka od zasilacza sieciowego, albo kupić nowy zasilacz z odpowiednim wtykiem. A jak już nie będziesz potrzebował to sprezentujesz komuś...

A co do browara - może być Tyskie... ;)

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: panaho »

W niedługim czasie zamierzam pozmieniać trochę w instalacji antenowej.
Doradzałeś mi również w tej sprawie. I pewnie doczekam z obecną prowizorką do tego czasu.
Jeśli nikt tym nie porusza to jest dobrze. Gorzej gdy małżonka zacznie tam jakieś kurze wycierać. Zawsze tam coś poruszy :| :D

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: Anduraki »

Napisałem już w pierwszym poście, że jeśli nie działa na zasilaniu z tunera zastosuj separator oddzielny z wejściem na jacka do zasilania wzmacniacza.
Jak widzisz też doświadczyłeś opisywanych przeze mnie problemów - ruszanie wtyczką może powodować znaczącą zmianę na paskach jakości i siły.

Dlatego lepiej zasilać z tunera, lub ewentualnie doprowadzić sygnał do tunera wtyczkami bardziej odpowiednimi(nakręcane przejściówki z Fki na wtyk antenowy)
Obrazek
a dalej kombinować z separacją. Najlepiej użyć do tego zewnętrzny separator + zasilacz.
Obrazek +Obrazek.
Sensownie byłoby dać odstęp separatora około pół metra lub więcej od odbiornika, aby w maksymalnym stopniu ograniczyć zakłócenia elektryczne z bliskiego kontaktu separatora i głowicy tunera.

edit:
a propos anten typu DEXTA, negatywnie kojarzą mi się one z Telmorami
http://www.telmor.pl/pl/offer/162
nie obraź się ale ta konstrukcja moim zdaniem jest kiepska, w jednej z okolicznych wsi Nałęczowa te anteny pozakładało kilka osób i tak się składa, że siatki lepiej sobie radzą z odbiorem niż te wynalazki. Sąsiad mojej rodziny który mieszka na wzgórzu (najwyższy punkt we wsi) zawiesił tą antenę na wysokości 10 metrów ze wzmacniaczem podczas gdy po zawieszeniu pasywnej siatki bezwzględnie 7 metrów niżej(dodatkowo w bliskim sąsiedztwie wysokich drzew z gęstymi liśćmi i igłami) osiąga się maksymalne wskazania. Ta antena niewątpliwie robi za piorunochron dla całej wsi.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: K63 »

Ja od wielu, wielu lat używam bezproblemowo zasilacza typu ZZA-7 z możliwością wkręcenia kabla bezpośrednio w zwrotnicę zasilającą.. Oprócz separatorów z zasilaczem na "Jacka", montuję czasem takie zasilacze. Tego typu połączenia są pewniejsze, niż na tradycyjne śrubki.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: panaho »

Anduraki pisze:nie obraź się ale ta konstrukcja moim zdaniem jest kiepska
Tu nie ma się o co obrażać :D

Jakieś już pewnie 10 lat temu albo i więcej, za czasów głębokiego analogu dostałem tą Dextę od znajomego za tak zwane piwo.

Po mordękach z różnego rodzaju "siatkami", które o mnie w żaden sposób się nie sprawdzały (dach, komin,, okno, 2metry, 10 metrów, lewa prawa strona domu) podłączyłem ową Dextę pod tą samą instalację co poprzednie "siatki", włącznie z zasilaczem, i problemy się skończyły.
Czemu? Nie mam pojęcia.

Wisi sobie koło okna na ok. 2 metrach.

Kupić wtedy pewnie bym jej nie kupił. Raczej z tego co pamiętam zastanawiałem się nad jakimiś innymi, większymi.

W mojej okolicy wszędzie królują "siatki" różnej maści.

_chris_

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: _chris_ »

Anduraki pisze:a propos anten typu DEXTA, negatywnie kojarzą mi się one z Telmorami
http://www.telmor.pl/pl/offer/162
Atak z ciekawości - czym podpadły ci telmorowskie 'szczęki'?

tomekogg

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: tomekogg »

K63 pisze:Ja od wielu, wielu lat używam bezproblemowo zasilacza typu ZZA-7 z możliwością wkręcenia kabla bezpośrednio w zwrotnicę zasilającą.. Oprócz separatorów z zasilaczem na "Jacka", montuję czasem takie zasilacze. Tego typu połączenia są pewniejsze, niż na tradycyjne śrubki.
Tylko że właśnie my mówimy o tym, że problemy pojawiają się przy ruszaniu wtyczką. U mnie też ten problem występuje. Kabel jest zarobiony w separatorze dobrze, nie rusza się, nie ma zwarć a samo ruszenie wtyczką powoduje zmiany poziomów siły sygnału, a co za tym idzie jakości. Podłączyłem dla testu zasilacz od taty telewizora i było lepiej, ale i tak lekka zmiana wskazań następowała. Z czego wynikają te problemy? Czyżby wtyczka takiego separatora miała złą średnicę czy co?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: Anduraki »

_chris_ pisze:
Anduraki pisze:a propos anten typu DEXTA, negatywnie kojarzą mi się one z Telmorami
http://www.telmor.pl/pl/offer/162
Atak z ciekawości - czym podpadły ci telmorowskie 'szczęki'?
Jak pisałem na pasywnych siatkach bez problemu odbiera(ferguson t65 ma max wskazania na wszystkich muxach, wiwa hd90 jakości 100% siły 78-83 w zależności od mux, cabletechy(i inne bzdety na ALI) s 78, j 97 czyli max), a sąsiad męczył się z tym telmorem nawet ze wzmocnieniem, w końcu tak wysoko ustawił tą antenę, że mu teraz odbiera. Nie przeszkadzają mu ani drzewa, ani żadne budynki ani inne przeszkody. Natomiast siatki które miałem okazję ustawiać znajdują się nisko w bliskim sąsiedztwie drzew i budynków wszystkie są wyposażone w symetryzator - są zawieszone od 4 do 6 metrów nad ziemią, chociaż uwzględniając różnicę wysokości ten Telmor jest 6 (nawet do 20 metrów - jedna antena znajduje się w niezłym dołku - w koło są pagórki)metrów nad nimi.

Poza tym ten anteny są bardzo drogie i jak widać na przykładzie mojego sąsiada nie nadają się do odbioru NTC(są wybredne jeśli chodzi o wysokość zawieszenia). I jeszcze śmią się nazywać najlepszymi antenami do NTC :!: dostała nagrodę od SAT Krak cookolwiek to jest, już ta antena moim zdaniem jest o niebo lepsza http://alejka.pl/antena-telewizyjna-z-a ... lashd.html

swoją drogą komentarz na stronie satkurier odnośnie tego SAT Krak mówi sam za siebie:
2011-10-16 15:38:02 mar
Wolny kraj wiec pisze....z wieloma zwyciezcami sie nie zgadzam.Montuje codziennie i....ale coz
Sory jeśli kogoś uraziłem, ale takie jest moje zdanie na temat tych anten to jest moja opinia i opieram ją na doświadczeniach w związku z ich funkcjonowaniem.

Na tej wsi są 3 może 4 anteny tego typu i wszystkie są zawieszone o kilka (4-6) metrów wyżej niż inne, bo po prostu niżej nie byłyby w stanie wszystkiego odebrać.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: K63 »

tomekogg pisze:samo ruszenie wtyczką powoduje zmiany poziomów siły sygnału, a co za tym idzie jakości. Podłączyłem dla testu zasilacz od taty telewizora i było lepiej, ale i tak lekka zmiana wskazań następowała. Z czego wynikają te problemy? Czyżby wtyczka takiego separatora miała złą średnicę czy co?
Zdarza się, że następuje "rozciągnięcie" wewnętrznej części gniazda antenowego. Bywa tak w wypadku częstego wyciągania i wkłada wtyku lub gdy wtyczka separatora sprężynuje w gnieżdzie antenowym z powodu zbyt sztywnego kabla antenowego wygiętego np. w łuk zaraz przy odbiorniku. Najczęściej pomaga lekkie (z wyczuciem) zaciśnięcie szczypcami właśnie tej wewnętrznej części gniazda, w którą wchodzi bolec wtyku antenowego. Ja tak robię i zawsze pomaga.

_chris_

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: _chris_ »

ASR i następczynie to w zasadzie parametry analogiczne do typowej siatki (dla UHF), więc ogólnie nie powinno być większych różnic w odbiorze.

Ja osobiście uważam ASR-kę za jedną z najlepszych anten na rynku i to zarówno pod względem wykonania mechanicznego, jak i parametrów wzmacniaczy, choć dawnymi czasy miały wersję wzmacniaczy bardzo czułych na wyładowania elektryczne.

Sporadycznie ich używałem z uwagi właśnie na cenę, ale zawsze chodziły jak burza, raz nawet ciągnęła analogi z odległości prawie 100km, gdzie wszyscy okoliczni właściciele 'siatek' i Yag tylko mlaskali z zazdrości. Ale to było za analogu, przy cyfrze też nie miąłem nigdy problemów.

Tak, że nikt akurat nie przekona mnie, że typowa low-costowa siatka jakoś znacznie przewyższa ASR elektrycznie, bo co do mechaniki to w ogóle sprawa jest poza dyskusją, ale to już zupełnie inna historia.

Natomiast jakaś przyczyna musi być, że w tamtej okolicy mają problemy z odbiorem na telmorach.

A cena - no cóż - za dobry jakościowo produkt trzeba zapłacić swoją cenę. Zresztą rzeczywiście dobra jakościowo siatka kosztuje około stówy albo lepiej.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: K63 »

Na ASR-860P25 "jechałem" przez ok. 10 lat w analogu. Na żadnej innej antenie w tamtych czasach nie byłem w stanie uzyskać lepszego odbioru. Na razie po przeglądzie leży sobie spokojnie w kącie, ale niedługo zacznie współpracę z Chorągwicą.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: Anduraki »

_chris_ pisze:ASR i następczynie to w zasadzie parametry analogiczne do typowej siatki (dla UHF), więc ogólnie nie powinno być większych różnic w odbiorze.

Ja osobiście uważam ASR-kę za jedną z najlepszych anten na rynku i to zarówno pod względem wykonania mechanicznego, jak i parametrów wzmacniaczy, choć dawnymi czasy miały wersję wzmacniaczy bardzo czułych na wyładowania elektryczne.

Sporadycznie ich używałem z uwagi właśnie na cenę, ale zawsze chodziły jak burza, raz nawet ciągnęła analogi z odległości prawie 100km, gdzie wszyscy okoliczni właściciele 'siatek' i Yag tylko mlaskali z zazdrości. Ale to było za analogu, przy cyfrze też nie miąłem nigdy problemów.

Tak, że nikt akurat nie przekona mnie, że typowa low-costowa siatka jakoś znacznie przewyższa ASR elektrycznie, bo co do mechaniki to w ogóle sprawa jest poza dyskusją, ale to już zupełnie inna historia.

Natomiast jakaś przyczyna musi być, że w tamtej okolicy mają problemy z odbiorem na telmorach.

A cena - no cóż - za dobry jakościowo produkt trzeba zapłacić swoją cenę. Zresztą rzeczywiście dobra jakościowo siatka kosztuje około stówy albo lepiej.
Przynajmniej to co usłyszałem, co tam wyprawiali przy tej antenie skutecznie mnie do niej zniechęciło, a sam fakt że tak wysoko je wieszają jest co najmniej podejrzane.
Dwa: my w lubelskim mamy niskie kanały 21-33, a ta antena zapewne ma górkę pod koniec UHF (jak większość typowych kierunkowych). Siatki są bardziej płaskie i ich zysk od 8-10 się zaczyna, nie wykluczam, że osoba która montowała te anteny "instalator" - raczej zna się bardziej na instalacjach analogowych a nie cyfrowych, o białym kablu(RG6, albo WDXPek - najpopularniejsze w okolicznych sklepach) puszczonym od anteny nie wspomnę ;P Najlepsze jest jak się pojawi wiatr - to ta antena na drewnianej tyczce - długości 8-10 m wychyla się na lewo i prawo o metr ;>.

Od tej anteny szczerze wolałbym wybrać DX/ATX91, która jest dużo tańsza(mniej wytrzymała, ale jak kto dba i dobrze zamocuje to co ma się bać) i (zdaje się) ma lepszy zysk. Po drugie (wracając do tematu) z tego co kojarzę te wzmacniacze montowane do tych Telmorów są nietypowe tak jak te do opticumów - co za tym idzie jak "pójdzie" to trzeba włożyć więcej jak 15 zł w wymianę.


-------------------------------------------------

Alternatywnie można zastosować przejście jakie zastosowałem jeszcze w momencie działania analogu(w tunerach na mstar nie można włożyć bezkarnie wtyczki kątowej i wtyczki do gniazda loop - z tego powodu zastosowałem przedłużacz). Wtyczkę z separatorem wpinamy w gniazdo żeńskie nakręcane na przejściówkę do wtyku antenowego i to wpinamy do odbiornika(taki przedłużacz wejścia) W tamtym przypadku nie było żadnych problemów - wtyczka z separatorem troche ciężko wchodzi w gniazdo żeńskie ;P (bez skojarzeń), ale się trzyma jak się mocno wciśnie i może to jest ten klucz do sukcesu.

Obrazkowo wygląda to tak:
Obrazek

W tle suszone klawisze z klawiatury, którą czyściłem ;P

tomekogg

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: tomekogg »

Rozumiem że tą przejściówke męską i żeńską łączy łącznik F-F?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: Anduraki »

Chodziło o łącznik "wtyk f do wtyk f" aby połączyć gniazda przejściówek na wtyk antenowy i na gniazdo antenowe czyli taki mini przedłużenie.

_chris_

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: _chris_ »

Anduraki pisze:Dwa: my w lubelskim mamy niskie kanały 21-33, a ta antena zapewne ma górkę pod koniec UHF (jak większość typowych kierunkowych).
ASR-860. Czyli na samym dole UHF też będzie miała około 8..9dB zysku
Anduraki pisze:Siatki są bardziej płaskie i ich zysk od 8-10 się zaczyna,
Czyli mniej więcej podobne zyski, jeśli chodzi o dól UHF.

Oba typy anten - i reflektorowa ASR, i synfazowa 'siatka' bazują na dipolach szerokopasmowych, tyle, że w siatce zysk pochodzo z sumy dipoli + ekran, a w ASR z ekranu + dipola + direktorów (góra pasma).

Problem może być inny - siatki miewają duże problemy z dopasowaniami w zakresie samego dołu UHH (gdzie potrafią być kilku decybelowy, wąsko pasmowe uskoki zysku), co oznacza tyle, że przzy 'dobrym' złożeniu się kiepskiej siatki, kiepskiego kabla i ewentualnie wzmacniacza + odbiornika - charakterystyki zysku mogą się zmieniać zasadniczo - in plus lub in minus.

A tu taka ciekawostka z życia wzięta: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 1#11336141
Anduraki pisze:Przynajmniej to co usłyszałem, co tam wyprawiali przy tej antenie skutecznie mnie do niej zniechęciło, a sam fakt że tak wysoko je wieszają jest co najmniej podejrzane.
Ale, pewnie przyczyny są zupełnie gdzie indziej.
Anduraki pisze:Od tej anteny szczerze wolałbym wybrać DX/ATX91, która jest dużo tańsza(mniej wytrzymała, ale jak kto dba i dobrze zamocuje to co ma się bać) i (zdaje się) ma lepszy zysk.
To jak porównanie kompakta do limuzyny. ATX i ASR to zupełnie różne klasy anten - i w ogóle nie można ich porównywać. Zresztą, tak samo, jakby chcieć porównywać 'siatkę' z ATX.

A jak mówimy o dobrych antenach - to BLU-22 Plus, Sigma HD albo MX-075 - wtedy dopiero poczułbyś co to znaczy określenie 'dobra antena'...
Anduraki pisze: co za tym idzie jak "pójdzie" to trzeba włożyć więcej jak 15 zł w wymianę.
To naprawdę nie ma znaczenia, instalację antenową robi się dla swojego komfortu oglądania TV i to jest najważniejsze. Wydatek inwestycyjny jest zawsze istotny, ale długofalowo liczą się zawsze jakość.

Podejście typu "low cost" to typowe zachowanie instalatorów, którzy żyłują swój zysk kosztem sprzętu na instalacji..., ale to już zupełnie inny temat...

tomekogg

Re: Zasilacz do wzmacniacza antenowego z separatorem we wtyc

Post autor: tomekogg »

Wczoraj zrobiłem sobie metrową przedłużke kabla, na końcach dałem F-ki i przejściówki na wtyki męski i żeński. Skutek jest taki że mogę sobie ruszać wtyczką w gnieździe jak mi się chce, a wskazania ani drgną. Problem jest taki, że po połączeniu przez przedłużkę siła sygnału na polskich muxach spada o jakieś 3-4 procent, natomiast na czeskich nawet o kilkanaście, co w przypadku k. 54 skutkuje utraceniem i tak już słabego odbioru.

A zatem, czy to jest normalne, że przy stosowaniu przedłużki sygnał jest ciut gorszy? Dodam, że mam również drugą przedłużkę, gotową ze sklepu i efekt taki sam, czyli spadek siły sygnału.

Zablokowany