Antena obrotowa

comandos21

Antena obrotowa

Post autor: comandos21 »

Hej, wiem że to śmieszne ale czy warto kupować anteny z systemem obrotowym?

Co raz więcej ich widzę w sklepach internetowych.

Np mnie taka zaciekawiła:
/obrazek anteny Sonnet sna-950tg został usunięty ze względu na wklejony w niego adres do treści nie związanych z tematem/

DLA PROGRAMÓW VHF/UHF
95-145dB

CHANNELS: VHF 1-12 , UHF 21-69
DUAL VOLT: 110/220V AC
50/60HZ
- VHF 1-12 / 45-230Mhz
- UHF 21-69 / 470-860Mhz
- Impedancja: 75 Ohm
W ZESTAWIE:
- pilota zdalnego sterowania
- wzmacniacz z kablem zasilającym - 220/240V
- kabel antenowy (tzw. koncentryk)
- kabel antenowy (zasilacz-telewizor)

za grosze mogę ją kupić

Sonnet sna-950tg


albo na tej stronie:
http://en.asiadcp.com/company/products.php?id=64045

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: antena z pilotem

Post autor: adac »

Najpierw sprawdź czy nie jest w całości z plastiku.
Jeżeli cena jest przystępna to można wypróbować a potem pochwalić się wynikami na forum.
Wskazane są testy 10 km od 100 kW nadajnika.

comandos21

Re: antena z pilotem

Post autor: comandos21 »

no w tym problem, że nie mogę jej "pomacać" ale za 40zł to chyba można oblookać co:)

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: antena z pilotem

Post autor: adac »

Jeżeli Ci nie żal 4 dychy na taki eksperyment to czemu nie. Słyszałem że nie jest to zbyt poważna konstrukcja i poważne sklepy rtv
unikają takich produktów. Eksperyment ma sens jeżeli masz kilka kierunków na nadajniki (jakiś SFN) i chcesz sobie ustawiać za każdym razem
na jak najlepszy odbiór. Trochę to kłopotliwe. Ostatecznie lepiej wyjść na dach, pokręcić anteną tradycyjnie i ustawić raz na najlepszy sygnał.

PS. Mnóstwo towaru w sumie za niewielką cenę, jest nawet Dual-Volt 50/60 Hz. Zastanawiam się, jak tam z jakością. :?

comandos21

Re: Odp: antena z pilotem

Post autor: comandos21 »

No właśnie trochę szkoda :smile: czyli lepiej kupic np antene atx11 tą najkrótszą i wsadzić do niej wzmacniacz?

comandos21

Re: Antena obrotowa

Post autor: comandos21 »

no wiec tak poczytałem i tak jest to chińszczyzna ale na ang. forach te anteny świetnie zbierają, powiedzcie mi czy przy podanych parametrach jest to możliwe czy nie:)

zbierają z ponad 105mil:))


Wymiary kartonu : 50 cm x 23 cm x 10 cm

dodam, że obecnie odbieram do 60% z takiej anteny na balkonie:
http://img05.allegroimg.pl/photos/orygi ... 4037624023

VHF 34 dB
UHF 29dB
40 - 850 MHz

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Antena obrotowa

Post autor: Anduraki »

Obrotowe anteny - tzn anteny na rotorach moim zdaniem mogą mieć zastosowanie tylko do odbioru z odbicia gdy zmienia się propagacja sygnału - trzeba obracać antenę dość często.

W każdym innym przypadku wystarczy jedna antena skierowana na nadajnik.

Ja w każdym razie obrotowym wynalazkom mówię nie - bo to zbędny bajer.
Co do anten dookólnych to nie mam zdania.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Antena obrotowa

Post autor: AdamP »

comandos21 pisze:no w tym problem, że nie mogę jej "pomacać" ale za 40zł to chyba można oblookać co:)
Ktoś Cię "robi w jajo" ;) Wyszukiwarka pokazuje mi 20zł za ten wynalazek. W dodatku w opisach podano, że to antena pokojowa :!: .
Zysk: 95-145dB, toż to najsilniejsza antena świata :shock:
Przetestuj siatkę, log-per czy inną normalną antenę a nie takie wynalazki. Gó...o podpięte do "kosmicznego" wzmacniacza zawsze da gó....ny sygnał.
Prawdziwa antena + dobry jakościowo czarny kabel + ew. jak najsłabszy wzmacniacz = użyteczny sygnał. Najczęstszy błąd amatorskich instalacji to kupowanie taniego koncentryka a to się mści.
Pamiętaj, że każdy wzmacniacz wzmacnia również zakłócenia a do tego ma szumy (zakłócenia) własne. Możliwie najsłabszy wzmacniacz (o niskich szumach własnych) wyłącznie wtedy, kiedy z prawdziwej anteny sygnał jest za słaby do stabilnego odbioru. Testowałem to na sobie - pasywna antena 17dBi odbiera czeski nadajnik 25kW z odległości 90km, siła 25% jakość 90% i nie ma problemu z oglądaniem a po podłączeniu firmowego niskoszumowego wzmacniacza siła rośnie ale jest więcej pikselowania i stopklatek (zakłóceń).
Wzmacniacz wyłącznie w ostateczności :!:
Skoro jesteś w górach i chcesz łapać z odbić to ja zacząłbym próby od normalnej pasywnej anteny siatkowej (40-50zł) - szeroki kąt "widzenia". Uczciwi sprzedawcy często zgadzają się na możliwość wypróbowania anteny i zwrot - oczywiście trzeba wpłacić "kaucję".

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Antena obrotowa

Post autor: JaroslawMroczkowski »


comandos21

Re: Antena obrotowa

Post autor: comandos21 »

hehe antena z kosmosu:) no wiadomo, że nie kupię:) zakupiłem akurat antenę TriDigit Mini dipola

no fakt tu mnie powaliłeś z komentami:)

Zablokowany